نبض بازار

پر فروش ترین انواع دستگاه تصفیه آب【سال1403】❤️ + خرید آنلاین

 ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید دستگاه تصفیه آب آشنا کنیم. شما با خرید دستگاه تصفیه آب می توانید آلودگی های آب را از بین ببرید، همه انسان ها می توانند بدون غذا برای چند هفته زنده بمانند، زیرا بدن شما از چربی و پروتئین اندوخته شده است و برای تأمین انرژی مورد نیاز از آن ها استفاده می‌ کنند.در واقع آب برای همه ما مفهوم زندگی را دارد و حدود دو سوم بدن ما را آب تشکیل داده است و نیاز است که هر روز آب زیادی را مصرف کنیم.
بنابراین داشتن آب آشامیدنی سالم و دوری از هرگونه آلودگی برای ما ضروری است. با توجه به نیاز بدن ما به آب آشامیدنی سالم، نیاز است تا آب مصرفی خود را کنترل و بررسی کنیم و برای سلامت هرچه بیشتر آن نیاز است تا در مرحله‌ ی مصرف خود به تصفیه آب بپردازیم.
امروزه انواع دستگاه تصفیه آب با تنوع و کارایی بالا به بازار آمده‌ اند. هر نوع از دستگاه تصفیه آب با توجه به نحوه‌ ی عملکرد خود آلودگی‌ های مختلفی را از آب برطرف می‌ کنند. در این مطلب شما را با دستگاه تصفیه آب آشنا می کنیم تا هنگام خرید دستگاه تصفیه آب دچار مشکل نشوید.

دستگاه تصفیه آب چیست؟

آب به دلیل داشتن ساختار مولکولی غیر معمول به طور شگفت‌ انگیزی بسیاری از مواد را در خود حل می‌ کند و همان طور که می دانید آب در طبیعت به طور پیوسته در حال گردش می باشد، که این پروسه به عنوان چرخه‌ ی آب شناخته می‌ شود. در تمام این مراحل آلودگی‌ هایی وارد آب می‌ شود که بخش عظیمی از آن توسط سیستم تصفیه آب شهری بر طرف می‌ شوند. همان طور که می دانید کاربرد دستگاه تصفیه آب بسیار است. اما برخی از آن‌ ها تا مرحله‌ ی آخر باقی می‌ مانند و یا در طول مسیر به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن سیستم لوله کشی و… به آب اضافه می‌ شوند. بنابراین برای رفع این گونه آلودگی باید با خرید دستگاه تصفیه آب آن‌ ها را از آب آشامیدنی خود حذف کنید.

دستگاه تصفیه آب چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

دستگاه های تصفیه آب با استفاده از فیلتر های مخصوص خود آلودگی های مختلفی نظیر سرب موجود در آب، میکروب ها، رسوب، انواع پاتوژن ها، کلر و مواد معدنی اضافه را بر طرف می‌ کند و با از بین بردن درصد بالایی از این آلودگی‌ ها، سبب می‌ شود که آب آشامیدنی ما بو و مزه‌ ی بهتری پیدا کند.

به طور معمول اکثراً مدل‌ های دستگاه تصفیه آب خانگی قابلیت تصفیه آب در 4 الی 5 و 6 مرحله را دارا می‌ باشند که در هر مرحله قسمتی از آلودگی‌ ها و ناخالصی‌ ها حذف می‌ شوند. در پایان پس از عبور آب از دستگاه تصفیه آب، شما می‌ توانید این اطمینان را داشته باشید که بیش از 90 درصد آلودگی‌ ها بر طرف شده‌ اند و آبی سالم که برای بدن شما ضروری است را در اختیار دارید.

آب لوله کشی حاوی چه آلاینده هایی می باشد؟

در حال حاضر برخی منابع آبی موجود حاوی آلاینده های بسیاری از جمله پس آب های صنعتی و خانگی، گل و لای، انگل، باکتری، میکروارگانیزم های بیماری زا و … می باشند که برای سلامتی انسان بسیار مضر بوده و در جریان کلر زنی تصفیه آب شهری بطور کامل از بین نمی روند؛ لذا به منظور حذف کامل آلاینده های شیمیایی محلول در آب و مواد معلق (میکروب ها ، باکتری ها و …)، فلزات سنگین و همچنین حذف کامل نیترات و تنظیم سختی آب در محدوده برآورده نمودن نیاز های آب شرب خانگی از دستگاه های تصفیه آب که مجهز به فیلترهای ممبرین، فیلتر الیافی و… باشد، استفاده می گردد.
دسگتاه تصفیه آب خانگی نه تنها به طور کامل آلاینده های آب را از بین می برند، بلکه با استفاده از فیلتراسیون و افزودن یون های مفید برای بدن به آب سالم، سبک و گوارا را تأمین می کنند که با نوشیدن و استفاده از آن در مصارفی مانند: آشپزی می توانید سلامتی خود و خانواده تان را تضمین نمائید.

خطرناک ترین عامل سرطان در آب چیست ؟

 یکی از خطرناک ترین مواد محلول در آب نیترات ها می باشند که از عوامل اصلی سرطان زا مخصوصا سرطان معده به حساب می آیند، لذا به منظور حذف نیترات در آب مصرفی از روشی به نام اسمز معکوس استفاده می گردد. در واقع سیستم اسمز معکوس از غشا هایی تشکیل گردیده است که دارای سوراخ هایی با ابعاد بسیار ریز در حد نانو می باشند که تنها مولکول های آب می توانند از آن عبور کنند و ذرات بزرگتر از مولکول های آب قابلیت رد شدن از آن را ندارند. دستگاه های تصفیه آب خانگی مجهز به تکنولوژی اسمز معکوس با حذف نا خالصی ها و سختی موجود در آب، آبی سالم، سبک و گوارا را در اختیار شما قرار می دهد.

آب لوله کشی حاوی چه آلاینده هایی می باشد؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

مقایسه آب معدنی با آب تصفیه شده

در ادامه به مقایسه آب معدنی با آب تصفیه شده می پردازیم:

 • املاح 

املاح و ترکیبات موجود در آب معدنی بعد از استفاده پیاپی در بدن رسوب کرده و موجب بیماری هایی از قبیل سنگ کلیه و .. می گردد.

 • مواد نگهدارنده

شرکت های تولید کننده آب معدنی برای ماندگاری بیشتر، به ازای هر یک لیتر، نیم میلی گرم فلوراید به آب معدنی اضافه میکنند که این ماده نگهدارنده بدون طعم و بو می باشد و برای بدن انسان بسیار خطرناک و سرطان زاست. هنگامی که فلوراید وارد بافت های بدن می شود، محیط بافت را اشغال نموده و سبب خروج آب های میان بافتی می گردد و بدن بطور خودکار یک لایه ی لزج ایجاد می کند که به مرور زمان بافت ها بزرگ می شوند که اصطلاحا به آن احتباس آب در بدن می گویند. آب خروجی دستگاه تصفیه آب بدون مواد نگهدارنده و کاملا برای بدن مناسب می باشد.

 • شرایط نگهداری 

آب های معدنی در بسته بندی های پلاستیکی عرضه می گردند که شرایط نگهداری خاصی دارند، به طور مثال: بسته های آب معدنی نباید در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرند، در حالی که شرایط نگهداری آب های معدنی موجود در فروشگاه های ایران استاندارد نیست. بسته های پلاستیکی آب معدنی در مقابل نور خورشید مواد پلیمری خود را آزاد کرده و در آب  حل میکنند، مواد پلیمری برای سلامتی بسیار خطرناک و سرطان زاست. دستگاه تصفیه آب هیچ گونه مواد پلیمری را به آب اضافه نمی کند.

 • صرفه اقتصادی 

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی در منازل و آپارتمان ها، آب سالم و سبکی را به شما عرضه می نماید که در مقایسه با بطری های آب معدنی از نظر اقتصادی، کیفیت و سلامت نیز بسیار ارزشمند می باشد. یک خانواده اگر یک دستگاه تصفیه آب خریداری کند هزینه آن در مقابل با خرید بسته های آب معدنی به گونه ای است که در عرض چند ماه جبران خواهد شد. در واقع هزینه خرید دستگاه تصفیه آب بسیار هوشمندانه است.

 • کمک به طبیعت

استفاده از بطری های آب معدنی بطور روزمره و همیشگی برای طبیعت بسیار زیان بار است. ما انسان ها برای کمک به هرچه زیباتر، پاک تر و بقای کره زمین به اندازه سهم خود از این کره خاکی نباید از مواد پلاستیکی و یکبار مصرف بیش از حد نرمال استفاده کنیم.

فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب

 1. فیلتر کربن فعال
 2. فیلتر اسمز معکوس ممبران

همانطور که بیان شده انواع مختلف دستگاه تصفیه آب وجود دارند که دستگاه تصفیه آب از آن‌ ها استفاده می‌ کند. هر کدام از این فیلتر‌ ها به روشی خاص، بخشی از آلودگی‌ ها را از آب برطرف می‌ کنند. اکثر این دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی از دو یا سه فیلتر مختلف برای تصفیه آب استفاده می‌ کنند. بنابراین توصیه می‌ شود برای داشتن آب سالم دستگاه تصفیه آبی را انتخاب کنید که در چند مرحله با استفاده از فیلتر‌ های مختلف به تصفیه آب بپردازد.

شایع‌ ترین فیلتر های آب خانگی از گرانول‌ های کربن فعال استفاده می‌ کنند که با نام کربن فعال یا AC شناخته می‌ شوند. ساختار این نوع فیلتر‌ ها بر اساس قرارگیری نوعی ذغال در آن می‌ باشد که با استفاده از آن، بسیاری از نا خالصی‌ ها را از آب برطرف می‌ کند. اما پس از مدتی نا خالصی‌ ها در این نوع فیلتر تجمع پیدا می‌ کند و به این معنی است که فیلتر باید تعویض شود و این موضوع سبب شده است که استفاده از آن هزینه‌ های مداوم و قابل توجهی را در پی داشته باشد. نوع دیگری از فیلتر‌ های دستگاه تصفیه آب، فیلتر اسمز معکوس می‌ باشد که در این نوع آب از طریق فشار از فیلتر عبور می‌ کند و مواد شیمیایی موجود در آب توسط فیلتر از آب جدا می‌ شوند. این نوع از فیلتر عملکرد خوبی دارد و اصولا دستگاه تصفیه آبی که این نوع فیلتر را دارا می‌ باشد، بسیار قابل اعتماد و مفید است.

فیلتر های مبدل نوری به ویژه در نرم کردن آب ( حذف سنگ آهک ) بسیار مناسب هستند. آن‌ ها برای جدا کردن اتم‌ ها از یک ماده‌ ی آلاینده برای ایجاد یون‌ ها طراحی شده‌ اند. سپس آن‌ ها طی فرآیندی این یون‌ ها را به دام می‌ اندازند و به جای آن برخی از یون‌ های مختلف که کمتر مزاحمت ایجاد می‌ کنند را آزاد می‌ کنند. به عبارت دیگر، یون‌  های بد را با یون‌ های خوب مبادله می‌ کنند. آب سخت، حاوی ترکیبات و کلسیم است و هنگامی که آن را از یک فیلتر تبادل یونی عبور می دهیم، این ترکیبات به شکل یون‌ های منیزیم و کلسیم تقسیم می‌ شوند. دانه‌ های فیلتر منیزیم و یون‌ های کلسیم جذاب‌ تر از سدیم هستند ، به طوری که آن‌ ها منیزیم و یون‌ های کلسیم دریافت می‌ کنند و یون‌ های سدیم خود را آزاد و جایگزین می‌ کنند. بدون یون‌ های منیزیم و کلسیم، آب طعم بهتری پیدا می‌ کند و با این حال سدیم نیز نوع دیگری از آلاینده‌ ها است و شما نمی‌ توانید محصول پایانی تصفیه‌ ی یونی را به عنوان آب خالص توصیف کنید. همان طور که بیان شد با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب غیر از تصفیه آب و داشتن آبی سالم، می‌ توانید بو و مزه‌ ی آب را نیز بهبود ببخشید. با انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب که علاوه بر داشتن سیستم فیلتراسیون چند مرحله‌ای، مناسب آب منطقه‌ ای محل زندگی شما نیز باشد، از سلامت آب آشامیدنی خود مطمئن شوید.

انواع فیلتر های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب

 • فیلتر پلی پروپیلن 

جهت حذف کلیه رسوبات، شن و ماسه، گل و لای، زنگ خوردگی لوله ها، لجن و ذرات معلق تا قطر 5 میکرون که دارای عملکردی مشابه فیلتر شنی می باشد و آلودگی های فیزیکی قابل مشاهده در آب را جذب می نمایند.

 • فیلتر کربن پودری 

جهت حذف کلر،سموم کشاورزی، تری هالومتان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها وآفت کش ها و حذف رنگ و طعم و بوی بد آب مورد استفاده قرار می گیرد.

 • فیلتر کربن بلاک

جهت حذف بالاترین میزان کلر و مواد سمی این نوع فیلتر مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب قرار می گیرند.

 • ممبرین 

حذف 98% املاح مضر از جمله آلاینده های میکرو بیولوژیکی، نیترات و نیتریت و فلزات سنگین از این ممبرین استفاده می شود.

 • فیلتر کربن خطی 

بهبود طعم و بوی آب در مواقعی که به مدت طولانی در مخزن ذخیره شده باشد این فیلتر کاربرد دارد.

 • فیلتر بیو سرامیک 

جهت تنظیم PH و بهبود طعم و مزه آب از فیلتر ببو سرامیک استفاده می شود.

 • لامپ UV

روش تابش پرتو افشان (UV) با استفاده از لامپ UV جهت ضد عفونی، استریلیزه کردن آب و کلیه میکرو ارگانیسم ها، لامپ UV استفاده می شود.

 • فیلتر قلیایی 

فیلترهای قلیایی برای بالابردن PH آب مورد استفاده قرار می گیرد.

 • فیلتر مواد معدنی 

افزودن مواد معدنی مورد نیاز بدن پس از تصفیه کامل آب جهت گواراتر شدن آب از این نوع فیلتر استفاده می شود.

انواع فیلتر های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب

 • یکی از نکاتی که معمولا مورد توجه خریداران دستگاه های تصفیه آب خانگی قرار می گیرد حجم یا ظرفیت گنجایش آب مخزن دستگاه تصفیه آب است. باید دانست که اولا حجم مخزن دستگاه هیچ ارتباط و تاثیری بر توانایی دستگاه ندارد و ثانیا حجم مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی باید صرفا متناسب با میزان مصرف خانواده باشد. (مثلا حجم مخزن مورد نیاز تصفیه آب برای یک خانواده کم جمعیت که مصرف روزانه اش حدود 3 تا 5 لیتر است حداکثر 6 لیتر خواهد بود تا آب مخزن دستگاه حداقل یک بار در روز استفاده شود و با آب تا تازه جایگزین شود.) همچنین بدیهی است برای مصارف بیشتر استفاده از مخازن بزرگتر مناسب خواهد بود.
 • تصفیه آب خانگی نیازمند رسیدگی مرتب و مداوم جهت حفظ عملکرد آن می باشد . از جمله مواردی که در حفظ عملکرد مناسب انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیار مهم است تعویض به موقع فیلترهای کارتریج ، ممبران های اسمز معکوس و دیگر موارد احتمالی که در دفترچه راهنمای مخصوص بهره برداری دستگاه های تصفیه آب به آنها اشاره شده است ، می باشد .
 • همان طور که می دانید خواص آب بی شمار است.  به منظور انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب، بررسی مواردی از قبیل ابعاد و اندازه های دستگاه، محل نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب خانگی ( زیر سینک آشپزخانه، روی دیوار ، پیشخوان آَشپزخانه و …) مدت زمان تعویض یا شستشوی فیلتر، هزینه نصب و راه اندازی و تعویض فیلتر، شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب و … توصیه می گردد.
 • زمان تعویض فیلترهای دستگاه های تصفیه آب نسبت به نوع سختی آب مناطق مختلف کشور متفاوت می باشد که در هنگام نصب، توضیحات لازم و مورد نیاز در خصوص زمان و چگونگی تعویض فیلتر، توسط نصاب دستگاه به مصرف کننده گرامی ارائه می گردد.

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب 

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

نکات مهم هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

 1. به دنبال گواهینامه NSF باشید

گواهینامه بنیاد ملی بهداشت (NSF) به دستگاه های تصفیه آبی تعلق می گیرد که تست ها و آزمایش های دقیقی را پشت سر گذاشته و با استاندارد های ایمنی بهداشتی مطابقت دارند. دقت کنید که دستگاه تصفیه آبی که قصد خرید آن را دارید، حتما گواهینامه NSF داشته باشد.

 • گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب 

گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از نکات مهم در تصمیم گیری شما برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی هستند. از فروشنده سوال کنید که در صورت خرابی دستگاه تصفیه آب خانگی ، هزینه های تعمیر آن به عهده چه کسی است؟ مدت زمان گارانتی چند وقت است و اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعه ای داشته باشد ، آیا هزینه آن را شما پرداخت می کنید؟ دست مزد سرویس کار و هزینه ایاب و ذهاب او به عهده چه کسی است؟ و در نهایت اگر مشکل حل نشد آیا شرکت حاضر است دستگاه تصفیه آب شما را تعویض کند؟

نکات مهم هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

 • تامین قطعات و فیلترهای یدکی دستگاه

فیلتر های دستگاه تصفیه آب هر ۶ ماه یکبار نیاز به تعویض دارند. آیا فروشنده قادر به تامین فیلترهای بهداشتی و استاندارد هست؟ آیا انباری از قطعات و فیلترها برای پشتیبانی از مشتریان خود دارد؟ آیا نمایندگی های فروش فیلتر در نزدیکی محل زندگی شما حضور دارند؟ هزینه های تعویض فیلترها چقدر است؟ اینها مسایلی هستند که قبل از خرید دستگاه باید به آنها توجه کنید تا در زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، به مشکلی برخورد نکنید.

 •  دستگاه تصفیه آب مجهز به سوئیچ ها و تجهیزات محافظ پمپ 

این سوالی است که باید از فروشنده بپرسید. در مواقع قطع برق و یا قطع آب ورودی به منزل، آیا پمپ دستگاه به طور اتوماتیک خاموش می شود و یا به کار خود ادامه می دهد ؟ دستگاه های تصفیه آب باید مجهز به یک قطع کننده اتوماتیک به نام سوئیچ قطع در فشار پایین باشند . این سوئیچ در هنگام قطع آب پمپ دستگاه را خاموش می کند و به نوعی محافظ پمپ است. دقت کنید که دستگاه شما مجهز به این سوئیچ باشد.

 1. فیلتر های مورد نیاز تصفیه آب 

قبل از این که به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اقدام کنید باید آلاینده های موجود در آب آشامیدنی خود را بشناسید و دستگاهی را تهیه نمایید که متناسب با نوع آلاینده های آب آشامیدنی شما باشند. برای آگاهی از نوع آلودگی ها ، یک نمونه از آب را به آزمایشگاه های مستقر در شهر خود ببرید.

 • سابقه فروشنده و توزیع کننده اصلی دستگاه تصفیه آب 

به طور کلی سعی کنید سراغ شرکت ها و افرادی بروید که دانش فنی و علمی کافی این کار را داشته باشند تا در مواقع لزوم بتوانند به درستی از دستگاه پشتیبانی کرده و مشکلات شما را حل کنند. پس هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حتما به نکات بالا توجه داشته باشید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

خرید تصفیه آب به صورت اینترنتی

همان طور که در مطالب بالا خواندید و ارزش و مزایای تصفیه آب را  دانستید حتما سمت خرید دستگاه تصفیه آب ها هم می روید که با استفاده از لینک زیر و خرید تصفیه آب از جدید ترین و ارزان قیمت ترین و همچنین با کیفیت ترین تصفیه آب های خانگی بهره مند شوید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a75275fa-1e08-4a21-b7be-ec03f4d385c7″ ]

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید دستگاه تصفیه آب آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا