تزریق ژل لبجراحی زیباییزیباییپروتز لب

پروتز لب دائمی【سال 1403】❤️

در این مقاله ما تلاش داریم تا اطلاعات لازم و کافی درباره پروتز لب دائمی را در اختیارتان قرار دهیم. امروزه پروتز لب طرفداران زیادی دارد و افرادی که لب های آن کوچک می باشد و یا دچار مشکلاتی هم چون شکاف لب هستند به سراغ این روش می روند، تا با انجام پروتز، لب های زیباتر و خوش فرم تری داشته باشند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری را درباره پروتز لب دائمی در اختیارتان قرار دهیم.

پروتز لب دائمی و هرآنچه که باید بدانید

پروتز لب دائمی چیست؟  یکی از اقدامات در زمینه ی زیبایی که مورد استقبال بسیاری از خانم ها قرار گرفته است. امروزه با وجود پروتز لب ، خانم ها دیگر نگران کم حجم و کوچک بودن لب های خود نیستند. پروتز لب باعث می شود لب ها فرم قشنگ تر و جذاب تری داشته باشند.

در بیشتر موارد ، افرادی این روش را انتخاب می کنند که لب های کم حجمی داشته باشند. اما قبل از انجام هر کاری ، در مورد پروتز لب و عواقب و مزایا و معایب آن تحقیق کنید. در این مقاله سعی کردیم تا شما در انجام پروتز لب راهنمایی کنیم و هر گونه سوال در مورد این عمل زیبایی دارید ، بدست آورید.

پروتز لب به چه صورت انجام می شود

در این روش زیبایی ، از مواد پر کننده به عنوان حجم دهنده لب استفاده می کنند که این پر کننده ها انواع گوناگونی دارند. برای تزریق پروتز ، نیازی به بیهوشی کامل نیست و در صورت نیاز  فقط از لیدوکایین به عنوان بی حسی موضعی استفاده می شود.

نتیجه حاصل از عمل زیبایی لب به وسیله ژل های تزریقی موقتی است. چرا که مواد تزریقی به گونه ای ساخته شده اند که توسط بدن جذب می شوند. زمان ماندگاری پروتز لب هر کس متفاوت است اما معمولا بین ۴ الی ۶ ماه اثرات آن باقی می ماند.

انواع پروتز لب

پروتز لب و روش های فرم دهی آن معمولا دو دسته را شامل می شود. یک دسته پروتز های دائمی و دسته ی دیگر پروتز های موقتی. روش تزریق چربی یکی از راه های حجم دهی و بزرگ تر کردن لب ها به صورت طبیعی است. در این روش از چربی های خارج شده از بدن استفاده می شود و به لب ها تزریق می شود.

به همین خاطر ماندگاری بیشتری دارد و جزء پروتزهای دائمی است. روش دیگر استفاده از حجم دهنده های اسید هیالورونیک است. با استفاده از اسید هیالورونیک که ساختار آن از ماده طبیعی بدن شکل گرفته است ، باعث حجم دهی و تشکیل ساختاری متفاوت می شود تا لب ها جلوه بیشتری پیدا کنند. هم چنین تزریق کلاژن ، یکی از راه های پروتز لب است که با استفاده از پروتئین طبیعی کلاژن ، به حجم دهی و برجسته کردن لب کمک می کند.

انواع پروتز لب

روش های بهبودی بعد از پروتز

بعد از پروتز لب ، در صورت احساس بی حسی لب اصلا نگران نباشید. چرا که بعد از گذشت چند ساعت برطرف خواهد شد. و با گذشت یک روز به حجم به وجود آمده لب نیز عادت می کنید. نکات زیر را برای نتیجه بهتر و بهبود سریع تر انجام دهید.

 • برای کاهش تورم بعد از تزریق ، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • یخ درون حوله ای بپیچید و در طول روز روی صورت خود قرار دهید.
 • سعی کنید در هوای گرما از خانه بیرون نروید، چرا که گرما ، تورم را تشدید می کند. هم چنین از رفتن به سونا و استخر برای چند روی پرهیز کنید.
 • می توانید برای بهبود تورم از چای کیسه ای استفاده کنید. چای کیسه ای را به مدت ۵ دقیقه در داخل آب گرم قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود، سپس آن را روی ناحیه متورم صورت قرار دهید، با انجام این کار برای ۲ تا ۳ بار در روز ، تورم و کبودی خود را بهبود می بخشید.
 • هر نوع چای می تواند استفاده کنید اما بهترین چای ، چای بابونه است.
 • گزینه بعدی برای کاهش تورم و کم شدن درد ، استفاده از تیلنول می باشد.

نکات قبل و بعد از تزریق

 • قبل تزریق برای بزرگ تر کردن لب ها ، نکات دستوری مربوط به بهداشت را از دکتر خود بگیرید.
 • برای مدتی بعد از پروتز از آرایش کردن اجتناب کنید.
 • به مدت دو هفته بعد از تزریق از مصرف هر گونه دارو ، ویتامین پرهیز کنید.
 • از نیمه شب قبل از عمل پروتزی لب از خوردن غذا و آشامیدن آب خود داری کنید.
 • در صورتی که قبل از عمل سرما خوردید یا احساس گلو درد داشتید و یا تبخال زدید ، با پزشک خود در میان بگذارید.
 • قبل از تزریق ژل لب ، استحمام کنید و بعد از آن سعی کنید حمام نروید.
 • به مدت یک یا دو روز بعد از تزریق بهتر است استراحت کنید.
 • به مدت چند روز از غذا های نرم مصرف کنید.
 • از فشار دادن لب ها بعد از تزریق پرهیز کنید.

هزینه پروتز لب

هزینه پروتز لب به عامل بستگی دارد که به شرح زیر است:

 • میزان مواد پرکننده لب
 • دستمزد دکتر
 • هزینه بی حسی موضعی

بدانید که برای برجسته کردن لب به روش پروتز بایستی هزینه بیشتر نسبت به تزریق ژل و یا چربی پرداخت کنید. هم چنین قبل از انتخاب دکتر ، به مراکز زیبایی مختلفی مراجعه کنید و از قیمت ها با خبر شوید و حتما از تمام مواردی که برای شما هزینه می شود ، سوال کنید تا برای موارد بی دلیل ، هزینه ای پرداخت نکنید.

عوارض پروتز لب

عفونت: در برخی از مواقع امکان دارد که تزریق به لب باعث ایجاد عفونت شود به همین دلیل توصیه می شود تا به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید، تا اگر پزشک صلاح دیدند از جنس پوست لب شما نمونه برداری کنند تا با  جنس لب شما آشنایی داشته باشند تا شما دچار هیچ گونه عارضه ای نشوید زیرا در برخی از مواقع امکان دارد، که تزریق به لب برای فردی مناسب نباشد و مشکلاتی را در برداشته باشد و نباید پروتز لب را انجام بدهد.

آلرژی: یکی از عوارض هایی که بعد از پروتز لب اتفاق می افتد، واکنش های آلرژیک می باشد که عارضه ای نادر می باشد و امکان دارد که برخی از افراد دچار این مشکل شوند. عارضه آلرژیک به کیفیت و نوع تزریق ژل به لب بستگی دارد و زمانی که برای تزریق از ژل مناسب استفاده نشود، فرد دچار این عارضه می شود به همین خاطر توصیه می شود به بهترین دکتر مراجعه کنید که دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

کبودی و تورم: کبودی و تورم یکی دیگر از عوارض تزریق به لب می باشد، که امکان دارد فرد در ناحیه ای که تزریق انجام شده است کبودی و تورم را مشاهده کند، زیرا اغلب افراد بعد از این که پروتز لب انجام داده اند دچار کبودی و تورم شده اند. در بیشتر موارد این عارضه با استراحت و مصرف داروهایی که پزشک متخصص تجویز کرده است برطرف می شود.

ایجاد زخم: در برخی از مواقع امکان دارد که افراد در ناحیه لب دچار مشکلاتی هم چون زخم بشوند که دلیل این عارضه انجام ندادن درست فرایند پروتز لب می باشد. ژل هایی که برای تزریق استفاده می شود دارای اسید هیالورونیک می باشند و اگر این ماده بیش از اندازه وارد منافذ پوست شود باعث می شود که در فرآیند تولید کلاژن اختلال ایجاد شود و پوست دچار زخم و خشکی شود.

آسیب دیدن بافت لب: به طور معمول زمانی که ماده ای خارجی وارد بدن شود، بافت های بدن دچار اختلال می شوند و نقص هایی که در هر عضو بدن ایجاد می شود به دلیل این است که در بافت های همان ناحیه بدن اختلال ایجاد شده است و به طور مثال می توان گفت زمانی که کلاژن و آلاستین پوست عملکرد نادرستی دارند افراد دچار پیری پوست می شوند و در این مواقع می توان برای تقویت این ماده ها در بدن، ماده ای مانند اسید هیالورونیک را به ناحیه مورد نظر تزریق کرد و توصیه می شود قبل از تزریق از بهترین دکتر پوست مشورت بگیرید تا دچار هیچ گونه عارضه ای نشوید.

چه افرادی برای تزریق لب مناسب هستند

 • افرادی که لب های نازک و مسطحی دارند.
 • افرادی با بالا رفتن سن ، خط لب هایشان پایین آمده و از حجم لب هایشان کم شده است ، گزینه مناسبی برای پروتز می باشند.
 • افرادی که از پرکننده های موقت لب خسته شده اند.

انواع ایمپلنت پروتز لب

 ایمپلنت پروتز لب  soft from:  این نوع پروتز ایمپلنت  طرحی لوله کشی دارد. در این روش بافت های داخلی لب در خود ایمپلنت رشد می کند که باعث می شود ایمپلنت در داخل لب  محکم تر شود و امکان جا به جایی کم تر شود. جدیدتر از ایمپلنت نرم، ایمپلنت فوق نرم می باشد که با توجه به گفته های تولید کنندگان این ایمپلنت سه برابر نرم تر از ایمپلنت نرم می باشد.

پروتز لب  gore_ tex : برای انجام پروتز لب از ایمپلنتی استفاده می شود که مصرف پزشکی دارد. مواد این نوع پروتز لب واکنشی نسبت به مواد دیگر ایجاد نمی کند و در عمل های جراحی از این روش استفاده می شود. بعد  از انجام این روش امکان دارد که افراد در ناحیه لب خود احساس سفتی کنند. در تمامی و یا بیشتر این نوع ایمپلنت سوراخ های کوچکی وجود دارد که بافت لب در بین آن رشد می کند.

ایمپلنت پروتز  aloo derm : این نوع ایمپلنت از سلول های انسانی تشکیل شده است و نرم می باشد. این نوع ایمپلنت هیچ گونه آلرژی از خود نشان نمی دهد و تحت کنترل موسسه fda می باشد.

انواع ایمپلنت پروتز لب

روش های جراحی پروتز لب

پروتز با تزریق چربی: برای انجام این نوع روش از قسمت های مختلف بدن خود فرد مانند شکم، سینه و … چربی برداشته می شود و پس از بررسی چربی ها به وسیله سوزنی نازک و ظریف به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. میزان تزریق چربی به لب ها زیاد می باشد، زیرا چربی توسط بدن افراد جذب می شود به همین دلیل حجم لب فرد بسیار زیاد می باشد و با گذشت مدت زمانی به نتیجه مورد نظر افراد می رسد. احتمال ایجاد آلرژی در این روش کم می باشد، زیرا مواد تزریق شده با بدن افراد سازگار است.

پروتز با تزریق فیلر و ژل: برای انجام این نوع تزریق از ژل های مصنوعی استفاده می شود که این نوع ژل ها با بدن سازگاری دارند. برای انجام این روش ابتدا متخصص، لب را به طور کامل ضد عفونی می کند و در ناحیه های مورد نظر تزریق را انجام می دهند. برای انجام این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود، اما به طور کلی بیشتر ژل ها حاوی مواد بی حسی می باشند. پروتز کردن لب با روش تزریق ژل به لب دائمی نمی باشد و موقت است و بعد از گذشت مدت زمانی مواد توسط بدن فرد جذب می شود و به حالت اولیه خود باز می گردد.

پروتز لب به چه شکل هایی انجام می شود

پروتز لب قلبی: یکی از روش های فرم دهی لب ها می باشد و در ین روش قسمت هایی از لب  شکل قلب و برجسته می شود. برای انجام این روش ابتدا نقاط مورد نظر را مشخص می کنند و سپس با تزریق ژل و چربی شکل قلب در لب ها نمایان می شود.

پروتز لب شتری: می توان گفت که این روش طرفداران زیادی دارد و اغلب جوانان به سراغ این روش می آیند. با انجام این روش ، حجم لب ها زیاد می شود. برای انجام این روش متخصص از سیلیکون حجیم استفاده می کند و مقدار زیادی از مواد را به لب تزریق می کند. توصیه می شود قبل از تزریق ژل و یا تزریق چربی به منظور پروتز لب به روش لب شتری با پزشک متخصص مشورت کنید تا متوجه بشوید که این نوع پروتز لب با صورت شما تناسب دارد یا خیر.

پروتز لب بالا: امکان دارد که لب بالایی برخی از افراد نسبت به لب پایینی آن ها حجم کم تری داشته باشد و باعث نارضایتی در فرد می شود. این افراد می توانند با انجام پروتز لب این مشکل را برطرف کنند  و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانند.

پروتز لب روسی: می توان گفت این نوع پروتز لب در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. در پروتز لب به این روش به هفت ناحیه از لب مواد پروتز تزریق می شود. در این روش ظاهر لب بهبود می یابد و حجم لب بیشتر می شود که مورد پسند بانوان است و کاملا طبیعی می باشد.

پروتز لب شکری: امکان دارد که در برخی از موارد در بارداری لب بالایی جنین به صورت کامل شکل نگیرد و این موضوع باعث می شود تا نوزاد لب شکری باشد. در برخی از نوزادان دیده شده است که علاوه بر لب بالایی لب پایینی نیز دچار این مشکل می باشد، که فرد می توانند با انجام پروتز لب این مشکل را برطرف کند.

کلام آخر

اگر تصمیم به انجام پروتز لب دائمی گرفتید، ابتدا قبل از انجام این کار ، بررسی های لازم را انجام دهید و از عواقب احتمالی آن با خبر شوید. هم چنین در مورد وجود حساسیت ها و آلرژی های بدن خود با پزشک مشورت کنید و در انتخاب دکتر خود دقت لازم را داشته باشید و به دکتری مراجعه کنید که تمام شرایط شما را در نظر بگیرید و سلامتی شما را مهم ترین هدف خود بداند. با در نظر داشتن این نکات ، عوارض حاصل از تزریق ژل به لب را کاهش داده و احتمال وجود عفونت و یا مشکلی از قبیل سفتی مواد تزریقی را به صفر می رسانید.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد، از این که تا پایان مقاله پروتز لب دائمی  همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (7 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا