پزشکان

بهترین دکتر مثانه در ایران【سال1403】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر مثانه در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در هر کجای کشور که هستید بتوانید به آن ها مراجعه کنید و از خدمات مورد نیاز خود در بالاترین سطح کیفی برخوردار شوید. دکتر مثانه در واقع همان متخصص اورولوژی می ‌باشد که با اندام‌ های تناسلی و مجاری ادراری سر و کار دارد. متخصص اورولوژی تمامی علائم بیماری ‌های مثانه را بررسی کرده و راه حل ‌های درمانی مناسب را برای هر یک از آن ها ارائه می ‌دهد. از جمله وظایف درمانی اورولوژیست می ‌توان به درمان بیماری ‌های کلیه، مثانه و مجرای ادراری اشاره نمود. بهترین دکتر مثانه بیماری ‌های دستگاه ادراری بانوان و آقایان را تشخیص می ‌دهد و طیف گسترده‌ ‌ای از آن ها را مدیریت می ‌کند. پس اگر شما عزیزان نیز دارای علائم بیماری مثانه هستید، با ما همراه باشید تا با برترین پزشکان فعال در این عرصه در کشور آشنا شوید.

دکتر مثانه یا اورولوژیست کیست؟

متخصص اورولوژی در واقع همان دکتر مثانه می‌ باشد که با سایر اندام‌ ‌های تناسلی و کلیه نیز سر و کار خواهد داشت. بهترین دکتر مثانه پس از گذراندن دوره دکترای عمومی، به مدت ۵ سال در رشته تخصصی اورولوژی تحصیل خواهد کرد. پزشکانی که در این حوزه تحصیل می ‌کنند قادر به بررسی و تشخیص بیماری‌ های دستگاه ادراری آقایان و بانوان خواهند بود.

آن ها می ‌توانند طیف گسترده‌ ‌ای از بیماری های موجود در نواحی ذکر شده را تشخیص دهند و با روش‌ ‌های گوناگون مانند جراحی به درمان آن بپردازند. از اصلی ‌ترین خدماتی که بهترین دکتر مثانه در ایران ارائه می ‌دهد می ‌توان به شناسایی و درمان به موقع سرطان مثانه اشاره کرد. متخصص اورولوژی مشکلات مربوط به دستگاه تولید مثل را تشخیص می ‌دهد و تمرکز اصلی او بر روی درمان مشکلات جنسی و بیماری‌ های مثانه خواهد بود.

آن ها می ‌توانند انواع بیماری ‌های عمومی دستگاه ادراری را درمان کنند و پس از دریافت مدرک فوق تخصص خود، به صورت تخصصی بر نوع خاصی از مشکلات نیز تمرکز نمایند. به طور کلی مجرای ادراری دستگاهی می ‌باشد که ادرار را تولید کرده و از بدن دفع می ‌نماید. بهترین دکتر مثانه یا اورولوژیست می ‌تواند هر بخش از دستگاه مجرای ادراری را که شامل موارد زیر می ‌شود، طی روش ‌های اصولی خود درمان کند:

 • مثانه: کیسه توخالی که ادرار و مایعات بدن در آن ذخیره خواهد شد.
 • غدد آدرنال: شامل غدد بالای کلیه می ‌شود که وظیفه ترشح هورمون را بر عهده دارد.
 • مجرای ادرار: لوله ‌ای می ‌باشد که ادرار توسط آن از مثانه و بدن خارج می ‌شود.
 • کلیه: اندامی مهم که ضایعات را از خون پاک کرده و ادرار را تولید می ‌کند.
 • اوتر: لوله‌ هایی که ادرار توسط آن از کلیه به مثانه می ‌رود.

به طور کلی یکی از شایع ‌ترین بیماری‌ ‌های مثانه بی ‌اختیاری ادراری می ‌باشد که به دلایل گوناگون رخ می ‌دهد. اگر شما عزیزان نیز به این بیماری مبتلا شده ‌اید می ‌توانید به بهترین دکتر بی اختیاری ادراری در ایران مراجعه کنید و در کم ترین زمان ممکن به درمان بیماری خود بپردازید.

دکتر مثانه یا اورولوژیست کیست؟

ویژگی های بهترین دکتر مثانه در ایران

در حال حاضر پزشکان بسیاری در رشته تخصصی اورولوژی تحصیل کرده ‌اند و از مهارت بالایی در حوزه درمان بیماری ‌های مثانه برخوردار هستند. شما عزیزان در هر کجای کشور که هستید، پیش از مراجعه به پزشک متخصص می ‌بایست از برخی ویژگی‌ ‌ها اطمینان حاصل کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید. بهترین دکتر مثانه در کشور می ‌بایست از ویژگی‌ های متمایز کننده ‌ای نسبت به سایر پزشکان برخوردار باشد که از مهم ترین آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین پزشک مثانه در ایران می ‌بایست مدارک تخصصی خود در رشته اورولوژی را از برترین دانشگاه‌ های کشور و یا خارج از کشور و با درجه‌ های علمی بالایی دریافت کرده باشد.
 • پزشک منتخب شما در حوزه درمان بیماری ‌های مثانه می ‌بایست علائم بیماری ‌های مربوط به این ناحیه از بدن را به موقع تشخیص داده و با روش‌ ‌های درمانی مناسب آن ها را بهبود بخشد.
 • بهترین دکتر مثانه می ‌بایست از پیشروی بیماری ‌های این ناحیه جلوگیری کند و عفونت و سرطان این ناحیه را به موقع تشخیص دهد.
 • بهترین دکتر مثانه در ایران می ‌بایست در حوزه درمان بیماری ‌های دستگاه ادراری از مهارت بالایی برخوردار باشد و این ناحیه را از هرگونه عفونت و مشکل پاکسازی کند.
 • پزشک منتخب شما می ‌بایست در کلینیک ‌های درمانی برتر در نقاط مختلف کشور فعالیت کند و از عفونت ‌های ادراری نیز پیشگیری نماید.
 • بهترین دکتر مثانه می ‌بایست از مهارت و تجربه بالایی در حوزه درمان سرطان مثانه برخوردار باشد و علائم شایع آن که شامل خون در ادرار می ‌شود را تشخیص دهد.

هم اکنون شما عزیزان جهت تشخیص و درمان بیماری ‌های دستگاه تناسلی و ناحیه مثانه می ‌توانید با خیالی آسوده به بهترین دکتر اورولوژی در ایران مراجعه کنید.

دلایل بروز بیماری های مثانه

مثانه یکی از مهم ترین اعضای داخلی بدن می‌ باشد که وظیفه نگه داشتن و تخلیه ادرار را از کلیه به عهده دارد. این ناحیه از بدن در اثر عملکرد نامناسب ممکن است دچار بیماری ‌های گوناگونی شود که توسط بهترین دکتر مثانه در ایران قابل درمان خواهد بود. به طور کلی کلیه ‌ها مسئول خارج کردن سموم بدن از طریق ادرار هستند که این روند با کمک لوله‌ ‌هایی به نام حالب به مثانه انجام شده و سپس به خارج از بدن ختم می ‌شود.

اگر در اثر عوامل گوناگون هرگونه میکروب و باکتری در هر یک از این قسمت ‌ها وجود داشته باشد در عملکرد سیستم ادراری اختلال ایجاد خواهد شد و بیماری ‌های دردناکی در مثانه بروز پیدا می‌ ‌کند. به طور کلی از شایع‌ ترین اختلالاتی که در این ناحیه به وجود می ‌آید می ‌توان به عفونت مثانه، بی ‌اختیاری اداری و سرطان مثانه اشاره نمود. هر یک از این بیماری ‌ها توسط بهترین پزشک مثانه تشخیص داده می ‌شود و توسط روش ‌های درمانی گوناگون بهبود خواهند یافت.

شما عزیزان با مشاهده علائمی مانند خون در ادرار می ‌بایست هرچه سریع تر به بهترین دکتر مثانه در ایران مراجعه کنید تا در سریع ‌ترین زمان ممکن تحت درمان قرار بگیرید. بیماری ‌های مثانه عمدتاً به دلیل وجود باکتری در سیستم کلیه ‌ها و خود مثانه به وجود خواهد آمد. هنگامی که باکتری ‌های موجود در روده به سمت مثانه حرکت کنند، موجب بروز عفونت در این ناحیه شده و در صورت عدم درمان مشکلات جدی ‌تری را ایجاد می ‌کنند. این باکتری ‌ها در طول زمان در مثانه رشد و تکثیر پیدا می‌ ‌کنند و منجر به عفونت باکتریایی می ‌شوند.

هنگامی که این عفونت از طریق لوله حالب به کلیه راه پیدا کند ممکن است درد های شدیدی در ناحیه کلیه خود حس کنید. لوله حالب بانوان بسیار کوتاه ‌تر از آقایان می ‌باشد؛ به همین دلیل باعث می ‌شود تا عفونت مثانه در آن ها بیشتر دیده شود. همچنین عواملی مانند استرس زیاد، استفاده از مشروبات الکلی و روابط جنسی نامناسب می ‌تواند محیط را برای ایجاد این بیماری ‌ها مناسب ‌تر کند.

10 تا از بهترین دکتر مثانه در ایران را بشناسید!

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری میباشد. ایشان فوق تخصص اندواورلوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان هستند.تحصیلات فوق تخصصی اندواورولوژی و اورولاپاراسکوپی را در بیمارستان هاشمی نژاد تهران در سال 1397 گذراندند . ایشان عضو انجمن اندواورولوژی جهانی و انجمن اورولوژی و اندواورولوژی ایران هستند.

خدمات دکتر مجتبی عاملی:

 • جراحی لیزری سنگ های کلیه
 • جراحی پروستات
 • درمان ناباروری
 • درمان ناباروری و اختلالات جنسی
 • ختنه نوزادان و کودکان
 • جراحی لاپاراسکوپی بیماران کلیوی
 •  جراحی واریکوسل، فتق، عدم نزول بیضه کودکان
 • جراحی  سنگ حالب(TUL)

آدرس: تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک ابتدای جردن، کوچه صانعی، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

شماره تماس:
09054399504

وب سایت: dr-ameli.ir

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر در سال ۱۳۴۴ در شهر اصفهان متولد شده است. ایشان پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی توانستند در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری اداری تحصیل کنند. دکتر خیام فر از سال ۱۳۷۸ عضو هیئت علمی دانشگاه می ‌باشد. ایشان پس از گذشت ۵ سال توانستند مدرک فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی را با موفقیت دریافت کنند. وی تاکنون بیش از ۵ اختراع در اداره ثبت اختراعات کشور در زمینه ناتوانی جنسی و عمل ‌های جراحی بدون شکاف بی ‌اختیاری ادراری ثبت کرده است.

خدمات دکتر فریدون خیام فر:

 • درمان بی ‌اختیاری اداری و عفونت ‌های مثانه
 • درمان سرطان مثانه، پایین افتادگی مثانه و بیماری ‌های جنسی
 • درمان بیماری ‌های پروستات، سرطان بیضه، سنگ حالب و سنگ کلیه
 • درمان ناباروری، اسپاسم مثانه، مثانه عصبی، پارگی مثانه و بیش فعالی مثانه

آدرس: تهران، ضلع شمال شرقی تقاطع اتوبان چمران با جلال آل احمد، روبروی دانشگاه مدیریت، کوچه زنجانی، ساختمان پزشکان چمران

دکتر مریم تراب پرهیز

دکتر مریم تراب پرهیز

دکتر مریم تراب پرهیز پس از دریافت مدرک پزشکی عمومی توانست در رشته اورولوژی تحصیل کند. ایشان همزمان به استخدام شرکت نفت درآمده و در مناطق مختلف و محروم جنوب کشور نیز خدمت کرده است. دکتر تراب پرهیز دوره های تکمیلی بسیاری در رشته بی اختیاری ادرار خانم ها و روش های نوین آن در فرانسه و تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذرانده است.

خدمات دکتر مریم تراب پرهیز:

 • درمان تومورهای سیستم ادراری، کلیه، مثانه، پروستات و بیضه
 • درمان سنگ حالب، سنگ کلیه، سنگ مثانه، ناباروری در مردان و واریکوسل
 • درمان انزال زودرس، هیدروسل، آسیب بیضه پس از تروما و ناتوانی ‌های جنسی
 • جراحی ترمیمی تنگی‌ های مجرا، جراحی کیست کلیه و سنگ مثانه

آدرس: تهران، خيابان گاندی جنوبی، نبش كوچه يكم، پلاک بیست و چهارم

دکتر حسن نیرومند

دکتر حسن نیرومند

دکتر حسن نیرومند جراح و فوق تخصص رشته سرطان ‌های کلیه و مجاری ادراری می ‌باشد. ایشان در هیئت علمی دانشگاه عضویت دارند و مقطع پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران سپری کرده ‌اند. دکتر نیرومند با کسب نمره عالی در آزمون پذیرش دستیاری توانست وارد برد تخصصی رشته اورولوژی شود.

خدمات دکتر حسن نیرومند:

 • درمان سرطان مثانه، بیماری ‌های اورولوژیک و سرطان پروستات
 • درمان سنگ کلیه، کیست کلیه، انواع تومارهای خوش خیم و بدخیم بیضه
 • درمان ‌های آندوسکوپیک سنگ ‌های سیستم ادراری و تراش آندوسکوپیک
 • درمان بیماری ‌های پروستات، جراحی میکروسکوپیک واریکوسل و پروتز آلت تناسلی

آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه بیست و چهارم، پلاک اول، ساختمان پزشکان ایران ما، طبقه پنجم، واحد نوزدهم

دکتر محمدرضا یوسفی

دکتر محمدرضا یوسفی

دکتر محمدرضا یوسفی دوره دکترای پزشکی عمومی خود را با موفقیت سپری کرده و در سال ۱۳۹۷ موفق به اخذ مدرک تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری شد. ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رشته اورولوژی هستند و هم اکنون در شهر کرج فعالیت می ‌کنند. دکتر یوسفی از تجربه و مهارت بالایی در این حوزه برخوردار است و یکی از برترین گزینه‌ ها برای شما عزیزان محسوب می ‌شود.

خدمات دکتر محمدرضا یوسفی:

 • درمان کیست کلیه، عفونت، تومورهای کلیه و اختلالات غدد آدرنال
 • درمان بیماری‌ های مجاری ادراری، عفونت مثانه، سرطان مثانه و رفلاکس ادراری
 • درمان سنگ مثانه، تنگی مجاری ادراری، عفونت، تکرر ادرار و بی ‌اختیاری ادراری
 • درمان زود انزالی، ناباروری آقایان، کجی آلت تناسلی، بیماری ‌های مقاربتی و اورولوژی زنان و اطفال

آدرس: کرج، چهارراه هفت تیر، مجتمع پزشکی نور، طبقه ششم

دکتر مجید حقیقت

دکتر مجید حقیقت

دکتر مجید حقیقت متولد سال ۱۳۴۵ در شهر اصفهان می ‌باشد. ایشان در سال ۱۳۶۴ در رشته پزشکی عمومی دانشگاه اهواز آغاز به تحصیل نمودند. دکتر حقیقت در سال ۱۳۷۱ در مقطع پزشکی عمومی فارغ التحصیل شد و موفق به پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته تخصصی اورولوژی شد. ایشان برد تخصصی خود را در سال ۱۳۷۷ با کسب رتبه اول دریافت کرده ‌اند. دکتر حقیقت برای اولین بار در اصفهان از روش جراحی میکروسکوپیک برای ناباروری استفاده کرده است و عضو انجمن اورولوژی اروپا می ‌باشد.

خدمات دکتر مجید حقیقت:

 •  درمان سرطان بیضه، واریکوسل و عفونت مثانه
 •  درمان سرطان پروستات و بزرگی بیش از اندازه پروستات
 • درمان سنگ کلیه، انواع عفونت و کیست کلیه
 • درمان بزرگی پروستات، واریکوسل، هیدروسل، بیضه پایین نیامده و تومور های بیضه

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، روبروی بیمارستان عیسی بن مریم، ساختمان هفتاد و یکم

دکتر حمید حق شناس

دکتر حمید حق شناس

دکتر حمید حق ‌شناس متخصص اورولوژی در شهر شیراز می ‌باشد. ایشان پس از دریافت مدرک دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران توانستند با تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری فارغ التحصیل شوند. دکتر حق شناس کارگاه‌ ‌های تخصصی بسیاری در رشته ‌های نازایی و بی ‌اختیاری ادراری گذرانده است و عضو انجمن‌ های علمی اورولوژی ایران و آمریکا نیز می ‌باشد. وی یکی از بهترین دکتر مثانه در ایران به شمار می ‌رود که خدمات خود را در سطح کیفی بالایی به مراجعان ارائه می ‌دهد.

خدمات دکتر حمید حق ‌شناس:

 •  درمان عفونت پروستات، سرطان پروستات و سرطان کلیه
 •  درمان عفونت کلیه، کیست، نارسایی و سنگ کلیه
 •  درمان سنگ کلیه با لیزر، سرطان دستگاه ادراری و عفونت مجاری ادراری
 • درمان انسداد مجاری ادراری، واریکوسل، هیدروسل، ورم بیضه، کیست و سرطان بیضه

آدرس: شیراز، بلوار زند، روبروی خیابان ۲۰ متری، خیابان شهید اباییان، مجتمع پزشکی دی، طبقه پنجم

دکتر منصوره منصوری

دکتر منصوره منصوری

دکتر منصوره منصوری دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به پایان رسانده است. ایشان فارغ التحصیل رشته تخصصی اورولوژی در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان هاشمی ‌نژاد هستند. دکتر منصوری دوره تکمیلی اورولوژی زنان را در سال ۱۳۹۴ در دانشگاه علوم پزشکی تبریز گذرانده است و از بهترین پزشکان مثانه در کشور به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر منصوره منصوری:

 •  درمان ناتوانی جنسی، سنگ کلیه، تومورهای بیضه و تبخال تناسلی
 • درمان زگیل تناسلی، واریکوسل، هیدروسل و نارسایی و کیست کلیه
 • درمان سرطان پروستات، تنگی مجرا، سنگ مجرا و بی ‌اختیاری ادراری
 • درمان عفونت ادراری، تکرر ادرار، مشکلات ناباروری و برگشت ادرار بانوان

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، شیراز شمالی، خیابان معصومی، پلاک نهم، واحد سوم

دکتر نادر ابدالخانی

دکتر نادر ابدالخانی

دکتر نادر ابدالخانی متخصص اورولوژی و دارای فلوشیپ فوق تخصصی پیوند کلیه است. ایشان دارای بیش از ۱۵ سال سابقه در هیئت علمی دانشگاه آزاد کازرون هستند. دکتر ابدالخانی دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۵۷ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به پایان رسانده است. وی فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری در سال ۱۳۶۵ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز می ‌باشد.

خدمات دکتر نادر ابدالخانی:

 • درمان زگیل تناسلی
 • درمان مشکلات کلیه
 • رفع بی اختیاری ادرار
 • درمان مشکلات جنسی
 • رفع واریکوسل

آدرس: شیراز، خیابان زند، جنب هتل بین المللی پارس، ساختمان صدف

دکتر علی ناصر بخت

دکتر علی ناصر بخت

دکتر علی ناصربخت یکی از برجسته ‌ترین متخصصان اورولوژی می ‌باشد که در حوزه درمان بیماری ‌های مثانه از مهارت بالایی برخوردار است. ایشان با خدمات درمانی با کیفیت موفق به کسب عنوان بهترین دکتر مثانه در ایران نیز شدند و در شهر کرج به مراجعان خدمت رسانی می ‌کنند.

خدمات دکتر علی ناصربخت:

 • نارسایی و سنگ کلیه
 •  درمان سنگ کلیه با لیزر
 • سرطان دستگاه ادراری و عفونت مجاری ادراری
 • درمان انسداد مجاری ادراری
 • واریکوسل، هیدروسل، ورم بیضه

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم، واحد یازدهم

خدمات درمانی بهترین دکتر مثانه در ایران

درمان عفونت مثانه: هنگامی که باکتری ‌های موجود در روده از راه رکتوم به پیشابراه رسیده و پس از آن وارد مثانه شوند، موجب بروز عفونت در این ناحیه می ‌شوند. این نوع باکتری ‌ها به سرعت مثانه را آلوده کرده و ممکن است بدون آن که علامتی ایجاد کنند در آن جا تکثیر یافته و عفونت ‌های باکتریایی را به وجود آورند. باکتری ‌ها در مواردی ممکن است از راه حالب بالا رفته و حتی به کلیه نیز برسند.

این عفونت‌ ها بسیار خطرناک می ‌باشند و ممکن است در بانوان باردار خطر زایمان زودرس را نیز افزایش دهند. به طور کلی عفونت مثانه در بین بانوان ۲۰ تا ۵۰ درصد شایع ‌تر می ‌باشد. شما عزیزان با استفاده از آزمایش ‌های تشخیصی مانند آزمایش ادرار و سونوگرافی می‌ توانید عفونت مثانه را تشخیص دهید و با درمان ‌های دارویی به درمان آن بپردازید.

درمان سرطان مثانه: هنگامی که یک بافت غیر طبیعی در مثانه رشد کند و در آن تقسیم سلول‌ ها به طور مهار گسيخته ‌ای انجام شود و کنترلی روی آن وجود نداشته باشد، سرطان مثانه به وجود می ‌آید. سرطان مثانه ممکن است خوش خیم یا بدخیم باشد. در سرطان ‌های بدخیم امکان دارد به گره‌ ‌های لنفاوی استخوان ‌ها، ریه ‌ها و کبد نیز آسیب وارد شود.

طبق تحقیقات انجام شده تومورهای مثانه در افراد بالای ۵۰ سال شایع ‌تر است و شیوع آن در مردان نیز بیشتر از زنان می ‌باشد. از اصلی ‌ترین دلایل به وجود آمدن سرطان مثانه می ‌توان به تماس ‌های شغلی اشاره نمود. برای مثال افرادی که شغلشان در ارتباط با صنایع چرم می ‌باشد و یا کارگرانی که با مواد گوناگون مانند بنزین و مواد شیمیایی سر و کار دارند، بیشتر در معرض این بیماری قرار می ‌گیرند. سرطان مثانه خود را با علائمی مانند وجود خون در ادرار و درد در ناحیه پهلو نشان می ‌دهد.

بهبود مثانه عصبی: یکی دیگر از اختلالات مثانه که توسط بهترین دکتر مثانه بهبود می ‌یابد، مثانه عصبی است. این اختلال به دنبال آسیب به سیستم عصبی ایجاد می ‌شود و ممکن است بر اساس محل درگیری به دو نوع تقسیم شود. به طور کلی اختلال مثانه عصبی شامل مثانه بیش فعال و مثانه شل خواهد شد. افرادی که به مثانه بیش فعال مبتلا هستند، کنترلی به عملکرد آن نداشته و به طور خود به خود و مکرر تخلیه ادرار خواهند داشت.

این مورد خطر ابتلا به عفونت ‌های ادراری را نیز افزایش می دهد و تخلیه نیز به طور کامل انجام نمی ‌شود. اما افرادی که مثانه شل دارند، قسمتی از سیستم عصبی که وظیفه خبررسانی به مغز هنگام پر شدن مثانه را دارد دچار اختلال می ‌شود. در نتیجه با افزایش ظرفیت مثانه روبرو خواهند شد و هنگامی که فشار بر آن وارد شود، ماهیچه ‌های دریچه خروجی ادرار توانایی غلبه بر آن را ندارند و ادرار شروع به ریزش می ‌کند.

خدمات درمانی بهترین دکتر مثانه در ایران

عفونت ادراری چه زمانی به وجود می آید؟

یکی از شایع ‌ترین بیماری‌ ‌های مثانه عفونت ادراری می ‌باشد که با کمک پزشکان فعال در این حوزه درمان خواهد شد. این مشکل مانند سایر مشکلات دیگر با ورود باکتری به سیستم ادراری فرد ایجاد خواهد شد. از شایع ‌ترین دلایل ابتلا به عفونت ادراری می ‌توان به وجود سنگ کلیه، ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن، استفاده از وسایل پیشگیری در بانوان و مشکلات پروستات آقایان اشاره نمود.

همچنین یکی دیگر از مواردی که موجب بروز عفونت ‌های ادراری می ‌شود بارداری بانوان است؛ در زمان بارداری و به علت تغییرات هورمونی، بستر مناسبی برای بیماری ‌های مثانه ایجاد خواهد شد. در این دوره به ناحیه حالب فشار وارد شده و در سیستم دفع ادرار اختلال ایجاد می‌ ‌شود. همچنین میزان بالای ترشح هورمون پروژسترون در این دوران موجب گشاد شدن لوله‌ های حالب شده و عفونت ‌های ادراری را به وجود می ‌آورد. عفونت ادراری دارای روش‌ ‌های درمانی گوناگونی می ‌باشد که از بازگشت این عارضه جلوگیری کرده و به درمان آن کمک می ‌کند. از مهم ترین روش‌ ‌های درمانی این بیماری می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از صابون‌ های معطر و قوی را کنار بگذارید زیرا موجب تحریک ناحیه تناسلی خواهد شد.
 • برای تبادل هوای مناسب در ناحیه تناسلی، از لباس ‌های زیر نخی و گشاد استفاده کنید.
 • به علت نزدیک بودن محل خروج ادرار و مدفوع، پس از اجابت مزاج باید از جلو به عقب خود را تمیز کنید تا باکتری‌ ‌ها به ناحیه پیشابراه وارد نشوند.
 • از نگه داشتن ادرار به صورت جدی جلوگیری کرده و به صورت منظم آن را تخلیه نمایید.
 • پس از انجام رابطه جنسی ناحیه تناسلی را به طور دقیق و با ابزار مناسب شستشو دهید.
 • در زمان بروز عفونت‌ های اداری از مصرف کافئین خودداری نمایید و سعی کنید مواد غذایی آبکی و مایعات را بیشتر از گذشته مصرف کنید.
 • در طول روز بیشتر از ۸ لیوان آب بنوشید تا عفونت به طور کامل از بدن شما خارج شده و راه بازگشت آن مسدود شود.

روش های درمان اختلالات مثانه

همان گونه که ذکر کردیم، افراد در طول زندگی خود ممکن است با مشکلات گوناگونی در ناحیه مثانه روبرو شوند. از شایع ‌ترین اختلالاتی که در این ناحیه از بدن رخ می ‌دهد می ‌توان به پایین افتادگی مثانه، بروز عفونت در این ناحیه، سرطان مثانه و عفونت ‌های ادراری اشاره نمود.

هر یک از اختلالات ذکر شده توسط علائم گوناگون خود را نشان می ‌دهند و با روش‌ ‌های درمانی مناسبی درمان خواهند شد. هر روش درمانی متناسب با شدت علائم و تاثیر آن ها بر زندگی بیمار توسط بهترین دکتر مثانه در ایران انتخاب خواهد شد. به طور کلی پزشکان در مواجهه با هر یک از اختلالات مثانه ممکن است یکی از سه رویکرد اصلی زیر را انتخاب نمایند:

دارودرمانی: بهترین دکتر مثانه با تجویز دارو می ‌تواند انواع بی ‌اختیاری ‌های ادراری را درمان کرده و انقباض‌ های غیرارادی مثانه را نیز آرام کند. دارودرمانی موجب بهبود عملکرد مثانه می ‌شود که به صورت تنهایی یا ترکیبی توسط پزشک معالج تجویز خواهد شد.

بازآموزی مثانه: مدیریت بی ‌اختیاری اضطراری معمولاً با بازآموزی مثانه آغاز خواهد شد. در این روش از تحریک الکتریکی و درمان‌ های بیوفیدبک استفاده می‌ کنند تا مثانه را بازتوانی نمایند.

جراحی: اگر اختلالات موجود در این ناحیه بسیار پیشرفته شده باشد، ممکن است بهترین جراح مثانه از این روش به منظور درمان بی ‌اختیاری اضطراری استفاده کند. جراحی موجب افزایش توانایی مثانه در نگه داشتن ادرار و کاهش فشار داخل آن خواهد شد. بیمارانی که بی اختیاری ادراری به دلیل شدت بالا آن ها را ضعیف کرده باشد و یا مثانه ناپایدار داشته باشند، می ‌بایست از این روش درمانی استفاده کنند.

کلام آخر

مثانه یکی از مهم ترین اعضای داخلی بدن می‌ ‌باشد که ممکن است در اثر عوامل گوناگون مانند ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن دچار اختلالات گوناگونی شود. وظیفه این ناحیه از بدن نگه داشتن و تخلیه ادرار می ‌باشد. از شایع ‌ترین بیماری‌ ‌های مثانه می ‌توان به بی ‌اختیاری ادرار، سرطان مثانه، عفونت ‌های دستگاه ادراری و پایین افتادن مثانه اشاره کرد. سرطان مثانه خود را با علائمی مانند وجود خون در ادرار نشان می ‌دهد و می ‌بایست به بهترین پزشک مثانه در کشور نشان داده شود.

در این مقاله 10 مورد از بهترین دکتر مثانه در ایران را به شما معرفی نمودیم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات مورد نیاز خود در بالاترین سطح کیفی برخوردار شوید. سپاسگزاریم که تا انتها این مقاله را مطالعه نمودید. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فاطمه عرب

سلام من فاطمه عرب هستم، 5 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا