پزشکان

بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج آشنا کنیم. آنژیوپلاستی روشی بدون نیاز به جراحی می باشد که به بریدگی نیاز ندارد. آنژیوپلاستی تنگی و انسداد شریان های عروقی و ترمیم آن ها را در عروق قلبی انجام می دهد. این عمل یک ساعت زمان می برد و به بیهوشی کامل نیازی ندارد. آنژیوپلاستی دارای مزایا و عوارضی می باشد که در ادامه مقاله به عوارض و مزایای آن می پردازیم. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آنژیوپلاستی چیست؟

آنژیوپلاستی به بریدگی نیازی ندارد و روشی بدون جراحی می باشد که در این روش به بیهوشی کامل نیازی نیست و با بی حسی یا بیهوشی خفیف این عمل انجام می پذیرد. آنژیوپلاستی ترمیم تنگی و انسداد شریان های عروقی را در عروق قلبی انجام می دهد. مدت زمان انجام این عمل یک ساعت می باشد. در این عمل پزشک در جایی که شریان عروقی دچار گرفتگی شده است به صورت موقتی بالونی را که مانند بادکنک کوچکی است در آنجا قرار می دهد و آن را باد می کند و این کار سبب باز شدن رگ ها می شود و همچنین پزشک برای جلوگیری از انسداد مجدد فنری به نام استنت را در رگی که دارای انسداد است قرار می دهد.

این کار بسیار دشوار است و می تواند موجب مرگ افراد شود. از روش آنژیوپلاستی پزشک می تواند در زمانی که فرد دچار حمله قلبی شده است استفاده کند و از این عمل برای باز کردن سرخرگ استفاده می شود. برای رفع انسداد رگ های قلب با آنژیوپلاستی، می توانید به بهترین پزشک و بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج مراجعه نمایید. آنژیوگرافی روشی برای تشخیص بیماری های قلبی عروقی می باشد و همچنین درمان بیماری قلبی نیست. برای انجام آنژیوپلاستی می توانید به بهترین دکتر قلب در کرج مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج

شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج مراجعه نمایید. ما در این قسمت از مقاله، برخی از ویژگی های بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج را در اختیار شما قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر و بسیار خوب می باشد. پس قبل از مراجعه برای انجام آنژیوپلاستی حتماً مدرک پزشک خود را بررسی نمایید و بعد به پزشک جهت انجام آنژیوپلاستی مراجعه نمایید.
 • یک پزشک خوب کسی است که دارای تجربه بسیار بالایی در زمینه فعالیت خود باشد. اگر پزشک شما دارای تجربه بالایی باشد، شما می توانید با خیالی آسوده به پزشک مراجعه نمایید و اضطراب و استرس شما قبل از انجام این عمل کاهش می یابد.
 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج قبل از انجام عمل برای بیمار خود جلسه مشاوره ای را برگزار می کند و تمام نکات را قبل از انجام عمل به بیمار خود می گوید. همچنین اقدامات قبل و بعد از عمل آنژیوپلاستی در این جلسه به بیمار گفته می شود.
 • بهترین دکتر کسی است که بیماران قبلی وی از ایشان همواره رضایت بسیاری داشته باشند. پس قبل از مراجعه به پزشک برای درمان از بیماران قبلی پزشک میزان رضایت آن ها را پرس و جو کنید و بعد به پزشک مراجعه نمایید.
 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج کسی است که همواره با بیماران خود با اخلاقی بسیار خوب برخورد کند و به سوالات بیماران خود با حوصله و صبر بسیاری پاسخ دهد.
 • موقعیت مکانی مطب بهترین دکتر آنژیوپلاستی باید طوری باشد که بیماران بتوانند به آسانی به مطب یا کلینیک مراجعه نمایند و مشکلی در رفت و آمد بیماران رخ ندهد.

مزایای آنژیوپلاستی

 • یکی از مزایای آنژیوپلاستی رفع خطرات قلبی می باشد. انجام آنژیوپلاستی بعد از حمله قلبی، جان بیمار را می تواند نجات دهد.
 • آنژیوپلاستی درد قفسه سینه را از بین خواهد برد. اگر شما دارای درد قفسه سینه باشید با انجام آنژیوپلاستی می توانید این درد را از بین ببرید.
 • از دیگر مزیت های آنژیوپلاستی رفع تنگی نفس می باشد.
 • بعد از انجام آنژیوپلاستی خون به قلب فرد می رسد و از آسیب به عضله قلب جلوگیری می کند.

10 تا از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج را بشناسید!

2188681090

اقدامات قبل از آنژیوپلاستی

 • اولین و مهم ترین اقدام قبل از آنژیوپلاستی، مراجعه به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج می باشد. شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین دکتر آنژیوپلاستی جهت درمان مراجعه نمایید.
 • حتماً قبل از مراجعه به بیمارستان و کلینیک، وسیله هایی مانند ساعت، دستبند، حلقه و … را درآورید و آن ها را در منزل بگذارید. به هیچ عنوان وسیله های ارزشمند خود را به کلینیک و یا بیمارستان نبرید.
 • حتماً قبل از مراجعه برای انجام آنژیوپلاستی بهداشت فردی خود را رعایت کنید و سعی کنید قبل از مراجعه برای انجام آنژیوپلاستی استحمام نمایید.
 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید و یا بیماری خاصی دارید باید حتما پزشک خود را قبل از انجام آنژیوپلاستی در جریان بگذارید.
 • چند ساعت قبل از آنژیوپلاستی چیزی نخورید و نیاشامید، زیرا باید قبل از انجام این کار ناشتا باشید.
اقدامات قبل از آنژیوپلاستی

اقدامات بعد عمل توسط بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج

 • سعی کنید تا چندین ساعت بعد از خارج کردن لوله از رگ به پشت دراز بکشید تا خونریزی شما کاهش یابد.
 • تا چندین روز از فعالیت های سنگین بپرهیزید و از برداشتن اجسام سنگین خودداری نمایید. شما می توانید فعالیت هایی مانند راه رفتن و پیاده روی را انجام دهید، زیرا این فعالیت ها بسیار سبک هستند. همچنین تا یک هفته بعد از انجام آنژیوپلاستی از ایستادن های طولانی و همچنین نشستن های طولانی بپرهیزید.
 • سعی کنید در طول روز از مایعات بسیار زیادی استفاده کنید.
 • از داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده به طور مرتب استفاده کنید و دارویی را خودسرانه مصرف نکنید.
 • برای جلوگیری از خونریزی در صورت عطسه، سرفه و … روی پانسمان را فشار دهید.
 • رژیم غذایی بعد از انجام آنژیوپلاستی امری بسیار مهم می باشد. افراد باید از برخی مواد غذایی مانند آجیل، غلات سبوس دار، انواع توت ها و برخی غذاهایی که بعد از انجام این عمل موجب عملکرد بهتر قلب می شوند دررژیم غذایی خود در نظر بگیرند و در برنامه غذایی خود از آن استفاده کنند. همچنین افراد باید از چربی و نمک بسیار کم استفاده کنند و مصرف نمک و چربی را کاهش دهند.

بعد از بهبودی به شما توصیه می شود برخی از فعالیت ها را در برنامه روزانه خود قرار دهید. اگر این کار را انجام دهید نتایج حاصل از عمل آنژیوپلاستی به نتایج بلند مدت تبدیل می شود. برخی از نکات ضروری برای حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی افراد شامل:

 • کاهش وزن اضافی افراد
 • فعالیت های بدنی مانند شنا
 • ترک کردن سیگار

موارد بالا از مواردی هستند که می توانند تاثیر بسیاری در زندگی افراد و همچنین سلامت افراد داشته باشند با رعایت این موارد می توانید سلامت سیستم قلبی عروقی خود را حفظ کنید و از بسیاری از مشکلات پیشگیری کنید.

عوارض آنژیوپلاستی

آنژیوپلاستی یکی از راه های درمان کم خطر می باشد ولی خطر هایی در این عمل وجود دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد. برخی از این عوارض عبارت اند از:

 • در مواردی وقتی پزشک بالون را درون رگ باد می کند این امر سبب فشار آمدن به رگ می شود و امکان پاره شدن رگ وجود دارد به همین دلیل پزشک باید همواره آمادگی داشته باشد تا اگر چنین اتفاقی رخ داد بیمار را به اتاق عمل منتقل کند.
 • گاهی ممکن است نواحی که در آن از کاتتر استفاده شده دچار کبودی شود. این نواحی می تواند دچار خونریزی شود که اگر این خونریزی شدید باشد باید هر چه سریع تر برای بیمار انتقال خون انجام شود.
 • بعد از انجام آنژیوپلاستی تنگی مجدد عروق امکان پذیر است به همین دلیل پزشک از فنر استفاده می کند که تنگی دوباره رگ را می تواند تا 20 درصد کاهش دهد.
 • از دیگر عوارض آنژیوپلاستی می توان به لخته شدن خون اشاره کرد که این امر می‌تواند باعث گرفتگی سرخرگ شده و همچنین سبب حمله قلبی در افراد شود. برای جلوگیری از این مشکل باید به مدت طولانی، فرد از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین استفاده کند.

عوارض احتمالی آنژیوپلاستی

 • واکنش به ماده کنتراست
 • ایجاد عفونت در محل تزریق
 • سکته مغزی
 • سکته قلبی
 • آریتمی قلب
 • مشکل کلیه

در صورت مشاهده عوارض بعد از آنژیوپلاستی شما باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر آنژیوپلاستی مراجعه نمایید تا بتوانید مشکل را پیشگیری کنید و مشکلات جدی تری برای شما پیش نیاید. سعی کنید برای انجام آنژیوپلاستی به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج و بهترین بیمارستان مراجعه نمایید.

کلام آخر

آنژیوپلاستی عملی بدون جراحی و بدون بریدگی می باشد. در این عمل نیاز به بیهوشی کامل نیست و پزشک بیمار را به صورت خفیف بیهوش می کند و یا از بی حسی های موضعی برای بیمار استفاده می کند. آنژیوپلاستی دارای عوارضی نیز می باشد که با مراجعه به بهترین دکتر آنژیو پلاستی در کرج می توانید از عوارض این عمل بکاهید. همچنین قبل از انجام این عمل مراقبت های قبل و بعد را از پزشک خود پرس و جو کنید. شما باید سعی کنید اقدامات بعد از عمل را به خوبی انجام دهید تا بهبودی شما سریع تر انجام شود. در صورت ساکن نبودن در کرج می توانید به مقاله بهترین دکتر قلب در ایران مراجعه نمایید و به بهترین دکتر در شهر خود برای درمان بیماری های قلبی مراجعه نمایید.

از شما بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما را با بهترین دکتر آنژیوپلاستی در کرج آشنا کند، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید بوده باشند. در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید به این سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

چه زمان انجام آنژیوگرافی یا آنژیوپلاستی ضروری است؟

ممکن است دکتر قلب با یک شرح حال ساده شخص، به این نتیجه برسد که فرد گرفتگی رگ قلبی دارد و مستقیم، انجام آنژیوگرافی و یا آنژیوپلاستی را برای او ضروری بداند. گاهی پزشک با تست ورزش به این نتیجه می رسد که انجام آنژیو اولویت دارد.

تاری و دوبینی بعد از آنژیوگرافی به چه علت است؟

در رفتن لخته های ریز به سمت مغز از عوارض آنژیوگرافی است. اگر لخته درشت باشد، می تواند باعث سکته مغزی شود و اگر لخته ها ریز باشند، ممکن است این تاری به این علت باشد. گاهی ممکن است به دلیل حساسیت به دارویی که در حین آنژیوگرافی استفاده می شود، شخص دچار تاری و دوبینی شده باشد.

آیا همیشه درد قفسه سینه نشان دهنده بیماری قلبی است؟

در صورتی که درد قفسه سینه همراه با علائمی نظیر: تعریق سرد، تهوع و استفراغ باشد و یا بیشتر از 30 دقیقه طول بکشد، مراجعه سریع به اورژانس الزامی است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا