عمومی

بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد【سال 1403 】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم 5 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم. به وجود آمدن سنگ کلیه دلایل مختلفی دارد، به طور کلی زمانی که غلظت املاح در ادرار زیاد می شود، سنگ کلیه به وجود می آید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سنگ کلیه چیست؟

سنگ کلیه چیست؟

کلیه ها اندام های مهم و حیاتی در بدن می باشند که وظیفه دارند تا مواد زائد را از بدن دفع کنند. در برخی مواقع امکان دارد بنا به دلایل مختلفی مواد زائد از بدن فرد دفع نشود و باعث ایجاد اجسام بسیار سفت و سخت در ابعاد مختلف شود که به آن سنگ کلیه می گویند. می توان گفت یکی از دلایل اصلی ایجاد سنگ کلیه بالا رفتن غلظت املاح و نمک در ادرار یک فرد می باشد.

دلایل مختلف ایجاد سنگ کلیه

مصرف دارو: استفاده از برخی داروها از جمله مکمل های کلسیم، باعث می شود که خطر تشکیل سنگ کلیه افزایش پیدا کند. توصیه می شود در صورت مصرف هرگونه دارو و ویتامین حتما با پزشک متخصص مشورت کنید، زیرا یکی از دلایل ایجاد سنگ کلیه مصرف خودسرانه برخی از داروها می باشد.

سابقه خانوادگی: افرادی که والدین و خانواده آنها دچار مشکل سنگ کلیه هستند، بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به سنگ کلیه می باشند، زیرا سابقه ارثی و خانوادگی در به وجود آمدن سنگ کلیه نقش دارد.

رژیم غذایی: یکی از عواملی که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود رژیم غذایی نامناسب است. زمانی که فرد در رژیم غذایی خود بیش از اندازه از پروتئین های حیوانی و نمک استفاده کند ممکن است دچار مشکل سنگ کلیه شود، زیرا مصرف این مواد غذایی باعث بالا رفتن سطح اسید در ادرار فرد می شود.

چاقی: چاقی یکی دیگر از دلایل ایجاد سنگ کلیه می باشد، زیرا افرادی که اضافه وزن دارند نوع اسیدی بودن ادرار آنها تغییر می کند و باعث می‌شود که سنگ کلیه ایجاد شود.

انواع سنگ کلیه

سنگ کلسیم: کلسیم در بیشتر غذاها وجود دارد و می‌توان گفت جنس بیشتر سنگ های کلیه کلسیم است. اگزالات کلسیم ماده ای طبیعی می باشد و در سبزیجات، میوه ها و … به مقدار زیاد وجود دارد. برخی افراد در ادرار خود بیش از اندازه کلسیم دارند که باعث می شود خطر تشکیل سنگ های کلسیم در کلیه آن ها افزایش پیدا کند.

استروویت: این نوع سنگ کلیه بیشتر در بین بانوان رایج می باشد و معمولا بانوانی که دچار این نوع سنگ کلیه می‌شوند که به عفونت مجاری ادراری دچار هستند. اگر اندازه این سنگ بزرگ باشد ممکن است باعث مسدود شدن مجاری ادراری در بانوان شود، توصیه می شود برای درمان هرچه سریعتر به بهترین دکتر کلیه در ایران مراجعه کنید.

سنگ اسید اوریک: افرادی دچار سنگ کلیه اسید اوریکی می شوند که در طول روز از مایعات کمی استفاده می کنند و بدن آنها آب بسیاری را از دست می دهد و دچار کم آبی می شود. اسید اوریک یک ماده زائد می باشد و زمانی که کریستال های اسید اوریک به خوبی در ادرار فرد حل نشود، سنگ کلیه اسید اوریکی تشکیل می شود.

5 تا از دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی عضو فعال بنیاد ملی نخبگان بوده و فارغ التحصیل دانشگاه تهران نیز می‌باشد. ایشان یکی از پزشکان بسیار موفق در حوزه درمان سنگ کلیه بوده و توانسته است در صدها جراحی موفقیت آمیز را در این زمینه پشت سر بگذارند. ایشان سابقه کاری فوق العاده درخشانی در رابطه با درمان انواع بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی و مجاری ادراری را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه و جراحی سنگ کلیه
 • درمان سنگ مثانه و هیدروسل
 • مشاوره ناباروری و مشکلات جنسی زوجین
 • درمان تنگی مجرای ادرای کودکان
 • جراحی پروستات و درمان سرطان پروستات
 • ختنه کودکان و نوزادان

آدرس: تهران، سعادت آباد،میدان کاج، سرو شرقی، کوچه مجد

دکتر فرزانه شریفی اقدس

دکتر فرزانه شریفی اقدس

دکتر فرزانه شریفی اقدس یکی از بهترین متخصصان اورولوژی و جراحان کلیه بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد هستند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و از بهترین پزشکان حوزه اورولوژی در ایران محسوب می‌شود.  دکتر فرزانه شریفی اقدس توانسته است به عنوان یکی از چهار اورولوژیست خبره زن در جهان شناخته شود. ناگفته نماند که ایشان توانسته از سابقه کاری فوق العاده درخشانی را در این زمینه برای خود به ثبت برساند.

 خدمات:

 • درمان سنگ کلیه و جراحی کلی
 • جراحی آپاندیس ،لاپاراسکوپی و تیروئید
 • عمل جراحی معده و کیسه صفرا
 • جراحی طحال و مجاری ادراری
 • درمان سرطان و انواع جراحی‌های سرطان

 آدرس: تهران، سعادت آباد، نرسیده به میدان سرو، خیابان بخشایش، روبروی بیمارستان عرفان، خیابان 15 غربی، پلاک پنجم، طبقه دوم

دکتر محمد رنجبری

دکتر محمد رنجبری

دکتر محمد رنجبری عضو فعال انجمن اورولوژی اروپا بوده و بورد تخصصی در حوزه اورولوژی را با کسب نمره برتر در این زمینه دریافت کرده است. ایشان بیش از 28  سال سابقه کاری درخشان در حوزه جراحی و درمان سنگ کلیه داشته و توانسته است رضایت بسیاری از بیماران را در این زمینه کسب نماید. با توجه به سابقه کاری و تحصیلی درخشان دکتر محمد رنجبر ایشان جزو بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد محسوب می‌شود.

خدمات:

 • درمان بی‌اختیاری ادرار
 • درمان جراحی مثانه و سرطان مثانه
 • معاینات پزشکی مربوط به دستگاه تناسلی و مجاری ادراری
 • درمان سنگ کلیه با روش‌های مدرن

 آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا،نبش چهارراه مطهری جنوبی، پلاک 140، ساختمان آدرین، واحد چهارم

دکتر حسن هوشیار

دکتر حسن هوشیار

دکتر حسن هوشیار یکی از پزشکان  موفق در حوزه اورولوژی و درمان سنگ کلیه بوده و توانسته از رضایت بسیاری از افراد را در حوزه درمان سنگ کلیه ناباروری و درمان سرطان پروستات به دست آورد. ایشان تمامی خدمات پزشکی خود را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و استانداردهای پزشکی جهانی ارائه می‌دهد.

خدمات:

 •  درمان و خارج کردن سنگ کلیه از سوراخ یک سانتی‌متری
 • جراحی فتق و لاپاراسکوپی
 • درمان و جراحی سرطان پروستات
 • جراحی واریکوسل و ترمیم هیدروسل
 • درمان انواع بیماری‌های مجاری ادراری و مثانه

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا،بعد از چهارراه مسجد، پلاک بیست و هشتم، طبقه دوم

دکتر محمد سلیمانی

دکتر محمد سلیمانی

دکتر محمد سلیمانی با داشتن سابقه کاری بسیار درخشان در رابطه با درمان سنگ کلیه و انواع بیماری‌های اورولوژی جزو بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد محسوب می‌شود. ایشان همواره توانسته است در رابطه با خدمات پزشکی خود بهترین عملکرد را از خود نشان دهد و رضایت بسیاری از بیماران را در این حوزه به دست آورد.

 خدمات:

 • درمان سرطان پروستات
 • درمان انواع سرطان کلیه و سنگ کلیه
 • درمان انواع بیماری‌های مقاربتی

 آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، ضلع جنوبی، پلاک 104، ساختمان نگار، طبقه اول، واحد 51

روش های درمانی سنگ کلیه

برای درمان سنگ کلیه روش های مختلفی وجود دارد که پزشک متخصص با توجه به نوع و اندازه سنگ کلیه، بهترین روش را برای درمان انتخاب می کند. در ادامه این مقاله به روش های درمانی سنگ کلیه می پردازیم:

درمان دارویی: زمانی که اندازه سنگ کلیه از یک میلی متر بزرگ تر باشد و از پنج میلی متر کوچک تر باشد، بهترین دکتر کلیه در سعادت آباد از روش درمانی برای دفع سنگ کلیه استفاده می کند.

جراحی سنگ کلیه: اگر سنگ کلیه از 6 میلی متر بزرگتر باشد و فرد نتواند آن را دفع کند بهترین دکتر کلیه توصیه می کند که جراحی سنگ کلیه انجام شود. زمانی تنها راه از بین بردن سنگ کلیه جراحی می باشد که سنگ کلیه در عملکرد کلیه اختلال ایجاد کرده باشد و درد ناشی از آن شدید شده باشد.

درمان خانگی: اگر سنگ کلیه کمتر از یک میلی متر باشد به آن سنگ ریزه می گویند که این سنگ ریزه ها را می توان با درمان های خانگی دفع کرد.

روش های درمانی سنگ کلیه

علائم سنگ کلیه

خون در ادرار: زمانی که در ادرار فرد خون مشاهده شود باید هرچه سریعتر به بهترین دکتر کلیه مراجعه کرد، زیرا این علائم هشدار دهنده مشکلات سیستم ادراری می باشند.

حالت تهوع: سنگ کلیه می تواند باعث ایجاد ناراحتی معده شود و درد آن با درد معمولی معده تفاوت دارد، زیرا درد معده به دلیل سنگ کلیه متمرکز می باشد، اما معده درد معمولی دردی پراکنده است.

کم شدن و یا زیاد ادرار: زمانی که سنگ در قسمت تحتانی ادراری حرکت کند باعث می شود که دفع ادرار شدت پیدا کند و در برخی مواقع فرد در هنگام ادرار احساس سوزش دارد.

بوی بد ادرار: فردی که دچار سنگ کلیه است علاوه بر اینکه ادرار او تغییر رنگ پیدا می کند بوی بدی را نیز به همراه دارد. بوی بد ادرار همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که فرد دچار عفونت دستگاه ادراری شده است.

کلام آخر

کلیه ها وظیفه دارند تا مواد زائد را از بدن دفع کنند، زمانی که این مواد زائد از بدن دفع نشود ممکن است فرد دچار مشکلات مختلفی هم چون سنگ کلیه شود. در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 5 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به بهترین پزشک متخصص مراجعه کنید.

توصیه می شود قبل از مراجعه به پزشکان معرفی شده در مقاله، درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچگونه مشکلی نشوند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا