زیبایی

چطور خط چشم بکشیم ؟【سال1403】❤️

اکثر خانم ها علاقه بسیار زیادی به آرایش کردن و خود آرایی دارند و این سوال در ذهنشان نقش می بندد که چطور خط چشم بکشیم و از این رو در مقاله امروزمان می خواهیم ترفند های صحیح خط چشم کشیدن را به شما بیاموزیم؛ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره بدانید.

آرایش کردن

همان گونه که گفته شد، خانم ها به ارایش کردن و استفاده از لوازم آرایش علاقه دارند و برخی مواقع آرایش کردن تبدیل به عادت می شود و فرد هر روز که از خواب بیدار می شود، شروع به آرایش کردن می کند؛ اما در صورتی که فردی تنها برای مجالس متعددی از جمله عروسی یا دورهمی آرایش می کند، بدین معناست که فقط برای زیبایی بیشتر چهره خود این کار را می کند.

لوازم آرایشی که هر خانم در طول روز ممکن است از آن ها استفاده کند شامل کرم‌های محافظت‌کننده پوست، لوسیون‌ ها (کرم‌های مایع)، پودرها، عطرها، رژ لب، رژگونه، هایلایتر، برانزر، لاک ناخن، چشم و ریمل، لنزهای رنگی، رنگ مو، ژل و افشانه مو و … می باشد؛ برخی از لوازم آرایش نیز مخصوص آقایان می باشد که شامل کرم ضد آفتاب، کرم مرطوب کننده دست و صورت، ژل، واکس مو، تافت، دئودورانت و … می باشد.

هدف از آرایش کردن چیست ؟

هدف از آرایش کردن چیست ؟

در ابتدای مقاله ذکر کردیم که بیشتر مواقع آرایش کردن با هدف زیباتر شدن صورت می گیرد اما در برخی مواقع دیگر بنا به دلایل مختلفی انسان به دنبال آرایش کردن می رود که این دلایل به شرح زیر می باشند :

1 . زیبایی بیشتر :
برخی از افراد این گونه تصور می کنند که به وسیله لوازم آرایش، زیباتر می شوند اما باید گفت که زیبا بودن از نظر هرکس مفهوم خاصی برای خودش دارد؛ در صورتی که فرد با آرایش کردن می تواند خودش را زیباتر ببیند، هیچ گونه اشکالی ندارد که آرایش کند اما هنگامی که فرد خودش را بدون آرایش کردن زشت بداند، یعنی کار به جای باریک کشیده شده است؛ زمانی که هر فردی آرایش را به صورت خوب و حرفه ای بلد باشد، می تواند که چهره ای بسیار زیبا به خودش تحویل دهد.

2 . پوشاندن نقایص :
در صورتی که فردی بینی بزرگی دارد، می تواند که به راحتی با استفاده از کانتور کردن، بینی خود را کوچک کند و آن را به فرم دلخواه خودش در بیاورد اگر چه که این گونه آرایش کردن موقتی می باشد؛ گاهی مواقع ممکن است که صورت هر فردی، پر از جوش و لک و قرمزی شود  که با استفاده از کرم پودر مناسب می توان آن ها را پوشاند؛ اگر چه پوشاندن جوش ها بدین صورت با استفاده از کرم پودر توصیه نمی شود چون موجب بسته شدن منافذ با آرایش می شود و در نهایت بروز آکنه را تشدید می کند.

3 . افزایش اعتماد به نفس :
بسیاری از خانم ها هستند که در صورت آرایش نکردن، اعتماد به نفس کافی برای حضور داشتن در جمع یا در مقابل دیگران را ندارند؛ این افراد هیچ وقت بدون آرایش کردن، از منزل خود خارج نمی شوند و چهره خود را بدون استفاده از لوازم آرایشی، زشت می دانند؛ این افراد باید در ابتدا بر روی اعتماد به نفس شان کار کنند و این را بدانند که افراد دیگر مانند خویشاوندانشان به خاطر آرایشی که در چهره شان دارند با آنها تعامل ندارند، بلکه مهم ترین مسئله ذات و شخصیتش خود فرد می باشد.

لازم است که بدانید آقایان چهره ی طبیعی زنان را به چهره آرایش کرده ترجیح می دهند و هیچ مردی از آرایش غلیظ خوشش نمی آید؛ پس در صورتی که یک خانم به خاطر مرد مورد علاقه اش آرایش غلیظ می کند، باید با او در این باره صحبت کنید تا متوجه شود که آن مرد چهره طبیعی او را بیشتر دوست دارد؛ درست است که آرایش کردن نیز جذابیت خاص خود را دارد اما در صورتی که این آرایش همیشگی و غلیظ باشد، برای همه افراد اطراف شما زننده خواهد بود.

4 . عادت و عرف جامعه :
بسیاری از مردم در جامعه، عادت دارند که صورت خانم ها را آرایش شده ببینند و هنگامی که کسی آرایش نکرده باشد و در جمعی حاضر شود، به احتمال زیاد دلیل کسالت او را می پرسند؛ افراد بسیاری هستند که کسی را که آرایش ندارد بی حوصله و خسته تلقی می کنند اما باید به این باور برسید که یک خانم شاد و پر انرژی می تواند، کاملا ساده و بدون آرایش باشد.

برخی از بانوان ترجیح می دهند که آرایش نکنند اما تنها به خاطر عرف و عادت جامعه، اجبارا آرایشی می کنند که در واقع هیچ نیازی به آن ندارند؛ نکته جالب این است که یکی از ترند ها در سال 2021 آرایش نکردن و داشتن چهره ی طبیعی و نچرال می باشد؛ اخیرا مشاهده می کنیم که ابروها و آرایش های طبیعی تر مد شده اند و بسیار خوب است که همه این دید آرایش داشتن برای همیشه را کنار بگذارند و اجازه دهند که گاهی پوستشان نفس بکشد.

5 . تفریحی :
ممکن است باور نکنید اما آرایش کردن برای برخی از خانم ها یک تفریح محسوب می شود؛ نمی توان گفت که تفریح کردن همیشه رفتن به سینما و موج سواری کردن است؛ هر کاری که موجب هیجان شما می شود و شما را خوشحال کند و روحیه تان را تغییر دهد، یک تفریح تلقی می شود؛ برای برخی از بانوان آرایش کردن و هنر ترکیب کردن رنگ ها با یکدیگر شادی بخش است و گاهی مواقع که این افراد حوصله شان سر برود به دنبال آرایش می روند.

6 . علاقه به آرایش کردن :
آرایش کردن و آرایشگری نوعی هنر محسوب می شود و برخی از افراد علاقه بسیار زیادی به آرایش کردن دارند؛ آن ها از داشتن آرایش های مختلف و رنگارنگ بر روی صورت خود و یا دیگران، لذت بسیار زیادی می برند؛ در واقع آرایش کردن نوعی فعالیت هنری و شاد می باشد که ممکن است موجب تولید درآمد بسیار زیادی کند؛ میکاپ کردن نباید دائما هدفمند انجام شود و گاهی مواقع علاقه به آرایش کردن و تغییر کردن چهره می تواند دلیل میکاپ باشد.

7 . تمدد اعصاب و آرامش :
آرایش کردن به تمرکز بالایی نیاز دارد و هنگامی که انسان، در حال آرایش کردن است، می تواند که خیلی مسائل را فراموش کند و تنها به آن کرم ها و رژ لب ها متمرکز شود؛ آرایش کردن موجب آزاد شدن ذهن انسان می شود و استرس را از فرد کاملا دور می کند؛ افراد بسیاری با آرایش کردن به آرامش می رسند و روحیه تازه و با نشاط دریافت می کنند تا پس از آن به زندگی و دیگر فعالیت های خود برسند.

آرایش کردن چه فوایدی دارد ؟

ممکن است که برخی بگویند که از این همه آرایش کردن، چه فایده ای برای انسان حاصل می شود؛ نکته این است که آرایش کردن نوعی فعالیت هنری، تفریحی محسوب می شود و فواید بسیار زیادی دارد؛ این نکته صحیح است که نداشتن اعتماد به نفس و استفاده از لوازم آرایش موجب ضرر های پوستی می شود اما فوایدی نیز دارد که شامل موارد زیر می باشد :

1 . یادگیری آرایشگری به صورت حرفه ای :

یاد گرفتن آرایشگری یک حرفه پر درآمد می باشد و کسانی که آرایش می کنند و استعداد و مهارت بسیار بالایی در انجام آن دارند، خوب است که اگر علاقه زیادی به آن دارند، به دنبال شغل آرایشگری نیز بروند؛ آرایشگری دارای شاخه های مختلفی می باشد و شما می توانید که با یادگیری به صورت تجربی، دیدن ویدیو های آموزشی، رفتن به دوره های کارورزی در آرایشگاه های معتبر و شرکت کردن در کلاس ها و دوره های آرایشگری، به راحتی وارد این عرصه شوید؛ شما شاخه ای از آرایش را که به آن علاقه بسیار زیادی دارید را می توانید برای کسب کردن درآمد استفاده نمایید.

2 . ایجاد زیبایی و تنوع :

گاهی مواقع افراد به دنبال این اند که در ظاهر خود به هر دلیلی، تغییراتی ایجاد کنند؛ به طور کلی آرایش کردن در چهره انسان می تواند تغییراتی را ایجاد کند؛ از این رو شما می توانید که انواع مختلف آرایش را برای صورت خود امتحان کنید و دقت کنید که چه مدل از میکاپ به چهره شما می آید و موجب زیبا تر شدن شما می شود؛ بعضی از افراد در صورت خو عیوب و نواقصی دارند و دوست دارند که در برخی مکان ها، آن را درست نمایند تا بیشتر احساس راحتی داشته باشند و از این زیبایی، حس بسیار خوبی دریافت کنند.

3 . تغییر یافتن روحیه :

گاهی مواقع که انسان بسیار اندوهگین است و زیر فشار روحی قرار دارد، آرایش کردن می تواند که حواس او را از هر گونه سختی ها و مشکلات پرت کند و روحیه انسان را تا حدودی تغییر می دهد؛ هنگامی که ناراحت هستید و در گوشه ای از اتاق خود نشسته اید، حتما سری به میز آرایش تان بزنید و حتی برای دل خودتان هم شده آرایش کنید تا حالتان بهتر شود و شادی در شما ایجاد شود.

4 . رهایی از استرس :
در صورتی که استرس بسیار زیادی دارید و نمی دانید که چه کاری انجام دهید، می توانید به سراغ آرایش کردن بروید چون انجام این کار موجب آرام شده اعصاب شما می شود و از نشخوار ذهنی شما جلوگیری می کند.

هر کدام از لوازم آرایشی چه کاربردی دارند ؟

هر کدام از لوازم آرایشی چه کاربردی دارند ؟

همان گونه که در ابتدای مقاله گفتیم، خانم ها از لوازم آرایش متعددی برای چهره خود استفاده می کنند و هر کدام کاربرد های مختلفی دارند؛ انواع لوازم آرایش و کاربرد آن ها در ادامه مقاله ذکر می شود :

1 . فاندیشن : فاندیشن مرحله ابتدایی آرایش است که موجب بی نقص شدن پوست صورت و از بین رفتن تمام لک ها و جای جوش می شود.

2 . کانسیلر : از کانسیلر برای پوشاندن عیوب صورت استفاده می شود اما بیشتر مواقع آن را به قسمت زیر چشم ها استفاده می کنند تا روشن تر به نظر برسد؛ کانسیلر از کرم پودر سنگین تر و فشرده تر می باشد.

3 . برنزه کننده : با استفاده از برنزه کننده ها می توان رنگ بسیار طبیعی به پوست بخشید و در ضمن برنزه کننده ها را بیشتر در نواحی گونه استفاده می کنند که موجب ایجاد سایه در پوست می شود.

4 . کانتور : از کانتور کردن برای سایه زدن نواحی مختلف صورت استفاده می شود که موجب برجسته سازی نواحی مختلف صورت از جمله گونه، کنار بینی، حاشیه صورت و فک می شود.

5 . هایلایتر : هایلایتر موجب برجسته سازی و درخشش هر چه بیشتر صورت می شوند و در واقع برعکس برنزه کننده ها عمل می کنند.

6 . رژگونه : رژگونه برای رنگ دهی به صورت و طراوت بخشیدن به آن محسوب می شود و برای گونه استفاده می شود.

7 . مداد ابرو : از مداد ابرو برای پر کردن نواحی خالی ابرو و رنگ دادن به ابرو می توان استفاده کرد.

8 . ریمل ابرو : ریمل ابرو موجب حفظ حالت ابرو می شوند و ابرو ها را پرپشت و جذاب نشان می دهد.

9 . سایه ابرو : سایه ابرو نیز مانند مداد ابرو عمل می کند و موجب پرپشت نشان دادن ابروها می شود.

10 . رژ لب و خط لب : رژ لب جزو محبوب ترین لوازم آرایشی محسوب می شود که بسیار کاربرد دارد و برای زیبایی لب و درخشش هر چه بیشتر لب می شود؛ خط لب نیز برای کادر دادن به اطراف لب استفاده می شود و به لب نظم می دهد.

11 . سایه چشم : سایه چشم به صورت پودری می باشد و موجب رنگ دهی به بالای پلک می شود و زیبایی چهره را دو چندان می کند.

12 . خط چشم : از خط چشم برای فرم دهی به چشم ها و کشیده تر کردن آن ها استفاده می شود که انواع مختلفی دارد.

13 . ریمل : ریمل برای حجم دادن و بلند کردن مژه استفاده می شود و به چشم ها رنگ می دهد و موجب زیبایی هر چه بیشتر چشم ها می شود.

چند نوع خط چشم وجود دارد ؟

چند نوع خط چشم وجود دارد ؟

همان گونه که گفته شد خط چشم برای زیبایی هر چه بیشتر چشم ها می شود و موجب کشیده تر شدن چشم ها و فرم دهی به آن ها می شود؛ خط چشم انواع مختلفی دارد که شامل گزینه های زیر است :

خط چشم مدادی :
استفاده کردن از این نوع خط چشم کاملا عادی می باشد و شکلی مردمی دارد؛ بسیاری از خانم ها استفاده از خط چشم های مدادی را به انواع دیگر ترجیح می دانند چون کار کردن با آن را راحتتر می دانند؛ این خط چشم ها سفت و محکم می باشند و به خوبی بر روی چشم می نشیند.
خط چشم مایع :
همه خانم ها می دانند که این نوع خط چشم، از جمله سخت ترین نوع خط چشمی می باشد که می توانند از آن استفاده کنند اما در واقع این نوع از خط چشم می تواند کاملا دقیق و زیبا باشد؛ بیشتر مواقع خط چشم های مایع، به صورت ماژیکی در اختیار مردم قرار می گیرند؛ در صورتی که بدون تمرین کردن از این نوع خط چشم استفاده کنید، برایتان مشکل می باشد و بهتر است که در ابتدا به سراغ انواع دیگر خط چشم بروید و زمانی که دستتان ماهر تر شد از خط چشم مایع استفاده نمایید.
قلم خط چشم :
در بازار قلم خط چشم و مداد مومی نیز در اختیارتان مردم قرار می گیرد که از بهترین کالا هایی می باشد که عرضه می شود؛ در صورتی که به دنبال یک خط چشم اساسی و اصولی هستید می توانید قلم خط چشم را خریداری کنید.

چطور می توانیم خط چشم بکشیم ؟

به طور کلی خط چشم کشیدن بسیار سخت می باشد و نیاز به تمرکز بالایی دارد و به طور کلی سه نوع خط چشم وجود دارد که در ادامه چگونگی کشیدن آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

خط چشم نامرئی :

برای کشیدن خط چشم نامرئی می توانید که مداد یا نوع دیگر خط چشم خود را استفاده کنید و باید آن را از قسمت گوشه ی داخلی چشم خود( پلک بالا) شروع به پر کردن خط بین مژه های خود کنید؛ شما می توانید که این کار را از قسمت نیمه مژه ی بالایی تان شروع کنید و تمام پلک بالای خود را با مداد مشکلی پر نکنید؛ انجام این کار موجب سرحال تر نشان دادن چشم های شما می شود و در لیفت کنندگی آن ها تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

خط چشم کوتاه و نیمه :

در ابتدا خط چشم تان را بردارید( ترجیحا خط چشم مایع و ژله ای) و از قسمت نیمه مژه ی بالایی تان تا انتهای پلک تان بکشید؛ می توانید که این کار را تا مقداری بیرون تر از پلک تان نیز ادامه دهید و خط را مقداری به سمت بالا بکشید تا چشم هایتان کمی فرم بگیرند.

خط چشم گربه‌ای :

به طور معمول از خط چشم های گربه ای برای انواع مدل های چشم استفاده می شود؛ کسانی که علاقه زیادی به آرایش غلیظ دارند می توانند که این نوع خط چشم را چشم های خود امتحان کنند؛ برای کشیدن این نوع خط چشم باید در ابتدا خط چشم تان را بردارید و از قسمت گوشه چشم پلک بالایی تان تا انتهای پلک ها خط صافی بکشید و برای این که دنباله ی خط چشم تان را بکشید، نقطه چین کنید یا علامت زده و به خط چشمی که تا آخر مژه های شما کشیده است وصل کنید.

برای انواع مختلف چشم، چطور می توانیم خط چشم بکشیم ؟

همان گونه که گفته شد خط چشم برای زیبایی هر چه بیشتر چشم ها می شود و موجب کشیده تر شدن چشم ها و فرم دهی به آن ها می شود؛ اما نکته مهم این است که کشیدن خط چشم به صورت دقیق و مرتب کار هر کسی نیست و باید طریقه کشیدن آن را بلد باشید اما خط چشم کشیدن برای هر چشمی فرق دارد که باید در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوال چطور خط چشم بکشیم را بیابید :

برای انواع مختلف چشم، چطور می توانیم خط چشم بکشیم ؟

1 . خط چشم برای چشم های گرد : برای این که چشم های گرد خود را کشیده تر بتوانید نشان دهید، می توانید که بر روی خط مژه خود در قسمت لبه خارجی چشم، خط چشم بکشید و آن قسمت را به صورت خط چشمی بالدار در بیاورید.

2 . خط چشم برای چشم های با فاصله : اگر چشم هایی دارید که از یکدیگر فاصله زیادی دارند، می توانید برای این که این فاصله کمتر شود، در گوشه داخلی چشم خود تمرکز کنید؛ برای این کار باید در ابتدا، با سایه ای گوشه داخلی چشم خود را یا مجرای اشک تان را بپوشانید و داخل چشم های خود را خط چشم بکشید و سعی کنید که بر گوشه خارجی چشم زیاد کار نکنید.

3 . خط چشم برای چشم های گود : در صورتی که می خواهید برای چشم های گود خود خط چشم بکشید باید در ابتدا خط چشمی بسیار باریک، نزدیک خط مژه تان بکشید یا این که تنها گوشه خارجی بالا و پایین پلک تان خط چشم بکشید؛ در ضمن سعی خود را کنید که اصلا سایه پهن در قسمت بالای پلک خود نزنید و سایه رنگ تیره یا سیاه در قسمت بالای چشم تان استفاده نکنید چون موجب گودتر نشان داده شدن چشم ها می شود.

4 . خط چشم برای چشم های تک پلکی : بهترین روش کشیدن خط چشم برای چشم های تک پلکی، بدین صورت است که یک خط بسیار باریک از قسمت گوشه داخلی چشم تان بکشید و خط چشم خود را به همان صورت که به گوشه خارجی چشم خود نزدیک می شوید، پهن تر کنید.

5 . خط چشم برای چشم ها پف دار : برای این که چشم های پف دارد خود را بزرگ تر نشان دهید، باید از قسمت پهن خط چشم استفاده نمایید و درست قسمتی که باید شما مداد را بین ریشه مژه ها بکشید و در صورت نزدیک شدن به گوشه خارجی چشم خود ، خط چشم را پهن تر کنید.

6 . خط چشم برای چشم های بادامی : برای این نوع چشم باید قسمت انتهای خط چشم را بالدار کشید تا چشم ها کشیده تر دیده شوند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش خود را کردیم تا به سوال چطور خط چشم بکشیم را به شما بدهیم و امیدواریم که از این مطالب استفاده کنید؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با این که چطور خط چشم بکشیم دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

 

5/5 - (3 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....
دکمه بازگشت به بالا