سلامتی

بهترین بیمارستان دولتی در قم 【 سال 1403】❤️+ لیست 10 تایی

قم کلانشهری است که در ۱۴۰ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران واقع شده‌است. این شهر در کنار رودخانهٔ قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مرکز شهرستان قم می‌باشد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در قم آشنا خواهیم کرد.

طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر قم تعداد ۱٬۲۰۱٬۱۵۸ نفر جمعیت بوده است و همچنین دارای مهاجرانی از استان‌های دیگر ایران مثل اراک است. با این جمعیت قم در رتبهٔ هفتمین شهر پرجمعیت ایران قرار می‌گیرد.  بیشتر ساکنان شهر مسلمان و شیعهٔ دوازده امامی هستند و تعدادی از اقلیت‌های دینی زرتشتی و مسیحی در شهر ساکن هستند.

دلیل انتخاب بیمارستان دولتی

هم بیمارانی که بیمارستانهای خصوصی و هم بیمارانی که بیمارستانهای دولتی را انتخاب می نمایند عنوان می کنند که علت اصلی انتخابشان وجود پزشکان مجرب و ورزیده در آن بیمارستان می باشد. هزینه بیمارستان و درآمد بیماران نیز از مهمترین عواملی است که در انتخاب بیمارستان تاثیر می گذارد.

خصوصیات بهترین بیمارستان دولتی

نوع رفتار پرستار و کادر درمان از زمان پذیرش تا ترخیص بسیار مهم است . امکانات رفاهی و درمانی، تمیزی بیمارستان و توجه به نیاز‌های بیمار در آن از جمله عواملی است که بیمارستان‌ها را در درجه‌های مختلف قرار می‌دهد؛ هرچند این درجه‌بندی حرفه‌ای نیست و فقط براساس کیفیت و امکانات بیمارستان انجام می‌شود.

در کل ،بیمارستان ها در سه سطح درجه اول ،دوم و سوم درجه‌بندی می‌شوند؛ در بیمارستان سطح یک، امکانات زیادی وجود ندارد، بیمارستان سطح دو، از امکانات بالاتری برخوردار بوده و بخش‌های جانبی بیشتری نسبت به سطح یک دارد. در بیمارستان های سطح سوم که به اصطلاح «جنرال» هستند، همه تخصص‌ها و بهترین امکانات وجود دارد. این بیمارستان‌ها علاوه بر بخش زنان، فوق‌تخصص نوزادان، جراح عمومی، بخش داخلی، قلب، بخش نوزادان و NICU، CCU و ICU هم دارند و بالاترین سطح مراقبت از بیمار در آن انجام می‌شود.

10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در قم را بشناسید

آیا بیمارستان خصوصی بهتر است یا دولتی؟

هر فردی متناسب با شرح حال خود رضایت را تعریف می کند. رضایت مفهوم نسبی دارد. اما دریافت تسهیلاتی مشترک باعث افزایش میزان رضایت می‌شود. میزان رضایت‌مندی از بیمارستان با چگونگی روند درمان، کارایی کارمندان و پزشکان محیط اطراف بیمار ارتباط دارد. پرسنل و پرستاران حاضر در بیمارستان‌های خصوصی به دلیل دریافت تسهیلات مالی بهتر، رفتار مودبانه‌تری با بیماران دارند و طبیعی است شادی و روحیه خوب پرسنل و کارکنان آنها می‌تواند باعث شادی بیماران شده و به آنها روحیه مثبت بدهد.

با توجه به تحقیقات در ایران، بیمارانی که بیمارستان‌های خصوصی یا دولتی را انتخاب می‌کنند، علت اصلی انتخاب‌شان را وجود پزشک مجرب و ورزیده در آن بیمارستان بیان می‌کنند. هرچند هزینه بیمارستان و درآمد بیماران نیز از مهم‌ترین عواملی است که بر انتخاب بیمارستان دولتی یا خصوصی تاثیر می‌گذارد

کلام آخر

تحت پوشش بیمه بودن، موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشت. بیمارستان را باید باتوجه به سطح درآمد و نوع بیمه انتخاب کنید. خوشبختانه هم اکنون در بیمارستان‌های خصوصی هم بیمه‌های تکمیلی را می‌پذیرند. برخی بیمارستان‌های دولتی نیز خدمات را به‌طور کامل رایگان ارائه می‌دهند. برای انتخاب بهترین بیمارستان دولتی در قم باید تحقیقات لازم در خصوص پذیرفتن بیمه و یا رایگان بودن آن ، انجام بدهید.

3.8/5 - (20 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)
دکمه بازگشت به بالا