عمومی

بهترین دکتر عمل فمتولیزیک【سال1403】❤️+لیست 10 تایی

فمتولیزیک یک روش جراحی سرپایی است که برای اصلاح دور بینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم به کار می رود که در واقع یکی از دقیق ترین و کم خطرترین نوع جراحی لیزر چشم برای درمان عیوب انکساری در سراسر جهان می باشد.در این مقاله قصد داریم مطالبی را در جهت عمل فمتولیزیک چشم برای شما ارائه دهیم،و هم چنین پزشکانی را درجهت انجام این عمل به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید.

عمل فمتولیزیک چیست؟

فمتولیزیک یا لیزر فمتوسکند روشی است که در آن از تیغ جراحی استفاده نخواهد شد و همانند عمل لیزیک نمی باشد اگر شما نگرانی و ترس برش فلپ قرنیه و هم چنین تیغ جراحی را دارید بهترین گزینه برای شما روش فمتولیزیک است که پزشک یا جراح از دو نوع لیزر برای اصلاح کردن بینایی شما استفاده می کند و تیغی در جهت برش قرنیه استفاده نمی شود و برش قرنیه نیز با نور لیز فمتوسکند انجام میگیرد و به همین سبب به این عمل لیزیک تمام لیزر یا فمتو لیزیک گفته می شود.

عمل فمتولیزیک چیست؟

مراقبت های قبل از عمل فمتولیزیک

اگر احیاناً از لنز تماسی نرم استفاده مي کنيد یک هفته قبل از انجام عمل استفاده ی خود را متوقف کنید و دیگر از لنز استفاده نکنید اگر از لنز تماسی سخت استفاده می کنید، حداقل سه یا چهار هفته قبل از انجام عمل جراحی استفاده از لنز را کنار بگذارید.بعد از اینکه به کلینیک چشم پزشکی مراجعه می کنید معایناتی از جمله معاینه با استفاده از اسليت لامپ، اندازه گيري فشار چشم ها، بررسي حرکت های کره چشم و مشاهده ی قسمت هاي خلفي چشم يعنی همان عصب و پرده شبکيه بعد از ریختن قطره ی گشاد کننده و سنجیدن اشکال انکسار به صورت دقیق اندازه ی بینایی صورت می گیرد و هم چنین عکس هاي رنگي خاصی به نام توپوگرافي و پاکي متري و يا ارب اسکن به جهت سنجیدن قرنيه از لحاظ ضخامت و اندازه قرنيه و نداشتن قوز قرنیه وآستيگماتيسم نامنظم و مشاهده و بررسی جزئيات نقشه اپتيکی سطح قرنيه انجام ميگیرد.

روز قبل از عمل و یا صبح روز عمل نیاز است که حتما دوش بگیرید و لبه ی پلک های خود را با استفاده از شامپو بچه بشورید. فراموش نکنید که بعد از انجام عمل تا چهار یا پنج روز برای دوش گرفتن محدود هستید و لازم به ذکر است که در روز عمل خود از عطر و ادکلن و هر ماده ای که دارای عطر می باشد استفاده نکنید زیرا دستگاه لیزر نسبت به بو حساس می باشد و هم چنین از استفاده از لوازم ارایش پرهیز کنید.

انجام این نوع عمل نیاز به ناشتا بودن شما ندارد و بهتر از که قبل از عمل خود، یک وعده ی غذایی سبک و مناسب مصرف کنید.لباس گشاد ،راحت و سبک به تن داشته باشید و تا 48ساعت از لنز تماسی استفاده ننمایید.
لازم است که حتما یک همراه با خود داشته باشید تا ساعات اولیه بعد از جراحی شما را راهنمایی کند، لازم به ذکر است که شما در دو هفته ی اول بعد ازعمل لیزیکتان نباید رانندگی کنید.در صورت داشتن استرس قبل از عمل از آرام بخش استفاده کنید.

عمل فمتولیزیک چگونه انجام می شود؟

برای مطمئن شدن از سالم بودن چشم ها  معاینه ای کامل صورت میگیرد و بدین وسیله عکس برداری از قرنیه به صورت کامل انجام میگیرد و نمره ی چشم تعیین می شود.
پس از انجام این کار ها پزشک خمیدگی قرنیه و محل و اندازه ی مردمک ها ضخامت قرنیه و شکل چشم ها را اندازه گیری می کند و این معاینه ها به سبب مطمئن شدن از اینکه اشکالی وجود ندارد که مانع عمل لیزیک شود انجام می گیرد و هم چنین برای مطمئن شدن از بودن بافت کافی بعد از برش و تغییر شکل قرنیه انجام می شود.هم چنین با ارزیابی ها و معاینات پزشک مشخص می شود که عمل لیزیک تا چه اندازه ریسک برگشت نمره را به همراه دارد و بیمار با توجه به این موضوع تصمیم می گیرد که عمل صورت گیرد یا خیر.
لازم به ذکر است که بدانید فمتوليزيک يك جراحي سرپايي است و 10 تا 15 دقيقه براي هر چشم وقت گذاشته می شود و زیاد طول نمی کشد .بی حسی با استفاده از یک قطره ی بی حسی انجام می شود و جراحی نیز در بیداری و هوشیاری کامل انجام می شود و نیازی به هیچ گونه بستری شدن یا بیهوش شدن نیست و همه ی مراحل عمل فمتولیزیک نهایتا در طول نیم ساعت صورت میگیرد و بیمار توانایی بازگشت به خانه با چشمان باز را بعد از عمل خواهد داشت.

در مرحله ی اول یک لیزر فمتوسکند بسیار سریع  برای به وجود آوردن یک فلپ نازک در قرنیه در قسمت جلوی چشم استفاده می شود و پس از آن از لیزرگزایمر استفاده می شود و بافتی که در زیر قرنیه وجود دارد را برای درست شدن یا اصلاح شدن بینایی در تابش مستقیم نور قرار می دهند.در واقع اصول لیزر چشم در همه ی عمل های لیزری چشم، به یک دیگر شباهت دارند و علت اصلی تفاوت آن ها با یک دیگر در آماده سازی چشم برای قرار گرفتن در تابش نور است.

در انجام عمل فمتولیزیک نیز همان آمادگی هایی که برای لیزیک نیاز است صورت می گیرد.اول چشم هارا با قطره ی بی حسی بی حس می کنند در باهوشی کامل و شما را به سمت دستگاه لیزر بسیار پیشرفته ای راهنمایی می کنند و وسیله ای به نام اسپکولوم چشم های شما را باز نگه می دارد و با استفاده از لیزر فمتوسکند برش ظریف و دقیقی به روی قرنیه ی شما ایجاد می شود.

این برش خیلی نازک و در عمق 90 تا 110 میکرون در قرنیه ایجاد خواهد شد و این عمل معمولا برای قرنیه های نازک بسیار مناسب تر می باشدزیرا برش هایی با دقت بسیار بالاو نازک در قرنیه ایجاد می شود. در مرحله ی بعد تابش لیزر اگزایمر به سطح قرنیه ی بیمار باعث می شود که همه ی اشکالات و عیب های بینایی فرد اصلاح شود از جمله نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم همه ی این ها با استفاده از روش فمتو لیزیک قابل اصلاح است و لایه ای که برش می خورد به جای اولی خود بازگشته و به عنوان یک پانسمان از بافتی که لیزر شده محافظت می کند این لایه ی نازک و بسیار ضریف خود به خود درمان شده و نیازی به بخیه نمی باشد.، بزودی جوش میخورد و نیازی به بخیه ندارد.به دلیل دقت بالایی که در برش قرنیه در فمتولیزیک وجود دارد، این عمل را برای قرنیه های نازک مناسب میدانند لیزرفمتوسکند در این روش، میتواند برش هایی با دقت های بسیار بالا و بسیار نازک در قرنیه ایجاد کند. از این رو فمتولیزیک یک روش بسیار مناسب برای قرنیه های نازک بشمار میرود.

از مراقبت ها و نکاتی که باید در حین انجام عمل فمتولیزیک رعایت کرد اشاره داریم به تکان ندادن سر ،دقت به نور چشمک زن .در حین انجام این عمل زمان بسیار کوتاه که فرد باید از حرکت دادن چشم خود خودداری کرده و نباید پلک بزند و نگران این موضوع باشد زیرا پلک های فرد با ایتفاده از وسیله ای جدا نگه داشته خواهد شد .در هنگام انجام جراحی از فشار دادن پلک ها جلو گیری شود. مدت جراحی بسیار کوتاه و گدرا است و فرد احساس درد نخواهد داشت، بنابراین خوب است‌که در هنگام انجام جراحی همکاری لازم با پزشک را داشته باشد و از اقداماتی که ممکن است به چشم آسیبی برساند یا تاثیرات بدی بر جراحی داشته باشند، بپرهیزد.

10 تا از بهترین دکتر عمل فمتولیزیک چشم را بشناسید!

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی جراح و متخصص چشم پزشکی می باشند. ایشان جز انجمن جراحان و چشم پزشکان بیمارستان چشم پزشکی رازی گاندی می باشند. دکتر مژگان نوروزی فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستند و دوره پزشکی عمومی خود را در این دانشگاه سپری نمودند.ایشان در سال ۱۳۸۶، در رشته چشم پزشکی فارغ التحصیل شدند.
ایشان از جمله پزشکان حاذق در حوزه ی چشم پزشکی هستند که دارای ۱۹ سال تجربه چشم پزشکی و هزاران عمل جراحی کاتاراکت و لازک می باشند.
لازم به ذکر است که دکتر مژگان نوروزی دوره دیده عمل زیبایی پلک از کانادا می باشند.

خدمات:

 • لازک
 • فمتولیزیک
 • اسمایل
 • جراحی زیبایی پلک
 • بلفارو پلاستی
 • جراحی مجرای اشکی
 • جراحی آب مروارید به روش فیکو
 • جراحی کاتاراکت
 • جراحی انحرافات چشمی
 • افتادگی پلک (پتوز)

آدرس: تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24.کلینیک نوین دیدگان

شماره تماس: 09194567022

دکتر افشین تاج دینی

دکتر افشین تاج دینی

دکتر افشین تاج دینی ؛جراح و متخصص چشم و جراحی زیبایی پلک. هفت سال است که بعنوان چشم پزشک در کرج مشغول خدمت به همشهریان عزیز هستند.

 • قبل از تصمیم گیری برای عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) حتما سری به وب سایت و پیج اینستاگرام من بزنید و در مورد این عمل‌ها اطلاعات کسب کنید.
 • در ضمن به نتیجه عملهای جراحی زیبایی پلک , مخصوصا نوع بخیه اختصاصی که برای عزیزان متقاضی بلفاروپلاستی زده ام توجه کنید.
 • همچنین برای مشاوره در مورد انواع عملهای حذف عینک ( مثل لازک ، لیزیک ، فمتولیزیک ، پی آرکی و…) با من در ارتباط باشید.

آدرس: کرج، جهانشر بلوار مولانا، روبروی نوردیدگان، ساختمان سروش

برای مشاوره و معاینه با شماره های زیر تماس بگیرید و یا در تلگرام یا واتس اپ پیام بدید .

0933666339402634092345

وب سایت: afshintajdini.com

مراقبت های بعداز عمل جراحی فمتولیزیک

بعد ازانجام جراحی فرد باید ازقطره های بتامتازون، کلرامفنیکل و اشک مصنوعی به صورت درست و در زمان دقیق و مناسب استفاده کند. پس از جراحی بیمار بایستی روز اول شش هفته بعد وشش ماه بعد از عمل به نزد پزشک برای انجام معاینه مراجعه کند و داروهایش را نیز به همراه داشته باشد.در روز اول اول جراحی از مالیدن چشم شست و شوی چشم و رانندگی کردن پرهیز شود و استراحت کافی داشته باشد و یک باره بعد از جراحی فعالیت های سنگین را آغاز نکند.

مراقبت های بعداز عمل جراحی فمتولیزیک 

توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از عمل دید شما به طور کامل شفاف نخواهد بود و کمی تار است وبرای دید کامل و شفاف چهار تا شش هفته زمان لازم است بعضی افراد پس از عمل تا چند هفته ی اول ممکن است برای مطالعه کردن به عینک نیاز داشته باشند و هم چنین ممکن است که تا بیست و چهار ساعت بعد از عمل فرد احساس درد و ناراحتی داشته باشد که می تواند با استفاده از مسکن وضعیت را کنترل کند و امکان دارد که دچار خشکی چشم شود و لازم است که از قطره ی مصنوعی استفاده شود تا مدتی باید در هنگام مواجه شدن با نور آفتاب در چند روز اول پس از جراحی از عینک آفتابی استفاده شود چون ممکن است چشم شما را اذیت کند. در هفته ای اول به هنگام خوابیدن بهتر است که از عینک محافظ یا همان شیلد استفاده شود.قطره های ی که توسط پزشک پیشنهاد شده اند نباید هم زمان اا یک دیگراستفاده شوند. حتی اگر زمان مصرف ان ها یکی باشد بایستی باید با حدود فاصله زمانی 2 تا 5 دقیقه ا در زمان بیداری استفاده شوند.هنگام خوابیدن نیازی به استفاده از قطره نمی باشد پس از بیدار شدن از خواب زمان ریختن قطره ها را مشخص کنید.

برای استفاده از لنز های زیبایی لازم است که سه ماهی صبر پیشه کنید و در انجام کارهایی مثل مطالعه تلویزیون کامپیوتر و رانندگی تا جایی که خودتان اذیت نشوید مانعی وجود ندارد اگر احیاناً با درد مواجه شدید و مسکن درد شما را تسکین نداد به پزشک مراجعه کنید.

اگر لنز پانسمان بطور اتفاقی از چشمتان خروج پیدا کرد جای نگرانی نیست تاجایی که می توانید. چشم های خود را بسته نگه دارید و با پزشک ختماس بگیرید و از این که خودتان سعی کنید لنز را جای خود بیندازید جدا خودداری کنید مراقب باشيد که درطی ماه اول فشاری به چشم وارد نکنیدا، از بلند کردن جسم های سنگین پرهیز کنید ،چشم های خود را مالش ندهید ، اجسام سنگین بلند نکنید و چشمتان را مالش ندهيد.حداقل تا دو هفته بعد از عمل از ارایش کردن لبه های پلک برای مثال کشیدن سرمه داخل چشم پرهیز کنید،از شستن یا خیس کردن چشم های خود با اب تا زمانی که لنز پانسمان توسط پزشک برداشته نشده است خوددادی کنید اگر شرایط جوری بود که باید دوش بگیرید ترجیحا از گردن به پایین را استحمام کنید و صورت خود را با استفاده از دستمال مرطوب پاکیزه نگه دارید.تا جایی که امکان دارد از کشیدن سیگار تا دو هفته دوری کنید و در محیطی که دود وجود دارد حظور پیدا نکنید.احتمال سوزش، ریزش اشک و احسـاس جسم خارجي در چشم در چند روز اول بعد از عمکل امکان دارد و کاملا طبیعی است دو می توانیداز قـرص مسـكن يـا قطره با مشورت پزشک استفاده کنید.دو تا سه هفته بعد از انجام عمل به استخر نرويد و پس از آن نيز از عينک شنا استفاده کنيد. حداقل تا سه ماه پس از عمل از شيرجه زدن اجتناب کنید.حداقل تا دوماه پس از انجام لعمل فمتولیزیک از ورزشهای سـنگين از قبيـل رزمی ، بوکس ، وزنه برداری، کشتی و يـا سـر زدن بـه تـوپ در فوتبال یا هر ورزش دیگری دوری کنید.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر لثه در تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، هم چنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

3/5 - (2 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا