لیزر موهای زائد

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج 【سال1402】❤️

از گذشته تاکنون برای رهایی از شر موهای زائد، افراد روش های زیادی را امتحان کرده اند. لیزر یکی از روش هایی است که می توان به طور دائم موهای اضافی را از سطح صورت و بدن حذف کرد. کلینیک ها و مراکز بسیاری برای این کار وجود دارند، اما داشتن مهارت کافی برای استفاده از این دستگاه ها و اپراتوری آن ها نیاز به آموزش و تخصص دارد. در این مقاله می‌خواهیم تعدادی از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج را به علاقه مندان این حوزه معرفی کنیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دستگاه لیزر چگونه باعث حذف موهای زائد می شود؟

فلسفه عملکرد امواج لیزر، تفاوت طول موج اشعه های تابشی لیزر است. در واقع علت اینکه چشم ما می تواند جسمی را ببیند برخورد نور به آن جسم و بازتاب آن به چشم ماست. برای اینکه جسمی مورد دید قرار بگیرد باید حتما از خود، نور را بازتاب دهد و اگر همه آن را جذب کند ما دیگر آن جسم را نمی توانیم ببینیم.

می دانیم که هر نوری طول موج متفاوتی دارد و این تفاوت طول موج ها، باعث تمایز در رنگ آن ها می شود. تمام طول موج های بین ۴۸۰ تا ۷۵۰ نانومتر قابل دیدن هستند و به اصطلاح در محدوده مرئی قرار می گیرند. ماهیتا اجسام رنگی از خود ندارند و تنها به خاطر طول موج ها رنگی دیده می شوند. حالا اگر ما جسمی را آبی رنگ ببینیم یعنی اینکه باقی رنگ ها که در طول موج های دیگر هستند، توسط آن جسم جذب شده و تنها آن جسم توانسته رنگ آبی را به چشم ما بتاباند و به همین دلیل ما آن را آبی می بینیم.

طبق سرفصل هایی که در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج آموزش داده می شود، امواج لیزر نیز از پرتوهایی با طول موج یکسان تشکیل شده است و هنگامی که از دستگاه لیزر موهای زائد این امواج پخش می شود، همه آن ها توسط ملانینی که در پوست و مو متمرکز شده است جذب می شود. البته ملانینی که در ساقه و پیاز مو وجود دارد، بسیار بیش تر از ملانین موجود در پوست است. این ملانین ها همان رنگدانه ها هستند که پس از بازتاب امواج از مو، ما آن را مشکی، بور یا قهوه ای می بینیم.

با جذب پرتوهای لیزر توسط ملانین ها، هیچ نوری هنگام انجام لیزر به چشم بازتاب نمی شود و این اشعه ها قابل دیدن نیستند. هنگامی که دستگاه لیزر روشن می شود و به پوست برخورد می کند، این امواج به میزان 3 برابر بیش تر از اینکه توسط پوست جذب شود، توسط پیاز و ساقه مو جذب می گردد. به همین دلیل قبل از اینکه بخواهد آسیبی به پوست برساند همگی توسط پیاز و ساقه مو جذب می شود و در این بین پیاز مو آسیب می بیند و دیگر از آن جا مویی رشد نمی کند.

کسانی که برای اپراتوری در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج ثبت نام می کنند، بهتر است به این نکات توجه کنند، زیرا علاوه بر اینکه باید به صورت عملی مهارتی را آموخت، لازم است تئوری و علت علمی آن را نیز دانست تا سهوا باعث اشتباه های جبران ناپذیر نشد. برای مثال باید دانست، طول موج لیزر موهای زائد باید در بازه 600 تا 1200 نانومتر باشد و اگر کم تر یا بیش تر از این باشد، آسیب اپیدرم برای سلامتی ایجاد می کند.

دستگاه لیزر چگونه باعث حذف موهای زائد می شود؟

انواع دستگاه ها در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج

دستگاه هایی که در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج معرفی می شوند انواع متفاوتی دارند که هر کدام ممکن است برای پوست و موهایی با ضخامت و رنگ متفاوت مناسب باشند. دانستن اینکه این دستگاه ها با هم چه تفاوتی دارند بسیار مهم است که ما در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

دستگاه لیزر الکساندرایت

این دستگاه برای افرادی با پوست سفید و موی تیره اثرگذار است. یعنی اینکه افراد با این ویژگی ها می توانند بیش ترین نتیجه را از لیزر موهای زائد خود بگیرند و اگر پوست بدن شان تیره تر باشد و یا موهای آن ها روشن تر، ممکن است موهای زائدشان به خوبی از بین نرود. طول موج های 755 نانومتری امواج لیزری دستگاه الکساندرایت می تواند به لایه های میانی پوست نفوذ کند و اشعه و گرمای حاصل از آن در پیاز مو انباشته شده و رنگدانه های آن را از بین ببرد. با از بین رفتن فولیکول ها دیگر این موها قابلیت رشد پیدا نمی کنند.

از معایب این دستگاه این است که امکان دارد امواج تابیده از آن باعث تغییر در رنگ پوست شود و به همین دلیل برای پوست های تیره توصیه نمی شود.

دستگاه لیزر دایود

بعد از دستگاه الکساندرایت، دستگاه لیزر دایود از رایج ترین دستگاه هایی است که در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج آموزش داده می شود. طول موج این دستگاه بین 800 تا 810 نانومتر است و نسبت به دستگاه الکساندرایت با قدرت بیش تری به عمق پوست نفوذ می کند. دایود می تواند برای افرادی که پوست تیره دارند نتایج خوبی را به عمل آورد. البته این دستگاه برای پوست های تیپ 6 که رنگ قهوه ای یا بسیار تیره دارند توصیه نمی شود. از مزایای لیزر دایود مناسب بودن برای انواع رنگ پوست، آسیب رسانی کم تر و انتقال حس درد ضعیف تر است.

دستگاه لیزر ان دی یاگ

این دستگاه برای افرادی که پوست تیره دارند مناسب تر می باشد و باعث تغییر رنگ پوست نمی شود. طول موج پرتوهای این لیزر به مادون قرمز نزدیک بوده و می تواند به عمق پوست نفوذ کند و توسط رنگدانه ها جذب شود. طبق تحقیقات صورت گرفته، این پرتوها در بافت های اطراف مو و جایی که اشعه می تابد اثری نمی گذارند و آسیبی به پوست وارد نمی کنند.

از معایبی که این دستگاه دارد این است که تاثیری روی موهای روشن و سفید نمی گذارد و بیش تر برای موهای ضخیم و تیره مناسب است. همچنین درد حاصل از این لیزر کمی از دستگاه های دیگر بیش تر است و احتمال دارد محل انجام لیزر دچار سوختگی، زخم، قرمزی و یا تغییر در رنگ پوست و تورم شود.

دستگاه لیزر دایود الکس سوپرانو

دستگاه دایود الکس نوعی دستگاه ترکیبی می باشد که جزء اولین دستگاه هایی است که برای حذف موهای زائد بدون درد تولید شده و امروزه نیز بسیار پرکاربرد است. این دستگاه جدید نوعی سیستم چند منظوره سوپرانو دارد و می تواند برای حذف موهای زائد روش جدیدی را به کار گیرد. طبق مباحث تدریسی در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج، دستگاه دایود برای پوست هایی با تناژ رنگی متفاوت مناسب است.

امواج آن ترکیبی از الکساندرایت و دایود است. از ویژگی های دستگاه ترکیبی دایود الکس، حذف موهای روشن و نازک، احساس درد خیلی کم و عملکرد سریع است. در بسیاری از کلینیک ها و مراکز انجام لیزر موهای زائد از این نوع دستگاه استفاده می شود.

5 تا از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه زیبایی و وجود متقاضیان فراوان، رشته فیشیال یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. فیشیال از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به فیشیال با جستجوی عباراتی مانند بهترین آموزشگاه فیشیال، بهترین آموزشگاه فیشال، بهترین دوره آموزشی فیشال و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره آموزشی فیشیال در تهران و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره آموزش فیشیال میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره فیشیال تسلط کامل بر مباحث پوست و دستگاههای زیبایی اتاق پوست خواهند داشت. پس از گذراندن دوره فیشیال میتواند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در مکانهایی مانند مطبها و کیلینیکهای زیبایی، دارو خانه ها بعنوان مشاور پوست و یا بصورت مستقل در سالن های زیبایی کار کند.

خدمات:

  • دوره آموزشی ماساژ
  • دوره آموزشی فیشیال
  • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
  • دوره آموزشی پاکسازی پوست
  • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: کرج،مهرشهر،بلوار ارم، نبش افشار، رویال سنتر، طبقه 6 – واحد30

شماره تماس:

02633305535

ویژگی های بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج

آموزشگاه های زیادی در کرج و حومه آن ادعای برگزاری دوره های تخصصی آموزش لیزر موهای زائد را دارند. برای اینکه متقاضیان این حوزه بتوانند بعد از گذراندن دوره های آموزشی به راحتی و بدون دردسر وارد بازار کار شوند، باید این دوره را در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج بگذرانند که علاوه بر یادگیری تخصصی مطالب، مدرک معتبر و قابل قبولی دریافت کنند. این مراکز ویژگی هایی دارند که متقاضیان برای ثبت نام باید به این نکات توجه کنند.

داشتن مربیان حرفه ای

اولین و اساسی ترین ویژگی یک آموزشگاه خوب، داشتن مربیان و اساتید حرفه ای و مجرب می باشد که علاوه بر ارائه مباحث تئوری و علمی لیزر، بتوانند به صورت عملی و تجربی نیز استفاده از دستگاه های مورد استفاده و نحوه کار با آن ها را به طور کامل به هنرجویان توضیح دهند.

ارائه تمام نکات آموزشی طبق اصول استاندارد

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج، لازم است تمامی مباحث آموزشی را طبق نیاز جامعه به هنرجویان آموزش دهد. مربیان باید اصول و استانداردهای تایید شده توسط سازمان بهداشت را ارائه دهند، چرا که لیزر موهای زائد به طور مستقیم با بدن انسان در ارتباط است و کوچک ترین خطایی ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به فرد وارد کند.

امکان تمرین و تکرار برای هنرجویان در آموزشگاه ها

باید هنرجویان این امکان را داشته باشند که به طور عملی با دستگاه ارتباط برقرار کنند و بتوانند ابتدا بر روی پوست های مصنوعی موجود در آموزشگاه و بعد از آن بر روی پوست انسان واقعی، نحوه کار با دستگاه لیزر موهای زائد را تمرین کنند. البته باید به این نکته توجه داشت که این کار باید تحت نظر مربی انجام شود، زیرا هنرجو تجربه کافی ندارد و ممکن است هنگام تمرین بر روی نمونه واقعی دچار اشتباه و آسیب به پوست فرد شود.

داشتن تجهیزات و ابزارآلات با کیفیت

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج باید این امکان را فراهم کند که هنرجویان تمامی دستگاه ها، تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز لیزر را از نزدیک ببینند و نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند تا بتوانند در بازار کار رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشند و در بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در کرج و یا هرجای دیگری مشغول به کار شوند.

ویژگی های بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج

سر فصل های آموزشی در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج

آشنایی با ساختار پوست و مو

قبل از دانستن نحوه کار با دستگاه، لازم است در مورد تفاوت بین انواع پوست و موی انسان مطالبی به صورت مفصل توضیح داده شود. مربیان بهترین آموزشگاه لیزر در کرج سعی می کنند آناتومی پوست و مو را از نظر ضخامت پوست، رنگ آن، حساسیت های مورد انتظار، ضخامت موهای زائد، حجم و تراکم آن ها و همچنین رنگ موهای زائد به طور کامل به هنرجویان آموزش دهند.

آشنایی با ابزارآلات مورد نیاز

وسایل و ابزار مورد نیاز یک اپراتور برای انجام لیزر موهای زائد عبارتند از: عینک محافظت کننده از چشم در برابر اشعه، ژل بی حسی موضعی، کمپرس یخ، پد مخصوص، پماد برای رفع التهاب و سوختگی و مهم تر از همه خود دستگاه لیزر

رعایت اصول بهداشتی و ایمنی اپراتور

به دلیل اینکه لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف بدن افراد انجام می شود، یک اپراتور باید با تمامی نکات بهداشتی و ایمنی آشنایی کامل داشته باشد تا باعث انتقال بیماری و ایجاد خطر برای خود و زیباجو نشود.

ممنوعیات انجام لیزر

انجام لیزر برای بعضی افراد خطرناک است و یا ممکن است تاثیری نداشته باشد، مثل خانم های باردار، افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری های خاص، خانم های شیرده و… که اپراتور باید حتما از آن ها مطلع باشد.

شناخت فیزیک لیزر و نحوه عملکرد آن از نظر علمی

اساتید بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج باید به طور کامل چگونگی تاثیر لیزر برای از بین بردن موهای زائد را برای هنرجویان خود شرح دهند.

چگونگی جلوگیری از بروز خطرات احتمالی لیزر

ممکن است دستگاه در هنگام استفاده به خاطر مشکلات فنی دچار نقص شود و یا اپراتور در تنظیم دستگاه با مشکل مواجه شود، بنابراین باید از قبل با چگونگی جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی آشنا باشد.

شناخت انواع دستگاه های لیزر و نحوه عملکرد آن ها

باتوجه به تنوع دستگاه های لیزر و عملکرد متفاوت هر کدام، لازم است هنرجو در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج از انواع دستگاه ها شناخت کافی پیدا کند.

آشنایی با نحوه مراقبت قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد

این نکات برای نتیجه گیری بهتر زیباجویان بسیار ضروری است و وظیفه توصیه آن ها بر عهده اپراتور می باشد.

شروع دوره عملی استفاده از دستگاه

پس از آموزش مباحث تئوری، لازم است کسانی که در دوره های آموزشی شرکت کرده اند به طور عملی نحوه کار با دستگاه را آموزش ببینند.

کلام آخر

امروزه بسیاری از افراد برای رهایی از موهای زائد خود، تصمیم به لیزر کردن آن ها می گیرند. با توجه به افزایش بازار تقاضا، نیاز به نیروی کار ماهر در این حوزه وجود دارد. اپراتوری دستگاه لیزر یکی از شغل های پر طرفدار به خصوص بین خانم ها محسوب می شود که نیاز به گذراندن دوره های تخصصی خود را دارد. ما در این مقاله تعدادی از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در کرج را به شما معرفی نمودیم.

سایت پزشکا از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزار است. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا