پزشکان

بهترین کلینیک دامپزشکی【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

زمانی که یک فرد سرپرستی یک حیوان خانگی را بر عهده می گیرد ، ویزیت دوره ای ، پیگیری واکسیناسیون و هر موضوعی که به کیفیت و سلامت زندگی حیوان خانگی فرد مربوط باشد ، بر عهده خود فرد می باشد ، این خود شما هستید که حق انتخاب دارید که چه سبک زندگی را برای حیوان خانگی خود بسازید و چگونه او را تغذیه کنید ، یکی از مهم ترین نکات که نقش بسیار مهمی را در کیفیت زندگی حیوان خانگی شما دارد ، پیگیری روتین های پزشکی حیوانات می باشد که این کار کاملا بر عهده شما می باشد . در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی آشنا خواهیم کرد.

هر چقدر که حیوان خانگی شما تحت نظر پزشک باشد ، بسیار زودتر متوجه کوچک ترین مشکل در سلامتی او می شوید ، همچنین کشف هر چه سریع تر اختلالات و یا بیماری ها از بروز مشکلات جدی تر که جان آن ها را تهدید می کند به خوبی پیشگیری می کند ، اگر شما ساکن پایتخت و یا دیگر شهر ها هستید و به صورت مداوم به کلینیک دامپزشکی مراجعه می فرمایید ، پرونده شنا در آن جا ثبت می شود و همان پرونده ، گویای سوابق پزشکی و همچنین شناخت مطلوب پزشک از حیوان شما است. پس می‌ توان گفت، پیدا کردن بهترین کلینیک دامپزشکی، می‌ تواند کیفیت معاینات پزشکی حیوان‌ تان را افزایش دهد و خطر بروز اشتباهات پزشکی را کاهش دهد.

دامپزشکی چیست؟

دامپزشکی ، یکی از تخصص های علوم پزشکی که با پیشگیری و کنترل کردن ، درمان و تشخیص دادن بیماری های تاثیر گذار  بر روی سلامت حیوان های اهلی و وحشی و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری های دام به انسان ها کاملا در ارتباط می باشد . دامپزشکان سلامت حیواناتی که مواد غذایی بسیاری را تولید می کنند را کاملا زیر نظر می گیرد و آن ها را حفظ می کند و اطمینان كافی از غذای ایمن برای مردم كشور خود حاصل می کنند.

دامپزشکی چیست؟

هدف دیگری که دامپزشکی دارد ، نظارت بر روی هر یک از مراحل تولید و تضمین نمودن سلامت با منشاء حیوانی مورد استفاده انسان ،  (شامل محصولات لبنی، گوشتی، پوششی و…)، دامپروری، رفاه حیوانات می باشد كه هر يك از اين امور با علم دامپزشکی مرتبط می باشند.

اهمیت پیدا کردن بهترین کلینیک دامپزشکی

کلینیک دامپزشکی و یا همان بیمارستان حیوانات خانگی ، فضایی مناسب و مجهز برای دسترسی به کلیه خدمات پزشکی می باشد که برای حفظ سلامت حیوان خانگی خود به آن ها نیاز دارید ، شما می توانید بر اساس نیاز خود و همچنین حیوان خانگی شما ، بهترین کلینیک دامپزشکی را برای چکاپ دوره ای و همچنین ویزیت های کهک و روتین خود انتخاب نمایید .

مراجعه به بهترین کلینیک دامپزشکی مزایای بسیاری را دارد ، استفاده از دقیق ترین تجهیزات تشخیصی ، تکمیل بودن تجهیزات و پرسنل مسئول و آموزش دیده ، همه آن ها از فواید مراجعه به بیمارستان حیوانات خانگی می باشد که در کلینیک های دامپزشکی تهران نیز مشاهده می شود ،اگر یکی از این بیمارستان‌ ها و یا کلینیک ها در نزدیکی محل زندگی‌ تان است، حتما برای تشکیل پرونده پت عزیز‌تان به آن مراجعه کنید تا سوابق دقیقی از او، برای روز مبادا در آن‌ جا نگهداری شود. معمولا در مواقع اورژانسی، این سوابق و تاریخچه معاینات، نجات‌ بخش جان پت شما خواهد بود.

10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی را بشناسید !

بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی درین

بیمارستان دامپزشکی درین

خدمات کلینیک دامپزشکی دوست خوب :

 • داخلی ، جراحی ، اصلاح و شستشو
 • پت شاپ
 • آموزش ، مشاوره تربیتی و رفع رفتارهای ناهنجار پت زیر نظر متخصص رفتارشناسی
 • تلقیح مصنوعی سگ
 • مشاوره باروری و القاء فحلی
 • خدمات دامپزشکی و گرومینگ در محل
 • ترانسفر پت به کلینیک و بالعکس
 • کاشت میکروچیپ
 • تیتر هاری و انجام امور مهاجرت
 • گواهی سلامت
 • مشاوره تغذیه
 • درمانگاه تخصصی پرندگان زیر نظر متخصص پرندگان زینتی ۳ روز در هفته

ساعات کاری : همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

تماس با ما : 

09033479230

22131060

آدرس : سعادت آباد ، میدان کتاب ، پلاک ۱۶۵

ویژگی بهترین کلینیک دامپزشکی

معمولا زمانی که یک فرد به بهترین کلینیک موجود در شهر خود مراجعه می کند ، همه چیز از نظر ، برخورد پزشک ، نحوه برخورد پرسنل ، سوابق درخشان آن مجموعه و مدیریت آن پیدا است ، با یک نگاه به اطراف می توانید بهترین کلینیک دامپزشکی به خوبی بشناسید و با اطمینان خاطر به آن کلینیک مراجعه فرمایید . در ادامه، به بررسی ویژگی های کلینیک خوب برای حیوانات می‌پردازیم.

 دامپزشکان با تجربه و متخصص : حضور دامپزشکان به نام و با تجربه یکی از مهم ترین ویژگی‌ های بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران و یا کلینیک دامپزشکی در تهران می باشد ، معمولا در یک کلینیک خوب و با تجربه برای حیوانات ، دامپزشکان با تخصص های مختلفی در آن جا حضور دارند . حضور تخصص های مختلف برای بیماری های داخلی ، جراحی باز و اورژانسی ، معاینه حیوانات خانگی مختلف مانند انواع پرنده ، خزنده ، مورد نیاز می باشد ، پس اگر شما به یک کلینیک و یا بیمارستان دامپزشکی مراجعه کرده اید که تنها یک و یا دو پزشک در آن جا مشغول به کار هستند و تخصص مشخصی را ندارند ، مطمئن باشید که مرکز معتبری را برای درمان حیوان خانگی خود انتخاب نکرده اید . بیمارستان دامپزشکی تهران، باید یک جراح آن‌ کال (On-Call) داشته باشد تا در هر ساعت از شبانه روز که نیاز به جراحی وجود داشت، در کم ‌ترین زمان برای درمان اورژانسی به محل بیمارستان دامپزشکی مراجعه کند.

تجهیزات به‌ روز و کامل : همچنین تجهیزات عکس برداری . تجهیزات اتاق عمل ، آزمایشگاه و سونوگرافی و دیگر بخش های یک بیمارستان حیوان خانگی از مهم ترین بخش های یک کلینیک است ، این موضوع را همیشه یادتان باشد که مراجعه به کلینیک دامپزشکی در تهران و یا بیمارستان های تخصصی حیوانات خانگی ، به دلیل وجود مشکلات کوچک مانند وجود قارچ های پوستی یا کک و کنه در موهای حیوان خانگی نمی باشد ، مشکل در برخی از مواقع جدی تر می باشد که با یک اتاق معاینه و یا سرم تراپی کاملا حل می شود ، پس مجهز بودن، مشخصه مهم کلینیک خوب برای حیوانات خانگی استپ ، هرچه این فضا، تجهیزات به‌ روزتری در اختیار داشته باشد، توانایی تشخیص و درمان بالاتری خواهد داشت.

ویژگی بهترین کلینیک دامپزشکی

 نظم در ثبت اطلاعات پت و صاحب حیوان خانگی : همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد ، داشتن سوابق و پرونده پزشکی در کلینیک دامپزشکی تهران و یا بیمارستان حیوانات خانگی ، از اهمیت بسیار برخوردار است ، اطلاع دامپزشک از سوابق معاینات قبلی حیوان ، بیماری های او و همچنین حساسیت به دارو و یا خوراکی های مختلف ، به درمان موفقیت آمیز حیوان ، کمک بسیاری را می کند ، دسترسی به چنین اطلاعاتی در بیمارستان دامپزشکی ، باید به صورت راحت و منظم برای دامپزشک وجود داشته باشد ،گم شدن پرونده، پاک شدن اطلاعات و ثبت اطلاعات نادرست برای دسترسی به صاحب حیوان خانگی، مشخصه بارز کلینیک یا بیمارستان‌ های نامعتبر است.

بهداشت و نظافت، یکی از ویژگی های مهم یک کلینیک یا بیمارستان حیوانات خانگی می باشد : اگر بخواهید بارز ترین و اصلی ترین مشخصه کلینیک دامپزشکی در تهران را بررسی کنید ، باید به جدی گرفتن نظافت و همچنین سطح بهداشت در آن دقت کنید ، یک کلینیک خوب برای حیوانات ، معمولا قوانین مشخصی را برای حمل حیوانات تا اتاق معاینه دارد . کلینیک هایی که آزادانه اجازه تردد پت در محیط پر خطر را می دهند ، این کلینیک چندان هم مورد اطمینان نمی باشد ، این موضوع را یادتان باشد که بیماری های ویروسی و واگیر دار که از طریق چنین فضا هایی به پت منتقل می‌ شود، گاهی منجر به مرگ او خواهد شد ، پس حتما برای مراجعه به بیمارستان های دامپزشکی تهران ، کوله و باکس مناسب حمل حیوان خانگی خود خریداری کنید . پس حتما این موضوع را یادتان باشد که ارتباط با صاحب حیوان خانگی برای یادآوری تاریخ واکسن ، معاینات روتین و گرفتن داروهای ضروری، اهمیت زیادی دارد.

 نحوه برخورد دامپزشک در کلینیک دامپزشکی تهران : به طور کلی نحوه معاینه و برخورد در بهترین کلینیک برای حیوانات ، نشان دهنده کیفیت و اعتبار کلینیک و بیمارستان می باشد ، پزشک جراح معمولا با معاینه دقیق نواحی مختلف انوام حیوان خانگی شما ، می تواند مشکلات مختلفی را برای حیوان خانگی شما شناسایی کند ، یک دامپزشک متخصص در یک کلینیک خوب ، حتما در هر بار مراجعه ،معاینه دقیقی از پت شما انجام می‌ دهد.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین کلینیک دامپزشکی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

3.5/5 - (11 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.
دکمه بازگشت به بالا