دسته‌بندی نشده

بهترین دکتر ارتودنسی در کرج【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

در شهر کرج مردم بسیاری به دنبال سلامت دهان و دندان خود هستند؛ از این رو 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج را به شما معرفی خواهیم کرد.

کرج مرکز استان البرز، مرکز شهرستان کرج و یکی از کلان‌شهرهای ایران است. این شهر با ۱٬۵۹۲٬۴۹۲ تن جمعیت چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران، مشهد و اصفهان است. کلان‌شهر کرج نیز بیست و دومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و به همین دلیل به آن لقب «ایران کوچک» داده شده‌است؛ همچنین جمعیت این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران جوان‌تر است، و بالاترین میزان رشد موالید یا زاد و ولد را به خود اختصاص داده‌است؛ این شهر در میان کلان‌شهرهای ایران با رشد جمعیت سالانهٔ ۴/۷ درصد بالاترین رشد جمعیت را دارد.

ارتودنسی در کرج

در واقع در شهر بزرگی مانند کرج میزان تقاضا برای ارتودنسی بسیار زیاد است و افراد بسیاری به دنبال راه کاری برای داشتن دندان هایی صاف هستند؛ از گذشته تا به الان انسان ها از طریق راه های مختلفی می خواهند دندان های ردیفی داشته باشند تا ظاهرشان بسیار زیبا و جذاب باشد که می توان گفت ارتودنسی روش بسیار مناسبی  برای این افراد تلقی می شود.

ارتودنسی به افرادی که مشکل بسیار سخت و سنگینی در شکل ک شمایل دندان هایشان دارد کمک بزرگی می کند تا این ناهنجاری ها در ظاهر دندان از بین ببرد؛ این روش یکی از مهم ترین رشته ها در عرصه دندانپزشکی است که تاثیر بسیار زیادی در سلامت دهان و دندان دارد.

چند نوع ارتودنسی وجود دارد؟

چند نوع ارتودنسی وجود دارد؟

ارتودنسی خود دارای انواع مختلفی است که در واقع هنگامی که بهترین دکتر ارتودنسی در کرج می خواهد برای از بین ناصافی ها از ارتودنسی استفاده کند، باید بداند که چه نوع از ارتودنسی برای چه نوع از دندان و آسیب مناسب است؛ انواع ارتودنسی شامل موارد زیر می باشد:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی فانکشنال

هر کدام از انواع ارتودنسی که نام برده شد، تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر در نحوه درمانشان و مدت زمان درمان و مواردی که استفاده می کنند دارند.

برخی از روش های شناسایی بهترین دکتر ارتودنسی در کرج:

❤️ تحقیقات محلی برای یافتن بهترین دکتر ارتودنسی در کرج می توان از آشنایان و اقوامی که ارتودنسی انجام داده اند؛ پرس و جو نمود.
⭐جست و جو در گوگل فضای مجازی همچون گوگل، روشی آسان برای شناسایی بهترین دکتر ارتودنسی در کرج می باشد.
❤️ پرس و جو از سایر پزشکان معمولا تمامی پزشکان، همکاران متخصص خود را می شناسند، بنابراین به کمک سایر پزشکان می توان متخصص ارتودنسی را یافت.
⭐ مراجعه به کلینیک ها اکثر متخصصین در کلینیک ها ارائه خدمات می دهند، با مراجعه به این کلینیک ها می توان پزشک موردنظر را جویا شد.

مراحل ارتودنسی به چه صورت است؟

برای انجام ارتودنسی باید نسبت به مراحلی که باید طی کنید اطلاعات کافی را داشته باشید؛ این مراحل که تحت نظر بهترین دکتر ارتودنسی در کرج طی می شود به شرح زیر می باشد:

 • در ابتدا باید جلسات مشاوره و معاینه را زیر نظر بهترین جراح دندانپزشک در کرج بگذرانید.
 • سپس از دندان های خود رادیولوژی و عکسبرداری کنید.
 • در مرحله بعد از فک و دندان های شما باید قالب گیری شود.
 • دندانهایتان باید جرم گیری شود.
 • در مراحله بعد کش و سیم ارتودنسی باید در دندان هایتان جایگذاری شوند.
 • در انتها نیز باید هر مدت یکبار جلسات معاینه و تنظیم ارتودنسی را بگذرانید.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج را بشناسید!

ارتودنسی چه مزایایی دارد؟

در واقع براي رديف كردن دندان ها از ارتودنسي استفاده مي شود كه تاثير بسيار زيادي دارد؛ همه مي دانيم كه ارتودنسي با مزايايي همراه است كه اين مزايا به شرح زير مي باشند:

 • يكي از موثرترين مزاياي ارتودنسي به فراگير و وسيع بودن حيطه درماني اين روش مي توان اشاره كرد به طور مثال امكان درمان انواع مختلف حرکات دندان مانند تصحیح زاویه‌ی غلط، بیرون‌زدگی، چرخش، جابه‌جایی ریشه و تو‌رفتگی وجود دارد.
 • روش ارتودنسی، انواع مختلفی دارد که فرد مراجعه كننده و دكتر با توجه به شرایط و نیاز می‌توانند یکی از روش‌ها را انتخاب کنند، به طور مثال در مواردي که بیمار با ظاهر ارتودنسی دندان خود مشکل داشته‌باشد، می‌تواند از بریس‌های سرامیکی یا شفاف استفاده کند.
 • رعایت كردن بهداشت دهان و دندان با وجود دندان‌هایی که ظاهر نامناسبی دارند، كار بسيار دشواري است، بدين ترتيب پس از انجام ارتودنسی به راحتی می‌توان موارد مراقبتی و بهداشتی دهان و دندان را رعایت کرد.
 • در صورتي كه دندان‌ها سرجای خود نباشند، هنگام وارد شدن نیرو به آن‌ها، به برخی دندان‌ها بیشتر و به برخی دیگر کمتر نیرو وارد می‌شود که موجب آسیب پذیری دندان و حتی لثه خواهد شد؛ با کمک ارتودنسی این مشکل نیز برطرف می‌شود.

ارتودنسی چه عوارضی با خود به همراه دارد؟

در كنار مزايايي كه ارتودنسي دارد، اين روش عوارض و مشكلاتي را با خود به همراه دارد كه بايد در صورت مشاهده هر كدام از اين مشكلات و عوارض به دكتر خود اطلاع دهيد، اين عوارض شامل موارد زير مي باشند:

 • كساني که ارتودنسی انجام داده اند، رعایت بهداشت دهان و دندان‌ها برايشان بسيار دشوار است، در صورتی که اگر فرد نتواند موارد بهداشتی را رعایت نکند، احتمال پوسیدگی دندانهايش وجود دارد.
 • ارتودنسی يكي از راه‌های درمانی مي باشد که تنها متخصص مربوط به آن باید این کار را انجام دهند، در مواردي که در انتخاب دكتر خود اشتباه کنید، مشکلات و خطرات جدی شما را تهدید خواهد کرد.
 • در صورتي كه فرد مراجعه كننده به توصيه هاي دكتر خود توجهي نكند و نكات را رعايت نكند، خطر هاي جبران ناپذيري براي اون اتفاق خواهد افتاد.

هزینه انجام ارتودنسی در کرج چه مقدار است؟

هزینه انجام ارتودنسی در کرج چه مقدار است؟

براي انجام ارتودنسي نيز بايد هزينه هايي را به بهترین دکتر ارتودنسی در کرج پرداخت كنيد تا ايشان بتوانند كار خود را انجام دهند، اما نكته بسيار جالب اين جا اين است كه مقدار مبلغي كه بايد پرداخت كنيد به موارد مختلفي بستگي دارد و ممكن است كم و زياد شود.

يكي از موارد تاثير گذار در اين هزينه مي توان به نوع ارتودنسي اشاره كرد چون هر نوع از ارتودنسي به روش خاصي صورت مي گيرد و بايد براي هر كدام از تجهيزات متفاوتي استفاده كرد كه تمام اين مشرايط در مقدار مبلغ پرداختي تاثير مي گذارند.

در صورتي كه مي خواهيد از هزينه هاي ارتودنسي اطلاعات كافي كسب كنيد مي توانيد به سايت ما مراجعه كنيد و پاسخ سوالات خود را بيابيد.

مناسب ترین سن برای ارتودنسی چه زمانی است؟

براي انجام ارتودنسي نيز بايد سن مناسب را در نظر گرفت، در صورتي كه كودك شما سنش كمتر از ٨ سال است نيز بايد به دندان هاي او توجه كنيد و در صورت نياز او را به پيش بهترین دکتر ارتودنسی در کرج ببريد؛ هنگامي كه در زمان مناسب به مطب دكتر مراجعه كنيد مشكلات كمتري براي دندان كودكتان يا خود شما اتفاق مي افتد و آمادگي لازم براي ارتودنسي را خواهيد داشت.

طبق نظر دندانپزشكان، بهترين سن براي مراجعه به دكتر براي ارتودنسي، از سن ٨ سال تا قبل از سن بلوغ است اما اين موضوع بدين معنا نيست كه نمي توانيد پس از گذشت سن ١٨ سالگي از ارتودنسي استفاده كنيد؛ مدت زمان درمان ناهنجاري هاي دهان و دندان و فك در بزرگسالان كمي طولاني تر از كودكان مي باشد.

بهترین دکتر ارتودنسی در کرج باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

در واقع بايد بهترین دکتر ارتودنسی در کرج از خصوصيات و ويژگي هاي خاصي برخوردار باشد تا بتوان به ايشان اعتماد كرد و دندان هاي خود را به ايشان سپرد؛ ويژگي هاي ايشان شامل موارد زير مي باشند:

 • بايد ايشان تخصص كافي در زمينه جراحي هاي دندان و ارتودنسي داشته باشند تا بتوانند كار خود را به بهترين صورت ممكن انجام دهند.
 • بايد دكتر به تمام انواع ارتودنسي آشنايي كامل داشته باشند تا بتوانند از هر كدام در صورت ممكن استفاده كنند.
 • بايد ايشان برخورد و رفتار بسيار مناسبي با تمام مراجعين خود داشته باشند تا آن ها رضايت كافي از ايشان داشته باشند و بتوانند پاسخ سوالان خود را از دكتر بگيرند.
 • بايد دكتر بهترين و با كيفيت نوع ارتودنسي را براي بيمار انتخاب كند و مناسب ترين هزينه را از ايشان بگيرند تا همه بيماران با هر شرايطي بتوانند از خدمات دكتر بهره ببرند.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات کافی و سودمندی را در رابطه با ارتودنسی دندان و سلامت دهان و دندان در اختیار شما قرار دهیم و هر گونه مطالب مورد نیاز در رابطه با عوارض و مزایا و هزینه انجام ارتودنسی در این مقاله برایتان ذکر کردیم؛ امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید دکتر خود را انتخاب کنید و در نهایت از انتخاب خود رضایت کافی را داشته باشید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بهترین دکتر ارتودنسی در کرج دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا