سلامتی

بهترین بیمارستان دولتی در شیراز【سال 1403】❤️+ لیست 10 تایی

در شهر شیراز، بیمارستان های دولتی بسیاری وجود دارد که خدمات بسیاری در اختیار مردم قرار می دهد، 10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد؛ در هر یک از این بیمارستان ها خدمات مختلف کلینیکی و پاراکلینیکی ارائه می شود.

شیراز یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان فارس در جنوب کشور است. جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بالغ بر ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ تن بوده، که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد؛ شیراز پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران و پرجمعیت‌ترین شهر جنوب کشور به‌ شمار می‌رود؛ شیراز، سومین شهر ایران بود که پس از تبریز و تهران، در سال ۱۲۹۶ خورشیدی، نهاد شهرداری در آن تأسیس شد؛ شهرداری شیراز به ۱۱ منطقهٔ مستقل شهری، تقسیم شده و جمعاً مساحتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود.

بیمارستان دولتی در شیراز

بیمارستان دولتی در شیراز

آیا پرداختن هزینه های گزاف و سنگین برای درمان، برایتان دشوار است؟ آیا به دنبال بهترین بیمارستان دولتی در شیراز هستید ؟ در حقیقت در شهر بزرگ شیراز که از جمله شهر های معروف و وسیع ایران است و دارای بیمارستان های دولتی بسیاری است که می توانید در صورت پرداخت هزینه بسیار کم، درمان خود را شروع کنید.

آیا برای درمان بیماری های خود به دنبال راه حل های کم هزینه هستید؟ آیا به دنبال بهترین بیمارستان دولتی در تهران هستید؟ در واقع در شهر تهران که پایتخت ایران محسوب می شود، بیمارستان های دولتی بسیار معتبر و مناسبی قرار دارند که با هزینه بسیار مناسب می توانید مشکل و بیماری خود را حل کنید.

در هر یکی از بیمارستان های دولتی، بخش های بستری و پاراکلینیکی و کلینیکی مختلفی وجود دارند که شما می توانید برای درمان کردن هر کدام از بیماری هایتان به این بخش ها مراجعه نمایید و در صورت ضرورت، می توانید که در این بخش ها بستری شوید؛ از جمله بهترین مزیت این بیمارستان ها در مقایسه با بیمارستان های خصوصی، می توان به هزینه بسیار کم آن اشاره کرد.

اخیرا در شهر شیراز، بیمارستان های دولتی بسیاری احداث شده اند که در کل خاورمیانه شهرت زیادی دارند و شما می توانید که با خیالی کاملا آسوده، به هر یک از بهترین بیمارستان دولتی در شیراز مراجعه نمایید و اصلا نگرانی در رابطه با درمان خود نداشته باشد؛ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با 10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در شیراز آشنا نماییم و همچنین آدرس و تلفن تماس هر یک از این بیمارستان ها را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا دسترسی کاملی به آن ها داشته باشید.

10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در شیراز را بشناسید !

بیمارستان نمازی

بیمارستان نمازی

بیمارستان نمازی یک بیمارستان عمومی و دولتی در شهر شیراز می‌ باشد که همزمان با ارائه خدمات درمانی و تشخیصی توانسته است دانشجویان پزشکی بسیاری را در مقاطع تحصیلی گوناگون آموزش دهد. این بیمارستان در سال ۱۳۳۱ آغاز به کار کرده و در سال ۱۳۳۴ به بهره‌ برداری رسیده است. بیمارستان نمازی در مساحت بیش از ۲۵ هکتار و زیربنای ۷۵۰۰ متر مربع تاسیس شده و دارای ۳۰۰ تخت برای مراجعان می ‌باشد. تعداد تخت‌ های این بیمارستان از سال ۱۳۶۷ به بعد به بیش از ۶۰۰ مورد رسیده است و از برترین ‌های دولتی در شیراز می ‌باشد. این بیمارستان دارای بخش‌ های گوناگون می ‌باشد که شما می ‌توانید با مراجعه به آن خدمات مورد نیاز خود را از هر بخش و توسط پزشکان متخصص دریافت کنید.

 خدمات بیمارستان نمازی:

 •  بخش معاینه اولیه، اورژانس، بستری، داخلی و جراحی
 •  بخش ویژه کودکان، پاراکلینیک، جراحی ‌های سرپایی نوزادان و بخش عمومی
 •  بخش اورژانس بزرگسالان، درمان های گوارش بزرگسالان، داخلی کلیه و داخلی مغز و اعصاب
 •  هماتولوژی، مراقبت از بیماران تشنجی، مراقبت ‌های پس از اندوسکوپی و غدد بزرگسالان
 •  اتاق عمل بزرگسالان، ریکاوری جراحی پلاستیک و ترمیمی، جراحی مغز و اعصاب و استخوان و مفاصل
 •  جراحی کلیه و مجاری ادراری، مراقبت ‌های ویژه داخلی
 • مراقبت ‌های قلبی و مراقبت ‌های ویژه داخلی نوزادان و کودکان

 آدرس: شیراز، خیابان زند، میدان نمازی، مرکز آموزشی درمانی نمازی

بیمارستان الزهرا

بیمارستان الزهرا

بیمارستان الزهرا در سال ۱۳۵۶ به عنوان مرکز طبی کودکان آغاز به کار نموده است. این مرکز در اواخر سال ۱۳۷۵ و به علت نیاز به مرکز بیماران قلبی در جنوب شهر توانست با همت افراد خیر، به بیمارستان قلب الزهرا و کودکان شهید حجازی تبدیل شود. بیمارستان الزهرا و مرکز کودکان شهید حجازی در مساحت بالغ بر ۴۰ هزار متر مربع آغاز به کار نموده است و به تدریج بخش‌ های تخصصی دیگری را نیز به خود اضافه کرده است. این بیمارستان در حال حاضر از نیروهای متخصص و فوق تخصصی برخوردار می ‌باشد و همواره از پرسنل مجرب در حوزه ارائه خدمات گوناگون استفاده کرده است. بیمارستان الزهرا دارای تجهیزات ویژه‌ ‌ای برای مراجعان می ‌باشد و گزینه ‌ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

 خدمات بیمارستان الزهرا:

 •  بخش اتفاقات قلب بزرگسالان و اطفال
 • رادیولوژی و آزمایشگاه تشخیصی طبی
 • داروخانه، بخش نوار قلب و بخش بستری
 •  سی ‌سی ‌یو و بخش آنژیوگرافی
 • همودیالیز و ویزیت تخصصی و فوق تخصصی بیماری ‌های قلب و عروق
 •  بخش دندانپزشکی، بخش تخصصی نوزادان و کودکان
 •  پاراکلینیک تشخیصی و درمانگاه

 آدرس: شیراز، بلوار سیبویه، سه راه آستانه، بیمارستان خیریه قلب الزهرا و کودکان شهید حجازی

بیمارستان شهید چمران

بیمارستان شهید چمران

 بیمارستان شهید چمران در سال ۱۳۳۱ در زمینی به مساحت حدود ۹ هکتار تاسیس شده است. این بیمارستان دارای بخش ‌های گوناگونی می ‌باشد که با مرور زمان به این بیمارستان اضافه شده ‌اند و هم اکنون توسط برترین پزشکان اداره می ‌شوند. بیمارستان شهید چمران در دوران جنگ تحمیلی از مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی به مصدومین و مجروحان جنگی بوده است. این بیمارستان در سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را تحت عنوان مرکز آموزشی درمانی و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داده است. بیمارستان شهید چمران در حال حاضر ۲۸۵ تخت فعال دارد که با درجه ‌های استاندارد جهانی فعالیت می ‌کنند.

 خدمات بیمارستان شهید چمران:

 •  بخش فیزیوتراپی بیماران بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی، تصویربرداری و تست تراکم استخوان
 •  داروخانه شبانه روزی، درمانگاه فوق تخصصی، عکس برداری حنجره، طب تسکینی و آنکولوژی
 • جراحی تخصصی استخوان و مفاصل، ستون فقرات، تومورهای مغزی و نخاع
 •  تزریقات داخل کانال نخاعی، میکروتراپی، کاهش دردهای مزمن و اقدامات مداخله ‌ای
 • درمان بیماری ‌های مفاصل، بخش سایکوسماتیک، جراحی ارتوپدی، طب فیزیکی و توانبخشی
 • بخش اتاق معاینه، اتاق گچ، پانسمان، اورژانس، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب و نرولوژی

 آدرس: شیراز، بلوار شهید چمران، بیمارستان شهید چمران شیراز

بیمارستان شهید فقیهی

بیمارستان شهید فقیهی

 بیمارستان شهید فقیهی یکی دیگر از برترین بیمارستان ‌های دولتی در شهر شیراز می ‌باشد که در سال ۱۳۲۲ توسط شهرداری وقت این شهر مجوز احداث دریافت نموده است. این بیمارستان در ابتدا با نام بیمارستان سعدی تاسیس شد و یکی از بنیان گذاران اصلی آن مرحوم علی اصغرخان حکمت شیرازی بوده است. بیمارستان شهید فقیهی در سال ۱۳۲۵ به آموزشگاه عالی بهداری واگذار شد و پس از تاسیس دانشکده پزشکی به این دانشگاه پیوست‌. این بیمارستان با ریاست دکتر ذبیح الله قربان فعالیت خود را آغاز نمود و به مرور زمان بخش ‌های گوناگون را به خود اضافه کرد. هم اکنون بیمارستان شهید فقیهی از برترین‌ های کشور و شهر شیراز می ‌باشد که پس از انقلاب و در پی ترور دکتر سید ابراهیم فقیهی به این نام تغییر یافت.

 خدمات بیمارستان شهید فقیهی:

 •  بخش داخلی، نورولوژی، کاردیولوژی و معاینه
 • دستگاه فشار خون، گروه داخلی، مغز و اعصاب، قلب و دستگاه دی سی شوک
 •  تصویربرداری، آزمایشگاه، داروخانه، اکوکاردیوگرافی و آنژیوگرافی
 •  خدمات بازتوانی قلب، اندوسکوپی، برونکوسکوپی، کلورتال و گازهای خون
 •  فیزیوتراپی، انواع تزریقات، سیتی اسکن شکم، کلیه، ریه، گردن و مغز
 • دستگاه ‌های اتو آنالیزرهای بیوشیمی، تست پاپ اسمیر، بستری بیماران و انواع جراحی ‌های سرپایی

 آدرس: شیراز، بلوار کریم خان زند، جنب دانشکده پزشکی، بیمارستان شهید فقیهی

بیمارستان ابن سینا

بیمارستان ابن سینا

 بیمارستان ابن سینا در سال ۱۳۵۶ احداث و پس از ۱۴ سال در مساحت ۳۷۰۰ متر مربع آغاز به کار نمود. این بیمارستان از برترین مراکز آموزشی درمانی جهت درمان بیماران اعصاب و روان می ‌باشد‌. تعداد تخت‌ های فعال آموزشی درمانی در این بیمارستان در ابتدای تاسیس ۷۲ تخت بوده است و هم اکنون دارای ۲۳۱ تخت فعال می ‌باشد. این بیمارستان از بخش ‌های گوناگونی برخوردار است که در هر یک از آن ها برترین متخصصان کشور مشغول فعالیت هستند.

 خدمات بیمارستان ابن سینا:

 •  آزمایشگاه و داروخانه
 • تصویربرداری، رادیولوژی، شوک مغزی و درمانگاه
 •  روانشناسی، کاردرمانی و درمان بیماری ‌های مغز و اعصاب
 • بستری بیماران مغز و اعصاب و شوک درمانی

 آدرس: شیراز، خیابان حافظ، جنب بوستان ۱۳ آبان، مرکز آموزشی درمانی ابن سینا

بیمارستان شهید رجایی

بیمارستان شهید رجایی

 بیمارستان شهید رجایی در سال ۱۳۷۹ شروع به فعالیت نموده است. این بیمارستان در سال ۱۳۸۷ به بهره ‌برداری آزمایشی رسیده و در ۲۲ بهمن سال ۸۷ به بهره ‌برداری رسمی رسید. بیمارستان شهید رجایی از سال ۱۳۸۸ به طور کامل مورد بهره‌ ‌برداری قرار گرفت و پروانه آن صادر شد. این بیمارستان یکی از مجهز ترین بیمارستان‌ های فوریت ‌های جراحی می ‌باشد که دارای زیربنای ۲۲۵۰۰ متر مربع است. در این بیمارستان بخش‌ ها و تعداد تخت ‌های بسیاری وجود دارد و برترین فوق تخصصان کشور مشغول فعالیت در آن هستند.

 خدمات بیمارستانی شهید رجایی:

 •  ارتوپد، نوروسرجری، جراحی عمومی و بیهوشی
 • طب اورژانس، جراحی چشم، جراحی فک و صورت
 •  جراحی پلاستیک، نرولوژی، جراحی قلب و عروق و پزشکی قانونی
 •  بخش احیا و اسکرین، فوریت‌ های جراحی، اتاق سوچر و اتفاقات بستری

 آدرس: شیراز، بلوار شهید چمران، نرسیده به بلوار نیایش، بیمارستان حاج محمد اسماعیل و فوريت ‌های جراحی شهید رجایی

بیمارستان حافظ

بیمارستان حافظ

مرکز آموزشی درمانی حافظ موقوفه مرحوم حاج میرزا حسن ترک می ‌باشد که در سال ۱۳۴۲ تاسیس شده است. این بیمارستان یکی از ۱۸ بیمارستان منتخب اصلاح ساختار مدیریتی و اقتصادی کشور می ‌باشد که به شیوه هیئت امنایی اداره می ‌شود. بیمارستان حافظ دارای ۱۶۶ تخت فعال می ‌باشد و تاکنون موفق به اخذ گواهینامه تعهد به تعالی از سازمان مدیریت و مطالعات بهره‌ ‌وری نیروی انسانی نیز شده است. بیمارستان حافظ دارای سه ساختمان است که هر یک از آن ها دارای بخش‌ های تخصصی و ویژه ‌ای برای مراجعان می ‌باشد‌. این مرکز آموزشی درمانی تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی کشور فعالیت می ‌کند و از بیمارستان ‌های تابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز می ‌باشد.

 خدمات بیمارستان حافظ:

 • بخش اورژانس و زنان و زایمان
 •  بخش آی سی یو، نوزادان، زایشگاه و اتاق عمل
 •  بخش روماتولوژی، اعصاب و روان و کنترل عفونت
 •  بخش آموزش، ارتقای سلامت، پذیرش و بستری
 •  آزمایشگاه نوار قلب و خدمات تصویربرداری
 • درمانگاه اعصاب و روان، توانبخشی، درمانگاه نوزادان، جراحی و درمانگاه زنان

آدرس: شیراز، خیابان شهید چمران، ابتدای ابیوردی، مرکز آموزشی درمانی حافظ

بیمارستان حضرت علی اصغر

بیمارستان حضرت علی اصغر

بیمارستان حضرت علی اصغر در زمینی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع تاسیس شده است. این مجموعه پیش از انقلاب اسلامی از بناهای سازمان شیر و خورشید سرخ هلال احمر بوده است. بیمارستان علی اصغر در سال ۱۳۶۶ به عنوان بیمارستان برتر در شهر شیراز مورد بهره ‌برداری قرار گرفت. این بیمارستان از سال ۱۳۸۲ با انتقال بخش‌ ‌های اطفال و جراحی پلاستیک به بیمارستان نمازی، با کاربری جدیدی ادامه کار داد. بیمارستان حضرت علی اصغر هم اکنون دارای پاراکلینیک و بخش‌ ‌های مختلفی می ‌باشد و خدمات درمانی را در بالاترین سطح کیفی به مراجعان ارائه می ‌دهد.

 خدمات بیمارستان حضرت علی اصغر:

 •  آزمایشگاه طبی، رادیولوژی و سونوگرافی
 •  اکوکاردیوگرافی، سی تی اسکن، بخش بستری و جراحی عمومی
 • بخش مسمومیت، اورژانس، داخلی زنان، داخلی آقایان و آی سی یو داخلی
 • بخش ایزوله فشار منفی، درمانگاه گوش و حلق و بینی و آسم و آلرژی
 • بخش روماتولوژی، اورولوژی، نفرولوژی، روانپزشکی و جراحی عمومی
 •  درمانگاه مغز و اعصاب، چشم پزشکی، داخلی و درمانگاه ریه

آدرس: شیراز، خیابان مشکین فام، روبروی هتل هما، مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر

بیمارستان حضرت زینب

بیمارستان حضرت زینب

 بیمارستان حضرت زینب از سال ۱۳۶۵ تاکنون تابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز می ‌باشد. این بیمارستان در جنوب شرقی شیراز تاسیس شده است و در هنگام دفاع مقدس به ارائه خدمات درمانی به شهروندان مشغول بوده است. بیمارستان حضرت زینب دارای مساحت بالغ بر ۱۴ هزار متر مربع می ‌باشد که ۶۵۰۰ متر مربع آن توسط مرحوم آقای سوزنده وقف شده است. بیمارستان حضرت زینب از سال ۱۳۶۵ به عنوان بیمارستان آموزشی و درمانی تخصصی زنان و زایمان فعالیت داشته است و اولین مرکز نازایی استان می ‌باشد. این بیمارستان با حفظ فعالیت‌ ‌های درمانی خود توانسته است رضایت بالایی از مراجعان کسب کند و به یکی از بهترین بیمارستان‌ های دولتی در شیراز نیز تبدیل شود.

 خدمات بیمارستان حضرت زینب:

 •  بخش آموزشی زنان و زایمان، بخش داخلی و جراحی عمومی
 • بخش اطفال و نوزادان، بخش‌ های تشخیصی و درمانی زنان و زایمان
 •  بخش مامایی، درمان ناباروری، اتاق عمل زایمان و جراحی زنان عمومی
 •  بخش اورژانس زنان، مراقبت ‌های ویژه بزرگسالان، مراقبت‌ های بارداری و مراقبت‌ های پس از سزارین
 •  بخش اطفال، دیابت در بارداری، تراکم سنجی استخوان، داروخانه، شنوایی سنجی و واکسیناسیون
 • بخش آزمایشگاه و پاتولوژی، بخش ماموگرافی، سونوگرافی، رادیولوژی، بخش ‌های سرپایی و درمانگاه زنان و زایمان

 آدرس: شیراز، تقاطع دفاع مقدس، مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب

بیمارستان شهید آیت الله دستغیب

بیمارستان شهید آیت الله دستغیب

 بیمارستان شهید آیت الله دستغیب در سال ۱۳۲۶ در زمینی به متراژ ۱۰ هزار متر مربع شروع به ساخت نمود. این بیمارستان دارای واحد های بسیاری مانند درمانگاه و داروخانه می ‌باشد و در سال ۱۳۳۱ به نام ثریا تغییر نام پیدا کرد. در ابتدای سال ۱۳۴۰ این مرکز با حمایت دولت توانست گسترش داده شود و از بهداری به بیمارستان ارتقا پیدا کند. این بیمارستان هم اکنون از برترین‌ های کشور می ‌باشد که پس از شهادت آیت الله دستغیب و به پاس قدردانی از زحمات ایشان به بیمارستان شهید دستغیب تغییر نام پیدا کرد.

 خدمات بیمارستان آیت الله دستغیب:

 •  بخش اورژانس، اطفال، گوش، حلق و بینی
 •  کنترل عفونت، آموزش ارتقای سلامت و داروخانه
 •  بخش چشم پزشکی، پرستاری، اتاق عمل و فیزیوتراپی
 •  بخش تغذیه و بهداشت، آزمایشگاه روتین، آزمایشگاه تحقیقات و هموفیلی

آدرس: شیراز، چهارراه حافظیه، خیابان حافظ، بیمارستان آیت الله دستغی

بهترین بیمارستان دولتی در شیراز باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

بهترین بیمارستان دولتی در شیراز باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

هنگامی که شما به دنبال بهترین بیمارستان دولتی در شیراز هستید، باید اطمینان داشته باشید که این بیمارستان ویژگی های منحصر به فردتری نسبت به دیگر بیمارستان ها دارد؛ ویژگی هایی که باید بهترین بیمارستان دولتی در شیراز داشته باشد شامل موارد زیر می باشد :

 • باید خدمات کامل درمانی در زمینه فعالیت، در اختیار مردم قرار بگیرد تا هر فردی با هر مشکل به خصوصی که به آن جا مراجعه می کند، از خدماتش به طور کامل بهره مند شود.
 • باید بیمارستان در بهترین موقعیت جغرافیایی احداث شود تا هر فردی با هر شرایطی که دارد بتواند به آن دسترسی داشته باشد.
 • بهترین بیمارستان دولتی در شیراز باید دارای کادر درمان و پرسنل با تجربه و حاذقی باشد تا خدمات مربوطه را به بهترین شکل به مردم ارائه دهند.
 • نکات و توصیه های بهداشتی باید به خوبی و به درستی در بیمارستان رعایت شود تا جان هیچ یک از بیماران به خطر نیفتد.
 • از ویژگی های دیگر بهترین بیمارستان دولتی در شیراز می توان به خدمات بسیار دقیق و منظم آن توجه کرد؛ این مسئله به معنای این است که باید همه افراد کادر درمان با نظم و قانون خاصی به همه بیماران رسیدگی نمایند تا حق هیچ کدام از بیماران ضایع نشود.

هزینه درمان در بهترین بیمارستان دولتی در شیراز به چه صورت است ؟

هزینه درمان در بهترین بیمارستان دولتی در شیراز به چه صورت است ؟

در واقع نمی توان هزینه های درمان در بیمارستان دولتی را با بیمارستان خصوصی یکی کرد چون کاملا با یکدیگر متفاوت اند و هزینه های بیمارستان دولتی بسیار کمتر است؛ همین مسئله باعث شده که افراد بسیاری برای درمان خود به این دسته از بیمارستان ها مراجعه کنند؛ اما نکته مهم این است که هزینه درمانی شما به دفترچه تان نیز بستگی دارد چون در صورتی که بیمارستان با دفترچه شما قرارداد داشته باشد، مقدار بیشتری از هزینه درمان را بیمه پرداخت می کند.

برخی مواقع در صورت داشتن، بیمه تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی، تمام هزینه درمان شما پرداخت می شود و برای شما رایگان محسوب می شود؛ در صورتی که می خواهید از هزینه درمان در بهترین بیمارستان دولتی در شیراز مطلع شوید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و اطلاعات کافی در این باره کسب کنید.

کلام آخر

در مقاله امروزمان، تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات مفید و کافی در مورد بیمارستان های دولتی در اختیارتان قرار دهیم؛ در ضمن 10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در شیراز را به شما معرفی کردیم تا بتوانید با خیال راحت به آن ها مراجعه کنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بیمارستان دولتی در شیراز دارید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.8/5 - (21 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....
دکمه بازگشت به بالا