سلامتیپزشکان

10 تا از بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت ⚡️【سال1402】❤️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت لزوم بتوانید خدمات درمانی مورد نیاز خود را از آن ها دریافت کنید. متخصص زنان، پزشک یا جراحی می ‌باشد که در حوزه درمان بیماری ‌های مربوط به دستگاه تناسلی و سینه بانوان فعالیت می ‌کند. او قادر به ارائه مراقبت‌ ‌های قبل، حین و پس از زایمان است. شما عزیزان جهت دریافت خدمات زیبایی همچون جراحی لابیا پلاستی، سفید کردن و یا تنگ کردن واژن نیز می ‌توانید به بهترین دکتر زنان و زایمان مراجعه نمایید. متخصص زنان با انجام غربالگری، بیماری ‌های مختلف مراجعین خود را در زمینه ‌های گوناگون شناسایی کرده و به درمان نازایی آن ها نیز خواهد پرداخت‌. پس همراه ما باشید تا با برخی از برترین پزشکان در حوزه تخصصی زنان و زایمان آشنا شوید.

دکتر زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان پزشکی می ‌باشد که در حوزه درمان بیماری ‌های مربوط به دستگاه تناسلی بانوان فعالیت می ‌کند. بهترین دکتر زنان و زایمان قادر به ارزیابی و ارتقای سلامت عمومی زنان در حوزه ‌های گوناگون بوده و مراقبت‌ های قبل و پس از زایمان را نیز به آن ها ارائه می ‌دهد.

یک پزشک رشته زنان و زایمان می ‌بایست انواع بیماری ‌های زنان همچون اختلالات قاعدگی، سرطان تخمدان، بیماری ‌های رحم و نازایی را تشخیص داده و با برترین روش‌ ‌ها به درمان آن ها بپردازد. او می ‌بایست در زمینه بارداری و زایمان از تخصص بالایی برخوردار باشد و انواع زایمان ‌های طبیعی و سزارین را بدون هیچ گونه درد و با کم ترین عوارض عمومی به پایان برساند.

کلیه جراحی‌ های زیبایی زنان همچون جراحی تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن، لابیا پلاستی و واژینوپلاستی نیز توسط پزشک متخصص زنان قابل انجام است. جراح زیبایی زنان از جراحی ‌های زیبایی جهت رفع معایب ظاهری دستگاه تناسلی بانوان استفاده خواهد کرد و قادر به تزریق چربی به این ناحیه نیز می ‌باشد.

پس اگر شما عزیزان نیز به دنبال دریافت خدمات درمانی و زیبایی مورد نیاز خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. هم اکنون تمامی شما عزیزان با مراجعه به بهترین جراح لابیاپلاستی در رشت قادر به بهبود ظاهر تناسلی خود خواهید بود.

ویژگی بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت

ویژگی بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت

هم اکنون پزشکان بسیاری در شهر رشت در حوزه تخصصی زنان و زایمان فعالیت می‌ کنند. اما برخی از این پزشکان به دلایل گوناگون از صلاحیت لازم جهت انجام جراحی ‌های زنانه برخوردار نیستند و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان به شمار نمی ‌روند. بهترین دکتر زنان و زایمان در شهر رشت می ‌بایست از ویژگی‌ های متمایز کننده‌ ای نسبت به سایر پزشکان فعال در این حوزه برخوردار باشد که از مهم ‌ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت می ‌بایست انواع جراحی ‌های زنان همچون جراحی سرطان رحم و تخمدان را با موفقیت به پایان برساند.
 • پزشک منتخب شما در رشته زنان و زایمان می ‌بایست مدارک تخصصی خود را با درجه علمی بالایی از برترین دانشکده ‌های پزشکی دریافت کرده باشد.
 • بهترین دکتر زنان و زایمان می ‌بایست انواع جراحی‌ های زیبایی زنان همچون لابیاپلاستی و واژینوپلاستی را بدون هیچ گونه عوارض و خطرات جانبی به پایان برساند.
 • بهترین دکتر زنان در رشت می ‌بایست با انجام غربالگری، قادر به تشخیص انواع بیماری ‌های زنان همچون سرطان ‌های دستگاه تناسلی باشد.
 • پزشک منتخب شما می ‌بایست با روش ‌های برتر، نازایی شما عزیزان را تشخیص داده و به درمان آن بپردازد.
 • بهترین پزشک زنان و زایمان در رشت می ‌بایست موارد درمانی موفقی را در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده باشد و از مهارت بالایی در این حوزه برخوردار باشد.

تمامی شما عزیزانی که از نازایی رنج می برید می توانید به بهترین دکتر نازایی در رشت مراجعه نمایید.

ویژگی مهم بهترین دکتر زنان در رشت:

✅ داشتن سابقه و تجربه کافیویژگی بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت در زمینه تخصص خود باید مهارت و سابقه کافی داشته باشد.
❤️ پاسخگویی صبورانهپاسخگویی به تمامی سوالات مراجعین در طول درمان از دیگر ویژگی دکتر زنان و زایمان می باشد.
⚡️ داشتن بورد تخصصیویژگی بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت دارای بورد تخصصی در زمینه درمان و عمل زنان را دارد.
⭐ تخصص حوزه کاریدکتر زنان و زایمان در رشت باید تخصص هایی از جمله بارداری ، نازایی ، یائسگی و زایمان را داشته باشد.

انواع بیماری‌ های زنان

تنبلی تخمدان: یکی از شایع‌ ترین بیماری ‌ها در بین بانوان، سندروم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان می ‌باشد. در این بیماری تخمدان‌ ها مجموعه ‌های کوچکی از مایعات را تولید می ‌کنند و توانایی آزادسازی منظم تخمک را از دست می ‌دهند. این بیماری از انواع اختلالات هورمونی می ‌باشد که موجب نامرتب شدن دوره قاعدگی بانوان خواهد شد.

افتادگی رحم: این بیماری هنگامی رخ می‌ دهد که عضله‌ های کف لگن دچار کشش شده و تضعیف شوند. بیماری افتادگی رحم منجر به پایین آمدن رحم از دهانه واژن می ‌شود و ممکن است در هر سنی برای بانوان اتفاق بیفتد.

نازایی و ناباروری: هنگامی که یک فرد پس از برقراری روابط جنسی منظم و بدون از استفاده از روش ‌های پیشگیری موفق به بارداری نشود، می ‌بایست جهت تشخیص دلایل آن به بهترین دکتر زنان و زایمان مراجعه کند. در حال حاضر بیش از ۱۵ درصد از زوجین با مسائل نازایی و ناباروری دست و پنجه نرم می ‌کنند و می‌ بایست از روش ‌های گوناگون همچون فریز کردن تخمک‌ ها و یا عمل برداشت تخمک جهت درمان آن استفاده نمایند.

کیست‌ های تخمدانی و فیبروئید های رحمی: رشد بافت‌ های ناخواسته درون دستگاه تولید مثل دردها و مشکلات زیادی را برای بانوان ایجاد کرده و موجب بروز بیماری کیست‌ های تخمدانی و فیبروئید های رحمی خواهد شد. همچنین از دیگر موارد در این زمینه می ‌توان به پولیپ ‌های رحمی و تخمدانی نیز اشاره نمود.

اختلالات قاعدگی: از دیگر اختلالات رایج میان بانوان می‌ توان به اختلالات قاعدگی و هورمونی اشاره نمود‌. این بیماری ها به دلایل گوناگون رخ داده و موجب برهم خوردن نظم چرخه قاعدگی خواهند شد. از عوارض بیماری ‌های هورمونی می ‌توان به رشد مو در ناحیه سینه، عدم جذب مواد مغذی توسط بدن و کاهش میل جنسی بانوان اشاره نمود.

یائسگی: یائسگی برهه‌ای طبیعی از زندگی بانوان می باشد که در آن قاعدگی متوقف می‌ شود. به طور معمول وقوع یائسگی زمانی تأیید می شود که یک زن 12 ماه متداوم پریود نشده باشد. ولی امکان دارد این مسئله در فاصله سنی 45 الی 55 سالگی نیز رخ دهد. در حقیقت یائسگی به صورت ناگهانی رخ نمی دهد. اکثر زنان چندین سال تغییر در دوره های قاعدگی خود را پیش از قطع کامل تجربه می نمایند. در این مدت خیلی از زنان نیز علائم یائسگی را تجربه می کنند. بیان شده است که یک زن بعد از یک سال کامل بدون پریود شدن یائسگی را کامل نموده است. میانگین سنی برای قطع قاعدگی یک زن 51 سالگی می باشد.

چسبندگی رحم: چسبندگی رحم یک بیماری رایج بین بانوان می باشد که در داخل رحم و یا دهانه رحم رخ می دهد. چسبندگی های رحمی در سه حالت اتفاق می افتد و معمولا قسمت کوچکی از رحم درگیر این بیماری می شود. شخصی که به این بیماری مبتلا گشسته است به طور معمول با علائمی مانند احساس درد در ناحیه لگن و در زمان قاعدگی رو به رو خواهد شد و همچنین این دارای نشانه های نظیر ناباروی و سقط های پی در پی می باشد.

عفونت واژن: از رایج ترین بیماری های بانوان عفونت واژن است و یکی از علل مراجعه زنان به متخصص زنان و زایمان این عارضه می باشد. شیوع این بیماری در سنین ۱۴ الی ۴۹ سالگی بیشتر خواهد بود و احتمال مبتلا شدن به این بیماری در طول زندگی امکان دارد چندین مرتبه رخ دهد.

سرطان رحم: سرطان رحم یک بیماری رایج در میان بانوان می باشد و شیوع آن در جوانان بیشتر شده و ژنتیکی می باشد. ولی در صورتی که این بیماری به موقع تشخیص داده شود احتمال درمان و بهبود آن بالا خواهد بود. از علائم این بیماری می توان به ترشحات غیر عادی در ناحیه واژن و درد شدید در ناحیه لگن اشاره نمود. برای پیشگیری از پیشرفت بیماری بهتر می باشد چکاپ های دوره ای و سالانه به متخصص زنان و زایمان را فراموش نکنید .

10 تا از بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت را بشناسید!

دکتر فاطمه فرجاد باستانی

دکتر فاطمه فرجاد باستانی

دکتر فاطمه فرجاد باستانی دارای فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد با سابقه بیش از 15 هزار جراحی مختلف در حوزه جراحی های زنان می باشند. با سابقه طبابت ۲۲ ساله خود، دارای مقاله های مرتبط در مجلات انگلیسی زبان بین المللی، نویسنده یک عنوان کتاب ۱۱۸ سوال در مورد جراحی های زنان و همچنین جزو یکی از بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در رشت می باشند.

محیط مطب ایشان آرام و دلپذیر با پک های معاینه فردی برای هر بیمار می باشد. همچنین دارای پارکینگ مجاور جهت ایاب ذهاب و نزدیکی به چند آزمایشگاه و داروخانه می باشد.
مراجعه با تعیین وقت قبلی

خدمات :

 • تشخیص و درمان بیماری‌های طب زنان
 • کنترل بارداری و, کنترل باروری ، درمان سقط مکرر
 • اعمال جراحی متعدد نظیر IVF و میکرو اینجکشن و درمانهای پیشرفته نازایی ، IUI و تحریک تخمک گذاری ،بررسی باز بودن لوله ها با لاپاراسکوپی ، درمان اندومتریوز، سونوگرافی مراجعین مطب ، کولپوسکوپی و پاپ‌اسمیر، نوار قلب جنین ، زایمان ،سزارین هیسترکتومی لاپاراسکوپیک ، جراحی کیست تخمدان ، میوم هیستروسکوپی ، ترمیم سیستو رکتوسل ، جراحی های زیبایی، کیست بارتولن ، میرنا گذاری ، درمان خونریزی های غیر طبیعی و هیستروسکپی های تشخیصی و درمانی سپتوم رحمی ، رزکسیون سپتوم رحم ، سرکلاژ شکمی با لاپاراسکوپی ، سرکلاژ واژینال_ نمونه برداری از رحم با پایپل ، درمان عفونت‌های رحمی و واژینال و کرایوتراپی و فریز ولبیاپلاستی با لیزر ، درمان زگیل با لیزر ، روشن کردن واژن و تنگ کردن با لیزر ، لیزر موهای زائد برطرف کردن خشکی و آتروفی میانسالی با لیزر فراکشنال co2، کربوکسی تراپی و پلاسما تراپی و ضدعفونی با ازن ، درمان واژینیسموس بسیاری دیگر از خدمات در این مطب ارائه می‌شود.

آدرس: رشت خیابان حاجی آباد_ فرعی رز _ پلاک ۱۱۹ طبقه اول

شماره تماس: 01333235018
همراه: 09119321016

اینستاگرام: dr.farjadbastani

وب سایت: dr-farjad.ir

دکتر نفیسه مویدنیا

دکتر نفیسه مویدنیا

دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان و زایمان در شهر رشت می ‌باشد که دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اتمام رسانده است. ایشان بورد تخصصی خود را در دانشگاه تبریز دریافت کرده و دوره ۴ ساله طرح خود را در آذربایجان شرقی سپری کرده ‌اند. دکتر مویدنیا هم اکنون سهام دار بیمارستان گیل گلسار می ‌باشد و از بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر نفیسه مویدنیا:

 • عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی
 • واژینوپلاستی، تنگ کردن واژن
 • عمل زیبایی کلیتوریس
 • روشن کردن واژن و تزریق چربی به واژن
 • زایمان سزارین، زایمان طبیعی و درمان نازایی
 • جراحی لاپاراسکوپی فیبروم رحم
 • افتادگی رحم، عفونت‌ های واژینال و زگیل تناسلی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، روبروی داروخانه گلسار، ساختمان پزشکان آبان، طبقه پنجم، واحد دوازدهم

دکتر فاطمه علیزاده

دکتر فاطمه علیزاده

دکتر فاطمه علیزاده یکی دیگر از بهترین دکتر زنان و زایمان با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری در شهر رشت است. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۵ سپری کرده و فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان و زایمان هستند. دکتر علیزاده انواع خدمات زیبایی زنان را نیز با کیفیت بالایی به مراجعان ارائه می ‌دهد و از برترین گزینه‌ ‌ها برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر فاطمه علیزاده:

 • زایمان سزارین، درمان ناباروری و زگیل تناسلی
 • درمان افتادگی ارگان‌ های لگنی
 • لاپاراسکوپی زنان
 • هیستروسکوپی و جراحی زیبایی واژن
 • جراحی لابیا پلاستی، کربوکسی تراپی واژن
 • تنگ کردن و سفید کردن واژن
 • فیبروم رحم و مراقبت‌ های دوره بارداری

آدرس: رشت، پل بوسار، خیابان بوسار، پس از آزمایشگاه دکتر آشتیانی، ساختمان پزشکان دانش، طبقه سوم

دکتر بهناز شرف الدین

دکتر بهناز شرف الدین

دکتر بهناز شرف ‌الدین دوره پزشکی عمومی و تحصیلات تخصصی رشته زنان و زایمان را در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری نموده اند. ایشان سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را دارا هستند. دکتر شرف الدین جهت ادامه تحصیلات تکمیلی خود به کشورهای فرانسه، اردن، اتریش و آلمان سفر کرده ‌اند و از مهارت بالایی در این حوزه برخوردار هستند. وی دوره ‌های تکمیلی جراحی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی و درمان نازایی را با درجه علمی بالایی سپری کرده و هم اکنون در کلینیک تخصصی خود و سایر بيمارستان ‌های خصوصی رشت مشغول فعالیت است.

خدمات دکتر بهناز شرف الدین:

 • زایمان طبیعی، سزارین و زایمان در آب
 • درمان ناباروری و بارداری خارج از رحم
 • درمان بی‌ اختیاری ادرار
 • خشکی واژن و عفونت واژن
 • درمان زگیل تناسلی
 • درمان فیبروم رحم، پولیپ رحم و عفونت ادراری
 • لابیا پلاستی، سفید کردن، جوانسازی و تزریق چربی به واژن

آدرس: رشت، بلوار شهید انصاری، ابتدای بلوار نماز، ساختمان مارلیک، طبقه سوم

دکتر آرزو ترابی

دکتر آرزو ترابی

دکتر آرزو ترابی جراح و متخصص بیماری ‌های زنان و زایمان می ‌باشد که بورد تخصصی خود را با درجه علمی بالایی دریافت کرده است. ایشان در زمینه درمان نازایی و اعمال جراحی ‌های لاپاراسکوپی از تخصص بالایی برخوردار بوده و هم اکنون مشغول فعالیت در بیمارستان‌ های آریا، گلسار و ولیعصر شهر رشت هستند. دکتر ترابی تمامی خدمات درمانی خود را در سطح کیفی بالایی به مراجعان ارائه می ‌دهد و از بهترین پزشک زنان و زایمان در رشت به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر آرزو ترابی:

 • لاپاراسکوپی زنان
 • جراحی لابیا پلاستی
 • جراحی زیبایی تنگ کردن، سفید کردن واژن
 • درمان افتادگی رحم، فیبرم رحم و تنبلی تخمدان
 • زایمان سزارین، زایمان طبیعی و زایمان در آب
 • درمان ناباروری به روش‌ های گوناگون
 • سندروم تخمدان پلی کیستیک و انواع کیست رحم
 • درمان سرطان رحم، اختلالات قاعدگی و مراقبت‌ های دوره بارداری

آدرس: رشت، میدان صابرین، بلوار نماز، ساختمان آتیه، طبقه چهارم

دکتر نگار غلامعلی پور

دکتر نگار غلامعلی پور

دکتر نگار غلامعلی پور متولد سال ۱۳۶۷ در بندر انزلی گیلان می ‌باشد. ایشان دوره تحصیلات متوسطه خود را در گیلان گذرانده و با کسب رتبه برتر در کنکور سراسری موفق به پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی گیلان شدند. دکتر غلامعلی‌ پور هم اکنون در حال خدمت رسانی به مردم رشت می ‌باشد و عضو جامعه پزشکان زنان در کشور است. ایشان با ارائه خدمات درمانی برتر موفق به کسب عنوان بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت شده ‌اند و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان محسوب می‌ ‌شوند.

خدمات دکتر نگار غلامعلی‌ پور:

 • غربالگری دوره بارداری
 • زایمان سزارین و طبیعی
 • زایمان طبیعی بدون درد
 • درمان بیماری‌ های رحم و تخمدان
 • پولیپ رحم، فیبروم و آندومتریوز
 • درمان پیچ خوردگی تخمدان، سرطان و تنبلی تخمدان
 • درمان زگیل تناسلی، عفونت واژن، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

آدرس: رشت، گلباغ نماز، روبروی آتیه، مجتمع نیک، بالای داروخانه دکتر مرزبان، خیابان میخک، کوچه دوم، پلاک بیستم، طبقه چهارم، واحد هفتم

دکتر مهنوش خدابخش

دکتر مهنوش خدابخش

دکتر مهرنوش خدابخش دارای بورد تخصصی زنان و زایمان در شهر رشت می ‌باشد. ایشان تاکنون سمینارهای بسیاری در خارج از کشور و زیر نظر برترین جراحان زیبایی جهان گذرانده‌ اند. دکتر خدابخش مدیریت یکی از پيشرفته ‌ترین کلینیک ‌های زنان را در شهر رشت بر عهده دارند و تاکنون بیش از صدها عمل زیبایی و درمانی را با کیفیت بالایی به مراجعان خود ارائه داده اند.

خدمات دکتر مهرنوش خدابخش:

 • انجام عملهای زیبایی واژن، لابیاپلاستی، پرینورافی، واژینوپلاستی و هودکتومی
 • رفع تیرگی واژن، کشاله ران با جدیدترین متدهای روز دنیا
 • انواع عمل های ترمیمی کف لگن، درمان افتادگی های رحم و مثانه
 • درمان قطعی خشکی و آتروفی واژن
 • ارائه خدمات جوانسازی واژن با استفاده از لیزر و RF
 • درمان مشکلات ناشی از بالا رفتن سن و یائسگی
 • تزریق ژل و چربی به ناحیه واژن و رفع چین و چروک و شل شدگی واژن
 • درمان بی اختیاری های ادراری زنان با تکنولوژی های جدید
 • بهبود ارگاسم بانوان و رفع مشکلات زناشویی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، جنب پل بوسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه سوم، واحد هشتم

دکتر مهدیه فلاح

دکتر مهدیه فلاح

دکتر مهدیه فلاح جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در شهر رشت می ‌باشد. ایشان فلوشیپ فوق تخصصی خود را در رشته لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی دریافت کردند و مشاوره ‌های ارزشمندی در خصوص بیماری ‌های زنان ارائه می ‌دهند. وی هم اکنون از بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت به شمار می ‌رود که با غربالگری ‌های خود موفق به تشخیص و درمان بسیاری از سرطان‌ های زنان نیز شده است.

خدمات دکتر مهدیه فلاح:

 • مشاوره و درمان بیماری های زنان
 • مشاوره و ویزیت قبل و بعد از بارداری
 • مراقبت های دوران بارداری
 • زایمان طبیعی و سزارین
 • مشاوره و درمان ناباروری
 • درمان انواع عفونت زنان و زخم های دهانه رحم
 • لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، خیابان نواب فرعی دوم، سمت چپ، کوچه آبان، ساختمان پزشکان افسون، طبقه دوم

دکتر مرضیه قدسی

دکتر مرضیه قدسی

دکتر مرضیه قدسی متخصص و جراح زنان و زایمان و نازایی می ‌باشد. ایشان دارای گواهینامه رسمی جراحی لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از کشور آلمان هستند. دکتر قدسی هم اکنون عضو انجمن جراحان زنان کشور بوده و گواهینامه هیستروسکوپی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند. پس وقت را از دست ندهید و با خیالی آسوده خدمات درمانی و زیبایی خود را به ایشان بسپارید.

خدمات دکتر مرضیه قدسی:

 • جراحی زیبایی و ترمیمی زنان
 • جراحی فیبرم‌ و کیست های رحمی
 • جراحی لاپاراسکوپی و کولپوسکوپی
 • درمان کیست تخمدان، افتادگی مثانه و مراقبت‌ های بارداری و زایمان
 • جراحی سفید کردن، تنگ کردن، کربوکسی تراپی و لابیا پلاستی واژن

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ابتدای خیابان نواب، نبش کوچه اول مهر، ساختمان خانیان، طبقه سوم

دکتر مونا کوچک‌ پور

دکتر مونا کوچک‌ پور

دکتر مونا کوچک پور یکی دیگر از بهترین متخصص زنان و زایمان در رشت می ‌باشد که سابقه انجام بیش از ۱۰ هزار جراحی را در برترین مراکز سطح کشور دارا است. ایشان هم اکنون عضو آکادمی زنان و زایمان اروپا و ایران هستند و مدرک لاپاراسکوپی پیشرفته را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کردند. دکتر کوچک‌ پور در زمینه اعمال جراحی ‌های زیبایی زنان نیز از مهارت و تخصص بالایی برخوردار است و یکی از برترین گزینه‌ ‌ها برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر مونا کوچک‌ پور:

 • درمان خشکی واژن
 • درمان بی‌ اختیاری ادرار
 • درمان فیبروم رحم، پولیپ رحم و افتادگی رحم
 • درمان کیست‌ های تخمدان و تنبلی تخمدان
 • درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک
 • درمان تبخال، زگیل تناسلی و افتادگی مثانه

آدرس: رشت، گلسار، میدان صابرین، خیابان نواب، نبش خیابان ۹۱، کوچه پمپ بنزین، پلاک نهم

خدمات بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت

 • تشخیص مشکلات سیستم تولید مثل زنان: تمامی شما عزیزان با مراجعه به بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت، قادر به شناسایی انواع اختلالات سیستم تولید مثل خود خواهید بود. برخی از مهم‌ ترین بیماری ‌ها و اختلالات موجود در این ناحیه شامل مواردی همچون رشد بافت ‌های رحمی در خارج از رحم، ناباروری، دردهای لگنی و اندومتریوز رحم می ‌شود.
 • درمان سرطان‌ های زنان: پزشک زنان با انجام غربالگری و روش‌ های گوناگون قادر به تشخیص و درمان انواع سرطان زنان همچون سرطان دهانه رحم، سرطان تخمدان و سایر سرطان‌ های مربوط به دستگاه تولید مثل خواهد بود.
 • زایمان طبیعی یا سزارین: با مراجعه به بهترین دکتر زنان علاوه بر دریافت مشاوره‌ ها و اقدامات لازم در حین بارداری، قادر به انجام زایمان ‌های تخصصی نیز خواهید بود. پزشکانی که در حوزه زایمان و نازایی تخصص دارند به شما عزیزان کمک خواهند کرد تا اقدامات لازم را قبل از بارداری یاد بگیرید، آزمایش‌ های مربوط به بارداری را انجام دهید و در نهایت به صورت علمی و بهداشتی زایمان کنید.

همچنین متخصص زنان و زایمان، دستگاه تناسلی و تولید مثل شما بانوان را به صورت کاملاً دقیق معاینه می ‌کند تا وضعیت آن را از نظر جنسی نیز بررسی نماید. اگر فردی از نظر جنسی فعالیت نداشته باشد و یا احساس درد و ناراحتی در این ناحیه کند، روش ‌های درمانی مورد نیاز بر روی او پیاده‌ سازی خواهد شد.

خدمات بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت

انواع جراحی‌ های زیبایی زنان

جراحی تنگ کردن واژن: واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن یکی از محبوب‌ ترین جراحی ‌های زیبایی زنان می ‌باشد که توسط بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت قابل انجام است. در این جراحی مشکل گشاد بودن ورودی و کانال واژن را تا حد بسیاری رفع می ‌کنند.

جراحی لابیا پلاستی: یکی از رایج‌ ترین جراحی ‌های زیبایی زنان، عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی می ‌باشد که به منظور بهبود ظاهر دستگاه تناسلی و برداشتن بافت‌ ‌های اضافی اطراف ورودی واژن انجام خواهد شد. لابیا و بافت‌ های اضافی واژن موجب افزایش درد حین مقاربت و کاهش اعتماد به نفس بانوان شده و خطراتی همچون عفونت را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

جراحی پرینوپلاستی: جراحی پرینوپلاستی نوعی عمل زیبایی زنان است که به ترمیم ورودی واژن و فضای بین واژن و مقعد خواهد پرداخت. در این روش جهت افزایش زیبایی ظاهری در ناحیه تناسلی، پرینه را کمی بالا برده تا موجب افزایش رضایت جنسی بانوان شوند. این عمل یک جراحی مکمل برای جراحی ‌های واژن است که در بسیاری از موارد به تنهایی انجام نخواهد شد.

جراحی هودوپلاستی: این جراحی موجب کاهش پوست روی کلیتوریس و در طرفین آن خواهد شد. جراحی زیبایی هودوپلاستی به منظور آشکار شدن هرچه بیشتر کلیتوریس و دستیابی به نقطه تحریک جنسی انجام می‌ شود.

چه زمانی باید به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنیم؟

بسیاری از بانوان فکر می ‌کنند که در صورت رعایت برخی از مراقبت‌ ‌های بهداشتی دیگر نیازی به مراجعه به متخصص زنان نخواهند داشت؛ اما شما عزیزان می‌ بایست بدانید که ساختار آناتومی بدن زنان بسیار پیچیده می ‌باشد و هر چند وقت یک بار نیاز خواهد بود تا اندام‌ های تناسلی آن ها همچون واژن، رحم و یا تخمدان‌ ها بررسی شود.

تمامی بانوان باید به صورت منظم به دکتر زنان و زایمان در رشت مراجعه نمایند تا خطر ابتلا به بیماری ‌های گوناگون همچون کیست رحم، فیبروم رحم، پولیپ رحم و یا سرطان ‌های تخمدان و رحم را کاهش دهند. طبق تحقیقات انجام شده، تمامی بیماری ‌های زنان و زایمان در سنین بین ۱۵ تا ۴۵ سالگی رخ می ‌دهد و بانوان می ‌بایست حداقل سالی یک بار به بهترین متخصص زنان در رشت مراجعه کنند.

با مراجعه به پزشک زنان و زایمان، تست‌ های دوره ‌ای را انجام خواهید داد تا با توجه به شرایط سنی و جسمی خود، آزمایش‌ های لازم به شما عزیزان پیشنهاد داده شود. همچنین در صورتی که در ناحیه زیر شکم خود احساس درد کردید و یا دوره قاعدگی شما دچار بی ‌نظمی شده است، باید هرچه سریع ‌تر به متخصص زنان و زایمان در شهر خود مراجعه کنید.

تفاوت ماما و دکتر زنان زایمان

بهتر است بدانید که دکتر ماما و متخصص زنان و زایمان، هر دو در یک حوزه فعالیت می کنند و می توانند بسیاری از زنان و مراجعین را تحت نظر خود قرار دهند. اما تفاوتی خاص در هر دو رشته وجود دارد. رشته مامایی زیر شاخه علوم پزشکی به شمار می آید و در واقع متخصص ماما در مراحل قبل از بارداری، در طول بارداری، زایمان و بعد از زایمان، مراقبت از مادر و کودک فعالیت می کند و می تواند تمامی اطلاعات و نکات مهم در ارتباط با بارداری را در اختیار مراجعین قرار دهند.

علاوه بر آن در بسیاری از بیمارستان ها برای انجام زایمان طبیعی از ماما برای انجام زایمان کمک گرفته می شود. آنان وظیفه دارند که سلامت نوزاد و مادر را تامین کنند و مادر را در تمامی مراحل زایمان طبیعی یاری دهند. حوزه فعالیت ماما، نسبت به متخصص زنان و زایمان محدود تر می باشد و تنها متخص زمان بارداری و مراحل قبل و بعد دوران بارداری زنان می باشد.

اما متخصص زنان زایمان از حوزه فعالیت گسترده تری برخوردار می باشند و دارای اطلاعات کافی در زمینه بیماری‌های مربوط به زنان و چگونگی درمان و جراحی آن‌ می باشند. متخصص زنان دوره‌های تخصصی و دوره پزشکی عمومی را گذرانده است و میتواند آزمایش های مختلف زنان را مانند: پاپ اسمیر، اس تی دی، آزمون سینه، کنترل باروری تجویز کند.

علاوه بر آن متخصص زنان و زایمان، دارای اطلاعات کافی در زمینه قاعدگی، زایمان، عفونت‌های مراقبتی، اختلالات هورمونی و سایر بیماری‌های زنان می باشد. متخصص زنان و زایمان تمامی اختلالات و مشکلات مربوط به زنان را تشخیص می دهد و راه های درمان آن را کاملا تجویز می کند. زنان و دخترانی که دارای مشکلات و اختلالات زنانه می باشند می توانند به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند.

کلام آخر

متخصص زنان و زایمان قادر به شناسایی و درمان انواع بیماری ‌های دستگاه تولید مثل بانوان همچون کیست تخمدان، تنبلی تخمدان، فیبروم و پولیپ رحم، افتادگی رحم و مثانه می ‌باشد. او با تخصص خود و انجام غربالگری های لازم، انواع سرطان ‌های زنان را تشخیص داده و به درمان آن ها خواهد پرداخت.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا 10 مورد از بهترین دکتر زنان و زایمان در رشت را به شما عزیزان معرفی نماییم. سپاسگزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. لطفا در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا انتقاد، آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا