پزشکان

بهترین جراح دندانپزشک در کرج【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

آیا به دنبال جراح متخصصی برای رفع مشکلات دندان خود هستید؟ در ادامه شما را با 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در کرج آشنا خواهیم کرد.

به طور کلی بیشتر انسان ها به سلامت دهان و دندان خود اهمیت بسیاری می دهند و تمام تلاش خود را برای این سلامتی می کنند؛ اما در برخی مواقع مشکلاتی برای دندان به وجود می آید که تنها بهترین جراح دندانپزشک در کرج می تواند برای حل این مشکلات اقدام کند.

برای سالم نگه داشتن دندان ها باید علاوه بر مسواک زدن از موارد دیگری مانند نخ دندان و دهانشویه ها نیز استفاده کرد و در ضمن هر شش ماه یک بار به مطب بهترین جراح دندانپزشک در کرج مراجعه کرد تا ایشان دندان ها و لثه را چک کنند؛ با داشتن دندان های سالم هم می توان ظاهر زیبایی داشت هم می توان سلامت معده را تضمین کرد چون هر چه دندان ها سالم تر باشند می توان بهتر غذا را جویید و در نهایت معده دچار اذیت نمی شود.

انواع مختلف دندان ها چیست؟

به طور کلی انسان دارای چهار نوع دندان است که هر کدام نقش و وظایف خاصی بر عهده دارند که این دندان ها به شرح زیر اند:

انواع مختلف دندان ها چیست؟

دندان‌های قدامی : دندان‌های تیز و تیغه مانندی اند که در جلوی دهان هستند (چهار دندان بر روی فک بالا و چهار دندان بر روی فک پایین) که برای قطع کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دندان‌های نیش : گاهی اوقات به این دندان‌ها کاسپید (cuspids) گفته می‌شود که این دندان‌ها ظاهری شبیه به منقار داشته و نوک تیز هستند و به این ترتیب از این دندان‌ها می‌توان برای پاره کردن و کشیدن غذا به داخل دهان استفاده کرد.

دندان‌های آسیابی کوچک : این دندان‌ها دارای دو عدد برآمدگی مشخص بر روی سطح رویی خود هستند و به این ترتیب ظاهر آن‌ها به دو دندان نیش به هم متصل شده شبیه می باشد؛ این دندان‌ها برای خرد کردن و پاره کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دندان‌های آسیابی بزرگ : این دندان‌ها نقش بسیار تاثیر گذاری در خرد کردن و جویدن مواد غذایی داشته و از چندین برآمدگی مشخص بر روی سطح خارجی خود به این منظور برخوردار هستند.

دندان عقل : به دندان های آسیاب بزرگ سوم، دندان عقل گفته می شود، در انتهای فک ها واقع شده اند و معمولا بین 16 تا 20 سالگی در دهان رشد می کنند؛ از آنجایی که دندان های عقل، آخرین دندان هایی هستند که در دهان به وجود می آیند و رشد می کنند، عمدتا روی فک جای کافی برای رشد آنها باقی نمی‌ماند.
اگر دندان ها به هم فشرده و فک کوچک باشد، ممکن است دندان های عقل زیر دندان های دیگر یا استخوان فک نهفته شوند. اگر تنها قسمتی از دندان عقل دربیاید، ایجاد درد و ناراحتی خواهد کرد که در آن صورت باید با جراحی از دهان خارج شود.

در صورت بروز مشکل برای هر کدام از این دندان ها باید حتما به مطب بهترین جراح دندانپزشک در کرج مراجعه نمایید.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در کرج را بشناسید!

در کلینیک های دندانپزشکی کرج چه خدماتی ارائه می شود؟

در کلینیک های دندانپزشکی خدمات بسیاری در اختیار مردم قرار داده می شوند که هر کدام از خدمات به مهارت و فن بسیار قوی نیاز دارد؛ خدمات های کلینیک دندانپزشکی شامل موارد زیر است:

در کلینیک های دندانپزشکی کرج چه خدماتی ارائه می شود؟

ایمپلنت : پایه‌هایی از جنس تیتانیوم که داخل استخوان فک قرار داده می‌شود ایمپلنت است؛ روکش روی ایمپلنت نیز بدون اتکا به دندان‌های مجاور قرار داده می‌شود.

روکش دندان : پروتزهای ثابت به روکش‌ها، بریج‌ها، اینله‌ها و انلی‌ها و ونیرها تقسیم می‌شوند؛ پروتزهای ثابت برای جایگزینی تک دندان یا چند دندان می‌توانند استفاده شوند.

بستن فاصله دندانی : یکی از مشکلات دندان وجود فاصله بین آنها می باشد که یکی از فرایند هایی که دندانپزشکان زیبایی انجام می دهند از بین بردن این فاصله دندانی می باشد که به دیاستم معروف است.

بلیچینگ : یکی از درمان های دندانپزشک زیبایی بلیچینگ می باشد که در راستای سفید کردن دندان انجام می شود.

مینا کاری دندان : میناکاری، یک روش سریع و بدون درد است که این روش برای تصحیح عیوب کوچک مانند دندان های ناهموار و یا دندان های روی هم گرفته، استفاده می شود.

باندینگ : باندینگ دندان عملی است که در آن مواد رزین رنگ دندان ( مواد پلاستیکی با دوام)، به دندان استعمال شده و با تاباندن نور خاصی سخت می شود و در نهایت به دندان می چسبد تا لبخند را زیبا سازد.

پر کردن با کامپوزیت : پرکردن دندان گاهی در اثر خرد شدن نیاز به جایگزینی دارد؛ بسیاری از افراد آمالگام نقره ای را با کامپوزیت هم رنگ دندان تعویض می کنند؛ افراد برای زیبا شدن دندان ها به جای آمالگام نقره ای، از کامپوزیت هم رنگ دندان استفاده می کنند.

کرادینگ : کرادینگ همان اصلاح بهم ریختگی دندانی می باشد که بدون ارتودنسی صورت می گیرد و دندانپزشک زیبایی با توجه با مواد ترمیمی نامنظمی های دندان را رفع می کند و ظاهری جذاب در چهره شما ایجاد می کند.

بریج دندان : در صورتی که دندانی کشیده شود، برای جایگزینی آن، دو دندان مجاور ناحیه بی‌دندانی به عنوان پایه در نظر گرفته شده و ناحیه وسط پر می ‌شود. به این روش که یکپارچه بوده و سه دندان (دو دندان پایه و یک دندان وسط) متصل به هم هستند، بریج یا پل گفته می‌شود.

جرم گیری : در روش جرمگیری دندان، جرمهای روی دندان و لثه و رنگدانه‌های خارجی از روی دندانها برداشته می‌شود؛ در انجام جرمگیری دندان رنگ خود دندان تغییری نمی کند یعنی روشنتر نمی‌شود بلکه فقط پلاکها و رنگدانه‌های روی دندان برداشته می‌شود و در نهایت رنگ واقعی دندان مشاهده خواهد شد.

بهترین جراح دندانپزشک در کرج چه خصوصیاتی دارد؟

در حقیقت باید بهترین جراح دندانپزشک در کرج خصوصیات منحصر به فردی داشته باشد تا بیماران بتوانند به ایشان به طور کامل اعتماد کنند و به مطب ایشان مراجعه کنند؛ از جمله خصوصیات بهترین جراح دندانپزشک در کرج می توان به مهارت و سابقه ایشان مراجعه کرد چون هر چه میزان مهارت و حرفه و سابقه ایشان بیشتر باشد، نتیجه کار نیز بالطبع بهتر خواهد بود.

از دیگر خصوصیات ایشان تسلط کامل به تمام تجهیزات دندانپزشکی و استفاده درست و به جا از این تجهیزات است؛ باید ایشان بتواند تمام خدمات را به نحو احسن انجام دهد و هیچ گونه نقصی در کار وجود نداشته باشد؛ از دیگر خصوصیات جراح این است که باید ایشان بتواند با تمام مراجعین خود برخورد بسیار مناسبی داشته باشد و با کودکان با ملاطفت برخورد کند تا تمام مراجعین رضایت کافی از ایشان داشته باشند.

از دیگر ویژگی هایی که بسیار مهم تلقی می شود، داشتن مدرک بسیار معتبر جراح می باشد چون باید ایشان در یک دانشگاه بسیار معروفی تحصیل کرده باشند تا مدرک اخذ شده شان معتبر و مناسب باشد.

بهترین جراح دندانپزشک در کرج را چگونه می توان انتخاب کرد؟

بهترین جراح دندانپزشک در کرج را چگونه می توان انتخاب کرد؟

برای انتخاب بهترین جراح دندانپزشک در کرج باید به نکاتی اشاره کرد و مراحلی را طی کرد که این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

  • باید در مرحله اول در گوگل نام بهترین جراح دندانپزشک در کرج را سرچ کنید یا از اقوام و آشنایان خود بپرسید که در صورت آشنایی با جراحی نام او را به شما بگویند.
  • در مرحله دوم پس از یافتن نام جراح، باید در صفحه رسمی جراح، خدماتی که ایشان ارائه می دهند را بررسی کنید و تمام عکس های نمونه کارها را چک کنید.
  • در مرحله سوم به مطب بهترین جراح دندانپزشک در کرج بروید و از بیماران ایشان بپرسید که از جراح رضایت کافی دارند یا خیر و در ضمن به تمام نکات مهم مانند رعایت بهداشت و مهارت جراح و برخورد ایشان توجه کنید.
  • در انتها نیز جراحی های خود را به جراح مورد نظر خود بسپارید و هیچ گونه استرسی در رابطه با دندان های خود نداشته باشید.

کلام آخر

در ین مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با موضوع دندانپزشکی و موارد مربوط به دندان آشنا کنیم و امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید جراح خود را بیابید و در نهایت رضایت کافی از انتخاب خود داشته باشید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بهترین جراح دندانپزشک در کرج دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4/5 - (10 امتیاز)

2 دیدگاه

  1. سلام من از طریق این سایت به یکی از پزشکان مراجعه کردم عالی بودید .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا