عمومی

بهترین دکتر کودکان در اهواز【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

یکی از کارهای زیادی که باید برای آماده شدن برای تولد نوزاد خود انجام دهید این است که یک دکتر را برای نظارت بر مراقبت های بهداشتی انتخاب کنید. متخصص اطفال یک پزشکی است که مراقبت های جسمی، رفتاری و روانی کودکان را از بدو تولد تا سن 18 سالگی مدیریت می کند. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر کودکان در اهواز آشنا خواهیم کرد.

پزشکان اطفال از دانشکده  پزشکی فارغ التحصیل شده اند و یک برنامه رزیدنتی 3 ساله را در رشته اطفال به پایان رسانده اند. یک متخصص اطفال دارای گواهی هیئت مدیره امتحانات سختی را که توسط هیئت پزشکی اطفال، ارائه شده است، پشت سر گذاشته است. برای حفظ گواهینامه، پزشکان اطفال باید الزامات آموزش را گذرانده باشند.

پزشک اطفال چه می کند؟

پزشک اطفال شما از بدو تولد تا 2 سالگی و سالانه از سن 2 تا 5 سالگی بارها کودک شما را برای ویزیت کودک ، می بیند. پس از 5 سالگی، پزشک اطفال شما احتمالاً هر سال فرزند شما را برای معاینات سالانه معاینه می کند. پزشک اطفال شما همچنین اولین کسی است که هر زمان که کودک شما بیمار است تماس می گیرد. متخصص اطفال در مراقبت از کودک شما:

معاینه فیزیکی انجام دهید
واکسن های توصیه شده را انجام دهید
اطمینان حاصل کنید که فرزند شما به نقاط عطف رشد در رشد، رفتار و مهارت ها دست یافته است
بیماری ها، عفونت ها، جراحات و سایر مشکلات سلامتی فرزندتان را تشخیص داده و درمان کنید
در مورد نیازهای سلامتی، ایمنی، تغذیه و تناسب اندام فرزندتان اطلاعاتی به شما بدهد
به سوالات خود در مورد رشد و تکامل فرزندتان پاسخ دهید
در صورتی که کودک شما بیمار شد و به مراقبتی فراتر از تخصص پزشک اطفال نیاز داشت، به متخصص مراجعه کنید و با او همکاری کنید.

پزشک اطفال چه می کند؟

چگونه پزشک اطفال با تیم زایمان شما کار می کند؟

اکثر بیمارستان ها هنگام مراجعه برای زایمان از شما می پرسند که آیا پزشک اطفال دارید یا خیر. اولین معاینه کودک شما ممکن است با یک متخصص اطفال بیمارستان یا پزشک اطفال انتخابی شما باشد. این بستگی به خط مشی بیمارستان دارد و اینکه آیا پزشک اطفال شما در بیمارستانی که شما زایمان می کنید و اینکه آیا کودک شما زود به دنیا آمده است یا خیر.

اگر کودک شما زود به دنیا بیاید، احتمالاً مستقیماً به بخش مراقبت های ویژه نوزادان یا NICU می رود. پزشکان و پرستاران بسیار متخصص NICU از نوزاد شما مراقبت می کنند و سلامت او را تا زمانی که به اندازه کافی رشد کند تا به خانه برگردد نظارت خواهند کرد.

سوابق اقامت کودک شما در بیمارستان به پزشک اطفال شما داده می شود. پس از خروج از بیمارستان، پزشک اطفال شما را 48 تا 72 ساعت پس از ترخیص، و سپس به طور منظم برای “ویزیت کودک خوب” معاینه می کند.

اگر کودک شما نیاز به مراقبت های تخصصی تری داشته باشد، پزشک اطفال شما مراقبت را با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی هماهنگ می کند. آنها به شما در درک اطلاعات پیچیده کمک می کنند و به شما در تصمیم گیری در صورت نیاز کمک می کنند.

10 تا از بهترین دکتر کودکان در اهواز را بشناسید

از منظر پزشکی، کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان نیاز به پزشک و مراقبت دارند. آنها نیازهای جسمی، رشدی و رفتاری خود را دارند. ارائه مراقبت های پزشکی برای کودکان وظیفه پزشک اطفال است.

معاینات لازم توسط متخصص اطفال

متخصص اطفال، پزشکی است که به نیازهای نوزادان، کودکان، نوجوانان و جوانان رسیدگی می کند. برای بسیاری از جوانان، پزشک اطفال از بدو تولد، شاید تا سن 18 سالگی، ارائه دهنده مراقبت های اولیه است.

متخصص اطفال اغلب اولین کسی است که والدین در هنگام بیماری فرزندشان با او تماس می گیرند. پزشک متخصص اطفال باید در درمان بیماری های رایج دوران کودکی، از عفونت گوش گرفته تا آسیب های جزئی، ماهر باشد. متخصصان فوق تخصص اطفال ممکن است در درمان جوانان مبتلا به بیماری های جدی یا مزمن، از اختلالات رشدی گرفته تا سرطان های دوران کودکی، آموزش های بیشتری داشته باشند.

متخصص اطفال بودن چیزی بیش از درمان بیماری است. کودکان بیش از هر بیمار دیگری رشد می کنند و تغییر می کنند. بخش مهمی از کار پزشک اطفال این است که اطمینان حاصل کند که کودکان به نقاط عطف در رشد، رفتار و مهارت های خود دست می یابند. آموزش والدین در مورد مراقبت صحیح از کودکان نیز بخشی از نقش متخصص اطفال است. متخصصان اطفال اغلب به والدین در مورد سلامتی، تغذیه، ایمنی و تناسب اندام توصیه می کنند.

تفاوت یک متخصص اطفال با یک پزشک خانواده چیست؟

پزشکان خانواده در هر سنی، از کودکان تا بزرگسالان و حتی افراد مسن را درمان می کنند. انتخاب بردن کودک نزد پزشک اطفال یا پزشک خانواده اغلب یک انتخاب شخصی است. با این حال، متخصصان اطفال علاوه بر نیازهای پزشکی، آموزش های تخصصی در رفع نیازهای عاطفی و رفتاری کودکان نیز دارند. آنها همچنین ممکن است تجربه وسیع تری در شناخت و درمان بیماری دوران کودکی داشته باشند.

تفاوت یک متخصص اطفال با یک پزشک خانواده چیست؟

متخصص اطفال

والدین ممکن است فرزند خود را برای معاینه منظم برنامه ریزی شده یا در نتیجه شکایتی مانند جراحت یا بیماری نزد پزشک اطفال ببرند. در هر صورت، ویزیت حول یک معاینه فیزیکی متمرکز است. متخصص اطفال ممکن است کودک را وزن کرده و اندازه گیری کند. به چشم ها، گوش ها، بینی و گلو نگاه کنید. به ریه ها و ضربان قلب گوش دهید و سوالات کلی در مورد سلامت کودک بپرسید. یک متخصص اطفال ممکن است چنین مشکلات رشد رایجی مانند ناهماهنگی مفاصل را بررسی کند. پزشک اطفال ممکن است آزمایش‌های اضافی مانند اشعه ایکس یا نمونه ادرار را تجویز کند.

چک کردن سلامت کودک بخش مهمی از کار پزشک اطفال است. والدین اغلب قبل از تولد فرزندشان یک متخصص اطفال را انتخاب می کنند و اولین باری که یک نوزاد تازه متولد شده به متخصص اطفال مراجعه می کند در بیمارستان خواهد بود. یک متخصص اطفال ممکن است از بدو تولد تا ۲ سالگی ۱۲ بار و از سن ۲ تا ۵ سالگی چندین بار در سال به نوزاد مراجعه کند.

از سن 5 سالگی به بعد، متخصص اطفال معمولاً کودک را برای معاینه سالانه می بیند تا زمانی که بیمار به پزشک بزرگسال مراجعه کند. کودکان اغلب برای انجام معاینات لازم برای ثبت نام در مدرسه یا شرکت در ورزش به متخصص اطفال مراجعه می کنند.

بهترین دکتر کودکان در اهواز باید در درمان آسیب ها و بیماری های دوران کودکی مهارت داشته باشد. تعدادی از عفونت ها در بین کودکان شایع تر از بزرگسالان است. کودکان همچنین مستعد آسیب هایی مانند رگ به رگ شدن و شکستگی استخوان هستند.

پزشکان اطفال اغلب داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را تجویز می کنند. آنها همچنین مسئول اجرای ایمن سازی های منظم هستند که به جلوگیری از بیماری کمک می کند. متخصص اطفال ممکن است کودک را برای مسائل جدی تر یا مواردی که نیاز به مراقبت بسیار تخصصی دارند به متخصص ارجاع دهد.

فوق تخصص در اطفال
در دانشگاهها 20 فوق تخصص اطفال را ارائه می دهند.که عبارتند از:

پزشکی نوجوانان
قلب و عروق کودکان (درمان قلب)
کودک آزاری کودکان
پزشکی مراقبت های ویژه کودکان
رشدی-رفتاری کودکان
اورژانس اطفال
غدد درون ریز کودکان (درمان مسائل مربوط به هورمون، از جمله دیابت)
گوارش اطفال (درمان معده و روده)
هماتولوژی انکولوژی کودکان (درمان اختلالات خونی و سرطان)
پزشکی بیمارستان اطفال
بیماری های عفونی کودکان
طب نوزادان- پری ناتال (شامل درمان نوزادان و نوزادان نارس)
نفرولوژی کودکان (درمان کلیه ها)
ریه اطفال (درمان ریه)
روماتولوژی کودکان (درمان بیماری های خودایمنی)
آسایشگاه و طب تسکینی
سم شناسی پزشکی
داروی خواب
پزشکی ورزشی
پیوند کبد اطفال (پیوند کبد)

متخصص اطفال

مراقبت های لازم کودکان

معاینه فیزیکی انجام دهید
واکسن های توصیه شده را انجام دهید
اطمینان حاصل کنید که فرزند شما به نقاط عطف رشد در رشد، رفتار و مهارت ها دست یافته است
بیماری ها، عفونت ها، جراحات و سایر مشکلات سلامتی فرزندتان را تشخیص داده و درمان کنید
در مورد نیازهای سلامتی، ایمنی، تغذیه و تناسب اندام فرزندتان اطلاعاتی به شما بدهد
به سوالات خود در مورد رشد و تکامل فرزندتان پاسخ دهید
در صورتی که کودک شما بیمار شد و به مراقبتی فراتر از تخصص پزشک اطفال نیاز داشت، به متخصص مراجعه کنید و با او همکاری کنید.
متخصصان اطفال در زمینه نیازهای جسمی، عاطفی و رفتاری کودکان آموزش های تخصصی دارند.
پزشکان اطفال فقط کودکان را می بینند، بنابراین اغلب تجربه وسیع تری در شناخت و درمان بیماری های دوران کودکی دارند.
اگر کودک شما زود به دنیا آمده است یا دارای یک وضعیت سلامتی است که نیاز به نظارت دقیق دارد، ممکن است یک متخصص اطفال مراقبت های تخصصی تری ارائه دهد.

چگونه یک متخصص اطفال را انتخاب می کنید؟

این ایده خوبی است که از ابتدای سه ماهه سوم بارداری خود به دنبال متخصص اطفال باشید. شما باید زمان زیادی را به خود اختصاص دهید تا کسی را پیدا کنید که هم شما و هم شریک زندگیتان با او احساس راحتی می کنید. از خانواده و دوستان مورد اعتماد خود برای بهترین دکتر کودکان در اهواز مشورت بخواهید. در صورت امکان، یک مصاحبه حضوری را برنامه ریزی کنید تا از مطب دکتر و میزان ارتباط شما با هم مطلع شوید.

برای یافتن بهترین دکتر کودکان در اهوازباید به موارد زیر آگاه باشید.

آیا این دکتر شهرت خوبی دارد؟
تحصیلات و تجربه این دکتر چیست؟
آیا پزشک اطفال به فلسفه من در مورد شیردهی و ایمن سازی احترام می گذارد؟
آیا دکتر به من گوش می دهد و مسائل را به وضوح توضیح می دهد؟
آیا فرزند من هر بار به همان پزشک مراجعه می کند؟
وقتی پزشک اطفال در دسترس نباشد چه کسی تحت پوشش قرار می گیرد؟
آیا کارکنان دفتر دلپذیر و مفید هستند؟
آیا محل دفتر مناسب است؟
چقدر طول می کشد تا یک قرار ملاقات بگیرید؟
آیا متخصص اطفال ساعات عصر و آخر هفته را ارائه می دهد؟ چه کسی فرزند من را در این ساعات می بیند؟
تماس های اضطراری و بعد از ساعت کاری چگونه انجام می شود؟
متخصص اطفال وابسته به چه بیمارستانی است؟
آیا بیمه من خدمات این پزشک را پوشش می دهد؟

اگر در نهایت مجبور به جابجایی یا تغییر بیمه شدید، قبل از اینکه فرزندتان نیاز به معاینه داشته باشد یا بیمار شود، به دنبال پزشک جدید باشید.

کلام آخر

به طور کلی، متخصصان اطفال بر روی نوزادان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان از بدو تولد تا حدود 21 سالگی تمرکز می کنند تا:

کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان

کنترل بیماری های عفونی

سبک زندگی سالم را تقویت می کنند

مشکلات کودکان و نوجوانان مبتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهند

اطمینان حاصل کنید که کودکان غربالگری های بهداشتی و پیشگیرانه صحیح را انجام می دهند.

متخصصان اطفال در مورد بسیاری از بیماری ها، تشخیص و درمان آنها توصیه می کنند

4.5/5 - (6 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)
دکمه بازگشت به بالا