دسته‌بندی نشده

بهترین جراح دندانپزشک در مشهد【سال 1402 】❤️ + لیست 10 تایی

افراد بسیاری در مشهد با مشکلات دهان و دندان دست و پنجه نرم می کنند از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در مشهد را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با خیالی آسوده دندان های خود را مداوا کنید؛ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره بدانیم.

جراحی دندان در مشهد

جراحی دندان در مشهد

ممکن است که هر فردی در طول زندگی خود مشکلات مربوط به دهان و دندان را تجربه کند از این رو باید در بهترین موقعیت و فرصت به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد و مشکلات را برطرف کرد زیرا در غیر این صورت، این مشکلات حاد می شوند و درمان سخت تر می شود؛ جراحی های دندان انواع مختلفی دارند که هر یک برای از بین بردن نوعی مشکل می باشد؛ موفقیت در از بین بردن هر نوع مشکل مربوط به دهان و دندان، در گرو مراجعه کردن به مطب بهترین جراح دندانپزشک در مشهد می باشد.

بهترین جراح دندانپزشک در مشهد چه خدماتی می تواند ارائه کند ؟

زمانی که شما برای جراحی های دندان خود به کلینیک بهترین جراح دندانپزشک در مشهد مراجعه می کنید، ایشان به خوبی دهان و دندان شما را بررسی می کنند و پس از خدمات مورد نیاز را برای درمان به کار می گیرند؛ خدماتی که ایشان می توانند ارائه کنند شامل موارد زیر می باشد :

جراحی ریشه : هر جراحی می تواند که ریشه هایی که بنا به دلایلی در قسمت سینوس های فک بالا جا رفته اند و دندانپزشکان دیگری توانایی خارج کردن آن ها را ندارند را خارج کنند یا بافت های اضافی را که احتمالا برای فرد اذیت کننده بوده یا در نشستن دست دندان های افراد سالمند یا دارای دست دندان ایجاد اختلال کرده است را حذف کنند.

ایمپلنت دندان : جراح متناسب با دانشی که در این زمینه دارند می توانند در ناحیه ای که دندان وجود ندارد، ایمپلنت بکارند و بیمار را برای داشتن دندان هایی که با دندان اولیه خود تشابه دارند، کمک کنند.

پیوند استخوان : جراح در شرایطی که متوجه شود که استخوان آن ناحیه برای انجام و تحمل کردن ایمپلنت ارتفاع، عرض و شکل مناسبی ندارد، با به کار گرفتن تکنیک های تخصصی مربوط به جراحی دهان و دندان و استفاده کردن از مواد زیست سازگار ویژه (بایو متریال) می توانند که استخوان مربوط به آن ناحیه را بازسازی، تقویت و ساماندهی نمایند، به گونه ای که موجب افزایش طول عمر ایمپلنت گذاشته شده شود.

سینوس لیفت : جراحی افزایش یافتن ارتفاع حفره دندانی در قسمت های دندانی فک بالا در کنار فضای سینوس ها که باید با بالا بردن کف حفره سینوس، صورت گیرد و در اصطلاح به آن سینوس لیفتینگ می گویند، از جمله اقدامات تخصصی برای جراحی دهان و دندان می باشد که توسط بهترین جراح دندانپزشک  برای افزایش یافتن کیفیت نصب ایمپلنت رخ می دهد.

جراحی دندان نهفته : نهفته بودن و  رشد نکردن دندان از داخل استخوان فک به ست داخل حفره ی دهان، به طور معمول بخاطر نبود فضای کافی برای رشد کردن دندان رخ می دهد؛ متداول ترین ناحیه نهفتگی در ناحیه ی دندان های عقل به دلیل تکامل و کوچک تر شدن استخوان فک می باشد اما می تواند در مورد سایر دندان ها نیز اتفاق افتد.

دندان عقل را باید به چه صورت جراحی کرد ؟

دندان عقل را باید به چه صورت جراحی کرد ؟

برای این که بتوان دندان عقل را جراحی کرد باید در ابتدا برشی را بر روی لثه فرد ایجاد کرد و در صورتی که نیاز باشد، مقداری از استخوان فک فرد را برداشت؛ امکان دارد که دندان عقل به طور یک تکه خارج شود یا برای راحت تر خروج شدن از فک به قسمت های کوچک‌تری تقسیم شود و هر قطعه جداگانه خارج شود.

در نتیجه، لثه مروب به ناحیه جراحی با استفاده از بخیه، بسته می شود؛ در کل نکته مهم این می باشد که برای جراحی کردن یا کشیدن دندان عقل، باید حتما ناحیه مورد نظر را به طور کلی بی‌حس کرد و شما به طور اصولی دردی را حس نخواهید کرد.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در مشهد را بشناسید !

پس از جراحی دندان در مشهد باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

پس از جراحی دندان در مشهد باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

پس از آن که شما برای انجام جراحی دندان اقدام می کنید باید به نکات بسیاری توجه نمایید تا هیچ گونه مشکلی پس از جراحی برای شما رخ ندهد که این نکات به شرح زیر می باشند :

 • بايد پس از پايان يافتن جراحی دندان بر روی قسمت مورد نظر دندان، گاز استریل را تا مدت تقريبا ۲۰ دقیقه نگه دارید و بعد از آن مایعاتي كه خنک اند و یا بستنی میل كنيد.
 • بايد مراقب باشيد كه از مک زدن و خالی كردن مکرر آب دهان خودداری كنيد.
 • داروهایي كه جراح براي شما تجویز كرده را به موقع و طبق دستور دندانپزشک مصرف كنيد.
 • تا مدت يك شبانه روز بعد از جراحی غذاها و مایعات نرم و خنک ( اب میوه خنک ، سوپ سرد ، بستنی و … ) استفاده كنيد.
 • پس از گذشت ۷ الي ۱۰ روز براي کشیدن بخیه هاي دندان خود به دندانپزشک مورد نظر خود مراجعه کنید .
 • اين امكان وجود دارد كه تا دو روز بعد از جراحی تورم ، درد ، کبودی و خونابه با شما همراه باشد، این مسئله امري طبیعی است و در طول زمان ۷ الي ۱۰ روز از بین خواهد رفت.
 • در صورتي كه شما خونریزی غیر قابل کنترل و شدید را مشاهده كرديد بايد به سرعت به دندانپزشک مورد نظرتان مراجعه كنيد و بدون نظر ايشان از هیچگونه دارویی استفاده نفرمایید.
 • نبايد در روز جراحی، دهانتان را شستشو كنيد و بايد از زدن مسواک بر روی ناحيه جراحی خودداری كنيد.
 • تا مدت دو روز بعد از جراحی از کشیدن سیگار، قلیان، پیپ و … و در ضمن از نی براي نوشیدن مایعات خودداری كنيد زيرا مکش موجب کنده شدن لخته تشکیل شده می شود و روند بهبودی شما را کند مي كند و محل جراحی دردناک خواهد شد.

بهترين جراح دندانپزشك در مشهد بايد چه خصوصياتي داشته باشد؟

زماني كه شما براي انجام جراحي هاي مربوط به دندان و دهان خود به جراح مراجعه مي كنيد بايد از اين موضوع اطمينان داشته باشيد كه ايشان ويژگي هاي بسيار خوبي داشته باشند كه ايشان را از بقيه جدا كند؛ اين ويژگي هاي مهم به شرح زير مي باشند :

 • ايشان بايد تجربه و سابقه بسيار خوبي در زمينه انجام جراحي هاي مربوط به دندان داشته باشند زيرا هر اندازه كه تجربه جراح بيشتر باشد، تاثير مثبتي بر روي موفقيت روند جراحي مي گذارد.
 • بايد جراح مدرك معتبري را از دانشگاه به نام و معروفي اخذ كرده باشند زيرا اين مسئله بر روي موفقيت ايشان در كار تاثيرگذار است.
 • جراح بايد اطلاعات كافي در رابطه با انجام انواع جراحي ها داشته باشد و هر نوع بيماري مربوط به دندان را بشناسد تا هيچ گونه مشكلي در روند كار رخ ندهد.
 • بايد ايشان رفتار و برخورد بسيار خوب و مودبانه اي با تمام بيماران خود داشته باشند زيرا همين مسئله موجب جذب بيشتر مشتريان ايشان مي شود.

چگونه می توان بهترین جراح دندانپزشک در مشهد را انتخاب کرد ؟

در صورتی که شما اطلاعات کافی در رابطه با ویژگی های یک جراح خوب داشته باشید، باید با دانستن این اطلاعات، جراح مورد نظر خود را انتخاب کنید اما نکته مهم این است که چگونه باید جراح را انتخاب کرد؟ پاسخ سوال این است که باید در ابتدا عبارت بهترین جراح دندانپزشک در مشهد را در مرورگر خود جستجو کنید و پس از یافتن نام چندین جراح، اطلاعات مربوط به آن ها را بررسی کنید و پس از دقت های لازم، یکی از جراح ها را انتخاب کنید.

چگونه می توان بهترین جراح دندانپزشک در مشهد را انتخاب کرد ؟

در ادامه به صفحه شخصی جراح بروید و خدمات مربوط به ایشان را با دقت لازم بررسی کنید و پس از اطمینان کافی به مطب ایشان مراجعه نمایید؛ در صورت مراجعه، با بیماران دکتر صحبت کنید و نظرات آن ها را در رابطه با کار جراح بپرسید و در انتها در صورت رضایت کامل، وقت جراحی از ایشان بگیرید.

هزینه جراحی دندان در مشهد چه مقدار می باشد ؟

برای انجام جراحی های دندان در مشهد باید شما هزینه هایی را بپردازید که موارد مختلفی بر روی هزینه ها تاثیر می گذارند به طور مثال نوع مشکل دندان تاثیر کاملا مستقیمی بر روی هزینه قابل پرداخت می گذارد زیرا هر نوع جراحی، نیاز به مدت زمان معینی دارد که در صورت طولانی و سخت بودن جراحی، هزینه ها افزایش می یابد.

از جمله موارد تاثیرگذار دیگر می توان به سابقه جراح توجه کرد زیرا هر اندازه که سابقه ایشان بیشتر باشد میزان موفقیت در جراحی افزایش می یابد و در نهایت باید هزینه بیشتری را پرداخت کرد؛ در ضمن موقعیت مکانی مطب جراح نیز می تواند بر هزینه ها تاثیر بگذارد زیرا در صورتی که مطب در موقعیت بهتری باشد باید هزینه بیشتری پرداخت شود؛ در صورتی که می خواهید از هزینه انجام جراحی دندان در مشهد اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

کلام آخر

در مقاله امروزمان سعی کردیم تا اطلاعات کافی در رابطه با انجام جراحی دندان در مشهد را در اختیارتان قرار دادیم و در ضمن 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در مشهد را به شما معرفی کردیم و امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید جراح مورد نظر را انتخاب کنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکریم و در صورتی که می خواهید از چگونگی انجام جراحی دندان در مشهد مطلع شوید می توانید به سایت ما مراجعه نمایید و انتقاد و پیشنهاد خود را با در میان بگذارید.

3.6/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا