روانشناسی

10 تا از بهترین دکتر روانشناس در اهواز【سال 1403】❤️

روانشناسان و روانپزشکان برای کمک به افراد مبتلا به بیماری های روانی با یکدیگر همکاری می کنند، اما آنها یکسان نیستند.روانشناس از طریق روان درمانی به درمان بیمار می پردازد و از طریق تغییر رفتار به تسکین علائم کمک می کند. نقش روانپزشک، که یک پزشک است، بیشتر بر تجویز دارو و سایر مداخلات برای مدیریت شرایط سلامت روان متمرکز است.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر روانشناس در اهواز آشنا خواهیم کرد.

روانشناسی چیست؟

کار یک روانشناس می تواند از مشاوره با افراد مبتلا به اضطراب گرفته تا مشاوره به شرکت ها در مورد چگونگی ایجاد تیم های بهتر باشد.

ذهن بسیار پیچیده است و درمان شرایط مرتبط با آن دشوار است.فرآیندهای فکری، احساسات، خاطرات، رویاها، ادراکات و غیره را نمی توان به صورت فیزیکی مشاهده کرد، مانند بثورات پوستی یا نقص قلبی.

در حالی که نشانه های فیزیکی برخی از مسائل سلامتی روان مانند نشانه هایی که با بیماری آلزایمر ایجاد می شوند را می توان مشاهده کرد، بسیاری از نظریه های روانشناسی مبتنی بر مشاهده رفتار انسان هستند.

بهترین کلینیک روانشناس و تیم آن با بیماران ملاقات می کند، ارزیابی هایی را انجام می دهد تا متوجه شود که نگرانی های آنها چیست و چه چیزی باعث ایجاد مشکلات می شود، و برای مثال از طریق مشاوره و روان درمانی، درمان را توصیه یا ارائه می دهد.

روانشناسان ممکن است نقش های دیگری نیز داشته باشند. آنها ممکن است مطالعاتی را برای توصیه به مقامات بهداشتی و سایر ارگان ها در مورد استراتژی های اجتماعی و سایر راهبردها، ارزیابی کودکانی که یادگیری آنها در مدرسه دشوار است، برگزاری کارگاه های آموزشی در مورد چگونگی جلوگیری از قلدری، کار با تیم های استخدام در شرکت ها، و موارد دیگر انجام دهند.

شاخه های روانشناسی

انواع مختلفی از روانشناسی وجود دارد که اهداف مختلفی را دنبال می کنند. هیچ راه ثابتی برای طبقه بندی آنها وجود ندارد، اما در اینجا به چند نوع رایج اشاره می کنیم.

روانشناسی بالینی
روانشناسی بالینی علم، نظریه و عمل را به منظور درک، پیش بینی و تسکین مشکلات مربوط به سازگاری، ناتوانی و ناراحتی ادغام می کند. انطباق، سازگاری و توسعه شخصی را ترویج می کند.یک روانشناس بالینی بر جنبه های فکری، عاطفی، بیولوژیکی، روانی، اجتماعی و رفتاری عملکرد انسان در طول زندگی فرد، در فرهنگ ها و سطوح اجتماعی-اقتصادی مختلف تمرکز می کند.

روانشناسی بالینی می تواند به ما در درک، پیشگیری و کاهش پریشانی یا اختلال عملکرد روانشناختی کمک کند و رفاه و رشد شخصی فرد را ارتقا دهد.ارزیابی روانشناختی و روان درمانی در عمل روانشناسی بالینی نقش اساسی دارند، اما روانشناسان بالینی اغلب در تحقیقات، آموزش، شهادت پزشکی قانونی و سایر زمینه ها نیز مشارکت دارند.

روانشناسی شناختی
روانشناسی شناختی فرآیندهای ذهنی درونی مانند حل مسئله، حافظه، یادگیری و زبان را بررسی می کند. این به چگونگی تفکر، درک، ارتباط، به خاطر سپردن و یادگیری مردم می پردازد. ارتباط نزدیکی با عصب شناسی، فلسفه و زبان شناسی دارد.روانشناسان شناختی به چگونگی کسب، پردازش و ذخیره اطلاعات توسط افراد نگاه می کنند.

کاربردهای عملی شامل نحوه بهبود حافظه، افزایش دقت تصمیم گیری یا نحوه تنظیم برنامه های آموزشی برای تقویت یادگیری است.

روانشناسی رشد
این مطالعه علمی تغییرات روانشناختی سیستماتیکی است که فرد در طول زندگی تجربه می کند و اغلب به عنوان رشد انسانی شناخته می شود.این نه تنها بر نوزادان و کودکان خردسال بلکه بر نوجوانان، بزرگسالان و افراد مسن نیز تمرکز دارد.این عوامل عبارتند از مهارت های حرکتی، حل مسئله، درک اخلاقی، فراگیری زبان، احساسات، شخصیت، خودپنداره و شکل گیری هویت.

همچنین به ساختارهای ذهنی ذاتی در برابر یادگیری از طریق تجربه می پردازد، یا اینکه چگونه ویژگی های یک فرد با عوامل محیطی در تعامل است و چگونه این امر بر رشد تأثیر می گذارد.روانشناسی رشد با رشته هایی مانند زبان شناسی همپوشانی دارد.

روانشناسی تکاملی
روانشناسی تکاملی به این می پردازد که چگونه رفتار انسان، به عنوان مثال زبان، تحت تأثیر تنظیمات روانشناختی در طول تکامل قرار گرفته است.یک روانشناس تکاملی معتقد است که بسیاری از ویژگی های روانی انسان از این جهت سازگار هستند که ما را قادر ساخته اند در طول هزاران سال زنده بمانیم.

روانشناسی قانونی
روانشناسی قانونی شامل کاربرد روانشناسی در تحقیقات جنایی و قانون است.یک روانشناس قانونی روانشناسی را به عنوان یک علم در سیستم عدالت کیفری و دادگاه های مدنی تمرین می کند.این شامل ارزیابی عوامل روانی است که ممکن است بر یک پرونده یا رفتار تأثیر بگذارد و یافته ها را در دادگاه ارائه کند.

روانشناسی سلامت
روانشناسی سلامت را طب رفتاری یا روانشناسی پزشکی نیز می نامند.مشاهده می کند که چگونه رفتار، زیست شناسی و زمینه اجتماعی بر بیماری و سلامتی تأثیر می گذارد.

یک پزشک اغلب ابتدا به علل بیولوژیکی یک بیماری نگاه می کند، اما یک روانشناس سلامت بر کل فرد و آنچه بر وضعیت سلامتی او تأثیر می گذارد تمرکز می کند. این ممکن است شامل وضعیت اجتماعی-اقتصادی، تحصیلات، و پیشینه آنها و رفتارهایی باشد که ممکن است بر بیماری تأثیر بگذارد، مانند رعایت دستورالعمل ها و داروها.روانشناسان سلامت معمولاً در کنار سایر متخصصان پزشکی در محیط های بالینی کار می کنند.

عصب روانشناسی
عصب روانشناسی به ساختار و عملکرد مغز در ارتباط با رفتارها و فرآیندهای روانی نگاه می کند. اگر شرایطی شامل ضایعات در مغز و ارزیابی هایی باشد که شامل ثبت فعالیت الکتریکی در مغز باشد، ممکن است عصب روانشناسی درگیر باشد.ارزیابی عصب روانشناختی برای تعیین اینکه آیا یک فرد احتمالاً به دنبال آسیب مغزی مشکوک یا تشخیص داده شده، مانند سکته مغزی، مشکلات رفتاری را تجربه می کند یا خیر، استفاده می شود.

نتایج می تواند پزشک را قادر به ارائه درمانی کند که ممکن است به فرد کمک کند تا به بهبودهای احتمالی در آسیب شناختی رخ داده دست یابد.

روانشناسی شغلی
روانشناسان شغلی یا سازمانی در ارزیابی و ارائه توصیه هایی در مورد عملکرد افراد در محل کار و آموزش نقش دارند.آن‌ها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا راه‌های مؤثرتری برای عملکرد پیدا کنند و درک کنند که افراد و گروه‌ها چگونه در محل کار رفتار می‌کنند.این اطلاعات می تواند به بهبود اثربخشی، کارایی، رضایت شغلی و حفظ کارکنان کمک کند.

10 تا از بهترین دکتر روانشناس در اهواز را بشناسید!

 دکتر بهار بهاالدینی

دکتر بهار بهاالدینی کارشناس روانشناسی بالینی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، رواندرمانگر ،طرحواره درمانگر میباشد، شروع فعالیت تخصصی  خانم دکتر از سال۱۳۸۹ و دارای پروانه ی کار میباشد. ایشان بهترین دکتر روانشناس در اهواز هستند.

خدمات: 

 • مشاوره فردی
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • درمان اختلال های افسردگی درمان وسواس
 • برگزاری دوره ها کارگاههای اموزشی تخصصی
 • درمان اختلالات کودکان از طریق بازی درمانی
 • متخصص و تراپیست نوجوان
 • تقویت حافظه وتوجه تمرکز
 • تست هوش واستعداد یابی تحصیلی و شغلی
 • زوج درمانگر
 • سکس تراپیست
 • درمانهای غیردارویی
 • درمان استرس و وسواس
 • مشاوره ازدواج

آدرس: اهواز،کیانپارس ،خیابان اسفند شرقی،مجتمع پزشکی اسفند،جنب داروخانه دکتر جهانشاهی ،اسانسور سمت راست ،طبقه ۶

دکتر منصور مو سفید

دکتر منصور مو سفیددکتر منصور مو سفید یکی از بهترین دکتر روانشناس در اهواز محسوب می شود. ایشان روان درمان گر، مشاور فردی، زوج درمان گر، مشاور ازدواج، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 1590767 می باشند که بیش از 500 ساعت آموزش تخصصی زیر نظر اساتید کشوری و بین المللی را در رزومه خود دارند.

ایشان مدرس کارگاه های خلق منفی، زبان بدن ، ACT، سکس تراپی، کنترل خشم و خودآگاهی، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 48426 و همچنین عضو انجمن روانشناسی ایران می باشند که شما عزیزان برای مشاوره می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.
خدمات:

 • روان درمانی و مشاوره فردی
 • زوج درمانی و مشاوره پیش از ازدواج
 • درمان افسردگی شدید
 • توسعه فردی

آدرس: اهواز، کیان آباد، خیابان سبحان غربی، پلاک 89

دکتر الهام خرم زاده

دکتر الهام خرم زاده
دکتر الهام خرم زاده مشاور ازدواج، مشاور فردی، روان درمان گر، زوج درمان گر، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و کارشناس روانشناسی بالینی می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر روانشناس در اهواز،  مدرس و پژوهشگر در حوزه ازدواج و خانواده، برگزارکننده بیش از چند همایش بزرگ در حوزه خانواده و کودک در سطح شهر اهواز، برپا کننده بیش از چند دوره غرفه خانواده و کودک در نمایشگاه بین المللی اهواز بوده اند.

ایشان مشاور و روان درمان گر، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی بالینی ایران، عضو انجمن روانشناسی خانواده ایران، عضو مجمع خیرین ازدواج استان خوزستان، مدیر مسئول آکادمی رویش گوهر سبز زندگی و همچنین مدیر مسئول مرکز مشاوره رویش نو محسوب می شوند.
خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره فردی و روان درمانی
 • زوج درمانی
 • مشاوره فردی

آدرس: اهواز، کیانپارس، بین خیابان 19 و 20 غربی، روبرو بازار مرو، مجتمع هدیه، طبقه 1

دکتر نازنین شنبه زاده

دکتر نازنین شنبه زادهدکتر نازنین شنبه زاده زوج درمان گر، مشاور فردی، روان درمان گر، مشاور شغلی و کارشناس ارشد روانشناسی عمومی می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر روانشناس در اهواز، کارشناس روانشناسی صنعتی و سازمانی هستند که 5 سال سابقه مشاوره آنلاین و حضوری و مشاوره آنلاین از سراسر ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور را در رزومه خود دارند.

ایشان نویسنده و پژوهشگر مقالات روانشناسی، مدیر اجرایی کنگره علمی روانشناسی خانواده ایران، تیم اجرایی کنگره روانشناسی صنعتی و سازمانی و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که با شماره نظام پزشکی 57603 به اداره مطب شخصی خود مشغول هستند.
خدمات:

 • تشخیص و درمان اختلالات شخصیت
 • مدیریت هیجانات و احساسات
 • آموزش مهارت های زندگی
 • آموزش مهارت های کنترل خشم

آدرس: اهواز، فلکه چیتا، خیابان حجت، مجتمع سهیل، جنب بانک پارسیان، طبقه 4

دکتر مهناز بهادری

دکتر مهناز بهادری
دکتر مهناز بهادری مشاور فردی، روان درمان گر، مشاور خانواده و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی می باشند. ایشان دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون مدرس دانشگاه آزاد اسلامی و مدرس دانشگاه های علمی کاربردی می باشند که تالیف و ترجمه دو جلد کتاب علمی را در کارنامه کاری خود داشته و به عنوان یکی از بهترین دکتر روانشناس در اهواز بسیار خوش درخشیده اند.

ایشان برگزاری کارگاه بسیاری را از جمله کارگاه آسیب شناسی خانواده، کارگاه مهارت های زندگی مشترک، کارگاه نقش غدد درون ریز، رفتار و مهارت های ارتباطی، کارگاه چرخه زندگی سالم، کارگاه سبک زندگی سالم و کارگاه فرزند آوری و حس خوب زندگی را در کارنامه خود داشته و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی آمریکا (APA) می باشند.
خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • روان درمانی بیماری های مزمن
 • برگزارکننده همایش ها و کارگاه های روانشناختی
 • توسعه فردی

آدرس: اهواز، خیابان شهید بندر، بین زیتون و زیبا، مجتمع پزشکی سهراب

دکتر فاطمه کوچک نیا

دکتر فاطمه کوچک نیادکتر فاطمه کوچک نیا مشاور فردی، زوج درمان گر، سکس تراپیست، روان درمان گر و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر روانشناس در اهواز، دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 7818 بوده و همچنین مدیر دپارتمان تخصصی روانشناسی و بیمارستان بالینی شهید نیاکی اهواز و همچنین مشاور و روانشناس بالینی درمانگاه تخصصی محسوب می شوند.

ایشان روانشناس معتمد اداره بهزیستی استان خوزستان، روانشناس معتمد اداره پزشکی قانونی استان خوزستان و
مرکز آموزشی روانشناس شفا اهواز، دارای مدرک تخصصی مشاوره و روان درمانی اختلالات بالینی، دارای مدرک تخصصی مشاوره و روان درمانی در حوزه مشکلات زناشویی و سکسولوژیست، دارای مدرک تخصصی مشاوره و روان درمانی و مربیگری در حوزه کودک و نوجوان هستند.
خدمات:

 • درمان روانشناختی مشکلات فردی
 • درمان افسردگی، وسواس و مشکلات بین فردی
 • درمان اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان
 • بررسی بیش فعالی، اضطراب، پرخاشگری و تنبلی مفرط

آدرس: اهواز، کیان آباد، بین 2 و 3 شرقی، مجتمع آریا، پلاک 148، طبقه 6

دکتر بهاره بهادری

دکتر بهاره بهادریدکتر بهاره بهادری یکی دیگر از بهترین دکتر روانشناس در اهواز هستند. ایشان مشاور ازدواج، روانشناس نوجوان، مشاور خانواده، روان درمان گر و کاندیدا دکترا تخصصی رشته روانشناسی، کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی عمومی بوده و همچنین دارای فعالیت های پروانه ای می باشند که اکنون مدرس دانشگاه دولتی و غیر دولتی و مراکز آموزش عالی از سال 1385 هستند.

ایشان عضو اصلی کار گروه آموزش های عمومی استان خوزستان و سر گروه روانشناسی، عضو اصلی و سر گروه روانشناسی کار گروه تنظیم بوده و تدوین و اجرای آیین نامه و دوره های صلاحیت های حرفه ای بین المللی در دوره های آموزشی را بر عهده داشته که مدرس مشاور دادگستری کل استان خوزستان، بازرس ویژه گروه حمایتی سلامت، بهداشت و درمان در سطح استان خوزستان، روانشناس و مشاور دانشگاه هستند.

ایشان همچنین کارشناس برنامه های صدا و سیمای خوزستان، مدیر مؤسس مرکز مشاوره پورِ سینا، مدیر مؤسس آموزشگاه فنی حرفه ای پورِ سینا، مدیر مؤسس آکادمی پورِ سینا فراز ایرانیان، پژوهشگر و مدرس کشوری حوزه های پیش از ازدواج و انتخاب همسر، خانواده، نوجوان و کودک نیز محسوب می شوند.
خدمات:

 • مشاوره نوجوان
 • مداخله در بحران طلاق
 • مشاوره شکست های عاطفی و خیانت
 • مشاوره تحصیلی و شغلی مبنی بر استعدادها

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، مجتمع پزشکی ایران زمین، طبقه 7

دکتر سیمین نشاطی

دکتر سیمین نشاطی
دکتر سیمین نشاطی مشاور فردی، نوروفیدبک، نوروتراپیست، مشاور ازدواج، روان درمان گر، کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی عمومی هستند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر روانشناس در اهواز، دارای مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی بوده و همچنین مدیر، مؤسس و صاحب امتیار مرکز حس آرامش، مدرس رفتارشناسی با مدل جهانی DISC بوده و دارای حدود ۶ سال سابقه در حوزه درمانی را داشته که اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره نظام پزشکی 38870 می باشند.
خدمات:

 • درمان اختلالات خلقی و اضطرابی
 • مشاور فردی و کوچینگ
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • نوروتراپی به طور تخصصی

آدرس: اهواز، گلستان، خیابان فروردین، بین دی و بهمن، مجتمع پزشکان سما

دکتر سهیلا اسدی سرشت

دکتر سهیلا اسدی سرشتدکتر سهیلا اسدی سرشت روان درمان گر، روانکاو، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و کارشناس روانشناسی عمومی هستند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر روانشناس در اهواز، مولف 4 مقاله در طرحواره های ناسازگار و راهبردهای مقابله ای بوده و دوره های تخصصی گذرانده شده از جمله  طرحواره درمانی به صورت تخصصی، زوج درمانی و مشاوره پیش از ازدواج و درمان با نوروفیدبک را در رزومه خود به ثبت رسانده اند.

ایشان دارای مدرک تخصصی طرحواره درمانی بوده و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند که با  شماره نظام پزشکی 30336 به اداره مطب شخصی خود مشغول بوده و میزبان شما عزیزان هستند.
خدمات:

 • درمان اختلالات بالینی و شخصیت
 • درمان اختلالات خلقی، اضطرابی وسواس
 • توسعه فردی
 • روانکاوی و مشاوره فردی

آدرس: اهواز، کیانپارس، بین خیابان 19 و 20 غربی، روبرو بازار مرو، مجتمع هدیه، طبقه 1

دکتر مریم دانشمند

دکتر مریم دانشمنددکتر مریم دانشمند زوج درمان گر، روان درمان گر، دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر روانشناس در اهواز، دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاور ایران با شماره 1375237 بوده و اکنون مربی ملی مهارت های ازدواج، مربی تحلیل رفتار متقابل (TA)، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 25373 هستند.

ایشان همچنین عضو انجمن طرحواره درمانی ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران نیز می باشند که شما عزیزان در صورت نیاز و برای مشورت می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.
خدمات:

 • درمان اختلالات بالینی
 • درمان افسردگی، اضطراب، وسواس و فوبیا
 • مشاوره فردی و زوج درمانی
 • مشاوره قبل و بعد از ازدواج

آدرس: اهواز، کیانپار، – خیابان پهلوان غربی، بین خرداد و وهابی، ساختمان آریوبرزن

روانشناسی اجتماعی
روانشناسی اجتماعی از روش های علمی برای درک اینکه چگونه تأثیرات اجتماعی بر رفتار انسان تأثیر می گذارد استفاده می کند. به دنبال توضیح چگونگی تأثیر احساسات، رفتار و افکار از حضور واقعی، خیالی یا ضمنی افراد دیگر است.

یک روانشناس اجتماعی به رفتار گروهی، ادراک اجتماعی، رفتار غیرکلامی، سازگاری، پرخاشگری، تعصب و رهبری می پردازد. ادراک اجتماعی و تعامل اجتماعی کلید درک رفتار اجتماعی است.

شاخه های دیگر شامل روانشناسی نظامی، مصرف کننده، آموزشی، بین فرهنگی و روانشناسی محیطی است. تعداد شعب همچنان در حال افزایش است.

به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار است. روانشناسی یک رشته چند وجهی است و شامل بسیاری از زمینه های مطالعاتی مانند رشد انسانی، ورزش، سلامت، بالینی، رفتار اجتماعی و فرآیندهای شناختی است.

روانشناسی واقعاً یک علم بسیار جدید است و بیشتر پیشرفت‌ها در حدود 150 سال گذشته اتفاق افتاده است. با این حال، ریشه آن را می توان به یونان باستان، 400 تا 500 سال قبل از میلاد ردیابی کرد.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است. این شامل تأثیرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر نحوه تفکر، عمل و احساس افراد تأثیر می گذارد.

به دست آوردن درک عمیق‌تر از روان‌شناسی می‌تواند به افراد کمک کند تا به بینش‌هایی در مورد اعمال خود و همچنین درک بهتر افراد دیگر دست یابند.

روانشناسی چیست؟

انواع روانشناسی

روانشناسی حوزه وسیع و متنوعی است که مطالعه اندیشه، رفتار، رشد، شخصیت، عواطف، انگیزه و غیره انسان را در بر می گیرد. در نتیجه، برخی زیرشاخه‌ها و حوزه‌های تخصصی متفاوت پدید آمده‌اند. در زیر برخی از زمینه های اصلی تحقیق و کاربرد در روانشناسی آمده است:

روانشناسی غیرطبیعی مطالعه رفتارهای غیرعادی و آسیب شناسی روانی است. این حوزه تخصصی بر تحقیق و درمان انواع اختلالات روانی متمرکز است و با روان درمانی و روانشناسی بالینی مرتبط است.
روانشناسی زیستی (زیست روانشناسی) به مطالعه چگونگی تأثیر فرآیندهای بیولوژیکی بر ذهن و رفتار می پردازد. این ناحیه ارتباط نزدیکی با علوم اعصاب دارد و از ابزارهایی مانند اسکن MRI و PET برای بررسی آسیب مغزی یا ناهنجاری های مغزی استفاده می کند.
روانشناسی بالینی بر ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات روانی متمرکز است.
روانشناسی شناختی مطالعه فرآیندهای فکری انسان از جمله توجه، حافظه، ادراک، تصمیم گیری، حل مسئله و اکتساب زبان است.
روانشناسی تطبیقی ​​شاخه ای از روانشناسی است که به مطالعه رفتار حیوانات می پردازد.
روانشناسی رشد حوزه ای است که به رشد و تکامل انسان در طول عمر از جمله توانایی های شناختی، اخلاقیات، عملکرد اجتماعی، هویت و سایر زمینه های زندگی می پردازد.
روانشناسی قانونی یک رشته کاربردی با تمرکز بر استفاده از تحقیقات روانشناسی و اصول در نظام حقوقی و کیفری است.
روانشناسی صنعتی – سازمانی رشته ای است که از تحقیقات روانشناختی برای ارتقای عملکرد کاری و انتخاب کارکنان استفاده می کند.
روانشناسی شخصیت بر درک چگونگی رشد شخصیت و همچنین الگوهای افکار، رفتارها و ویژگی هایی که هر فرد را منحصر به فرد می کند، تمرکز دارد.
روانشناسی اجتماعی بر رفتار گروهی، تأثیرات اجتماعی بر رفتار فردی، نگرش ها، تعصب، انطباق، پرخاشگری و موضوعات مرتبط تمرکز دارد.

3.3/5 - (11 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)
دکمه بازگشت به بالا