عمومی

بهترین جراح پروستات در شمال تهران【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

در  این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین جراح پروستات در شمال تهران را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. پروستات غده ای است که در زیر مثانه قرار دارد و وظیفه آن ترشح مایع منی در مردان است که به دلیل عواملی نظیر سرطان پروستات و بزرگی پروستات که بعد از سن 50 سالگی در برخی از مردان بروز می کند ممکن است دکتر جراح پروستات این غده را به صورت کامل و یا بخشی از آن را در یک فرایند جراحی بردارد. در حقیقت پروستات یکی از عمل های شایع در مردان در سنین بالا می باشد ولیکن در صورتی که فرد مراقبت های ویژه را برای عدم ابتلا به این نوع عارضه رعایت کند هرگز نیاز به درمان سرطان پروستات نخواهد داشت.

انتخاب بهترین جراح پروستات در شمال تهران

برای انجام این جراحی بایستی به بهترین جراح پروستات مراجعه کنید که در ادامه به برخی از ویژگی های آن اشاره می کنیم:

 • مهارت و دانش: بهترین گزینه برای درمان سرطان پروستات جراحی است که در چنین موردی باید پزشک از مهارت و دانش لازم در این زمینه برخوردار باشد زیرا آنچه که می تواند تعیین کننده نتیجه نهایی این عمل به بهترین نحو ممکن باشد انتخاب صحیح بهترین جراح پروستات در شمال تهران است. جراحی پروستات که با نام پروستاتکتومی رادیکال نیز معروف می باشد در زمره یکی از جراحی های دشوار قرار دارد و نتیجه و موفقیت این جراحی به مهارت بهترین جراح پروستات در تهران بستگی دارد که این مهارت تنها از طریق تجربه و انجام تعداد زیادی از این عمل های جراحی به دست می آید.
 • نتایج عمل های قبلی فوق تخصص پروستات را ببینید: یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح پروستات در شمال تهران پیگیری حال بیماران بعد از عمل جراحی است که برای این مورد می توانید در زمان مراجعه به پزشک فوق تخصص پروستات از او سواال کنید که آیا از وضعیت فعلی بیماران قبلی خود مطلع است یا خیر؟ پزشک بایستی وضعیت بیماران را بعد از جراحی پیگیری کند و عوارض جانبی بعد از درمان نظیر بی اختیاری ادراری، اتفاق افتادن نعوظ به خودی خود و ….  را که ممکن است اغلب بیماران با آن مواجه شوند از طریق دارو درمان کند.
 • با بیماران قبلی صحبت کنید: یکی دیگر از مواردی که که می تواند در انتخاب بهترین جراح پروستات در شمال تهران به شما کمک کند تحقیق درباره پزشک مربوطه از طریق بیماران قبلی او است در حقیقت این روش می تواند یکی از راه های مناسب برای پیدا کردن پزشک با تجربه باشد.
انتخاب بهترین جراح پروستات در شمال تهران

انواع جراحی پروستات

هدف از جراحی پروستات به وضعیت بیمار ارتباط دارد به عنوان مثال در صورتی که فرد به سرطان پروستات مبتلا باشد جراحی توسط بهترین جراح پروستات در شمال تهران به منظور برداشتن بافت سرطانی و برای پروستات بزرگ شده نیز جراحی برای حذف بافت پروستات و برگشت به حالت نرمال ادراری صورت می پذیرد.

در حالت کلی جراحی پروستات به دو شیوه ذیل انجام می شود:

 • جراحی پروستات به روش باز

این نوع جراحی که برای پروستات های بالای 80 گرم به کار می رود و جراح برشی را بر روی سطح پوست ایجاد کرده و پروستات و بافت های اطراف آن را از این طریق بر می دارد، قابل ذکر است که در این نوع جراحی برای دسترسی به پروستات می توان به دو طریق ذیل عمل کرد:

 1. رتروپوبیک: در این روش جراح برش را در پایین شکم بیمار ایجاد می کند و از این طریق پروستات را برداشته و در صورت شک به تهاجم سرطان به دیگر بافت های اطراف، از ندول لنفاوی نمونه برداری خواهد شد. اگر سرطان بافت های دیگر بدن بیمار را در برگرفته باشد بهترین جراح پروستات در شمال تهران فرایند جراحی را متوقف کرده و بافت های درگیر را خارج نخواهد کرد.
 2. پرینه ای: پزشک جراح برای انجام این عمل و خارج کردن غده پروستات برش را در مابین رکتوم و کیسه بیضه ایجاد می کند، این روش جراحی زمانی کاربرد دارد که به دلیل وجود یک بیماری دیگر در ناحیه تحت درمان امکان جراحی با روش رتروپوبیک وجود نداشته باشد.
 • جراحی پروستات به روش لاپاراسکوپیک

این نوع جراحی که توسط بهترین جراح پروستات در شمال تهران انجام می شود کم تهاجمی بوده و مدت زمان انجام آن 2 الی 3 ساعت می باشد، در این شیوه از درمان برش های بسیار کوچکی به منظور عبور یک لوله بسیار ظریف که مجهز به دوریبن می باشد بر روی ناحیه مورد نظر ایجاد می شود این روش در مقایسه با جراحی باز درد کمتر و زمان بستری کوتاه تری در بیمارستان دارد.

5 تا از بهترین بهترین جراح پروستات در شمال تهران را بشناسید!

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است از نخبه‌ های ارولوژی ایران که دارای شهرت بین المللی است و بیماران زیادی از کشور های دیگر برای درمان بیماری‌ های کلیوی سنگ ، پروستات و ناباروری نزد ایشان مراجعه می کنند . مقطع پزشکی عمومی خود را در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز به پایان رساند و پس از موفقیت آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد ، پس از موفقیت در آزمونهای ارتقا به عنوان رتبه اول بورد تخصصی ارولوژی از این دانشگاه فارغ تحصیل شد . پس از دوران طرح تخصصی با رتبه یک و رشته فوق تخصصی اندو یورولوزی و لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی دوره فلوشیپ ناباروری مردان را در پژوهشگاه رویان گذراند . از فعالیت های پژوهشی ایشان ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و نیز نقش تومور مارکرها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری است .

تهران، خیابان ولیعصر ، توانیر ، میدان توانیر ، ساختمان طلا ، طبقه اول

خدمات دکت احمدرضا رفعتی:

 • فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان
 • رتبه برتر بورد تخصصی اورولوژی
 • فلوشیپ اندویورولوژی ( جراحی های بسته و لیزری ) و لاپاراسکوپی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دوره فوق تخصصی ناباروری در مرکز ناباروری رویان
 • عضو انجمن ارولوژی آمریکا ( AUA ) و اروپا ( EUA )
 • درمانهای بسته ، لیزر ، و لاپاراسکوپی سنگهای کلیه ، حالب و مثانه ( PCCI . PCNL .TUL .RIRS )
 • ناتوانی جنسی مردان و زنان و انجام تست ریجی اسکن
 • ناباروری مردان و درمان جراحی واریکوسل به شیوه میکروسکوپیک و لاپاراسکوپیک
 • درمان اندوسکوپی و لیزر بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک سرطانهای کلیه ، مثانه و بیضه و پروستات

اقدامات قبل از جراحی پروستات

با توجه به توصیه بهترین جراح پروستات در شمال تهران قبل از جراحی پروستات موارد ذیل باید رعایت شود:

 • قبل از انجام جراحی مجرای ادراری و اندازه پروستات بیمار توسط پزشک جراح معاینه خواهد شد.
 • اگر داروی خاصی را مصرف می کنید و یا این که حساسیت دارویی دارید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • شب قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
اقدامات قبل از جراحی پروستات

مراقبت های بعد از جراحی پروستات

حتما بعد از جراحی نکات ذیل را رعایت کنید:

 • محل زخم را تمیز نگه دارید.
 • به مدت یک هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • دوش آب گرم و شنا بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • داروهایی که توسط بهترین جراح پروستات در شمال تهران تجویز شده است را به صورت منظم استفاده کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل بهتر است در امور روزانه از کسی کمک بخواهید.
 • مصرف مایعات و فیبر غذایی را بالا ببرید و از این طریق از یبوست پیشگیری کنید.
 • به مدت یک ماه ار مصرف غذاهای تند و حاوی ادویه پرهیز کنید زیرا ممکن است موجب سوزش در ادرار و عدم توانایی در کنترل ادرار شود.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 5 تا از بهترین جراح پروستات در شمال تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها بعد از تحقیق و پرس و جو لازم است برای تصمیم نهایی یک جلسه مشاوره با پزشک مورد نظرتان داشته باشید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا