سلامتیپزشکان

بهترین مرکز فیزیوتراپی در مازندران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

فیزیوتراپی درمانی برای بازیابی، حفظ و استفاده حداکثری از تحرک، عملکرد و رفاه بیمار است. فیزیوتراپی از طریق توانبخشی فیزیکی، پیشگیری از آسیب و سلامت و تناسب اندام کمک می کند. فیزیوتراپیست ها شما را درگیر بهبودی خود می کنند. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در مازندران آشنا خواهیم کرد.

تخصص فیزیوتراپیست چیست؟

فیزیوتراپیست ها علم حرکت را مطالعه می کنند. آنها یاد می گیرند که چگونه علل اصلی آسیب را مشخص کنند و سلامتی را به بیماران برگردانند.

چه زمانی باید به فیزیوتراپ مراجعه کنم؟

اگر جراحت یا درد مزمنی دارید که بر عملکرد روزانه شما تأثیر می گذارد، به فیزیوتراپی فکر کنید. پزشک ممکن است شما را به فیزیوتراپی پس از جراحی مانند تعویض مفصل ران یا رویدادی مانند حمله قلبی یا سکته ارجاع دهد.

اگر قصد دارید از بیمه درمانی برای کمک به پوشش هزینه فیزیوتراپی استفاده کنید، به یاد داشته باشید که از وب سایت شرکت بیمه خود بازدید کنید تا از پوشش فیزیوتراپیست اطمینان حاصل کنید. اگر فیزیوتراپیست تحت پوشش آن شرکت بیمه نباشد، نمی توانید از مزایای خود استفاده کنید و باید هزینه کامل درمان را بپردازید.چه زمانی باید به فیزیوتراپ مراجعه کنم؟

فیزیوتراپیست ها چه مشکلاتی را درمان می کنند؟

فیزیوتراپیست ها بر پیشگیری و توانبخشی تمرکز دارند. درمان می تواند برای مشکلات ناشی از آسیب، بیماری یا ناتوانی باشد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

گردن و کمر درد ناشی از مشکلات در عضلات و اسکلت است
مشکلات در استخوان ها، مفاصل، ماهیچه ها و رباط ها مانند آرتریت و عوارض پس از قطع عضو
مشکلات ریوی مانند آسم
ناتوانی در نتیجه مشکلات قلبی
مشکلات لگنی، مانند مشکلات مثانه و روده مربوط به زایمان
از دست دادن تحرک به دلیل ضربه به مغز یا ستون فقرات یا به دلیل بیماری هایی مانند بیماری پارکینسون و ام اس
خستگی، درد، تورم، سفتی و از دست دادن قدرت عضلانی، به عنوان مثال در طول درمان سرطان، یا مراقبت های تسکینی

10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در مازندران را بشناسید

فیزیوتراپی ایرانیان

فیزیوتراپی ایرانیان

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان از سال 1387 با مدیریت دکتر کوروش قاسم زاده در فضایی محدود تر شروع به کار نمود، دیری نپائید که به علت استفاده از دستگاه های مدرن و متدهای نوین درمانی و موفقیت ای کم نظیر این کلینیک در درمان انواع بیماری ها ، فضا و امکانات آن افزایش یافت، به طوری که در حال حاظر مجهزترین کلینیک خصوصی شمال کشور محسوب می شود و پذیرای بیماران از اقصی نقاط استان و حتی استان های مجاور می باشد.

استفاده از متدهای به روز در درمان

استفاده از بهترین تجهیزات درمانی

تشکیل فایل اختصاصی درمان

خدمات:

  • درمان تخصصی دیسک کمر و گردن و سیاتیک
  • درمان تخصصی تنگی کانال نخاعی
  • درمان تخصصی زانو درد
  • فیزیوتراپی ورزشی (درمان اغلب ملی پوشان در رشته های مختلف ورزشی در این کلینیک)

آدرس: ایران – مازندران – بابل – جنب بیمارستان شهید بهشتی

شماره تماس: 09308942021

اینستاگرام: physiotherapy.ghasemzadeh

نقش فیزیوتراپیست چیست؟

اساسا برای کمک به افراد برای بهبود عملکرد با مدیریت بهتر درد، پیشگیری از بیماری و بهبود عملکرد. این می تواند از یک ورزشکار نخبه که به پتانسیل ورزشی خود برسد تا افراد مسن که بتوانند ایمن راه بروند متغیر باشد.تمرکز زیادی بر توانمندسازی افراد برای سالم بودن از طریق آموزش، ورزش و اصلاح سبک زندگی وجود دارد.یک فیزیوتراپیست با آموزش عادات سالم مادام العمر به شما کمک می کند تا بهتر به خودتان کمک کنید.

به عنوان یک متخصص بهداشت، همچنین نقشی در تشخیص شرایطی دارد که به عنوان مشکلات اسکلتی عضلانی ظاهر می شوند. فیزیوتراپها در این امر مهارت بالایی دارند و به درستی به سایر رشته های پزشکی مانند پزشکان، جراحان و روانشناسان مراجعه می کنند.

فیزیوتراپیست تلاش می‌کند آنچه را که توانایی فرد برای حرکت و انجام کارها را در زندگی روزمره محدود می‌کند، درمان کند.

این درمان بیماری، آسیب، تغییر شکل یا ناتوانی برای بهبود کیفیت زندگی است. فیزیوتراپیست ها از ورزش، تکنیک های عملی (از جمله درمان دستی، سوزن خشک و درمان نقطه ماشه ای)، آموزش بیمار و روش های مختلف دیگر استفاده می کنند.

فیزیوتراپیست ها برای درمان آسیب های اسکلتی- عضلانی مانند پیچ ​​خوردگی مچ پا، آسیب های عضلانی و درد تاندون ها به خوبی شناخته شده اند. فیزیوتراپیست های اسکلتی عضلانی اغلب مبتنی بر کلینیک هستند، اما اغلب با تیم های ورزشی کار می کنند و همچنین در بیمارستان ها کار می کنند.

با این حال، فیزیوتراپیست ها برای بسیاری از شرایطی که ممکن است متوجه آنها نشده باشید نیز حیاتی هستند. فیزیوتراپی عصبی نقش مهمی در بهبود شرایط عصبی مانند بیماران سکته مغزی و بیماران آسیب مغزی دارد. فیزیوها همچنین نقش مهمی در توانبخشی قلبی ریوی، مانند پس از جراحی قلب و در شرایط تنفسی مانند آمفیزم دارند.

فیزیوتراپها همچنین نقش مهمی در درمان کودکان از جمله مبتلایان به فلج مغزی، دیستروفی عضلانی، سندرم داون و سایر شرایط مرتبط با کروموزوم دارند.

در فیزیوتراپی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

جلسه شما منحصر به فرد خواهد بود، زیرا همه چیز در مورد شما و نیازهای خاص شماست. به طور کلی، این چیزی است که اتفاق می افتد:

فیزیوتراپیست از سابقه پزشکی شما مطلع می شود
فیزیوتراپیست وضعیت شما را ارزیابی و تشخیص می دهد
شما یک طرح درمانی دریافت می کنید که اهدافی را برای شما تعیین می کند
برای شما یک دوره تمرین و هر وسیله کمکی مورد نیاز تجویز شده است

چرا باید به فیزیوتراپی مراجعه کنیم؟

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی مبتنی بر مدرک است. فیزیوها از دانش و مهارت های خود برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن استفاده می کنند، مانند:

عصبی (سکته مغزی، ام اس، پارکینسون)
عصبی-عضلانی (کمر درد، اختلال همراه با شلاق، آسیب های ورزشی، آرتریت)
قلبی عروقی (بیماری مزمن قلبی، توانبخشی پس از حمله قلبی)
تنفسی (آسم، بیماری مزمن انسدادی ریه، فیبروز کیستیک).
فیزیوتراپیست ها در تخصص های مختلفی در زمینه بهداشت و مراقبت های اجتماعی کار می کنند. علاوه بر این، برخی از فیزیوتراپیست ها در آموزش، تحقیق و مدیریت خدمات مشارکت دارند.

کلام آخر

فیزیوتراپیست ها از طریق حرکت و ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، بیماری یا ناتوانی کمک می کنند.آنها سلامتی را برای افراد در هر سنی حفظ می کنند و به بیماران کمک می کنند تا درد را مدیریت کنند و از بیماری جلوگیری کنند.ین حرفه به تشویق توسعه و تسهیل بهبودی کمک می‌کند و افراد را قادر می‌سازد در کار بمانند و در عین حال به آنها کمک می‌کند تا زمانی که ممکن است مستقل بمانند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا