پزشکان

بهترین مرکز پرستاری سالمند【 سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

بهترین مرکز پرستاری سالمند در منزل

این روزها با تغییر شیوه زندگی و تبدیل شدن آن به زندگی ماشینی و شهری درگیری های روزانه بسیار زیاد شده است و خانواده‌ها با محدودیت های فراوانی رو به رو هستند که ممکن است امکان نگهداری سالمندان عزیز را در خانه نداشته و به پرستاری مطمئن و قابل اعتماد برای نگهداری چند ساعتی که در منزل نیستند، نیاز داشته باشند. اما از آنجا که حساسیت های بسیاری برای نگهداری سالمندان وجود دارد، اکثر خانواده های کمتر کسی اطمینان می کنند.در صورتی که شما هم به دنبال بهترین مرکز پرستاری سالمند در منزل هستید و دوست دارید پدر و مادرتان در شرایط بسیار ایده آل در منزل نگهداری شود، بهتر است در این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین مرکز پرستاری سالمند در منزل آشنا شوید.

زندگی امروزی به خاطر مسائل شغلی با دردسرهای بسیاری همراه است و اکثر افراد خانواده مجبور هستند، برای تامین  نیازهای زندگی به دور از خانه کار کنند. اما در این شرایط چه کسی باید از سالمندان عزیز مراقبت کند؟ پیدا کردن فردی قابل اطمینان که نسبت به تمام نیازهای سالمندان واقف و نحوه نگهداری از آنها را به خوبی فرا گرفته باشد، کار سختی است. چرا که تمام فعالیت ها و کارهایی که باید سالمندان در طول روز انجام دهند، مانند  کودکان نیاز به مراقب دارند. کسی که سال ها در زمینه پرستاری از سالمند در منزل فعالیت انجام داده و به این کار علاقه مند باشد که پیدا کردن چنین پرستاری تنها در یک مرکز معتبر امکان پذیر است.

معایب و مزایای خانه پرستاری سالمندان

✅ ملاقات 24ساعته یک خانه پرستاری سالمندان دارای ساعات ملاقات 24 ساعته می باشد.
✅ قیمت منصفانه یک خانه پرستاری سالمندان دارای قیمتی معقول و منصفانه می باشد.
✅ امکانات و تجهیزات کامل در خانه پرستاری سالمندان تمامی امکانات لازم برای نگهداری سالمندان فراهم می باشد.
❤️ ابراز محبت و مهربانی با سالمندان در خانه پرستاری سالمندان تمامی پرستاران رفتاری محبت آمیز با سالمندان دارند.
✔️ احساس دلتنگی سالمندان سالمندان به علت دور افتادن از خانه احساس دلتنگی خواهند داشت.

بهترین مرکز پرستاری سالمند در منزل کدام مرکز است؟

برای انتخاب بهترین مرکز پرستار سالمند باید ویژگی های مهم آن را بدانید و مطابق با آن بهترین انتخاب را انجام دهید. اولین ویژگی مهم یک مرکز معتبر پرستاری داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت است. در واقع یک مرکز پرستاری معتبر باید تمام فعالیت خود را زیر نظر اصول و قوانین وزارت انجام دهد و نکات بهداشتی و مراقبتی را به خوبی رعایت کند. البته داشتن چنین ویژگی تنها کفایت نمی‌کند. پس برای انتخاب مرکز و سپردن سالمند عزیز خود نزد یک پرستار حرفه ای و با تجربه باید به معیارهای دیگری هم توجه کافی داشته باشید.

داشتن مهارت و تجربه کافی برای نگهداری از سالمندان:

نحوه نگهداری سالمندان به شرایط ویژه‌ نیاز دارد که فراهم کردن آن توسط هر پرستاری امکان پذیر نیست. در واقع پرستاری می تواند به سالمندان عزیز کمک کند که به تمام نکات مراقبتی آگاه باشد و در این زمینه سال‌ها تجربه کسب کرده  و با تمام اخلاق ها و حساسیت های افراد مسن آشنا باشد.

بهترین مرکز مراقبت سالمند در منزل کدام است؟

یکی  دیگر ویژگی مهم بهترین مرکز پرستاری سالمند در منزل  قابل اعتماد بودن آن است:

در واقع پرستار باید نسبت به مسائل بیمار خود احساس مسئولیت کند و به تغییر حالات مانند ترس، اضطراب، ناراحتی و … بیمار توجه کافی داشته باشد. همچنین تمام مسائل بیمار را در ذهن خود محفوظ نگه دارد، به طوری که بیمار پرستار را امین خود به پندارد.

کسب رضایت کامل مشتریان گرامی: یک مرکز درمانی زمانی می‌تواند به عنوان بهترین مرکز پرستاری سالمند انتخاب شود که رضایت تمام مشتریان را کسب کند و برای آگاهی از کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرسنل با مشتریان در ارتباط باشد.

چه خدماتی توسط پرستار در منزل قابل انجام است؟

معمولاً پرستارانی که در منزل فعالیت می‌کنند امکان ارائه خدمات گفته شده در زیر را دارند:

 • وصل سرم
 • وصل سوند معده
 • وصل سونداژ
 • نمونه گیری
 • آزمایش در منزل و ارسال نمونه به آزمایشگاه
 • پرستاری از بیماران قلبی (کسانی که دچار نارسایی قلبی یا بیماری های دریچه قلبی هستند)
 • آموزش به خانواده بیمار در زمینه مراقبت های بهداشتی از نوزاد، کودکان، زنان باردار و غیره
 • پانسمان عمومی و نوین در منزل، این پانسمان برای انواع زخم ها مانند سوختگی، زخم بستر، زخم های متعاقب و زخم های حاصل از جراحی قابل اجراست.

چه خدماتی توسط پرستار در منزل قابل انجام است؟

نکات مهمی که باید هنگام اعزام پرستار به منزل رعایت کنید:

بعد از این که مرکز مورد نظر خود را برای نگهداری سالمند انتخاب کردید بهتر است با نکات مهم هنگام اعزام پرستار به منزل آشنا شوید:

 • حتماً قبل از اعزام پرستار به منزل نکات و دستورات پزشک را به او یادآوری کنید.
 • زمان تزریقات و مصرف دارو باید به دقت توسط پرستار بررسی شود.
 • هنگام استفاده از سرم پرستار موظف است در کنار بیمار حضور داشته باشد تا علائم حیاتی بیمار مورد بررسی قرار گیرد و در مواقع اضطراری سریعاً اقدامات حیاتی را انجام شود
 • اگر بیمار شما دارای رژیم غذایی خاص می باشد، حتما به اطلاع پرستار برسانید.
 • پرستار باید نسبت به تعویض سوند مثانه دقت کافی به خرج دهد و طبق دستور پزشک در بازه زمانی مشخص اقدام به تعویض آن کند و نسبت به علائم التهاب و عفونت دقت کافی داشته باشد.

کلام آخر

و در کلام آخر باید بیان کنیم که مراکز نام برده شده در این مقاله صرفاً برای معرفی بوده است و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات دقیق تری به دست آورید.

3.2/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا