عمومی

هزینه پیکرتراشی چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

در حال حاضر بخاطر تغییرات در زندگی اکثر افراد دچار اضافه وزن شده اند به همین دلیل خیلی از افراد به دنبال رسیدن به اندام مورد نظر می باشند به همین دلیل در این مقاله درباره هزینه پیکرتراشی توضیح خواهیم داد. امروزه روش های متعددی برای پیکر تراشی به وجود آمده است که توسط سایت پزشکا در ادامه راجب آن صحبت خواهیم کرد و این عمل توسط متخصصان پلاستیک و زیبایی انجام می شود.

در جهان امروزی خانم ها و آقایان زیادی به دنبال تناسب اندام خود هستند به همین دلیل عمل پیکرتراشی طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. هر ساله هزینه های پیکرتراشی تغییر می کند. چون هزینه های خرید و نگهداری دستگاه های مورد نیاز از دستمزد پزشک نیز بیشتر می باشد.

در واقع پیکر تراشی یکی از روش های زیبایی در زمینه پزشکی محسوب می شود که شامل جراحی و غیر جراحی می باشد که در واقع برای  تغییر شکل و فرم دهی به بدن می باشد. به همین دلیل، برای این کار تکنیک های زیادی وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد، تا در سریع ترین زمان به اندام مورد نظر رسید. این روش را هنگامی می توان انجام داد که چربی های بدن در روش های غیر جراحی مثل ورزش کردن و رژیم غذایی از بین نرفته باشد، با پیکر تراشی اقدام به نابودی آن چربی های اضافی می کنند.

هزینه پیکرتراشی در تهران

هزینه جراحی های زیبایی، معمولا سالانه تغییر می کند و رو به افزایش است، همچنین در هنگام پیکرتراشی و مقدار چربی بدن افراد نیز بستگی دارد. آشکار است که قیمت های پیکرتراشی در شهر های دیگر می تواند متغیر باشد. از سوی دیگر، اگر نیاز به بستری باشد، هزینه پیکرتراشی نیز افزایش می یابد. در شهر تهران نیز به علت بزرگی شهر و جمعیت زیاد، می توان گفت متخصصان زیادی جز بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران قرار گرفته اند. اگر پیکر تراشی با هدف زیبایی انجام شود، مانند دیگر جراحی های زیبایی زیر نظر بیمه قرار نمی گیرد، ولی اگر با هدف درمان چاقی بیش از اندازه صورت گیرد، امکان دارد که برخی بیمه ها، قسمتی از هزینه جراحی را به عهده  بگیرند.

اگر از هزینه های پیکر تراشی در شهر های کوچک و بزرگ اطلاع داشته باشید و آن را با تهران مقایسه کنید، متوجه بالا بودن قیمت در تهران خواهید شد. این افزایش قیمت به دلیل بزرگی تهران و بالا بودن هزینه ها دیگر می باشد. در برخی مراکز و بیمارستان ها امکانات و دستگاه های بروز، پرسنل حرفه ای تر و رعایت بهداشت نیز بر قیمت خدمات آن تاثیر بسزایی دارد.

هزینه پیکرتراشی کل بدن

پیکرتراشی یکی از راه های توسعه یافته در زمینه لاغری می باشد. که در این مورد، به بیهوشی و بریدن نیازی نیست، این عمل با بی حسی های موضعی صورت می گیرد که از طریق کانولای دستگاه به بافت های چربی وارد شده و با گرمای خود و تغییر موضع چربی ها را از بین می برد. طراحی این دستگاه ها به طوری است که به بافت های دیگر آسیبی وارد نمی کند. چربی های تخلیه شده از بدن را می توان برای تزریق به بخش های دیگر بدن استفاده کرد. هزینه های پیکرتراشی کل بدن به مقدار چاقی بدن فرد و چربی های آن نیز بستگی دارد.

افرادی که می خواهند غیر از شکم و پهلو در قسمت های دیگر بدن چربی های انباشته شده را خارج کنند، می توانند عمل خارج کردن چربی را انجام دهند. به اصطلاح می گویند این افراد پیکرتراشی کل بدن را انجام داده اند. ولی هزینه آن با توجه به ناحیه هایی که این عمل صورت گرفته است، مشخص می شود. امکان دارد یک نفر فقط در 3 ناحیه از بدن نیاز به جراحی داشته باشد و بقیه افراد در قسمت های بیشتری جراحی را انجام دهند، قیمت نهایی آن ها با هم تفاوت دارد.

نکات مهم دیگر که باید به آن ها توجه داشت این است که، همانطور که زیبایی سینه در بانوان اهمیت زیادی دارد، در آقایان نیز کوچک کردن سینه که به آن ژیکوماستی نیز می گویند، در واقع همان جراحی لیپوماتیک قابل انجام است. اما بانوان برای داشتن اندام زیبا می توانند جراحی های لیفت و پروتز سینه و برای ماموپلاستی کوچک کردن سینه استفاده می کنند. اگر مراجعین شرایط مناسبی را داشته باشند می توانند دو عمل را باهم انجام دهند که هزینه آن نیز افزایش می یابد.

عواملی که در تعیین هزینه پیکرتراشی نقش دارد، چیست؟

اگر قصد انجام عمل های جراحی لاغری و زیبایی بدن را دارید، یکی از عواملی که بسیار شایع است عمل پیکرتراشی می باشد. تعیین هزینه های پیکرتراشی، در کل وابسته به عوامل مختلفی است که باید در انجام زمان جراحی همه آن ها مورد نقد و بررسی قرار بگیرند.

قسمت های مختلف پیکرتراشی و قیمت آن

گاهی چربی ها در قسمت های شکم و پهلو تجمع یافته است، گاهی هم در قسمت های مختلف مثل بازو، غبغب، داخل ران و زانو و… هم وجود دارد. برای اینکه بدن هر فردی به اندام دلخواه خود برسد، نیاز به خارج کردن چربی ها در همه نواحی در تعیین هزینه های آن نقش دارد.

روش های انجام جراحی

یکی از عوامل دیگر که بر روی قیمت آن نقش دارد، روش انجام جراحی است. پیکر تراشی، به روش های لیپوماتیک، ساکشن، آبدومینوپلاستی، لیپولیز و .. انجام می شود. هر کدام از روش های که نام بردیم مزایای خود را دارند و روش های مناسب برای هر فردی با بقیه افراد متفاوت می باشد. این تفاوت ها براساس شرایط بدنی و فیزیکی هر فردی متفاوت است.

محل انجام جراحی و پیکرتراشی

اولین قدم این است که در کدام شهر قصد انجام پیکرتراشی را دارید؟ هزینه های پیکر تراشی در تهران نسب به بقیه شهر هار بیشتر است. مورد بعدی این است که کدام بیمارستان و مرکز مورد نظر در کدام منطقه در شهر قرار گرفته است؟ طبیعی است که در برخی مناطق بالانشین بیشتر و در مناطق مرکزی و پایین کمتر باشد.

مهارت و تجربه دکتر پیکرتراشی

پیشنهاد می شود برای این مورد به دنبال قیمت مناسب و ارزان نباشید و میزان مهارت پزشک خود در اولویت خود قرار دهید. بهترین و مشهورترین پزشکان نیز در هر شهری به علت تجربه و دقت کافی هزینه های بیشتری را برای جراحی می گیرند. در هر منطقه ای به دنبال بهترین دکتر پیکر تراشی هستید، به مهارت و بعد به میزان رضایت مراجعین و بیماران آن توجه کرده و سپس به آن مراجعه کنید.

باید بدانید که با یک بار هزینه به نتیجه دلخواه خود می رسید پس بهتر است به دلیل ارزان بودن نزد هر پزشکی نروید که تجربه و تخصص کافی را در آن زمینه را ندارد. اگر جراحی به درستی انجام نشود، باعث می شود که جراحی مجدد نیاز باشد و باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید.

هزینه پیکرتراشی شکم و پهلو

برای تعیین هزینه پیکر تراشی در ناحیه شکم و پهلو طبق مواردی که ذکر کردیم، ابتدا باید تعیین شود که از چه روش هایی برای پیکرتراشی باید استفاده کرد، برای تعیین این روش ها باید حتما از جراح متخصص پیکر تراشی مشاوره بگیرید. چون که تعیین روش بسته به شرایط بدنی و سلامتی هر فرد و مقدار چربی و اضافه وزن و توقع شما از عمل پیکرتراشی، بستگی دارد.

در روش لیپوماتیک فقط چربی های قسمت پهلو و شکم خارج شده و چربی ها قابل استفاده برای تزریق در نواحی دیگر مانند باسن می باشند. ولی در روش ابدومینوپلاستی، علاوه بر خارج کردن چربی های پوست شکم و پهلو، پوست اضافی و آویزان نیز از بین می رود و شکم فرد صاف و تخت می شود. افرادی که از پوست ترک خورده و شل و آویزان خود رنج می برند و مقدار چربی های شکم و پهلو آن ها زیاد است، برای رسیدن به اندام دلخواه خود باید عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را با هم انجام دهند.

هزینه پیکرتراشی به باسن

خارج کردن چربی ها به روش لیپوست و لیپوماتیک بر خلاف روش لیپولیز باعث می شود که چربی خارج شده از بدن مجدد قابل استفاده باشد. در مواقعی که تمایل به تزریق چربی به باسن هم داشته باشید، می توانید از همین چربی های تخلیه شده استفاده کنید و در یک عمل هم لیپوماتیک و هم تزریق چربی به باسن انجام دهید. در حالتی که هزینه پیکرتراشی و خارج کردن چربی و هزینه تزریق مجدد آن به قسمت های دیگر به صورت جداگانه حساب می شود. ولی در یک نوبت و با یک بار بیهوشی انجام می شود.

مراحل انجام پیکرتراشی

 • ضد عفونی کردن و بی حسی قسمت مورد نظر
 • تزریق محلول
 • سوراخ های کوچک به اندازه 2 الی 5 میلیمتر در نواحی درمان
 • ورود کانولا به بافت های چربی
 • ایجاد حرکات های چرخشی دستگاه و نابودی چربی ها و خارج شدن آن از بدن
 • بخیه زدن و بستن سوراخ های ایجاد شده

خارج شدن چربی ها با دستگاه های لیپوماتیک و لیپوساکشن توسط بهترین دکتر پیکر تراشی انجام می شود. همچنین با توجه به نوع دستگاه های و تجهیزات هزینه های پیکرتراشی تفاوت دارد.

کاربرد ها و مزیت پیکر تراشی چیست؟

 • کاهش وزن در سایز
 • خارج کردن چربی ها به صورت یکسان
 • ایجاد تناسب در اندام و ایجاد فرم دلخواه در بدن
 • قیمن مناسب پیکر تراشی
 • در همه نواحی بدن مانند شکم، کمر، باسن، سینه و… انجام می شود.

پیکر تراشی مناسب چه افرادی است؟

 • افرادی که از چاقی زیاد ناراضی هستند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.
 • کسانی که نمی توانند با انجام ورزش میزان چاقی خود را کاهش دهند.
 • افرادی که به دیابت یا بیماری های خاص دیگری مبتلا می باشند.
 • کسانی که از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل هستند و می توانند در اخر به نتایج عالی برسند.

مراقبت های قبل و بعد (دوره نقاهت) در پیکر تراشی

 • در جلسه های مشاوره با پزشک خود در رابطه با  مراحل انجام پیکر تراشی، طول درمان و قیمت پیکرتراشی مشورت کنید.
 • شب قبل از جراحی زیبایی پیکرتراشی استحمام کنید.
 • شب قبل از عمل غذاهای سبک میل کنید و تا چند ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • استرس را از خود دور کرده و به میزان کافی استراحت کنید.
 • استفاده از سیگار و مشروبات الکلی توصیه نمی شود.
 • یک ماه قبل از درمان از مصرف داروهای که باعث رقیق شدن خون می شوند، استفاده نکنید.
 • در هنگام مراجعه به کلینیک یک نفر همراه داشته باشید تا بعد از انجام عمل به شما کمک کند.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از پیکرتراشی

 • آب کافی بنوشید
 • بعد از 24 ساعت پانسمان خود را تعویض کنید.
 • از گن های مخصوص استفاده کنید.
 • در روزهای اول در خانه پیاده روی کنید.
 • از استفاده غذاهای پرنمک خودداری کنید.

در بهترین کلینیک های زیبایی، پیکر تراشی کل بدن یا برخی از نواحی، توسط متخصصان کارکشته و ماهر انجام می شود. دوره نقاهت معمولا 2 الی 3 ساعت بعد از پیکرتراشی فرد در بیمارستان در حالت ریکاوری می ماند و پس از ترخیص، دوره نقاهت و استراحت آغاز می شود. در پیکر تراشی معمولا یک هفته استراحت می کنند. پس از آن فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود برسد. دوره درمان در همه افراد یکسان نیست. هزینه های پیکرتراشی در هر مرکز یا کلینیک متفاوت است و زیر نظر هیچ بیمه ای قرار ندارد و تمام هزینه های ان را خود فرد باید پرداخت کند.

هنگامی عوارض پیکرتراشی کاهش پیدا می کند که احتمال وجود عواقبی مثل عفونت، کبودی، ناهمواری های پوست و مشکلات پوستی که برای جلوگیری از این عارضه بهتر است به بهترین دکتر پیکر تراشی در کرج یا در مراکز نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید تا خطرات پیکرتراشی کاهش پیدا کند. پس سعی کنید برای انجام آن به سراغ مراکزی بروید که استانداردها و نکات بهداشتی رعایت شود و آن متخصصان به عنوان بهترین پزشک فعالیت کنند.

مراقبت های قبل و بعد (دوره نقاهت) در پیکر تراشی

عارضه ها و خطرات پیکرتراشی چه مواردی می باشد؟

با انتخاب بهترین جراح زیبایی در زمینه پیکرتراشی می توان مقدار عوارض را به حداقل رساند. هزینه های پیکرتراشی کل بدن به مقدار تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد و طبق آن تعیین می شود. از معایب دیگری که می توان به آن اشاره کرد، شامل کبودی، التهاب، حساسیت و تورم در آن نواحی شود. اگر این جراحی زیبایی توسط افراد آماتور و غیر حرفه ای انجام شود، می تواند عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. از جمله عارضه های آن می تواند باعث ایجاد بی حسی، عفونت و بیماری های قلبی و عروقی شود. پس بهتر است در انتخاب خود دقت کرده و نزد پزشکان با تجربه بروید.

روش های پیکرتراشی چگونه می باشد؟

پیکر تراشی همان تغییر فرم یا فرم دهی با توجه به مشاوره های پزشک و شرایط فرد می تواند مختلف باشد. که ر ادامه مقاله انواع روش های آن را شرح می دهیم.

لیپولیز

لیپولیز یکی از مدرن ترین نوع پیکرتراشی است که با تکیه بر تکنولوژی لیزر به وجود آمده است. مراحل این نوع بدون نیاز به جراحی و بیهوشی به وسیله اشعه لیزر چربی های بدن بدن را از بین می برد. افرادی که چاقی کمی دارند این روش برای ان ها مناسب است. این روش معمولا برای افرادی که از چای شکم و قسمت های پایین تنه رنج می برند از جمله نواحی پهلوها، پشت، قسمت های داخل و خارج ران، بازوها و غبغب مورد استفاده می شود. این روش با گرمایی که دارد باعث آب شدن چربی ها می شود. متخصصان برای خروج چربی ها چند بریدگی کوچک در قسمت های مختلف بدن ایجاد می کنند. به همین دلیل، احتمال سوختگی نسبت به روش لیپولیز کمتر می باشد. این روش نسبت به روش های دیگر خطرات کمتری دارد و دوره نقاهت آن نیز کمتر می باشد.

لیپوماتیک

این روش نسبت به روش های دیگر بروزتر می باشد و با استفاده از امواج اولتراسونیک همان مادون صوت برای از بین رفتن چربی ها استفاده می شود. زمانی که چربی ها از بدن فرد خارج می شودف می توان گفت آن ها را برای قسمت های دیگر بدن استفاده کرد. چون در لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ها به ان ها حرارت وارد نمی کنند. به همین دلیل، از جربی های خارج شده می توان به برای  انباشتن ناحیه های دیگر بدن مثل چانه، گونه، باسن یا زیر چشم ها استفاده کرد.

همچنین احتمال سوختگی در پوست نسب به روش های دیگر کمتر می باشد. چون حرارت بسیار کمی در زیر پوست ایجاد می شود و برای خروج چربی ها از بریدگی های بسیار کوچکی در برخی از بخش های پوست استفاده می شود و به جدا کردن چربی های تجمع یافته در بخش های مختلف می پردازد. پس از آن توسط دستگاه های مخصوص چربی های تجمع یافته بدون آسیب رسیدن به آن ها از پوست خارج می شود.

این روش جز جدیدترین روش ها برای پیکرتراشی محسوب می شود که نسبت به روش های دیگر اولویت دارد. به همین دلیل باعث عدم  ایجاد سوختگی پوست، دوران نقاهت کمتری دارد، تورم و کبودی کمتر و درد کمتری را در حین پیکر تراشی احساس می شود. به همین دلیل طرفداران بیشتری دارد.

بادی جت

این روش نیز جز جدیدترین روش ها در پیکرتراشی محسوب می شود. با استفاده از آب می توان چربی ها را نابود کرد. این روش نتیجه بلند مدت و عوارض کمتری را به همراه دارد که با استفاده از نیروی آب بافت های چربی به صورت کاملا طبیعی از زیر پوست خارج شده و برای همیشه از بین میرود. روش بادی جت نسب به روش لیپوماتیک دوران درمان کمتری را برای بیمار دارد. این روش مناسب ترین راه برای درمان و از بین بردن چربی های سرسخت می باشد. بیشترین نواحی که از بین این روش ها برای از بین بردن چربی ها مورد استفاده قرار می گیرد شامل شکم، پهلو، سینه، بازو، ران و ساق پا می باشد.

روش های پیکرتراشی چگونه می باشد؟

چه زمانی پیکرتراشی بهترین روش برای لاغری می باشد؟

روش پیکرتراشی به طوری است که به میزان تعیین شده از چربی را می توان از بدن خارج کردو این عمل برای زیبایی اندام کاربرد دارد. به همین دلیل هنگامی که عمل پیکرتراشی توصیه می شود که چربی های موضعی ان ها با روش هایی مثل ورزش و رژیم های غذایی مناسب بوده و از بین نمی رود. البته باید توجه داشت که ، پیکرتراشی برای افرادی که بسیار چاق می باشد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

نتایج پیکرتراشی کل بدن

یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به اندام متناسب پیکرتراشی کل بدن است. که به طور کلی در یک جلسه چربی های اضافه بدن با استفاده از بهترین تجهیزات و دستگاه ها تخلیه می شود که اثرات آن به کاهش وزن و سایز، برطرف شدن چربی های قسمت های بدن، تناسب اندام، افزایش اعتماد به نفس می باشد که نتیجه قطعی آن را طی 6 ماه پس از انجام پیکر تراشی می توان مشاهده کرد.

کلام آخر

در حال حاضر پیکرتراشی از جدیدترین روش های موجود برای کاهش وزن و فرم دهی به بدن می باشد، که مورد استفاده مردم  و در بانوان رایج تر بوده و مورد استفاده قرار گرفته است. از این روش می توان برای بخش های مختلف بدن استفاده کرد و از نتیجه آن به رضایت کامل رسید. همچنین برای انجام این عمل بهتر است تحقیقات بیشتری انجام دهید، چون نتیجه مستقیم با سلامتی فرد را دارد. از شما ممنونیم که ما را در مقاله همراهی کردید سایت پزشکا همواره تلاش می کند بهترین مطالب را به شما عزیزان ارائه دهد.

4/5 - (2 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا