پزشکان

بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز آشنا کنیم. کیست تخمدان یکی از بیماری های زنان می باشد که مشکلات بسیاری را می تواند برای افراد ایجاد کند. در برخی از مواقع کیست ها به صورت کیسه های پر از مایع می باشند که در داخل یا روی سطح تخمدان ایجاد می شوند. این کیست ها کیست تخمدان نام دارند.

در صورت مبتلا شدن به این بیماری می توانید به بهترین دکتر درمان کیست تخمدان مراجعه نمایید. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کیست تخمدان چیست؟

کیست تخمدان یکی از بیماری‌های زنان می باشد که برای بدن خانم ها مشکلات بسیاری را می تواند ایجاد کند. تخمدان ها یک جفت غده بیضوی شکل هستند که در دو طرف رحم قرار دارند و از طریق لوله‌های فالوپ به یک دیگر متصل شده‌اند. تخمدان اندام تناسلی زنان می باشد که در هر طرف رحم وجود دارد. اندازه و شکل تخمدان ها تقریباً اندازه یک بادام است. کیسه ها در برخی از مواقع به شکل کیسه های پر از مایع هستند که هم می توانند در داخل و هم روی سطح تخمدان ایجاد شوند. این کیست ها کیست تخمدان نام دارند.

در یک فرد سالم هر ماه یک تخمک کامل شده و به داخل رحم پرتاب می شود. تخمدان ها تخمک ها را تولید می کنند. افرادی که دارای کیست تخمدان هستند در بدن آن ها تخمک کامل می شود ولی در مرحله پرتاب شدن داخل رحم دچار مشکل می شود و این اتفاق نمی افتد. اگر دچار بیماری کیست تخمدان شدید هر چه سریع تر به بهترین دکتر نازایی در شیراز مراجعه نمایید.

 کیست تخمدان چیست؟

تشخیص کیست تخمدان

 • تست بارداری: تست مثبت بارداری می تواند نشان دهنده داشتن کیست جسم زرد باشد.
 • لاپاراسکوپی: در آزمایش لاپاراسکوپی ابزار باریکی از یک برش کوچک وارد شکم افراد می شود. این روش نیازی به بیهوشی ندارد. پزشک با استفاده از این روش تخمدان ها را مشاهده می کند و همچنین کیست تخمدان را خارج می کند.
 • سونوگرافی لگن: در این روش پزشک دستگاهی با امواج صوتی با فرکانس بالا را ارسال و دریافت می‌کند تا تصویری از رحم و تخمدان ها روی صفحه ایجاد شود. پزشک از روی صفحه تصویر را مشاهده می‌کند. سپس محل آن و همچنین تعیین جامد، پر از مایع و یا مخلوط بودن آن بررسی می‌شود.
 • آزمایش خون CA 125: سطح خونی پروتئینی که به نام آنتی ژن سرطانی 125 شناخته می‌شود بیش تر در خانم های مبتلا به سرطان تخمدان افزایش پیدا می کند. اگر کیست افراد تا حدی جامد باشد در معرض خطر بالای سرطان تخمدان هستند و ممکن است پزشک این آزمایش را برای افراد تجویز کند. البته افزایش سطح 125 CA می تواند در شرایط غیر سرطانی نیز رخ دهد. در شرایطی مانند آندومتریوز، فیبروم رحم و بیماری های التهابی لگن می تواند رخ دهد.

راه های درمان کیست تخمدان چیست؟

برای پیشگیری از کیست تخمدان بهتر است رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از مصرف غذاهای سرد خودداری کنید. فواید ورزش را نادیده نگیرید و استرس خود را به حداقل برسانید. وقتی پزشک تشخیص داد که شما کیست تخمدان دارید، با تجویز دارو از پیشرفت آن جلوگیری می کند و در نهایت اگر این موارد ظاهر نشد، جراحی تنها راه درمان است.

آیا عوارض کیست تخمدان خطرناک است؟

اکثر کیست های تخمدان خوش خیم و بی ضرر هستند، اما برخی از آنها سرطانی و خطرناک هستند. برخی دیگر به دلیل عوارض جانبی زیر خطرناک یا جدی هستند:

 • پارگی کیست تخمدان: در موارد نادر فشار وارده به لگن در حین مقاربت واژینال می تواند باعث پارگی کیست تخمدان شود. در صورت پارگی کیست، درد شدید و خونریزی داخلی ایجاد می شود و اگر بیمار دیر به بیمارستان مراجعه کند، بیمار با خطرات جانی مواجه خواهد شد.
 • ناباروری: کیست تخمدان وقتی که کیست تخمدان پلی کیستیک یا اندومتریوما داشته باشید و درمان نشده باشد، تأثیر منفی بر بارداری دارد. اما می توانید با شروع درمان و کوچک کردن آن کیست ها باردار شوید.
 • پیچ خوردگی تخمدان: اندازه کیست به ندرت باعث چرخش تخمدان و قطع خون رسانی به آن می شود. این وضعیت با درد شدید ناگهانی در لگن، حالت تهوع و استفراغ همراه است و می تواند منجر به مرگ بافت تخمدان (نکروز تخمدان) یا تهدید کننده زندگی شود.

علائم و نشانه های کیست تخمدان

بیش تر کیست ها بدون علامت می باشند. البته در صورت وجود علائم، این علامت ها برای تشخیص کیست تخمدان همیشه مفید نیستند، زیرا بیماری‌هایی مانند آندومتریوز علائمی شبیه کیست تخمدان دارند. علائم کیست تخمدان شامل قاعدگی نامنظم و دردناک می باشد.

از دیگر علائم کیست تخمدان می توان به دردی مداوم و یا یک درد مبهم اشاره کرد که به قسمت پایین کمر و ران ها گسترش می یابد و امکان دارد قبل از قاعدگی و یا در پایان آن ظاهر شود. دیسپارونیا درد لگنی می باشد که در حین رابطه جنسی به وجود می آید.

برخی از خانم ها بعد از رابطه جنسی ممکن است درد و ناراحتی را زیر شکم تجربه کنند. مشکلات شکمی یعنی نفخ، تورم یا سنگینی در شکم مشکلات ادراری که ممکن است فرد در تخلیه کامل مثانه دچار مشکل شود یا نیاز به دفع مکرر ادرار باشد و ناهنجاری های هورمونی که از دیگر علائم و نشانه های کیست تخمدان می باشد و برخی از علائم که ممکن است رخ دهد و شبیه به علائم بارداری باشد مانند حساسیت سینه و حالت تهوع. تمامی این علائم و نشانه ها از علائم کیست تخمدان می باشند. در صورت داشتن چنین علائمی هرچه سریع تر به بهترین دکتر زنان مراجعه نمایید.

ویژگی بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز :

⭐دارای تجربه و سابقهبهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز دارای تجربه و سابقه بسیاری در حیطه فعالیت خود می باشد.
❤️دارای مدرک معتبر افراد باید سعی کنند به پزشکی مراجعه نمایند که دارای مدرک و تخصص در زمینه فعالیت خود است
⭐اخلاق خوب بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز دارای اخلاقی بسیار مناسب در برخورد با بیماران خود می باشد
❤️داراری تجهیزات به روز بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز در مرکزی فعالیت می‌کند که دارای تجهیزات و ابزارهای بسیار مناسب برای درمان بیماران خود می باشد

10 تا از بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز را بشناسید!

ویژگی های بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز

در صورت مبتلا شدن به بیماری کیست تخمدان افراد باید سعی کنند به بهترین دکتر زنان در شیراز و همچنین بهترین متخصص زنان مراجعه نمایند. در صورت ساکن بودن در شهر تهران می توانید به مقاله بهترین دکتر زنان در تهران مراجعه نمایید و بهترین متخصص و دکتر زنان را انتخاب نمایید. برخی از ویژگی های بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز را در اختیار شما قرار داده ایم که این ویژگی ها شامل:

 • بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز دارای تجربه و سابقه بسیاری در حیطه فعالیت خود می باشد. به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه کافی در زمینه فعالیت خود باشد زیرا پزشکی که دارای تجربه باشد به خوبی می تواند کیست تخمدان را تشخیص دهد و آن را به خوبی برطرف کند.
 • بهترین دکتر دارای مدرک معتبر در رابطه با فعالیت خود می باشد. افراد باید سعی کنند به پزشکی مراجعه نمایند که دارای مدرک و تخصص در زمینه فعالیت خود است. قبل از مراجعه برای درمان تخصص و مدرک پزشک خود را مشاهده نمایید.
 • بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز دارای اخلاقی بسیار مناسب در برخورد با بیماران خود می باشد و تمامی سعی خود را می کند تا به سوالات بیماران به خوبی پاسخ دهد.
 • بهترین پزشک سلامت بیماران خود را اولویت قرار می دهد، پس سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که اولویت را سلامت بیماران خود قرار دهد.
 • بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز در مرکزی فعالیت می‌کند که دارای تجهیزات و ابزارهای بسیار مناسب برای درمان بیماران خود می باشد. پس سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که در مطب و مرکزی که مشغول فعالیت است دارای تجهیزات بسیار مناسبی است.
ویژگی های بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز

دلایل ایجاد کیست تخمدان

آندومتریوز: خانم هایی که به آندومتریوز مبتلا هستند می توانند به یکی از انواع کیست تخمدان به اسم اندومتریوما مبتلا شوند. در این عارضه سلول های اندومتریال رحم خارج از رحم فرد رشد می کنند. این کیست ها در دوران قاعدگی زنان و یا در حین انجام رابطه جنسی می توانند دردناک باشند.

مشکلات هورمونی: برخی از کیست ها مانند کیست های تخمدان عملکردی، خود به خود و بدون نیاز به درمان از بین می روند. علت ایجاد آن ها مشکلات هورمونی و یا مصرف داروهای درمان نازایی می باشد.

بارداری: در اوایل دوران بارداری یک کیست تخمدان به طور طبیعی شکل می گیرد به دلیل این که به تقویت بارداری تا زمان تشکیل جفت کمک کند. در برخی از مواقع این کیست ها روی تخمدان تا پایان بارداری باقی می مانند و باید برداشته شوند.

سابقه قبلی: افرادی که قبلاً یک کیست تخمدان داشته اند احتمال ایجاد کیست جدید برای آن ها وجود دارد. البته علت تشکیل یک کیست با توجه به انواع کیست تخمدان متفاوت می باشد. کیست های تخمدان در دو دسته کلی عملکردی و پاتولوژیک قرار می گیرند که علت ایجاد هر کدام متفاوت با دیگری می باشد.

عفونت های شدید لگنی: یکی از علل به وجود آمدن کیست تخمدان عفونت ها می باشند. عفونت می تواند به لوله های رحمی و همچنین تخمدان ها سرایت کند و بیماری کیست تخمدان را به وجود آورد. در صورت ابتلا به کیست تخمدان به بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز مراجعه نمایید.

دلایل ایجاد کیست تخمدان

عوارض کیست تخمدان

کیست تخمدان دارای عوارضی می باشد. توده های کیست تخمدان که بعد از یائسگی ایجاد می شوند ممکن است بدخیم و سرطانی باشند. عوارض کیست تخمدان بسیار نادر هستند. از عوارض کیست تخمدان می توان به پیچ خوردگی تخمدان اشاره کرد. کیست هایی که بزرگ می شوند می تواند سبب حرکت تخمدان شوند و همچنین کیست ها احتمال پیچ خوردگی تخمدان را افزایش می دهند. علائم پیچ خوردگی تخمدان شامل درد شدید لگن، استفراغ و حالت تهوع است.

پیچ خوردگی تخمدان می تواند سبب کاهش یافتن و متوقف شدن جریان خون به تخمدان ها شود. از دیگر عوارض کیست تخمدان می توان به پارگی اشاره کرد. کیستی که دچار پارگی شود سبب خونریزی داخلی و درد شدید می شود. هر چقدر کیست بزرگ تر باشد خطر پارگی نیز افزایش می یابد. فعالیت های شدید تاثیرگذار بر لگن مانند مقاربت واژینال خطر پارگی کیست را افزایش خواهد داد.

کلام آخر

کیست تخمدان از بیماری های زنان می باشد که سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای بدن خانم ها می شود. اکثر کیست ها بدون علامت هستند و اگر علامتی هم داشته باشند برای تشخیص کیست تخمدان همیشه مفید نیستند. کیست تخمدان علائمی شبیه به بیماری هایی مانند آندومتریوز دارد. از علائم کیست تخمدان می توان به قاعدگی نامنظم و دردناک، درد لگنی هنگام رابطه جنسی و ناهنجاری های هورمونی اشاره کرد.

البته برخی از علائم نیز ممکن است ایجاد شود و شبیه به علائم بارداری باشد مانند حساسیت سینه و حالت تهوع که تمامی این علائم از علائم کیست تخمدان هستند. در صورت مشاهده چنین علائمی هر چه سریع تر به بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر درمان کیست تخمدان در شیراز آشنا کند، امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + سیزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا