دسته‌بندی نشده

بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

با علم دامپزشکی می توان به سلامت حیوانات کمک کرد، از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران را به شما معرفی كنيم تا بتوانید با خیالی آسوده حیوانات خانگي خود را معالجه کنید.

دامپزشکی چیست و دامپزشك كيست ؟

دامپزشکی چیست و دامپزشك كيست؟

دامپزشكي نوعي دانش به صورت تجربي مي باشد كه قصد دارد بيماري هاي مربوط به حيوانات اهلي را بشناسد، درمان كند و در ضمن از بروز بيماري آن ها پيشگيري كند؛ علاوه بر آن، علم دامپزشكي در تلاش است كه به بيماري هايي كه بين انسان و حيوانات مشترك اند نيز بپردازد.

به فردي دامپزشك گفته مي شود كه تمام زمان شغلي اش درگير حيوانات است و قصد دارد كه بيماري هاي حيوانات را درمان كند و به نوعي پزشك حيوانات مي باشد؛ در معناي لاتين دامپزشك به كسي گفته مي شود كه براي حيوانات كار مي كند.

بهترين کلینیک دامپزشکی در تهران باید چه خدماتی به مردم ارائه دهد؟

زماني كه شما بهترين مركز دامپزشكي در تهران را براي روند درماني خود انتخاب مي كنيد، بايد اين موضوع مد نظر شما باشد كه هر گونه خدمات تخصصي و حرفه اي در آن به مردم ارائه شود؛ بخش هاي مختلف درماني در مركز بايد شامل بخش هاي داخلی، جراحی، پرندگان و حیوانات خاص، دندان‌ پزشکی، رادیولوژی، سونوگرافی، ام‌آر‌‌آی، آندوسکوپی، خدمات درمانی، پانسیون و بستری، آزمایشگاه و داروخانه باشند.

در صورت وجود اين گونه خدمات در مركز دامپزشكي، شما خيالتان راحت خواهد شد كه در صورت بروز بيماري هاي مختلف و مشكلات، مي توان به راحتي آن ها را درمان كرد؛ در ضمن، بايد در بهترين كلينيك دامپزشكي در تهران فروشگاهي ويژه براي اسباب بازي حيوانات وجود داشته باشد كه بتوان براي تفريحات حيوانات ابزار هايي ارائه شود.

برنامه واكسيناسيون و انگل زدايي حيوانات به چه صورت است؟برنامه واكسيناسيون و انگل زدايي حيوانات به چه صورت است؟

پس از اين كه شما حيوان مورد نظر خود را براي نگهداري در منزلتان انتخاب كرديد بايد مراقبت هاي كافي را از حيوان خانگي تان انجام دهيد تا از بروز هرگونه مشكل و بيماري جلوگيري شود؛ از جمله مراقبت هاي لازم انجام واكسيناسيون و انگل زدايي مي باشد كه در ادامه توضيحات لازم را در اين باره براي شما ذكر خواهيم داد :

برنامه واكسيناسيون ؛ يكي از واكسن هاي لازم، واكسيناسيون چند گانه در سري اول مي باشد که بايد از ۴۲ روزگی به بعد براي بيمار تجویز شود؛ اما واکسن چندگانه اي كه براي سری دوم بايد تجويز شود، بايد پس از گذشت مدت زمان مشخصی(بسته به توصیه شرکت سازنده واکسن) به عنوان یادآور تجویز شود؛ واكسن بعدي كه بايد به حيوان تزريق شود، واکسن هاری مي باشد که از سن ۳ ماهگی به بعد تجویز می شود؛ اين دسته از واکسن ها باید مرتب و به صورت سالانه تکرار شوند؛ اما در حقيقت واکسن چند گانه برای سگهای بالای ۸ سال دیگر نياز نيست.

برنامه ضد انگلي : مورد مهم ديگر مربوط به درمان ضدانگلی مي باشد كه بايد اين نوع درمان هر سه ماه انجام شود و در حقيقت یک عمل پیشگیرانه محسوب مي شود كه برای جلوگیری كردن از ابتلای سگ یا گربه به انگل های داخلی و خارجی مي باشد.

10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران را بشناسید!

4.1/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا