نبض بازار

خرید انواع زانو بند【سال1403】❤️+ لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با راهنمای خرید انواع زانو بند آشنا کنیم. زانو ها بزرگ ترین مفصل در بدن ما انسان ها می باشد و به همین علت نسبت به درد و جراحت بسیار آسیب پذیر است. از این رو هنگام درد زانو بهتر است سمت خرید زانو بند های مناسب برویم تا درد زانوی خود را تا حدی کاهش دهیم.

فعاليت‌ های فيزيکی از دویدن سبک گرفته تا کراس فیت که  می‌تواند شما را در معرض صدمات زانو از جمله: پارگی رباط صلیبی (ASL)، پارگی رباط صلیبی پشتی زانو (PCLs)، پارگی رباط جانبی داخلی زانو (MCLs) و يا پارگی غضروف زانو قرار ‌دهند.  زانو بندهای با کیفیت طوری طراحی شده‌اند که با تقویت و گرم نگه داشتن مفصل زانو موجب کاهش درد می‌شوند. در ادامه با راهنمای خرید انواع زانو بند بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

انواع زانوبند ها

?زانوبندهای آرتروز زانوبندهای آرتروز مفصلی برای کاهش شدت علائم آرتروز طراحی شده‌اند.
?زانوبندهای ACL زانوبندهای ACL که برای محافظت از زانو و جلوگیری از آسیب‌های رباطی و یا کمک به بهبود پارگی ACL بوجود آمده‌اند.
? زانوبندهای ورزشی زانوبندهای ورزشی یا زانوبندهای کمکی برای بهبودی از آسیب‌های ورزشی و یا بیماری‌های خاص زانو استفاده می‌شوند.
❤️زانوبندهای آویزان زانوبندهای آویزان که برای محافظت از زانو در صورت آسیب‌های رباطی و کمک به بازگشت محدوده حرکتی استفاده می‌شوند.
?زانو بندهای بدون لبه زانو بندهای بدون لبه که برای انعطاف پذیری، حمایت و تسکین درد زانو در هنگام حرکت استفاده می‌شوند.

زانو بند چیست؟

زانو بند ها ابزار های کمکی هستند که برای کاهش درد در اطراف ناحیه زانو، پوشیده می شوند و برای حمایت از مفصل زانو های آسیب دیده در هنگام حرکت یا انجام فعالیت های سنگین یا سبک به زانو ها کمک می کند. درد زانو هایی که در طی حرکت های خاص ایجاد می شوند ممکن است نیاز به استفاده از زانو بند های خاص داشته باشند. هدف این زانو بند ها ایجاد ثبات در موارد آسیب به مفصل زانو، عضلات یا رباط های تضعیف شده و هر شرایطی که بر مفصل اثر می گذارد، است.

زانو بند چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/14438c82-02dc-49c3-b316-29d40691ab4a” ]

زمان استفاده از زانو بند

برای درمان زانو می توانید به بهترین متخصص زانو مراجعه کنید. هدف استفاده از زانو بند ها حمایت و حفظ پایداری زانو های شما است و برای کمک به بهبود یا جلوگیری از آسیب بیش تر به مفصل زانو یا رباط ها مورد استفاده قرار می گیرد. زانو بند های طبی برای آسیب زانو مانند پارگی رباط بسیار مفید هستند و همچنین برای پارگی لیگامان صلیبی قدامی  (ACL)، لیگامنت چرخشی خلفی (PCL)، لیگامنت‌های جانبی یا میانی، پارگی‌های جزئی لیگامنت‌ها یا زانوی در رفته، آسیب‌های منیسک، از دیگر مواردی است که می توان از زانوبند استفاده کرد و  چنین جراحاتی می‌تواند سبب خالی شدن قسمت زانو شوند یا منجر به بی ثباتی آن گردند و در حین درمان نیاز به ابزار کمکی باشد. به عنوان مثال: بعضی وقت‌ ها، ممکن است زانوبند ها به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، به ویژه برای افرادی که در معرض خطر آسیب زانو قرار دارند، توصیه می شود. برای مثال: پس از یک آسیب قبلی در رباط، برای محافظت از رباط در برخی شرایط تغییر فرم زانو و یا در ورزشکارانی که فعالیت هایی مانند دویدن، اسکی کردن، والیبال و غیره انجام می‌دهند، این زانوبند ها بسیار کمک کننده هستند.

ورزشکاران هم ممکن است برای دویدن از زانو بند ها استفاده کنند، که این حمایت و کاهش درد در ناحیه زانو به آن ها کمک می کند. این نوع زانو بند ها برای افرادی که اسکی سواری می کنند ممکن است در جلوگیری از آسیب ‌های بیشتر رباط‌ ها به ویژه در افرادی که تحت عمل جراحی قبلی ACL  قرار گرفته‌اند، بسیار کاربردی باشد. زانوبند ها برای ورزش والیبال نیز می ‌توانند در هنگام پریدن، اثر ضربه ای به زانو را کاهش دهند و درد کمتری ایجاد می‌کنند و آسیب‌های مکرر زانو را از بین می‌برند. زانو بندها برای بسکتبال با توجه به نیاز به حرکات مختلف زانو طراحی شده و پشتیبانی لازم را فراهم می‌کنند و باعث کاهش شوک و خطر آسیب دیدگی شدید می‌شوند.

همان طور که می دانیم زانو بند ها در فرم، رنگ و اندازه های مختلف موجود هستند که این زانو بند ها از مواد مختلفی اعم از پلاستیکی، فلزی، کشی و فوم ساخته شده اند. آن ها ممکن است به مدت کوتاهی یا برای استفاده در حین حرکات خاص بسته به شرایط مورد نظر توصیه شوند. بر اساس هدف بهبود بیمار؛ زانوبند های عملکردی، زانوبند های ترمیمی و زانوبند های پیشگیری کننده در داروخانه ها وجود دارند. بر اساس شرایط مفصل‌ها برخی از زانوبندها به گروه‌های زیر طبقه بندی می‌شوند و بر اساس سبک و طراحی، زانوبندها انواع مختلفی دارند. برخی از این موارد عبارتند از:

 • زانوبند های آرتروز مفصلی که برای کاهش شدت علائم آرتروز طراحی شده‌ اند.
 • زانوبند های ACL که برای پشتیبانی از زانو و جلوگیری از آسیب های رباطی و یا کمک به بهبود پارگی ACL بوجود آمده‌اند.
 • زانوبند های ورزشی یا زانوبند های کمکی برای بهبودی از آسیب‌ های ورزشی و یا بیماری ‌های پاتلا استفاده می ‌شوند.
 • زانوبند هایی پس از عمل جراحی استفاده می‌ شوند و باعث عدم تحرک زانو پس از جراحی می‌ شوند.
 • زانوبند های آویزان که برای محافظت از زانو در صورت آسیب‌ های رباطی و کمک به بازگشت محدوده حرکتی استفاده می‌شوند.
 • زانو بند های بدون لبه که برای انعطاف پذیری، حمایت و تسکین درد زانو در هنگام حرکت استفاده می ‌شوند.
  زانوبند های کشی که می‌ توان به راحتی بر روی زانو ها برای پشتیبانی و فشردن کشیده شوند.
 • زانوبند هایی که دارای نوار و بند هایی هستند که برای تسکین درد زانو، سندرم باند ایلوتیبیال (ITBS)، زانو دوندگان و حمایت از تاندون ‌های آسیب دیده استفاده می‌ شوند.
 • زانوبند های مغناطیسی که دارای آهن ربا های داخلی برای کاهش درد در زانو مورد استفاده قرار می گیرد.
 • زانوبند های نئوپرن که برای حفظ حرارت، کاهش ناراحتی و تورم استفاده می شوند.

انواع زانو بند

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/14438c82-02dc-49c3-b316-29d40691ab4a” ]

مزایای استفاده از زانو بند ها

کمک به رفع علائم درد و ناراحتی یکی از مزایای استفاده از زانو بندها می باشد و برخی از زانو بند ها زانو را از صدمات احتمالی نیز محافظت می کنند. اما همه زانو بند ها برای زانو موثر نمی باشند. مکانیزم دقیق کار زانوبند هنوز کاملا مشخص نیست اما به طور کلی انواع زانوبند هایی که اثبات شده اند، موثر هستند و همانند زانوبند های عملکردی، زانوبندهای باز توانبخشی و زانوبند های مقاوم در برابر فشار کارایی بیشتری دارند. همچنین دیده شده است که بعضی از افراد با استفاده از یک زانوبند خاص بیشتر از دیگران سود می‌برند. در برخی موارد خطر آسیب دیدگی با استفاده از یک زانوبند افزایش یافته است اما اکثر افرادی که از یک زانوبند استفاده می‌کنند احساس می کنند که زانوبند در حل مشکل آن‌ ها بیشتر کمک کننده بوده است.

مزایای استفاده از زانو بند ها

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/14438c82-02dc-49c3-b316-29d40691ab4a” ]

معایب استفاده از زانو بند

استفاده از زانو بند ها همان طور که می تواند برای شما سودمند باشد به همان اندازه استفاده بی رویه از آن می تواند موضوع مخرب و غیر قابل جربان را برای شما به دنبال داشته باشد. که در ادامه به معایب استفاده از زانو بند اشاره خواهیم کرد:

 1. استفاده از این نوع زانو بند ها بدون تجویز پزشک ممنوع است. چرا كه مصرف خودسرانه این وسایل می‌تواند ضرر رسان باشد و از آنجا كه تنوع این كمكی ‌ها بسیار بالاست، گاهی داروخانه‌ ها نیز در راهنمایی افراد برای خرید این نوع ارتزها دچار اشتباه می ‌شوند.
 2. استفاده از زانو بند ها  زمانی مفید خواهد بود كه به جا و در جای خود استفاده شوند به عنوان مثال: باید به یاد داشت كه هیچ‌گاه نباید زانوبند را به هنگام خواب به پا بست چرا كه استفاده طولانی ‌مدت از آن می ‌تواند عضلات را آتروپی ‌را از بین ببرد كه در صورت صدمه دیدن عضلات چهار سر رانی، اثرات مخربی در پی آن ایجاد خواهد شد.
 3. از آنجا كه زانوبند ها دارای انواع متفاوتی ‌‌اند، داروخانه ‌ها نیز قادر به تشخیص و شناخت و ارائه زانوبند مناسب به مراجعه ‌كننده نخواهند بود و همین امر می ‌تواند بیماری فرد را تشدید كند چرا كه برخی از زانو بند ها نیمه‌ آماده و برخی دیگر ساختنی ‌‌اند و باید زیرنظر ارتوپدی فنی ساخته شود بنابراین از حیطه فعالیت‌ داروخانه‌ ها خارج است. شما می توانید برای اطلاعات بیش تر به مقاله علت و درمان درد زانو و تقویت عضلات آن مراجعه کنید.

آیا برای تسکین درد استفاده از زانو بند موثر است؟ 

استفاده از زانوبند منجر به محدود کردن میزان حرکت مفصل زانو می شود و همچنین پایداری زانو را افزایش می دهد. پس در نتیجه افرادی که دچار پارگی رباط پا می شوند، می توانند با  استفاده از این دسته از زانو بندها درد پای خود را کاهش دهند. زمانی که رباط پا آسیب می بیند و همان طور که می دانید حرکت زانو که در حالت عادی توسط رباط ها انجام می شود، دچار مشکل خواهد شد. استفاده از زانوبند می تواند از حرکت های شدید و دردناک زانو در این شرایط جلوگیری کنند.

زانوبند به ثابت نگه داشتن کشکک زانو در جای خود کمک می کند. اما اگر شما دچار التهاب در عضلات پا شده باشید، استفاده از زانوبند هیچ تاثیری در کاهش درد شما نخواهد داشت. به دلیل این که نیازی به  محدود کردن دامنه حرکت مفصل زانو در این شرایط وجود نخواهد داشت.

نکات مهم هنگام خرید زانو بند

در ادامه به نکاتی که هنگام خرید باید دقت کنید اشاره خواهیم کرد:

 • قابل تنظیم 

همه زانو ها یکسان نیستند به همین دلیل زانو بند قابل تنظیم، می تواند به شما کمک کند که اندازه متناسب با زانوی خود را پیدا کنید و با تغییر موقعیت زانوبند قابل تنظیم می توان استفاده از زانو بند را برای خود راحت تر کند. شما می ‌توانید زانوبند را تنظیم کنید تا زمانی که تورم زانو دارید و مقداری سفت تر باشد تا سریع تر بهبود پیدا کند.

 • آزادی در حرکت

اگر شما نیاز به حفظ آزادی حرکت زانوی خود دارید، زانوبند شما باید از مواد نرم و باکیفیت ساخته شده باشد. قلاب‌ هایی که در داخل زانوبند استفاده می ‌شوند می ‌توانند به زانو کمک کنند تا حالت طبیعی خود را حفظ کند در حالی که هم زمان از رباط ‌ها نیز حمایت می‌ کنند.

 • بدون لغزش

لغزش یک مشکل رایج است که در زانوبند هایی که با استفاده از مواد نرم ساخته شده است، دیده می ‌شود. به دنبال زانوبند هایی باشید که بند دار هستند و بند ‌های آن قابل تنظیم است، احتمال اینکه زانو بند در این حالت بلغزد خیلی کم تر از انواع دیگر است.

 • منطقه حفاظت 

هنگام خرید به ابعاد و طول آن توجه کنید و به دنبال زانو بندی باشید که به طور کامل و دقیق ناحیه آسیب دیده شما را بپوشاند. به عنوان مثال: اگر شما به دنبال فشرده کردن یک منطقه وسیع در اطراف زانو خود هستید باید از یک زانوبند بزرگتری استفاده کنید. پس تا اینجا هنگام خرید زانو بند به این نکات توجه کنید.

 • سطح سختی 

اگر دچار بی ثباتی زانو در اثر آسیب به لیگامنت هستید، خرید زانو بند های بسیار سفت و سخت برای شما خیلی بهتر است. این نوع زانوبند اغلب شامل ساختار های پشتیبان در اطراف زانو و اطراف کاسه زانو می ‌باشد. با این حال یک طراحی سفت و سخت حرکت زانو را محدود می‌ کند. اگر از آسیب زانو رنج می‌برید، پزشک ممکن است زانوبند مناسب برای شما با یک سطح مشخصی از سختی را توصیه کند.

 • ضد آب

اگر شما قصد دارید هنگام شنا کردن، ورزش‌های آبی یا هنگام انجام آب درمانی از زانوبند خود استفاده کنید، نیاز به استفاده از یک زانوبند خاص دارید. همه زانوبند ها برای استفاده در آب طراحی نشده اند. بعضی از زانوبند ها اگر مدت زمان طولانی در آب غوطه ور شوند، سریع تر از بین می ‌روند.

 • وزن 

وزن یک زانوبند بزرگ خیلی بیشتر از یک آستین زانویی ساده است. شما ممکن است متوجه شوید که پوشیدن زانوبند سنگین بعد از چند ساعت پای شما را اذیت می ‌کند. با این حال یک زانوبند بزرگ به شما سطح حمایت بیشتری را ارائه می‌دهد. اگر شما در مورد وزن زانوبند خود نگران هستید به آرامی میزان زمان استفاده از آن را در طی چند روز افزایش دهید. این کار باعث می‌ شود تا عضلات پای شما نسبت به وزن بالای زانوبند عادت کند.

نکات مهم هنگام خرید زانو بند

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/14438c82-02dc-49c3-b316-29d40691ab4a” ]

مدت زمان استفاده از زانو بند

بیشتر زانو بند هایی که طراحی شده اند تا برای بخش بزرگی از ساعات روز قابل استفاده می باشند. اما اگر اندازه زانو بندی که استفاده می کنید مناسب نیست می تواند پوست شما را اذیت کند و باعث زخم در پوست شود. اول از همه مطمئن باشید که زانو بندی را که انتخاب می کنید مناسب زانو شما باشد، بنابراین شما می ‌توانید آن را تا زمانی که ممکن است بپوشید. اکثر بیمارها شب‌ ها قبل از خواب زانوبند خود را از زانو خارج می ‌کنند، مگر این که پزشک به طور دیگری دستور داده باشد.

این موضوع خیلی مهم است که مراقب زانو های خود باشید چون پوشیدن و پارگی زانو بند می تواند به زانو آسیب برساند. زانوبند باید به طور مرتب با صابون و آب تمیز شسته شود. اگر زانوبند دارای اتصالات فلزی باشد باید پوشانده شوند. اگر زانوبند از بین رفته باشد یا کاملا قدیمی شده باشد بهتر است با یک زانوبند دیگر جایگزین شود.

آیا می توان از هر نوع زانو بند استفاده کرد؟

درست است که استفاده از زانو بند بسیار مهم است اما اندازه و مناسب بودن آن نیز بسیار اهمیت دارد اگر زانوبندی خیلی شل باشد به سمت پایین پا سر می‌ خورد. این زانوبند پشتیبانی کافی برای زانو را فراهم نکرده و در صورتی که خیلی پایین برود، ممکن است؛ باعث سکندری خوردن و زمین خوردن فرد شود. زانو بندی که خیلی تنگ باشد نیز ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. هنگامی که زانو بند بیش از حد تنگ باشد، می‌تواند در گردش خون پا اختلال ایجاد کرده و یا ممکن است باعث گیر افتادن اعصاب پا شود. این‌ مشکلات می‌توانند منجر به تغییر رنگ، تورم و یا بی حسی و سوزش در ناحیه زانو شود.

در چه مواقعی می توان از زانو بند استفاده کرد؟

زانو بندهای کشی و ساده تنها حمایت کمی را در برابر زانوها به عمل می آورند. زانو بندهای کشی و ساده برای ناپایداری و درد شدید زانو مناسب نمی باشند و تنها در برابر عوارض هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم مناسب هستند:

 • درد خفیف و کم در ناحیه زانو
 • التهاب تاندون میانی
 • سابیدگی غضروف پا
 • کندرومالاسی کشکک پا
 • بیماری آسگود اسکالتر
 • ورم خفیف زانو
 • التهاب کیسه های مفصلی

آیا می توان از هر نوع زانو بند استفاده کرد؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/14438c82-02dc-49c3-b316-29d40691ab4a” ]

آستین زانو چیست؟

به طور کلی آستین های زانو، زانو بند یا بریس زانو نیستند و تفاوت هایی با این دو محصول دارند. آستین های زانو، زانو را حمایت کم تری می کنند و این محصول برای جلوگیری از آسیب های احتمالی ساخته شده است تا از مصدومیت فرد در آینده جلوگیری شود. آستین زانو برای افرادی که روزانه در حال کار کردن هستند و زانوهای آن ها روزانه تحت فشار کاری زیادی قرار می گیرند، بسیار مناسب است. در صورتی که زانو بند ها و بریس زانو برای زانوهایی که آسیب به آن ها وارد شده یا به منظور جلوگیری از تشدید آسیب های قبلی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از آستین های زانو منجر به وارد شدن فشار مفیدی به ناحیه اطراف زانو می شوند که این نوع فشار باعث افزایش گردش خون در ناحیه زانو و کاهش درد در زمان فعالیت های روزانه می شود. استفاده از آستین زانو باعث کاهش درد و ورم زانو در حین فعالیت های سنگین و بعد از انجام این دسته از فعالیت ها می گردد. آستین های زانو از جنس پلاستیک و دارای قابلیت کشسانی است که در داروخانه ها به فروش می رسد. همان طور که می دانید آستین های زانو در زمان استفاده بر روی مفصل های پا کشیده می شوند. برخی از آستین های زانو باعث گرم شدن زانو و کاهش تحرک کشکک پا می شوند.

تفاوت زانو بند با آستین زانو

میان زانو بند ها و آستین زانو یک تفاوت اصلی وجود دارد. زانو بندهای طبی برای حمایت قسمت جلو زانو و کشکک مورد استفاده قرار می گیرند در صورتی که آستین های زانو منجر به چنین حمایتی نمی شوند. افرادی که دچار ناپایداری مفصل زانو هستند و برای افزایش پایداری مفصل زانوی خود از آستین زانو استفاده می کنند و باید اطلاع داشته باشند که استفاده از این محصول برای آن ها مناسب نمی باشد. قابل به ذکر است که استفاده از این نوع محصول منجر به افزایش ورم زانو و تشدید ناپایداری مفصل ها برای افرادی که دچار ناپایداری زانو هستند می شود به دلیل این که جریان لنفاوی و جریان خون سیاهرگی در مفصل زانو محدود خواهد شد.

علائم زانو درد چیست؟

در ادامه به علائم زانو درد می پردازیم:

 • محدودیت در صاف کردن پا
 • خم شدن زانو به سختی و همراه با درد شدید
 • تورم و خشکی در ناحیه زانو
 • سخت حرکت دادن زانو و محدودیت داشتن
 • سختی در راه رفتن به علت درد در ناحیه زانو
 • تق تق یا صدا دادن زانو
 • حساسیت و احساس درد هنگام، لمس کردن زانو
 • قرمز شدن و داغ کردن زانو

خرید اینترنتی زانو بند

مزیت خرید از فروشگاه های اینترنتی امروزه بر کسی پوشیده نیست. با استفاده از لینک زیر می توانید از بهترین مدل های زانو مند بهره مند شوید و خرید زانو بند خود را به راحتی و در زمان کم انجام دهید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/14438c82-02dc-49c3-b316-29d40691ab4a” ]

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید زانو بند آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

3.8/5 - (5 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا