زیباییسلامتی

چگونه جوان بمانیم ؟

در مقاله امروزمان قصد داریم در رابطه با جوانی و این که چگونه جوان بمانیم، مطالبی در اختیارتان قرار دهیم؛ امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و سودمند باشد و بتوانید از راه کار های ارائه شده استفاده کنید؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

جوان بمانیم

در واقع هنگامی که سن انسان بالا می رود، علائم و نشانه های مختلفی از جمله چین و چروک ها، خطوط لبخند در چهره ظاهر می شود و در ضمن بدن پیر و فرتوت می شود و دچار مشکلاتی در راه رفتنش می شود؛ اما در صورتی که انسان روند درستی را در زندگی خود پیش بگیرد، ممکن است روند پیری و بروز این مشکلات به تعویق بیفتد؛ باید خانم ها در انتخاب لوازم آرایش و محصولات بهداشتی خود دقت کنند تا پوستشان دچار چین و چروک نشود؛ جوان ماندن تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی انسان دارد و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.

چه راهکار هایی برای جوان ماندن وجود دارد ؟

چه راهکار هایی برای جوان ماندن وجود دارد ؟

در صورتی که می خواهیم بدانیم که چگونه جوان بمانیم باید به نکات و توصیه هایی توجه کنیم؛ این نکات کمک بزرگی به انسان می کند تا بتواند پوست شفاف و بدن سالمی داشته باشد و به وسیله این راهکار ها از بروز پیری جلوگیری کند؛ این نکات مهم به شرح زیر می باشند :

1. بلند شوید و قدم های بلند بردارید : بسیاری از افراد در دنیا مدت زمان بسیار زیادی را به نشستن سپری می کند که این نشستن ها به کار انسان مانند کار کردن با کامپیوتر، رانندگی کردن، تماشای تلویزیون، غذا خوردن و …مربوط می باشد؛ در صورتی که این نشستن ها پیاپی باشد موجب چاق شدن، ناتعادلی در میزان متابولیسم و بیماری های قلبی می شود؛ پس تلاش خود را کنید که بیش از گذشته از جای خود بلند شوید و کارهای خود را به صورت ایستاده انجام دهید.
در صورتی که شما در طول روز یک ساعت و در هفته چهار بار ورزش می کنید و بقیه ساعات روز را یک جا می نشینید، لازم است بدانید که شما تنها دو درصد بیشتر از انسان های تنبل فعالیت دارید؛ مدت زمان لازم برای راه رفتن و تعداد قدم های خود را زیاد کنید تا مفاصلتان تقویت شود.

2. خود را از اطلاعات دور نگه دارید : مقصود از این اطلاعات، خبرهایی می باشد که هر روز از دنیای جهان، اقتصاد، سیاست یا حتی اطرافیان انسان به گوش فرد می رسد که این اطلاعات منفی می باشد که در شبکه های اجتماعی، مجله ها، اخبار بین همه افراد پخش می شود؛  اکثر این خبرها ضروری نمی باشند و فقط موجب ضعیف شدن اعصاب انسان و در نهایت پیری و شکستگی انسان می شوند.

3. صبح زود از خواب بیدار شوید : همان گونه که می دانیم همه انسان ها هنگام صبح قدرت فوق العاده ای در بدن خود دارند و ذهن ناخوداگاه آن ها بهتر از همیشه کار می کند؛ انرژی و نیروی جوانی نیز هنگام صبح بیش از همیشه است و همین امر باعث می شود که جوان بمانید .

4. همیشه همراه خود آب داشته باشید : بیشتر افراد دچار کم آبی در بدنشان می شوند و دلیل آن ننوشیدن آب و مایعات می باشد؛ در واقع کم آبی یا دهیدراته شدن بدن موجب ضعیف شدن بدن، افزایش یافتن فشار خون و سبک شدن سر می باشد و پس ضروری است که در همه ساعات روز یک بطری آب همراه خود داشته باشید تا  بدنتان دچار خشکی و کم آبی که از عوامل پیری است، نشود.

5. مدیتیشتن کنید : حدود 5 دقیقه پیش از آن که بخوابید، در یک مکان بسیار آرام و بدون هر شلوغی و بهم ریختگی بنشینید و به نکات مثبت زندگی و سلامت ذهنتان فکر کنید که انجام این کار موجب باکیفیت شدن خوابتان می شود؛ تمرکز کنید و نفس عمیق بکشید و روی نفستان نیز تمرکز کنید و نگرانی های مربوط به آینده را دور بریزید و استرس های نابجا و مزمن را از خود دور کنید.

6. بدنتان را کش و قوس دهید : اگر بدنتان را کش دهید آرامش می گیرید و کشیدگی بدن با ورزش کردن متفاوت می باشد و موجب افزایش یافتن انعطاف بدن می شود؛ مدیتیشنی که در نکته قبل ذکر کردیم را تمرین کنید، زیر یک درخت بسیار زیبا در یک فضای پاک و سالم بنشینید و بدن خود را کش و قوس دهید یا هنگامی که در حال کار کردن هستید و با تلفن همراه صحبت می کنید، این کار را انجام دهید .

7. تنبلی نکنید : در واقع تنبلی کردن حتی مربوط به پشت میز نشستن به صورت مداوم نیز می شود و تنها لازم نیست دراز بکشید تا به شما تنبل بگویند؛ این تنبلی ها موجب کش آمدن و افتادگی پوست می شود که در نتیجه چین و چروک هایی در پوست به وجود می آید؛ سعی خود را کنید که یک موقعیت مناسب برای خود در طول روز انتخاب کنید تا کمر ، شانه و باسنتان در فرمی صاف و مناسب قرار داده شود.

8. با انگیزه به باشگاه بروید : همه محققان می گویند که ورزش کردن کلید جوان ماندن انسان می باشد و هنگامی که شما به باشگاه می روید، بدین معناست که یک هدف مشخص برای خود تعیین کرده اید؛ برای ورزش کردن خود دلیلی را انتخاب کنید که به شما انگیزه کافی بدهد و حتی خوب است که هدف های ورزشی مورد نظرتان را روی کاغذی یادداشت کنید .

9. دوبار در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید : انجام تمرینات قدرتی موجب ساخته شدن توده عضلانی در بدن انسان می شود که یکی از راه های سالم برای مبارزه با پیری محسوب می شود؛ توده های عضلانی موجب افزایش یافتن متابولیسم انسان می شود که از اضافه شدن وزن فرد جلوگیری می کند و توده استخوانی شما را سالم نگه می دارد.

10. دست کم پنج بار در هفته از تمرینات مناسب برای تقویت قلب و عروق به مدت 30 دقیقه استفاده نمایید : انجام این دسته از تمرینات موجب بالا رفتن ضربان قلب فرد می شود و برای سیستم قلبی عروقی بسیار مناسب می باشد و در ضمن جریان خون را در مغز به طور شکفت انگیزی افزایش می دهد؛ انجام تمرینات ورزشی به صورت منظم ذهن فرد را از بروز پیری دور نگه می دارد.

11. مراقبت های لازم را از خودتان بکنید : یکی از راه های جوان ماندن به خود رسیدن و مراقبت از خود است زیرا ماساژ دادن، مصرف غذاهای بسیار سالم همه جزء کارهای خود مراقبت می باشد.

12. مصرف دخانیات را ترک کنید : در یکی از مقاله ها ذکر کردیم که سیگار بسیار مضر می باشد و ترک کردن آن بسیار مفید تلقی می شود؛ ترک سیگار کشیدن می تواند نوعی انگیزه برای جوان ماندن در شما ایجاد کند چون سیگار می تواند عامل بسیار مهمی برای به وجود آمدن چین و چروک روی صورت باشد؛ سیگار باعث خراب شدن پوست انسان می شود و نیکوتین موجود در سیگار، جریان خون را در پوست به طور قابل توجهی کاهش می دهد که جز پیر شدن، چیز دیگری به وجود نخواهد آورد.

13. آرایشتان را پاک کنید : در صورتی که می خواهید هر گونه آرایش و باکتری از روی صورتتان پاک شود، باید میکاپ یا همان آرایشتان را پاک کنید زیرا باقی ماندن آرایش روی پوست موجب ماندن آلودگی روی پوست می شود و در نهایت آکنه و مشکلات پوستی موجب پیری می شود.

14. گردن و سینه تان را مرطوب کنید : هنگامی که قصد دارید روتین مراقبتی برای پوست خود انجام دهید، حتما سینه و گردن خود را فراموش نکنید زیرا پوستی که روی سینه و گردن انسان وجود دارد به اندازه صورت ظریف و حساس می باشد؛ گردن انسان بخاطر قرار گرفتن در معرض چرخش بسیار زیاد بیشتر از بقیه نواحی دچار چین و چروک می شود که در صورت استفاده از مرطوب کننده، ضدآفتاب و محصولات ضد پیری، از بروز این مشکلات می توان جلوگیری کرد.

15. از مرطوب کننده برای دستتان استفاده کنید : هنگامی که به پشت دستتان مرطوب کننده می زنید حتما به نوک انگشتانتان نیز بزنید و فراموش نکنید؛ پشت دست قسمتی می باشد که بیش از بقیه نواحی دست در معرض دید همه قرار دارد و نشان دهنده جوان بودن یا پیر شدن انسان می باشد.

چه روش هایی برای جوان سازی پوست وجود دارد؟

چه روش هایی برای جوان سازی پوست وجود دارد؟

انسان به دلایل مختلفی پوستش دچار چین و چروک و افتادگی و شل شدگی می شود که علاوه بر نکات ذکر شده می توان از روش های مختلف جوان سازی استفاده کرد که برای انجام آن ها می توان از دکتر پوست کمک گرفت؛ با خواندن این مقاله می دانیم که چگونه جوان بمانیم؛ روش های جوان سازی پوست شامل موارد زیر می باشد :

  • روش‌های تهاجمی که شامل جراحی‌های پلاستیک و زیبایی مثل کشیدن پوست می باشد.
  • روش‌های کم‌تهاجمی که شامل هایفوتراپی، اندولیفت و روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، چربی و ژل می باشد.
  • روش‌های غیرتهاجمی که شامل مراقبت‌های کلی پوست مثل کرم‌های ضد چروک و درمان های خانگی برای جوانسازی پوست می باشد.

اندولیفت : اندولیفت یکی از روش‌های مدرن در امر جوانسازی پوست می باشد که در این روش کم تهاجمی، در پوست انسان فیبر بسیار وارد می‌شود و این فیبر در درون لایه‌‌ های بسیار عمیق پوست قرار می‌گیرد؛ این فیبر به وسیله اشعه‌ی لیزر مادون قرمز (فرو سرخ) موجب تحریک کلاژن‌سازی پوست می شود و موجب ذوب شدن مواد جمع شده اضافی چربی می‌شود.
از این رو شاهد کاهش افتادگی و سفتی پوست خواهیم بود؛ کاربرد های اندولیفت در جوان سازی شامل زاویه‌سازی فک و صورت، افزایش یافتن قوام و سفتی پوست گردن، کاهش یافتن چین و چروک و عمق خطوط خنده، کاهش یافتن چربی‌های موضعی به ویژه در ناحیه‌ی غبغب می شود.

هایفوتراپی : از امواج فراصوت (اولتراساوند) در امر هایفوتراپی استفاده می‌شود که این امواج همان امواجی می باشد که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما در هایفوتراپی این امواج به صورت کاملا متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست انسان انرژی وارد می کنند و موجب تحریک شدن تولید رشته‌های کلاژن، سفت شدن پوست و کاهش یافتن چین و چروک‌ها می‌شود.

هایفوتراپی برای کسانی که سنشان بین ۳۰ الی ۷۵ سال است و دچار شل شدگی خفیف تا متوسط پوست شده اند و قصد دارند روند پیری پوستشان را به تاخیر بیندازند، بسیار مناسب می باشد؛ کاربرد های هایفوتراپی در جوانسازی پوست شامل کاهش یافتن چین و چروک پوست، سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب، لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها، بهبود وضعیت خط چانه، صاف و سفت کردن پوست صورت، لیفت گردن و دکلته، اصلاح طرح لبخند می باشد.

کربوکسی تراپی : گاز دی اکسید کربن (CO2)  در روش کربوکسی تراپی به زیر پوست انسان تزریق می‌شود؛ در هر ناحیه ای از بدن انسان که غلظت گاز دی اکسید کربن افزایش یابد، بدن برای اکسیژن رسانی و جبران تجمع دی اکسید کربن، موجب افزایش خون رسانی به آن بخش می شود؛ از این رو در صورت تزریق کردن گاز دی اکسید کربن، بدن وادار می شود که خونرسانی به منطقه‌ای خاص را افزایش یابد.
در صورت افزایش یافتن خون‌رسانی، ترمیم سلولی رخ می دهد و وضعیت پوست انسان بهبود می‌یابد؛ از دیگر کاربردهای کربوکسی تراپی می توان به رفع تیرگی و خطوط دور چشم، رفع چین و چروک‌های صورت، کاهش چربی موضعی، رفع شل شدگی و افتادگی پوست، جوانسازی پوست بدن (پشت دست و دکلته) اشاره کرد.

تزریق ژل : تزریق ژل یا همان فیلرها به لایه‌های مختلف پوست وارد می شوند که موجب حجم‌ دادن به ناحیه تحت درمان فرد می‌شوند؛ فیلرها یا حجم‌دهنده‌ها را می توان به سه دسته‌ی دائمی، نیمه‌دائم و موقت تقسیم کرد که فیلر از نوع دائمی به دلیل عوارض و خطرات دیگری که دارد مورد استفاده قرار نمی گیرد.
فیلر های از نوع نیمه‌دائم هم به همان دلایل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ ژل‌های موقت که جزو بهترین فیلرها محسوب می شوند، از جنس هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند؛ از کاربردهای دیگر تزریق ژل می توان به پر کردن خطوط صورت (خنده، اخم، چین‌های دور چشم و دور لب) و افزایش حجم لب بالا و پایین اشاره کرد.

تزریق چربی : در تزریق چربی، بافت های چربی که وجود دارند از طریق روش لیپوساکشن از نواحی از بدن برداشت می شود و به داخل بالشتک‌های چربی زیر پوست تزریق می‌شود؛ ماندگاری روش تزریق چربی زیاد و عوارض این روش بسیار کم می باشد.
بالشتک‌های چربی در نواحی مختلف پوست صورت قابل مشاهده اند که از مهم‌ترین این موارد می‌توان به بالشتک‌ گونه‌ها اشاره کرد؛ کاربردهای تزریق چربی در جوانسازی پوست شامل پر کردن چین و چروک صورت، درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت، برجسته کردن سینه‌ها، لب‌ها و پشت دست می باشد.

تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس جزو پرطرفدارترین روش‌های جوانسازی پوست در جهان محسوب می شود که ماده‌ای که در بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد نوعی سم می باشد که موجب فلج شدن عضلات پوست می‌شود؛ با فلج شدن عضلات صورت، خطوط و چین و چروک‌ها تا حد بسیار زیادی از بین می‌روند؛کاربردهای تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست شامل برطرف کردن خطوط صورت (خطوط اخم، پیشانی، دور چشم، دور لب)، شکل دادن به ابروها، بالا بردن گوشه‌های لب می شود.

چه ماسک هایی برای جوانسازی پوست وجود دارد ؟

در صورتی که بخواهیم که بدانیم چگونه جوان بمانیم، باید ماسک های مختلف برای جوانسازی پوست را بشناسیم؛ ماسک های خانگی برای جوان ماندن پوست صورت و رفع چین و چروک ها شامل موارد زیر می باشد :

ماسک عصاره رازیانه : برای تهیه ماسک رازیانه در ابتدا باید 3 قاشق از گیاه خشک شده رازیانه را با دو لیوان آب جوش دم کنیم و پس از آن وقتی که آب کامل جوش آمد، یک لیوان از آب رازیانه در ظرفمان باقی ماند باید حرارت را خاموش کنیم؛ در مرحله بعدی از ماسک، هر آنچه که از عصاره باقی ماند را از صافی رد می کنیم و اجازه می دهیم تا خنک شود.
در ادامه حالا از طریق یک پارچه سفید نخی که آغشته به این عصاره می باشد، صورت خود را می پوشانیم و به گونه ای که تمام نواحی مختلف پوست صورتمان پوشیده از این پارچه ی آغشته به عصاره باشد؛ در نهایت پس از گذشت 20 دقیقه می توانیم صورت خود را آبکشی کنیم.

ماسک خیار : ماسک خیار برای رطوبت رسانی و جلوگیری از خشک شدن پوست بسیار مناسب می باشد که برای تهیه آن ابتدا پوست یک عدد خیار متوسط را می کنیم و به صورت بسیار رنده می کنیم؛ اکنون یک قاشق غذاخوری روغن گلیسیرین را به خیاری که رنده شده است اضافه می کنیم تا ماسکمان آماده شود؛ این ماسک خانگی را روی صورت می گذاریم و پس از گذشت 20 دقیقه صورتمان را می شوییم و بهترین زمان استفاده از این ماسک، شب می باشد.

ماسک گل ختمی : برای رطوبت رسانی به پوست و از بین فتن چین و چروک های پوست می توان از گل ختمی استفاده کرد که به وسیله این گیاه می توان ماسک خانگی درست کرد که طرز تهیه این ماسک به این صورت می باشد که 30 گرم از برگ و گل ختمی که خشک شده است را به همراه 2 لیوان آب می جوشانیم و آن را از صافی عبور می دهیم؛ پس از آن که این جوشانده سرد شد آن را هر شب پس از پاک کردن مواد آرایشی از صورت خود به پوستمان می مالیم؛ این لوسیون می تواند تا صبح روی پوست و صورت و گردنمان بماند.

ماسک اسفناج : ماسک اسفناج تاثیر بسیار زیادی در روشن کردن و جوان سازی پوست دارد که برای تهیه کردن این ماسک باید چند برگ اسفناج را با 1/2 لیوان شیر بجوشانیم و به مدت پنج دقیقه روی حرارت ملایم می گذاریم تا هنگامی که برگ های آن نرم شوند و مخلوط را از صافی عبور دهیم و پس از سرد شدن آن را به صورت خمیر در می آوریم و حدودا 20 دقیقه روی پوست خود می گذاریم و در این مدت به آرامی صورت خود را ماساژ می دهیم و در نهایت صورت خود را با باقی مانده شیر می شوییم و می گذاریم مدتی این مواد روی صورتمان باقی بماند و سپس صورت خود را با آب ولرم می شوییم.

برای این که جوان بمانیم، از چه مواد غذایی استفاده کنیم ؟

برای این که جوان بمانیم، از چه مواد غذایی استفاده کنیم ؟

علاوه بر ورزش کردن و استفاده از ماسک های مختلف، می توانیم از مواد غذایی مناسب و مغذی برای جوان ماندنمان استفاده کنیم که مواد مغذی مناسب برای جوانسازی شامل موارد زیر می باشد :

  • بین آجیل هایی که همه مردم مصرف می کنند، بادام بالاترین مقدار پروتئین را داراست که این آجیل از مس،بیوتین و ویتامین E سرشار می باشد که از مو، ناخن ها و پوست انسان در برابر پیری محافظت می کند.
  • در صورتی که هر فرد در طول روز یک عدد سیب متوسط استفاده کند، 17 % از فیبر مورد نیاز بدن تامین می شود؛ سیب در ضمن حاوی ترکیبی بنام کورستین می باشد که از بدن در برابر التهاب یا درد در بدن که موجب احساس ضعف و پیری می شود، مقاومت می کند.
  • به صبحانه یا میان وعده خود زغال اخته بیفزایید زیرا به کاهش یافتن خطر ابتلا به آلزایمر کمک بزرگی می کند؛ این میوه از نورون ها و پرو تئین هایی که در سلول های مغز شما ساخته می شود، نیز محافظت می کند.
  • در صورت استفاده روزانه نصف یک فنجان هویج می توانید از بدن خود در برابر التهابی که موجب آرتریت می شود، محافظت کنید؛ حتی نیازی نیست که آنرا بپزید، می توانید هویج های خام را بجوید.
  • در صورتی که شما نگران این هستید که بتواند پس از گذر سن لبخند شیرین و زیبای خود را حفظ کنید، می توانید از پنیر چدار به عنوان یک میان وعده بسیار لذیذ، استفاده کنید و لذت ببرید؛ این پنیر ، می تواند سطح PH دهان را حفظ کند و در نهایت، طبق مطالعه در دندان پزشکی عمومی ، مانع تغییر یافتن رنگ و ایجاد حفره در دهان انسان می شود.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با جوانسازی پوست و این که چگونه جوان بمانیم آشنا کنید و امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید روش های مورد نیاز برای جوان سازی را بشناسید و از آن ها استفاده کنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با این که چگونه جوان بمانیم دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (11 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا