زیبایی

بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم 5 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو را به شما معرفی کنیم. امروزه داشتن دندان هایی یکدست و صاف و طرح لبخندی زیبا از دغدغه های افراد است. افرادی که دندان های یکدست ندارند و انداره آن ها باهم متفاوت است ممکن است ظاهری ناخوشایند داشته باشند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. این افراد می توانند با مراجعه به دندانپزشک و استفاده از روش کامپوزیت این مشکل را حل کنند. در کامپوزیت ماده ای خمیری روی دندان ها قرار میگیرد و دندانپزشک با توجه به دندان های خود فرد آن را فرم می دهد و سپس برای تثبیت شدن این ماده خمیری روی آن اشعه ای آبی می تاباند. نتیجه کامپوزیت دندان هایی سفید و زیباست.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت دندان یا لمینت کامپوزیتی ماده ای است که روی سطح خارجی دندان ها قرار می گیرد و عیب و ایرادات ظاهری آن مانند رنگ زرد، کوتاه و بلندی دندان ها و دندان های شکسته فرد را از بین می برد و دندان هایی سفید، یکدست و زیبا برای فرد به وجود می آورد. این کامپوزیت ها تناژ مختلفی از رنگ سفید دارند که فرد می تواند با توجه به سلیقه و رنگ پوست خود یکی از این تناژها را انتخاب کند. کامپوزیت ها از جنس و کیفیت های متفاوتی ساخته می شوند که فرد با توجه به بودجه خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند. این روش غیرتهاجمی و بدون درد است و برای فرد ماندگاری زیادی دارد.

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها موادی رزینی هستند که از نظر تعداد و اندازه شان در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. برخی از این دسته بندی شامل موارد زیر است:

1- کامپوزیت هیبرید: دندان های پشت افراد به استحکام و مقاومت بالاتری نیاز دارند، بنابراین باید از ذرات بزرگتر تشکیل شده باشند. کامپوزیت هیبرید برای دندان های خلفی مناسب است.

2- کامپوزیت میکروفیلد: از کامپوزیت میکروفیلد برای ترمیم دندان های جلویی استفاده می شود. علت آن این است که این کامپوزیت ها ذرات ریز و استحکام کمتری دارند و در عوض سطح صاف و براق تری را برای دندان های جلو به وجود می آورند.

3- کامپوزیت نانوفیلد: کامپوزیت نانوفیلد به کامپوزیت هایی گفته می شود که هم استحکام هیبرید و هم زیبایی میکروفیلد را باهم دارند.

4- کامپوزیت ونییر: این کامپوزیت ها امروزه بیشترین کاربرد را دارند، چرا که از بقیه کامپوزیت ها استحکام و مقاومت بیشتری دارند و دارای ثبات رنگ بیشتری هستند. هم چنین این کامپوزیت ها از جنس سرامیک هستند و بیشترین شباهت را به لمینیت ها دارند. ونییر یا IPS امروزه پرطرفدارترین نوع کامپوزیت است.

فرد با توجه به نوع دندان و محل نصب کامپوزیت می تواند یکی از انواع کامپوزیت ها را انتخاب کند و با مشورت بهترین جراح دندانپزشک در تهران آن را انجام دهد.

انواع کامپوزیت دندان

ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو

بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو باید ویژگی های مختلفی داشته باشد. چرا که کامپوزیت دندان علاوه بر مزایا از حساسیت بالایی برخوردار است و باید پزشکی ماهر و کاربلد آن را انجام دهد. برخی از ویژگی های آن شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو باید در این زمینه متخصص باشد و مدارک علمی خود را از مراکز علمی معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر کامپوزیت باید با بیماران صمیمی باشد و با آن ها رفتار خوبی داشته باشد.
 • دکتر کامپوزیت باید صبر و حوصله زیادی داشته باشد و کار خود را با دقت انجام دهد.
 • مطب بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و مواد و ابزارها به صورت مداوم استریل شوند.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو باید از بهترین کیفیت مواد و پیشرفته ترین ابزارها استفاده کند تا بیمار بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورد.
 • مطب بهترین دکتر کامپوزیت باید در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن جا به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر کامپوزیت باید قیمت های معقولی داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.

مزایای کامپوزیت

کامپوزیت مزایای زیادی دارد و افراد می توانند با توجه به مشکل خود از مزایای آن استفاده کنند. برخی از مزایای کامپوزیت شامل موارد زیر است:

 • کامپوزیت دندان در یک جلسه به صورت سریع ساخته می شود.
 • کامپوزیت ها ظاهری بسیار طبیعی و شبیه به دندان دارند.
 • در کامپوزیت به دندان آسیب کمی وارد می شود.
 • کامپوزیت ها نسبت به لمینیت های سرامیکی به صرفه تر هستند و هزینه کم تری نیاز دارند.
 • کامپوزیت ها طرح لبخند فرد را زیبا می کنند و باعث می شوند تا فرد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند.
 • این روش زیبایی دندان عوارض کمی دارد و درد و خونریزی ندارد.
 • کامپوزیت ها در صورت مراقبت ماندگاری بالایی دارند.

عوارض کامپوزیت

کامپوزیت علاوه بر مزایا ممکن است عوارضی نیز در پی داشته باشد. انتخاب دکتر ماهر می تواند این عوارض را کاهش دهد. برخی از این عوارض شامل موارد زیر است:

1- کامپوزیت ممکن است باعث تورم و عفونت لثه شود.

2- بعد از کامپوزیت ممکن است به دلیل عدم مهارت پزشک کامپوزیت ها با لبه دندان تطابق پیدا نکند و با رعایت نکردن بهداشت باعث بد شدن بوی دهان فرد شود.

3- ممکن است بعد از کامپوزیت دندان ها نسبت به سرما و گرما حساس شوند و فرد احساس درد کند.

4- بعد از گذاشتن کامپوزیت ممکن است دندان ها روی هم تطبیق پیدا نکنند و هنگام غذا خوردن، تکلم و خندیدن فرد دچار مشکل شود.

5- بعد از کامپوزیت فرد ممکن است تا دو هفته در ناحیه دندان احساس درد کند. این درد ممکن است به علت عدم مهارت دندانپزشک و عدم مراقبت از دندان ها باشد.

این عوارض موقتی است و در صورت ادامه دار شدن این عوارض به بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت

بعد از انجام کامپوزیت باید مراقبت هایی انجام شود تا فرد بهترین نتیجه را دریافت کند و عوارض خاصی برایش به وجود نیاید. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 • بعد از انجام کامپوزیت باید به صورت مداوم از مسواک و نخ دندان استفاده شود.
 • بعد از کامپوزیت استفاده از دهانشویه بسیار مفید است و عوارض آن را کمتر خواهد کرد.
 • عوض کردن سبک زندگی و استفاده از غذاهای سالم و مفید از موارد مهمی است که باید بعد از کامپوزیت آن را رعایت کرد.
 • از غذاهایی که رنگ دانه دارند و باعث رنگ گرفتن دندان ها می شوند خودداری کنید.
 • بعد از کامپوزیت نباید از مشروبات الکلی و دخانیات استفاده کرد.
 • هر 6 ماه برای پولیش دندان خود اقدام کنید.
 • از گاز زدن مواد غذایی سفت مانند ذرت خودداری کنید.
مراقبت های بعد از کامپوزیت

کلام آخر

امروزه داشتن دندان هایی منظم و یکدست از دغدغه های اساسی افراد است. روش های زیادی برای یکدست و مرتب شدن دندان ها وجود دارد که کامپوزیت از پرطرفدارترین این روش هاست. در کامپوزیت مواد خمیری روی دندان ها قرار می گیرند و بعد دندانپزشک به آن فرم موردنظر را می دهد، در آخرین مرحله با تاباندن اشعه این مواد تثبیت می شوند. برای انجام کامپوزیت تحقیق کنید و به بهترین دکتر کامپوزیت در تهران مراجعه کنید.

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا 5 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در اندرزگو را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

هانیه راسخ پور

سلام، من هانیه راسخپور هستم. 5 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا