عمومی

هایفوتراپی چیست؟【سال 1403】❤️

ما در این مقاله مطالبی درباره هایفوتراپی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی برای لیفت صورت می باشد. هایفوتراپی با تحریک پوست سبب تولید کلاژن می شود و این امر نیز باعث سفت شدن پوست می شود. افرادی که دارای پوستی افتاده هستند می توانند از این روش استفاده کنند. برای انجام روش هایفوتراپی تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین کلینیک زیبایی و همچنین بهترین پزشک مراجعه نمایید تا بتوانید به نتایج مطلوبی دست یابید. در ادامه مقاله درباره هایفوتراپی بیش تر صحبت کرده ایم، پس تا پایان ما را همراهی نمایید.

هایفوتراپی

هایفوتراپی درمانی برای لیفت و جوانسازی پوست می باشد که از این روش برای لیفت پوست صورت و گردن استفاده می شود. افرادی که دارای پوست های افتاده هستند می توانند از این روش استفاده کنند. در این روش از امواج فراصوت شبیه به سونوگرافی استفاده می شود. روش هایفوتراپی غیر تهاجمی و بدون درد می باشد. در این روش پوست تحریک می شود و تولید کلاژن نیز افزایش می یابد و این امر سبب بازسازی سلول‌های آسیب دیده و رشد سلول های جدید در پوست می شود.

امواج هایفوتراپی به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند و گرمایی که از آن حاصل می شود سبب تحریک کلاژن می شود و می تواند افراد را به پوستی صاف و سفت برساند. یکی از روش های جوانسازی پوست هایفوتراپی است که افراد می توانند با مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در تهران از این روش استفاده کنند. این روش دارای مزایای بسیاری می باشد که در ادامه مقاله به مزایای آن می پردازیم.

هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی

روش هایفوتراپی دارای مزایای بسیاری برای افراد می باشد. از مزایای هایفوتراپی می توان به سفتی و جمع شدن پوست گردن، سفت شدن پوست زیر چانه و زیبایی فرم فک اشاره کرد. افرادی که از این روش استفاده می کنند به پوستی صاف دست می یابند. هایفوتراپی برای لیفت و سفت کردن پوست نواحی مختلف صورت و گردن روشی بسیار موثر می باشد، با انجام این روش تولید کلاژن تحریک می شود و این امر سبب رسیدن افراد به پوستی شاداب و جوان می شود.

این روش چین و چروک های ناحیه خط گردن و بالای سینه را از بین می برد و می تواند گونه ها و ابروها را لیفت کند. هایفوتراپی روش غیرتهاجمی و غیرجراحی است که نیاز به دوره نقاهت ندارد و افراد می توانند بعد از انجام این روش به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند. روش هایفوتراپی همچنین دارای ماندگاری بسیاری است و سبب سفت کردن پوست می شود. افراد می توانند با مراجعه به بهترین دکتر هایفوتراپی از این روش استفاده کنند و از مزایای این روش بهره ببرند.

مراحل انجام هایفو

قبل از انجام این روش نیازی به آماده سازی خاصی وجود ندارد. افرادی که دارای آرایش هستند باید آن را پاک نمایند و همچنین از محصولات مراقبت پوست مانند کرم ضد آفتاب نباید استفاده کنند. در مرحله اول پزشک محل مورد نظر را به خوبی پاک می کند ممکن است پزشک از کرم بی حس کننده موضعی در محل مورد نظر استفاده کند. بعد از انجام این کار ژل مخصوصی روی پوست افراد قرار می دهد. دستگاه هایفو روی پوست افراد قرار می گیرد و با استفاده از مانیتور دستگاه پزشکی امواج فراصوت را تنظیم می کند. در مرحله بعد امواج فراصوت با پالس های کوتاهی به محل هدف فرستاده می شوند. جلسه درمانی هایفوتراپی به مدت زمان 30 تا 90 دقیقه نیاز دارد. بعد از انجام تمامی این فعالیت ها دستگاه از روی پوست برداشته می شود و افراد می توانند بعد از انجام این روش به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.

عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از روش هایی است که بسیار ایمن می باشد. افراد باید سعی کنند به پزشکی مجرب و متخصص جهت انجام این روش مراجعه نمایند، در این صورت عوارض خطرناکی برای افراد ایجاد نمی شود. تمامی روش های درمانی دارای عوارض جانبی می باشد. از عوارض جانبی هایفوتراپی می توان به قرمزی و تورم بعد از درمان اشاره کرد که این عارضه موقتی است و بعد از مدت بسیار کوتاهی از بین خواهد رفت. این عارضه در حدی نیست که افراد را اذیت کند و در موارد بسیار نادر کبودی و بی حسی موقت ایجاد می شود که طی گذشت چند هفته از بین خواهد رفت. مهارت پزشک اهمیت بسیاری در جلوگیری از عوارض دارد پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین دکتر هایفوتراپی در تهران مراجعه نمایید. با مراجعه به بهترین پزشک و بهترین کلینیک می توانید عوارض روش هایفوتراپی را کاهش دهید.

عوارض هایفوتراپی

اقداماتی بعد از انجام هایفوتراپی

  • بعد از انجام این روش افراد باید سعی کنند در معرض نور خورشید قرار نگیرند. پرهیز از نور خورشید و سرما به مدت چندین هفته بعد از درمان امری بسیار مهم می باشد. اگر افراد در معرض نور خورشید قرار گیرند ممکن است پوست آنان دچار سوختگی شود و این امر می تواند به پوست افراد آسیب بزند. سعی کنید از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.
  • مصرف الکل سبب انجام کارهای اضافی توسط کبد می شود. افراد باید بعد از درمان از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنند. کبد افراد چربی های غیر اشباع را تجزیه می کند. مصرف الکل باعث می شود کبد در کنار تجزیه این چربی ها مجبور باشد الکل را نیز تجزیه کند و این کار سبب انجام کارهای اضافی توسط کبد می شود. مصرف الکل سبب کاهش غلظت خون می شود پس تمام تلاش خود را بکنید بعد از انجام هایفوتراپی از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
  • پوست بعد از انجام هایفوتراپی بسیار حساس می شود. افراد باید سعی کنند پوست خود را نخارانند، خاراندن پوست بعد از انجام هایفوتراپی می‌تواند آسیب بسیاری به پوست شما بزند. اگر دارای جای زخم روی پوست هستید باید اجازه دهید پوست روند ترمیم طبیعی خود را داشته باشد. اگر افراد زخم ها را دست کاری کنند این امر می‌تواند سبب ایجاد عفونت شود.
  • بعد از انجام این روش افراد باید از آب سرد حین استحمام استفاده کنند. استفاده از آب سرد از آسیب و تحریک پوست جلوگیری می کند و چربی طبیعی محافظ پوست را حفظ می کند. افرادی که نمی توانند با آب سرد استحمام کنند باید با آب ولرم استحمام کنند. سعی کنید با آب داغ استحمام نکنید تا زمانی که به طور کامل بهبود یابید.
  • بعد از انجام هایفوتراپی افراد باید سعی کنند آب و مایعات بسیاری استفاده کنند. مصرف بسیار آب سبب افزایش سرعت تولید کلاژن در بدن افراد می شود و این امر می‌تواند باعث بهبودی سریع تر پوست شود. تمام تلاش خود را بکنید بعد از انجام هایفوتراپی با مصرف بسیار آب، بدن خود را هیدراته نگه دارید.
  • بعد از انجام این روش افراد باید سعی کنند از کمپرس آب یخ و دوش آب سرد استفاده کنند. استفاده از کمپرس آب یخ و دوش آب سرد می تواند به بهبود التهاب و تورم پوست کمک کند.
  • بعد از انجام هایفوتراپی ممکن است تورم و کبودی روی ناحیه درمان ایجاد شود که امری طبیعی است و افراد می توانند با استفاده از ویتامین و مصرف سبزیجات و آب فراوان این کبودی ها را از بین ببرند.
  • تا دو هفته بعد از انجام هایفوتراپی هنگام خواب و استراحت به بالا بخوابید و هیچ گونه فشاری به پوست خود وارد نکنید و سعی کنید روی صورت نخوابید زیرا این امر می تواند سبب آسیب رسیدن به پوست شما شود.
 اقداماتی بعد از انجام هایفوتراپی

کاندیدای نامناسب روش هایفو

انجام این روش به دلایل پزشکی و تخصصی برای برخی از افراد توصیه نمی شود. این افراد عبارتند از:

  • افرادی که دارای آکنه و جوش شدید و یا کیستیک هستند.
  • افرادی که دارای سابقه بیماری‌های قلبی و تشنجی هستند باید با پزشک خود در این باره مشورت نمایند. کسانی که به عفونت و ضایعات پوستی باز مانند تبخال در ناحیه درمان مبتلا هستند افراد مناسبی برای انجام هایفوتراپی نمی باشند.
  • همچنین کسانی که مسن هستند و دارای افتادگی شدید و گسترده پوست یا پوست بسیار آویزان بر روی گردن هستند برای استفاده از این روش مناسب نمی باشند و این افراد نیاز به جراحی دارند.
  • کسانی که دارای اجسام فلزی مانند ایمپلنت، پلاتین در ناحیه درمان هستند نباید از این روش استفاده کنند.
  • مادران باردار و شیرده کاندیدای مناسبی برای استفاده از روش هایفوتراپی نمی باشند.
  • افرادی که به بیماری های خاصی مانند دیابت مبتلا هستند نباید از این روش استفاده کنند.

کاندیدای مناسب هایفوتراپی

روش هایفوتراپی برای کسانی که دارای سنین 30 تا 75 سال هستند و دارای پوستی شل می باشند روشی بسیار مناسب می باشد. افرادی که دارای چین و چروک در صورت خود می باشند می توانند با استفاده از روش هایفوتراپی به پوستی جوان دست یابند. کسانی که دارای سن بالای 25 سال هستند می توانند از این روش به عنوان موثرترین روش پیشگیری از پیری پوست استفاده کنند و همچنین کسانی که به دلایل مختلفی دچار آسیب پوست شده اند و با قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید دچار شل شدگی پوست شده اند می‌توانند با مراجعه به بهترین مرکز و بهترین پزشک از این روش استفاده کنند.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه روش هایفوتراپی به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد. این هزینه در افراد می تواند متفاوت باشد. هزینه هایفوتراپی به عواملی مانند تعداد جلسات مورد نیاز، میزان چین و چروک در پوست، وضعیت و شرایط پوستی و همچنین تجربه و تخصص پزشک بستگی دارد. اگر افراد دارای چین و چروک بسیاری در پوست خود باشند و تعداد جلسات مورد نیاز آنان بیش تر باشد و همچنین به بهترین پزشک و مجرب ترین متخصص مراجعه نمایند باید هزینه بیش تری را پرداخت نمایند. برای انجام هایفوتراپی سعی کنید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا دچار هیچ گونه عوارض و آسیب نشوید.

کلام آخر

هایفوتراپی روش غیر تهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت و جوانسازی پوست افراد می باشد. افراد می توانند از این روش برای جوانسازی پوست صورت و گردن استفاده کنند و همچنین افرادی که دارای پوست های افتاده هستند برای انجام این روش بسیار مناسب خواهند بود. روش هایفوتراپی دارای مزایای بسیاری است. از مزایای هایفوتراپی می توان به سفتی و جمع شدن پوست گردن، سفت شدن زیر چانه، زیبایی فرم فک و … اشاره کرد. روش هایفوتراپی دارای عوارض خطرناکی نمی باشد. تنها عوارض هایفوتراپی قرمزی و تورم بعد از درمان می باشد که امری بسیار طبیعی و موقتی می باشد و افراد می توانند با مراجعه به بهترین مرکز و بهترین پزشک از عوارض خطرناک هایفوتراپی بکاهند.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با روش هایفوتراپی آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

عمل هایفوتراپی چه مدت طول می‌کشد؟

کل زمان لازم برای لیفت صورت بدون جراحی با هایفو به سطحی از پوست که باید تحت درمان قرار گیرد، بستگی دارد. به طور میانگین، زمان لازم برای هایفوتراپی پیشانی حدود ۳۰ دقیقه و برای کل صورت حدود ۹۰ دقیقه است. البته این زمان ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

آیا هایفوتراپی می‌تواند جایگزینی برای جراحی زیبایی صورت باشد؟

تأثیر هایفوتراپی برای جوانسازی پوست نیز دقیقاً بر روی همان لایه عمقی از پوست اعمال می‌شود که عمل جراحی زیبایی بر آن اثر می‌کند.اما هایفوتراپی هرگز نمی‌تواند نتایج لیفتینگ صورت که با استفاده از جراحی زیبایی به روش سنتی سیلوئت به دست می‌آید را تکرار کند.عمل هایفوتراپی یک انتخاب بسیار خوب برای افرادی که حاضر به انجام عمل جراحی نیستند می باشد.

آیا هایفوتراپی بی خطر است؟

بسیاری از دستگاه های موجود در بازار تقلبی و بی کیفیت هستند که استفاده از آنها در بهترین حالت بی اثر بوده و در بدترین حالت موجب ایجاد سوختگی شده و سایر عوارض و خطرات را بهمراه خواهد داشت. با اینحال، برای هایفوتراپی حتما باید به پزشک مجرب و متخصصی مراجعه کنید که از دستگاهی که دارای تأییدیه‌ی FDA آمریکا هست استفاده می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا