زیباییسلامتی

چگونه صورتی زیبا داشته باشیم؟【سال1402 】❤️

در مقاله امروزمان قصد داریم در رابطه با جوان ماندن پوست و این که چگونه صورتی زیبا داشته باشیم، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم؛ در این مقاله راه کار های لازم برای زیبایی صورتمان را ذکر خواهیم کرد، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

زیبایی صورت

صورت انسان وجه بسیار مهمی تلقی می شود که بیشتر از قسمت های دیگر بدن در معرض دید می باشد، از این رو همه انسان ها در تلاش اند که صورتی زیبا داشته باشند و زیبایی خود را برای همیشه حفظ کنند؛ زیبایی تنها به معنای زیبا بودن اعضای صورت نمی باشد و باید پوست صورت بدون هر گونه چین و چروک و خطوط و آکنه باشد؛ برای آن که بدانیم که چگونه صورتی زیبا داشته باشیم باید به هر گونه توصیه ای که مربوط به پوست است توجه کنیم.

زیبایی صورت

زیبایی صورت تنها به آرایش کردن و استفاده از لوازم آرایش بسیار گران قیمت نمی باشد، باید انسان از روتین های مراقبت از پوست به صورت مرتب استفاده کند و در تمام شبانه روز مراقب پوست صورتش باشد تا صورتی زیبا برای خود رقم بزند.

برای داشتن صورتی زیبا باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

برای یافتن پاسخ سوال این که چگونه صورتی زیبا داشته باشیم، می توانید به نکات و توصیه های زیر توجه کنید و آن ها را در برنامه روزانه خود بگنجانید :

به اندازه بخوابید : در صورتی که می خواهید صورت بسیار زیبایی داشته باشید باید در ابتدا به خواب خود توجه کنید و در طول شبانه روز حداقل 8 ساعت بخوابید؛ در صورت داشتن کمبود خواب کافی، پوستتان کسل و شل می شود و دایره هایی تیره و بزرگ در زیر چشم شما صورت دیده می شوند؛ در ضمن، هنگامی که یک شب نمی خوابید، نمی توانید بعداً با خوابیدن بیشتر، آن را جبران کنید زیرا آسیب قبلا زده شده است؛ برای اینکه پوستتان بسیار تازه و درخشان دیده شود، یک برنامه بسیار منظم برای خوابتان ایجاد کنید.

مواد غذایی مقوی مصرف کنید : در صورتی که از با هرم غذایی FDA پیروی کنید، می توانید خودتان را برای به وجود آوردن یک تغییر بسیار بزرگ به سمت سلامتی در درون بدن و همچنین صورتی سالم و زیبا آماده کنید؛ هر آن چه که قصد دارید وارد بدنتان کنید از طریق پوست و صورتتان به بیرون منعکس می شود.
پوست صورت انسان از ویتامین ها و مواد معدنی که در غذاها وجود دارند تغذیه می کند؛ از این رو حتماً میوه ، سبزیجات ، غلات و پروتئین ها که به خصوص برای پوست انسان ضروری است استفاده کنید چون این همان چیزی می باشد که پوست ما از آن ساخته شده است؛ داشتن یک تغذیه مناسب به پوست صورت کمک شایانی می کند تا از بروز آکنه و جوش ها جلوگیری شود؛ در حالی که مصرف زیاد قند می تواند موجب پوسته شدن پوست شود.

به مقدار کافی آب بنوشید : نکته بسیار طلایی این است که به اندازه آب بخورید زیرا کم آبی موجب خشکی و ترک خوردن پوست انسان می شود؛ آب در درمان بسیاری از مشکلات مربوط به پوست کمک بزرگی می کند؛ در صورتی که آب بنوشید، چروک های صورتتان پاک می شود و پوست صورتتان نرم و مرطوب می شود و حتی کمک شایانی به تسکین پوست می کند.
روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید، اما در صورت نیاز، می توانید بیشتر نیز بنوشید؛ توجه کردن به این توصیه حیاتی، قدم اساسی برای داشتن صورتی زیبا می باشد؛ همواره در طول شبانه روز حتما آب را همراه خودتان داشته باشید؛ همراه داشتن آب شما را به نوشیدن آب بیش از قبل ترغیب می کند؛ آب به لکه های پوستی کمک می کند و موجب جوان سازی سلول های سالم می شود.

لبخند بزنید : آیا تا به این به این نکته ظریف توجه کرده اید که با لبخند می توانید صورتی زیبا داشته باشید ؟ برای اینکه بتوانیم صورتی زیبا داشته باشیم باید بدانیم که اولین جزئی که مردم می بینند صورت انسان می باشد و تنها چیزی که در برخورد آن ها متوجه می شوند بیانتان می باشد؛ در صورتی که لبخند بزنید اجازه می دهد که هرکس تا حد زیادی، زیبایی درونیتان را ببیند؛ هنگامی که در حال خوش آمد گویی به کسی هستید یا در حال مکالمه هستید، لبخند بسیار ملیحی را به آن فرد ببخشید تا به او این اطمینان را بدهید که خوشحال هستید.

برای داشتن صورتی زیبا باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

پوستتان را تمیز کنید : هر زمانی که پوست صورتتان را به درستی نشسته باشید، پوستتان دچار گرفتگی، لکه دار شدن و به وجود آمدن لکه های تیره رنگ می شود؛ برای اینکه بتوانید پوست تمیزی داشته باشید باید همیشه جوش های سرسیاه و چربی ها را از صورتتان از بین ببرید؛ پوست صورتتان پایه و اساس چهره ای زیبا می باشد، از این رو مراقبت از آن بسیار مهم است؛ نکته بسیار مهم این است که حتما از یک پاک کننده قوی استفاده کنید تا متناسب با نوع پوستتان باشد و برای استفاده روزانه می باشد؛ هر روز صبح و هر شب عادت به شستن صورت خود داشته باشید.

از محصولات لایه بردار استفاده کنید : یکی از قدم های مهم برای داشتن صورت و پوستی سالم و زیبا لایه برداری می باشد زیرا لایه برداری، سلولهای خشک و مرده پوست را که در چهره انسان وجود دارند و موجب کسل شدن و ناهمواری می شود را از بین می برد.
سلول های مرده ای که در پوست وجود، نمی تواند نور را به خوبی و همانند پوست تازه منعکس کنند و پوستتان درخشش خود را از دست می دهد؛ در این صورت می توانید از پاک کننده، ماسک و پارچه شستشو استفاده کنید، زیرا برای داشتن صورت بسیار زیبا لازم است؛ باید صورتتان را با حرکات دورانی و دایره ای به وسیله لایه بردار ماساژ دهید؛ در ضمن، هنگامی که پوست شما احساس ناراحتی می کند، توقف کنید؛ لایه برداری را بهتر است که در هفته تنها یک بار انجام دهید، به خصوص اگر پوستتان حساس است.

پوست اضافی صورتتان را با جوش شیرین از بین ببرید : هر زمانی که اقدام به مخلوط جوش شیرین با آب گرم می کنید، یک روش کاملا ضد عفونی کننده عالی به وجود می آورید که موجب می شود روی پوستتان ایمن و ملایم می باشد؛ کاری که باید انجام دهید این می باشد که قطعات مساوی جوش شیرین و آب را مخلوط نمایید و از طریق حرکات دایره ای و دورانی آن را روی صورت خود بمالید؛ تقریبا به اندازه یک دقیقه این ماده را روی صورتتان نگه دارید و پس از آن، صورتتان را با آب گرم بشویید.
فرایندی که انجام می شود را به وسیله یک مرطوب کننده بسیار عالی صورت انجام دهید تا پوست صورتتان به طور کامل آبرسانی شود؛ پس از پاک کردن یا لایه برداری کردن، پوست ممکن است که خشک شود، از این رو حتماً هرگونه رطوبتی که در پوستتان از دست رفته است را جایگزین کنید.

صورتتان را دستمالی نکنید :  برخی مواقع غیر ممکن است که شما صورتتان را دست مالی نکنید اما نکته مهم این می باشد که این میزان از تماس را تا حد زیادی محدود نمایید؛ هر زمانی که چانه تان را در کف دست خود قرار دهید، یک جوش پاپیون کنید، یا حتی زمانی که پس از یک روز بسیار طولانی چشمان خسته تان را مالش دهید، به پوست شما آسیب وارد می شود.

ضد آفتاب را روزانه مصرف کنید : در صورتی که پوست صورتتان بیش از حد مجاز و طولانی در معرض نور خورشید قرار دارد و از آن محافظت نمی کنید، اشعه UV که وجود دارد می تواند، آسیب های کاملا جبران ناپذیری برای پوستتان ایجاد کند؛ خورشید موجب به وجود آمدن چین و چروک، لکه های بسیار تیره و سرطان پوست می شود که در صورت قرار گرفتن در معرض خورشید و این اشعه ها به مرور زمان و آهسته رشد می کند.
روشی بسیار آسان برای استفاده از ضد آفتاب به صورت روزانه ،خرید لوسیون صورت می باشد که ضد آفتاب نیز در آن وجود دارد؛ لوسیون های بسیار سبک را برای پوستتان انتخاب کنید که از مواد طبیعی درست شده اند؛ لوسیون هایی که دارای مقدار زیادی ضد آفتاب هستند به راحتی در زیر آرایش منظم پوست شما می توانند پوشیده شوند و از پوست صورت بدن شما محافظت لازم را می کنند.

کمتر آرایش کنید : بسیاری از پایه ها و برنزرهایی که استفاده می شوند، بسیار ضخیم می باشند و موجب خشک شدن بیش از اندازه پوست می شوند و منافذ باز صورت را می بندند؛ برخی از این محصولات به وسیله ترکیبات غیر طبیعی تهیه می شوند که موجب برهم خوردن تعادل شیمیایی طبیعی پوست می شوند و باعث ایجاد چهره های ناهموار می شوند؛ برای داشتن صورت بسیار زیبا، بهتر است که از یک مرطوب کننده رنگی  به جای لوازم آرایش سنگین استفاده کنید؛ این پوشش کاملا طبیعی، پوست تان را نیز آبرسانی می کند؛ لازم به ذکر است که همیشه صورت خود را شب ها بشویید و تمام آثار آرایش را از صورتتان پاک نمایید تا پوستتان همیشه تمیز و شفاف بماند.

برای داشتن صورتی زیبا، چه عمل های جراحی می توانیم انجام دهیم ؟

این سوال همیشه در ذهن همه افراد نقش می بندد که چگونه صورتی زیبا داشته باشیم و از این زیبایی لذت ببریم؛ نکاتی که در ابتدا در مقاله ذکر کردیم، نکات کلیدی می باشند که تاثیر بسیار زیادی در جوان و زیبا ماندن صورت به صورت طبیعی دارند اما در ادامه مقاله قصد داریم که عمل های جراحی که به اجزای صورت ما زیبایی بسیار زیادی می بخشند را برای شما ذکر کنیم؛ این جراحی های زیبایی به شرح زیر می باشند :

برای داشتن صورتی زیبا، چه عمل های جراحی می توانیم انجام دهیم ؟

گونه گذاری : گذاشتن گونه تاثیر بسیار زیادی در تناسب و چاق شدن صورت دارد؛ گونه گذاری به وسیله تزریق ژل و چربی یا با جراحی و پروتز صورت می گیرد؛ داشتن گونه های برجسته چهره را شاداب و جذاب می کند و در داشتن صورتی زیبا تاثیر می گذارد.

لیفت صورت : لیفت صورت نیز یکی از روش های رایج برای داشتن صورتی زیبا می باشد که موجب از بین رفتن چین و چروک و افتادگی های پوست صورت می شود.

جراحی زیبایی چشم : در واقع ممکن است که چشم برخی از افراد دچار مشکلاتی باشد که در صورت درمان کردن و رفع این مشکلات، بتوان چهره ای بسیار زیبا داشت؛ به طور کلی جراحی چشم شامل چهار نوع می باشند که به شرح زیر می باشند :

  • کانتوپلاستی : در روش کانتوپلاستی در گوشه داخلی چشم انسان، برخی شکاف ها ایجاد می شود که در بیشتر موارد این جراحی برای چشم های کشیده و درشت کردن آن ها به کار می رود.)
  • پهن کردن پلک پایین : در این نوع از جراحی چشم، بافت نگهدارنده ای که در پلک پایین وجود دارد کشیده می شود و محکم می شود و اندازه پلک پایین به حداقل می رسد؛ این نوع از عمل حالت خمودی و خستگی چشم را از صورت انسان می گیرد و فرد را بسیار هوشیارتر و جوان تر نشان می دهد.
  • اپیکانتوپلاستی : جراحی اپیکانتوپلاستی نوعی از جراحی چشم می باشد که گوشه خارجی پلک باید جراحی شود؛ پف بالای پلک برای به وجود آوردن توازن در صورت، در این عمل رفع می شود و قطعا این عمل ریسک بسیار بالایی دارد و باید تحت شرایطی خاص صورت گیرد.
  • پتوز : جراحی پتوز یا همان عمل افتادگی پلک موجب از بین رفتن پف بالای چشم می شود؛ افتادگی پلک علت های بسیار مختلفی دارد و درمان کردن آن نیز با توجه به بررسی علت های آن صورت می گیرد.

زاویه دهی به فک : بسیاری از افراد به داشتن صورتی باریک و لاغر علاقه بسیار زیادی دارند، از این رو از جراحی زاویه دهی به فک استفاده می کنند زیرا این جراحی موجب باریک شدن صورت و فک می شود؛ اما این نوع از عمل زیبایی به دو صورت جراحی و غیر جراحی صورت می گیرد؛ در روش غیر جراحی باید از تزریق ژل و بوتاکس و چربی کمک گرفت که تزریق ژل و چربی موجب برجسته شدن فک و تزریق بوتاکس موجب کوچکتر شدنش می شود.
جراحی زاویه دار کردن فک برای کوچک کردن چانه و فک پایینی صورت می گیرد؛ کوچک کردن چانه برای داشتن نیم رخی زیباتر می باشد؛ در این نوع از جراحی داخل دهان برشی به وجود می آید و استخوان اضافه ای که در چانه است برداشته می شود و نوک چانه تغییر می یابد و در واقع در کوچک کردن فک قسمت های برجسته استخوان را با مته برداشته و زاویه فک را اصلاح می کنند.

جراحی بینی : یکی از رایج ترین جراحی هایی که انجام می شود، جراحی زیبایی بینی می باشد کهه در میان خانم ها بسیار محبوبیت دارد؛ این عمل نیز به گونه ای صورت می گیرد که شکل بینی با اجزای دیگر صورت متناسب باشد؛ عمل زیبایی بینی به دو روش باز و بسته صورت می گیرد و نقایصی مانند بزرگ بودن و پهن بودن بینی، کج شدن به دلیل ضربه و قوز روی بینی توسط پزشک جراح اصلاح می شود.

جراحی گوش : در علم پزشکی به جراحی گوش اتوپلاستی نیز گفته می شود که به منظور تغییر یافتن اندازه و بهبود یافتن فرم لاله گوش صورت می گیرد که به وسیله این عمل، هر گونه برجستگی گوش ها برطرف می شود و به سر نزدیک می شود.

جراحی رفع غبغب : در واقع غبغب به لایه چربی زیر چانه گفته می شود که وجود این نوع از چربی در بیشتر موارد به دلایل مختلف از جمله اضافه وزن، شل شدن پوست و یا ویژگی های ژنتیکی به وجود می آید؛ رفع کردن غبغب با 5 روش صورت می گیرد که روش های تزریقی موجب تخریب شدن سلول های چربی می شوند و در روش لیزری موجب سفت شدن پوست انسان و در نهایت از افتادگی آن جلوگیری می کند و در روش لیپوماتیک چربی ها به طور کامل تخلیه می شوند.

چه روش های خانگی برای داشتن صورتی زیبا وجود دارد ؟

چه روش های خانگی برای داشتن صورتی زیبا وجود دارد ؟

روش های خانگی بسیار زیادی وجود دارد که موجب داشتن صورتی زیبا می شود و در نهایت چهره جذاب تر به نظر می رسد؛ منظور از روش های خانگی مربوط به ماسک ها و استفاده از مواد گیاهی می باشد؛ این روش ها به شرح زیر می باشند :

استفاده از روغن نارگیل : روغن نارگیل تاثیر بسیار زیادی در برطرف کردن خشکی پوست دارد که می توان گفت که استفاده از آن، یکی از بهترین روش ها برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت است؛ روغن نارگیل موجب آبرسانی به منافذ پوست می شود؛ استفاده از این روغن همراه با مرطوب‌کننده‌ها روشی جادویی برای جوان‌سازی پوست محسوب می شود؛ نحوه استفاده از آن به این صورت می باشد که چند پره از نارگیل را به وسیله بخار گرم کنید و روغنی که از این پره ها بدست می آمد را به دستان خود آغشته نمایید و به صورتتان بمالید؛ در نهایت با انگشتانتان به شکل دورانی پوست خود را با روغن ماساژ دهید.

استفاده از ژل آلوئه ورا : ژل آلوئه‌ورا یکی از پرکاربرد ترین محصولاتی می باشد که در اکثر کرم‌ها و مرطوب‌ کننده‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و محصولی کاملا تاثیرگذار برای جوان‌سازی پوست شناخته شده است؛ در صورتی که می خواهید از خاصیت آلوئه‌ورا بهره مند شوید کافی است که عصاره یا ژل این گیاه را هفته‌ای چند مرتبه به پوست خود بمالید؛ ژل آلوئه‌ورا را به طور کلی چند ماه و هفته‌ای سه بار روی صورت خود بمالید؛ بگذارید تا ماسک آلوئه‌ورا تا مدت 10 دقیقه بر روی پوست صورتتان بماند و پس از آن، با آب گرم بشویید؛ این روش یکی از پرکاربردترین روش های خانگی در امر جوانسازی پوست صورت محسوب می شود.

استفاده از گوجه فرنگی : در صورتی که می خواهید از گوجه‌فرنگی به عنوان ماسک استفاده کنید باید دقت کافی را داشته باشید زیرا استفاده غلط از این محصول بسیار خوب ممکن است پوستتان را دچار سوزش یا هر گونه التهابی کند؛ به همین خاطر، بهتر است بجای استفاده از خود گوجه‌فرنگی از عصاره آن استفاده نمایید؛ هفته ای دو مرتبه عصاره گوجه‌فرنگی را به مدت پانزده دقیقه روی پوست صورتتان بگذارید؛ این کار را برای مدتی انجام دهید تا نتایج مثبت را بگیرید.

استفاده از اسکراب بادام : از گذشته تا به امروز بادام را به عنوان یک محصول بسیار ایده‌آل در امر شادابی و طراوت دادن به پوست استفاده می کردند؛ استفاده کاملا صحیح از اسکراب بادام موجب می‌شود تا سلول‌های مرده ای که در پوست وجود دارند از بین بروند و به منافذ پوست آب‌رسانی شود؛ در صورتی که  از بادام استفاده می کنید، این ماده از پوست صورتتان در برابر تابش نور خورشید محافظت می کند و هرگز اجازه نمی‌دهد که اشعه های مضر خورشید پوست صورتتان را خشک و قرمز کنند.
چگونگی استفاده از این ماسک به این صورت است که باید 3 قاشق غذاخوری خامه را با یک فنجان شکر مخلوط و روغن زیتون و روغن بادام را به آن اضافه کنید و سپس ماسک را روی صورت بگذارید و به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید و در ادامه صورت خود را با آب ولرم بشوید تا اثری از ماسک بر پوست شما نماند.

استفاده از عصاره لیمو : همه می دانند که عصاره لیمو سرشار از ویتامین C می باشد و از پیری زودرس پوست به طور کامل جلوگیری می‌کند؛ به طور معمول، آبلیمو در همه خانه‌ها پیدا می‌شود و به عنوان یک روش کاملا مناسب برای شاداب شدن و طراوت دادن به پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ عصاره لیمو در کنار شاداب کردن پوست موجب از بین رفتن لکه‌ها و آکنه‌های صورت می شود.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در رابطه با زیبایی صورت و این که چگونه صورتی زیبا داشته باشیم اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم و در ضمن نکات کاملا مفید و سودمندی در رابطه با روش های لازم در اختیارتان قرار دهیم؛ امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید از این روش ها استفاده کنید و رضایت داشته باشید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با این که چگونه صورتی زیبا داشته باشیم دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.3/5 - (26 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا