عمومی

تزریق چربی برای گونه با ماندگاری بسیار بالا【سال1403】❤️

هدف از تزریق چربی برای گونه

تزریق چربی برای گونه یکی از عمل های زیبایی است که بسیاری از بانوان برای برجستگی گونه و تپل تر شدن صورتشان انجام می دهند. گونه های لاغر و تو رفته ، چهره را خسته ، پیر و ناراحت نشان می دهد.

برای تپل تر شدن صورت ، راه افزایش وزن هم به نتیجه ای نمی رسید. چرا که صورت آخرین قسمت از بدن است که با افزایش وزن حجم اضافه می کند و همچنین با کاهش وزن اولین قسمت است که لاغر می شود.

گونه ها معمولا با بالا رفتن سن ، حالت برجستگی خود را از دست می دهند و در نتیجه با تغییر افتادگی گونه ها خطوطی از گوشه بینی تا گوشه دهان ایجاد می شود. پس در نتیجه یکی از هزینه هایی که باید برای جوانسازی و زیبایی چهره پرداخت شود ، عمل گونه گذاری است.

هدف از تزریق چربی برای گونه 

فواید عمل گونه گذاری

بخاطر موقعیت میانی گونه در صورت ، تغییر در ظاهر این ناحیه بر روی نواحی دیگر صورت تاثیر مستقیم می گذارد. گونه صاف و بدون حجم باعث می شود تا فرد از انحنای طبیعی میانی صورت که چهره فرد جوانی و شادابی می بخشد ، محروم شود. اما مهم ترین فایده تزریق چربی برای گونه از بین بردن پف زیر چشم در برخی موارد است. شما می توانید این عمل بدون نیاز به جراحی انجام دهید.

گونه گذاری از طریق تزریق چربی

برجسته کردن گونه ها تنها به سه روش امکان پذیر است ، یک تزریق ، دو قرار دادن پروتز و سه جراحی استخوان گونه. به گفته متخصصان زیبایی تزریق چربی برای گونه روش مناسب تری است. چرا که چربی تزریق شده از بدن خود فرد گفته و به گونه ها منتقل می شود ، بیشترین سازگاری را بافت پوست دارد و هیچ گونه آلرژی برای فرد ایجاد نمی کند.

تزریق چربی علاوه بر برجسته سازی گونه می تواند برای از بین رفتن خطوط و چین و چروک های اطراف گونه ها مفید باشد و خطوط کنتور صورت و تقارن آن را بهبود می بخشد. از آنجا که در این روش از چربی بدن به عنوان ماده پرکننده استفاده می شود، برجستگی طبیعی به صورت می دهد.

برجسته سازی گونه ها تنها در موارد زیر انجام می شود

گونه گذاری تنها در موارد لازم و در صورت نیاز باید انجام شود. متاسفانه بیشتر کسانی که برای این عمل مراجعه می کنند ، گونه های مناسب و برجسته ای دارند.

معمولا این گونه افراد بعد از یک سال از انجام این عمل پشیمان می شوند. چرا که حجم گونه هایشان به طور غیر طبیعی بزرگ می شود. در این مواقع برگشت به حالت اولیه امکان پذیر نیست.

چرا که خارج کردن ژلی که تقریبا با استخوان یکی شده کار ساده ای نیست. و حتی از بین بردن ژل یا چربی تزریق شده کار سختی است. البته با تزریق مواد مخصوص می توان سرعت جذب آن را بیشتر کرد.

اما نمی توان به یک بار تمام اثر مواد تزریق شده را از بین برد. پس قبل از اینکه برای انجام این عمل اقدام کنید ، ضروری بودن یا نبودن آن را توسط متخصص زیبایی مشخص کنید.

دوران بهبودی

تزریق چربی دوران نقاهت خاصی ندارد. اما بخاطر اینکه چربی توسط سوزن وارد بافت پوست می شود ، ناحیه تزریق شده دچار کمی کبودی ، قرمزی و یا تورم می شود. معمولا ورم  و کبودی حاصل از تزریق چربی کمی بیشتر از تزریق ژل است ، زیرا پزشک برای رسیدن به نتیجه بهتر کمی بیش از حد تزریق چربی انجام می دهد.

تاکنون بیشتر مراجعه کنندگان یک هفته بعد از عمل به سرکارشان برگشته اند. درد بعد از تزریق بسیار کم است ، اما ممکن است ناحیه اهداکننده چربی کمی دچار کبودی و درد شود.

ماندگاری تزریق گونه ها

معمولا بعد از تزریق چربی برای گونه ها حجم اولیه مشاهده شده کاسته می شود که میزان کم شدن چربی برای هر فردی متفاوت است. اما میزان ماندگاری این روش برجسته سازی گونه حدود یک سال و نیم می باشد که بعد از تزریق رفته رفته حجم گونه ها کم می شود.

در صورت انجام دوباره برای تزریق باید حدود ۶ الی ۱۲ ماه بعد از تزریق اولیه اقدام کنید. در نواحی مانند  تزریق ژل خط خنده و لب بخاطر تحرک بیشتر ماندگاری کمتری نسبت به نواحی گونه ، زیر چشم ، پیشانی ، پشت دست دارد.

دیگر نگران وارد شدن یک ماده مصنوعی نباشید

روش تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل یا چربی زمان بیشتری نیاز دارد. زیرا تزریق چربی برای گونه یک فرایند دو مرحله ای است. مرحله اول برداشت چربی  و مرحله آخر تزریق چربی به گونه هاست. اما مزایای تزریق چربی نسبت به تزریق چربی با یکدیگر بررسی می کنیم.

برجسته سازی گونه ها تنها در موارد زیر انجام می شود.

  • نکته مهمی که در روش تزریق چربی وجود دارد ، میزان ماندگاری بیشتر آن است. چرا که به مقدار کمی از چربی تزریق شده برای همیشه باقی می ماند.
  • اما بعضی ها که این روش را انتخاب می کنند ، خوشحال اند که مقداری از چربی های نواحی مانند شکم ، کمر یا ران کاسته می شود.
  • و مزیت اخر تزریق چربی نسبت به ژل ، تاثیر دراز مدت ان برای از بین بردن چروک های صورت است. طبق نتایج بدست آمده نشان می دهد که حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی ها در طولانی مدت در بافت پوست باقی می ماند.

خطر عفونت کم می شود

یکی از خطرهای احتمالی که در روش های تزریق ، ناحیه مورد نظر را تحدید می کند ، عفونت است. با این حال ، به خاطر استفاده از چربی خود فرد ، این خطر بسیار کاهش می یابد.

به طور کلی در صورتی که برای جراحی زیبایی توسط یک متخصص پوست و زیبایی انجام شود ، احتمال بروز مشکل و هر گونه آسیبی به حداقل می رسد.

دیگر نگران وارد شدن یک ماده مصنوعی نباشید

کلام آخر

گونه ها نقش بسیار مهمی در ایجاد تقارن اجزا صورت و زیبایی آن دارد. شکل و حجم گونه ها تنها بر روی ظاهر چشم ها و نحوه خندیدن فرد هم تاثیر زیادی می گذارد.تزریق چربی برای گونه ها ، به صورت یک عمل سرپایی انجام می شود.

این روش برخلاف سایر پرکننده ها احتمال بروز هیچ واکنش آلرژی زا به مواد خارجی را ندارد. نتایج حاصل از تزریق به صورت طبیعی ، ماندگار و کاملا مطمئن می باشد. این روش جز یکی بهترین روش های غیرتهاجمی عمل های زیبایی به شمار می آید.

4/5 - (3 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا