پزشکان

بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت【سال1402】❤️+ لیست 7 تایی

در این مقاله قصد داریم هفت تا از بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت را به شما معرفی کنیم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. تست نوار عصب و یا عضله که با نام الکترومیوگرافی نیز شناخته می شود برای بررسی و ارزیابی سیستم عصب و عضله انجام می شود. برای انجام این تست پزشک الکترودهایی را بر روی عضله ناحیه موردنظر قرار داده و از این طریق فعالیت های الکتریکی عضله ثبت و بررسی می شود. وقتی که عصب ناحیه ای از بدن دچار اختلال شده و یا از کار بیفتد قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود که در چنین شرایطی باید به بهترین دکتر نوار عصب و عضله برای درمان مراجعه کنید.

نوار عصب و عضله چیست؟

نوار عصب و عضله یکی از تست هایی می باشد که قادر است صدماتی که عصب های دست و پا را درگیر کرده به درستی تشخیص و شناسایی کند، اغلب افراد برای دردهای ناحیه پا ممکن است آزمایشاتی مانند ام آر آی و یا سونوگرافی را انجام دهند اما لازم است بدانید که تست نوار عصب و عضله که توسط بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت انجام می شود بسیار جامع تر بوده و قادر است هر گونه درگیری دیسک و یا آرتروز را که موجب ایجاد اختلال در عصب شده است را تشخیص دهد.

نوار عصب و عضله چیست؟

لازم است که بدانید این تست همچنین می تواند میزان آسیب وارد شده به عصب های دست و پا، حتی اگر مدت زیادی از آن گذشته باشد را نیز نشان دهد. بهترین دکتر ارتوپد با کمک نتیجه این تست روش درمان لازم برای آسیب وارده را می تواند تعیین کند.

اهمیت انجام نوار عصب و عضله

پزشک بر اساس نتیجه نوار و عصب و عضله می تواند نوع درمان را تعیین کند در واقع این تست تکمیل کننده معاینات فیزیکی می باشد، بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت اهمیت انجام این تست را در موارد ذیل اعلام می کند:

 • محل دقیق درد و آسیب وارده به سیستم حسی فرد را مشخص می کند.
 • تیپ صدمه عصبی توسط این تست نمایش داده می شود به عنوان مثال تعیین می کند که صدمه وارده از نوع اکسون نورون است با غلاف میلین نورون
 • حتی این تست مدت زمانی را که آسیب به عصب به طول انجامیده را مشخص می کند.
 • حاد، قدیمی و مزمن بودن صدمه به عصب را تشخیص می دهد.
 • در زمانی که عصب تحت درمان قرار گرفته و در حال بهبود است  بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت با کمک این تست مقدار و میزان بهبودی حاصل شده در عصب و عضله را نشان می دهد.
 • هر عصب را به مانند یک کابل تلفن در نظر بگیرید که هزاران رشته عصبی ریز دیگر در آن وجود دارد که از طریق غلاف های عایقی مانند به رنگ های سفید، قرمز و مشکی از هم جدا شده اند. حال تصور کنید که این غلاف های عایق با وراد آمدن ضربه و یا هردلیل دیگری از بین بروند و رشته های نازک داخل عصب دچار اختلال شوند به این حالت پلی نوروپاتی حسی و یا پلی نوروپاتی حرکتی می گویند که با کمک نوار عصب و عضله قابل تشخیص می باشد.
 • نوار عصب و عضله نه تنها بیماری های عصب محیطی بلکه قادر به تشخیص بیماری خود عضله با نام میوپاتی نیز می باشد.
اهمیت انجام نوار عصب و عضله

اقدامات قبل از انجام تست نوار عصب و عضله

قبل از این که برای انجام تست نوار عصب و عضله اقدام کنید بایستی به نکاتی که در ذیل به آن شاره می کنیم توجه لازم را داشته باشید و بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت را در جریان قرار دهید. توجه داشته باشید که ناحیه ای که قرار است تست بر روی آن انجام شود بایستی کاملا پاکیزه باشد و سعی کنید لباس گشاد بپوشید.

 • اگر سابقه هر گونه بیماری عفونی مانند ایدز و یا هپاتیت را دارید حتما پزشک خود را مطلع سازید.
 • در صورت مصرف هر نوع داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین حتما بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را در جریان قرار دهید.
 • در صورت ابتلا به بیماری هایی که موجب ایجاد اختلال در سیستم انعقاد خون می شود پزشک را در مطلع سازید.
 • کاشت باتری در نوار قلب نیز موردی است که قبل از انجام این تست باید پزشک را در جریان قرار دهید.

آمادگی های قبل از انجام نوار عصب و عضله:

❤️ پرهیز از کافئینحداقل ۲ یا ۳ ساعت قبل از آزمایش از خوردن قهوه، کافئین و نوشیدنی های قندی خودداری کنید.
✅ استحمام کردنقبل از انجام تست استحمام کنید و دوش بگیرید، اما هیچ کرم، لوسیون یا مرطوب کننده ای استفاده نکنید.
✅ پوشیدن لباس راحتپوشیدن لباس راحت و گشاد به طوری که در انجام نوار عصب و عضله از دست ها آستین ها تا بالای آرنج و در انجام این تست از پاها شلوار تا بالای زانوها بالا بروند.
✅ خوردن وعده غذاییقبل از آزمایش یک وعده غذای سبک خورده باشید و هنگام انجام این تست ناشتا نباشید.

7 تا از بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت را بشناسید!

دکتر محمدرضا ضیا

دکتر محمدرضا ضیا

دکتر محمدرضا ضیا متخصص طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز می باشند که از سال 1396 فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات پزشکی در طب فیزیکی براساس جدیدترین متدهای درمانی روز دنیا شروع کرده اند و در این حوزه تخصصی توانسته اند به عنوان یکی از پزشکان متخصص با مهارت و تجربه بالا شناخته شوند. از ویژگی های خدماتی که توسط ایشان ارائه می شود می توان به نوبت دهی تلفنی، درمان غیر جراحی برای برطرف کردن دردهای عضلانی و مفاصل، برخورداری از دستگاه سونوگرافی برای انجام تزریقات دقیق، مجهز به دستگاه های الکترومیوگرافی، مگنت و لیزر پرتوان اشاره کرد.

خدمات:

 • دیسکهای گردن و کمر
 • دردهای سیاتیک دنبالچه و نشیمنگاه
 • بیماریهای شانه ( پارگی تاندون و التهاب شانه)
 • آرتروز زانو صافی کف پا و خارپاشنه
 • درمان آرنج تنیس بازان و سندرم تونل کارپ
 • درمان پوکی استخوان
 • درمان میگرن با طب سوزنی
 • تجویز انواع ارتوز و وسایل کمک حرکتی
 • تجویز ورزش و حرکات اصلاحی
 • پی آر پی و ارتوکین و ازون درمانی
 • لیزر پرتوان، مگنت، طب سوزنی برای مشکلات عضلانی و اسکلتی
 • ماساژ درمانی و مانیپولاسیون (درمانهای دستی)
 • تزریق اپیدورال( داخل ستون فقرات و اطراف نخاع) جهت دیسکهای شدید و سیاتیک
 • تزریق دقیق و کم درد در داخل مفاصل و عضلات با هدایت دستگاه سونو گرافی

آدرس: رشت ، چهارراه پورسینا ، اول خیابان حشمت ، ساختمان مهر ، طبقه اول ، واحد اول

شماره تماس:

۰۱۳۳۲۱۳۳۹۳۲

اینستاگرام: dr.ziya7

نحوه انجام نوار عصب و عضله چگونه است؟

برای انجام تست نوار عصب و عضله قبل از هرچیز باید به بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت مراجعه کنید که روند انجام آن به طریق ذیل می باشد:

در حالت کلی انجام این تست طی مراحل مختلفی انجام می شود که بهترین دکتر عصب عضله در تهران به منظور بررسی عصب و عضله تحریکات الکتریکی به ناحیه مورد نظر وارد می کند و در قسمت های مختلفی از عضله سوزن هایی را وارد می کند. برای انجام این فرایند از هیچگونه دارویی برای بیمار استفاده نمی شود. پزشک برای ثبت هدایت الکتریکی عضله الکترود سوزنی را به عضله وارد کرده  سپس از بیمار می خواهد تا عضله خود را منقبض کند و از این طریق امواج متفاوتی را که در تست نشان داده می شود را ثبت می نماید.

نحوه انجام نوار عصب و عضله چگونه است؟

ممکن است در زمانی که پزشک سوزن را در عضله فرو می کند بیمار کمی درد در پوست خود احساس کند که جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا این درد کاملا موقتی بوده و بعد از اتمام فرایند کار و با خروج سوزن درد نیز از بین می رود. اگر هرگونه داروی انعقاد خون مصرف می کنید و یا این که به بیماری های ریوی مبتلا هستید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

برای انجام هدایت عصبی به منظور بررسی عملکرد عضله که موجب تولید الکتریسیته در بدن می شود از سوزن های بسیار ظریفی استفاده می شود که این سوزن ها امواج الکتریکی که توسط عضله ایجاد شده را به دستگاه مخصوص ارسال می کنند سپس بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت چسب های مخصوصی را در نقاط مختلف ناحیه مورد نظر می چسباند که این چسب ها مجهز به تکه های فلزی برای ارسال اطلاعات الکتریکی از طریق سیمی که به آن متصل بوده از سطح پوست به دستگاه هستند. این دستگاه امواج الکتریکی که از نقطه اول تا نقطه دوم طی می شود را ارزیابی کرده و نتیجه را ثبت می کند.

آیا انجام تست نوتر عصب و عضله دردناک است؟

احساس درد برای انجام این تست در افراد مختلف با هم فرق دارد، برخی افراد ممکن است به دلیل حساسیت بالایی که دارند کمی درد احساس کنند. برای برخی دیگر نیز ممکن است تنها برای نقاط مختلفی درد داشته باشند البته ذکر این نکته نیز لازم است که احساس درد در این تست نوار عصب و عضله طولانی مدت نبوده و تنها زمانی که بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت سوزن را به اندام های فرد وارد می کند درد را احساس می کند. بعد از خروج سوزن ها ممکن است بیمار کمی مور مور یا گز گز شدن در ناحیه را حس کند که با قرار دادن کمپرس یخ در محل مورد نظر تسکین پیدا می کند.

عوارض نوار عصب و عضله

انجام این تست در صورتی که تحت نظارت بهترین دکتر نوار عصب عضله در تهران انجام شود هیچگونه عوارضی ندارد و تنها نواحی که سوزن ها را به عضله وارد می کنند ممکن است بیماری کمی درد احساس کند. توجه داشته باشید که سوزن هایی که برای این تست مورد استفاده قرار می گیرد خیلی ریز و ظریف می باشند که از آن ها تنها در مراکز درمانی و توانبخشی استفاده می شود. جریان الکتریسیته در نوار عصب و عضله نیز برای بیمار هیچگونه عوارضی نداشته و هیچگونه عارضه کوتاه مدت و بلند مدتی از خود بر جای نخواهد گذاشت.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 7 تا از بهترین دکتر نوار عصب و عضله در رشت را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا