عمومی

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در جهان است و در سال‌های اخیر بسیاری از افراد در سراسر جهان تمایل به انجام آن دارند و می‌خواهند با تزریق بوتاکس برای به دست آوردن اعتماد به نفس، جوان‌تر و بهتر از آنچه که هست به نظر برسند. افزایش سن باعث ایجاد چین و چروک در برخی افراد می شود و این باعث شده تا افراد روش های مختلف جوانسازی پوست را برای از بین بردن آن امتحان کنند. روش های زیادی مانند تزریق چربی و بوتاکس برای رفع چین و چروک پوست و پرکردن حفره های صورت وجود دارد. اما با توجه به هزینه تزریق بوتاکس و مزایای منحصر به فرد آن که جزو مقرون به صرفه ترین روش های بالینی است، افراد این روش را بر سایر روش های درمانی ترجیح می دهند. شاید باورتان نشود، اما مواد تشکیل دهنده بوتاکس صد سال است که وجود دارد و حتی در بسیاری از خانه ها یافت می شود. این ماده کلستریدیوم بوتولینوم نام دارد. برای کسانی که می خواهند بوتاکس تزریق کنند، ممکن است این سوال پیش بیاید که هزینه بوتاکس چقدر است؟ آیا تزریق بوتاکس تحت پوشش بیمه است؟ برای اطلاع از قیمت تزریق بوتاکس پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

بهتر است قبل از انجام عمل بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید تا از هزینه ها و شرایط عمل مطلع شوید. این جلسات بسیار مهم هستند و شما علاوه بر اطلاع از قیمت ها به پزشک خود کمک می کنید تا نوع پوست و انتظارات شما را بشناسد. هزینه های تزریق به چند عامل مهم بستگی دارد که در زیر به مهمترین آنها اشاره می شود.

میزان تزریق بوتاکس : یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تاثیر گذار است میزان محلولی است که قرار است به آن فرد تزریق شود .  هر قسمت از صورت و بدن برای تزریق به مقدار مشخصی بوتاکس نیاز دارد. طبیعتاً هر چه شعاع اثر بیشتر باشد نیاز به تزریق بیشتر است. همچنین بسته به سن فرد و شدت چین و چروک و افتادگی در ناحیه مورد تزریق، واحد بوتاکس کمتر و یا بیشتری را تزریق می‌ کند.
هر چه مدت زمان بیشتری برای رسیدن به نتیجه ایده آل نیاز به بوتاکس داشته باشید، طبیعتاً هزینه آن بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از عمل با مشورت پزشک مقدار مورد نیاز برای تزریق را بدانید. البته در نظر داشته باشید که در این جلسات مشاوره نمی توان میزان دقیق تزریق را اعلام کرد، زیرا ممکن است مقدار آن در حین عمل تغییر کند و پزشک نیاز به تزریق محلول بیشتری داشته باشد.

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

اندازه ناحیه ای که باید تزریق شود : یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت بوتاکس، ناحیه مورد تزریق است که طبیعتا با افزایش محدوده، هزینه تزریق بوتاکس نیز گران می شود. به عنوان مثال، افرادی که می‌ خواهند گونه‌ های افتاده را تقویت و درمان کنند، باید نسبت به افرادی که می‌ خواهند خط اخم را از بین ببرند، هزینه بیشتری بپردازند، زیرا بوتاکس بیشتری در گون ه‌ها نسبت به خط اخم بین ابروها مورد نیاز است. . بنابراین، هزینه تزریق به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

هزینه درمانگاه و دستمزد پزشک :دلیل دیگری که باعث می شود هر فرد مبلغ متفاوتی برای تزریق بوتاکس خود بپردازد، مراجعه به کلینیک ها و پزشکان مختلف است، زیرا هر کلینیک بسته به کیفیت خدماتی که ارائه می دهد، هزینه های متفاوتی از مراجعین دریافت می کند. هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر قطعا بیشتر از کلینیک های تازه تاسیس و معمولی خواهد بود.مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت بسیار موثر است. پزشکان با سابقه بیشتر حقوق بیشتری در نظر گرفته می شوند. توصیه می شود هیچ گاه کیفیت کاری را که تحت تأثیر مراجعه به کلینیک و پزشک معروف کار قرار می گیرد فدای آن نکنید، زیرا ممکن است پرداخت هزینه اندک به بهترین دکتر بوتاکس و واجد شرایط برای کاهش عوارض ناشی از آن مقرون به صرفه به نظر برسد. به همین دلیل اولین قدم برای اطلاع از قیمت این کار، انتخاب یک کلینیک معتبر و خوش نام و پزشک متخصص در این زمینه است.

نیاز به تزریق مجدد : در برخی موارد، پزشک ممکن است تصمیم بگیرد که تزریق باید پس از چند جلسه درمانی انجام شود. بستگی به عمق چین و چروک ها دارد. بنابراین یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تعداد جلسات درمانی است. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه ها بیشتر می شود. البته گاهی اوقات پزشک چندین جلسه در یک جلسه درمانی انجام می دهد که در این صورت هزینه ها بسته به زمان عمل متفاوت خواهد بود.

برند تزریقی بوتاکس : بوتاکس موجود در بازار از نظر کیفیت و برند دارای تنوع بسیار زیادی است. این مواد از نظر کشور سازنده، مواد اولیه مصرفی در ترکیب، کیفیت ساخت و … متفاوت هستند، بنابراین قیمت های متفاوتی دارند. افرادی که قصد تزریق بوتاکس را دارند می توانند با مشورت پزشک خود برند مناسب بوتاکس را با توجه به بودجه و موقعیت خود انتخاب کنند.

هزینه‌های قبل و بعد از عمل

شما باید آزمایشاتی را انجام دهید تا به پزشک خود در مورد نوع پوست خود بگویید. این آزمایشات به صلاحدید پزشک است و گاهی نیازی به انجام آن نیست. این کار تنها زمانی انجام می شود که بیمار به دلیل استرس و ترس از جراحی درخواست بیهوشی کند. البته به ندرت این اتفاق می افتد زیرا بیش از 90 درصد عمل ها به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود.هزینه تزریق بوتاکس بعد از جراحی نیز به شدت کبودی و قرمزی پوست بستگی دارد. اگر این روش طولانی باشد، پزشک ممکن است داروهای مقوی را برای کمک به کاهش تورم و التیام پوست تجویز کند. بهتر است قبل از مراجعه به کلینیک از افرادی که این روش را انجام داده اند بخواهید در مورد سایر هزینه های احتمالی پرس و جو کنند.

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

آیا هزینه تزریق بوتاکس شامل بیمه می شود؟

خیر، از آنجایی که تزریق بوتاکس نیز یک عمل زیبایی سرپایی است، هزینه های آن تحت پوشش بیمه نیست زیرا شرکت های بیمه هزینه خدمات زیبایی و جوانسازی را پوشش نمی دهند.
البته این امکان نیز وجود دارد که برخی افراد به دسته خاصی تعلق داشته باشند و از تزریق بوتاکس برای اهداف درمانی استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با کارشناس شرکت بیمه مربوطه تماس بگیرید.

کاربردهای تزریق بوتاکس

کاربرد زیبایی تزریق بوتاکس در ناحیه صورت و گردن شامل موارد زیر است:

 • از بین بردن خطوط اخم (بین ابروها)
 • از بین بردن چین و چروک پیشانی،
 • رفع چین و چروک دور چشم،
 • بالا بردن و فرم دادن به ابروها،
 • خطوط اطراف لب محو می شود
 • گوشه های لب بلند می شود
 • نوک بینی را بلند کنید،
 • کم کردن عمق چاله چانه،بهبود پوست پرتقالی شدن پوست چانه
 • خطوط عرضی و عمودی گردن را از بین ببرید.

کاربردهای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای چه مناطقی از بدن استفاده می شود؟

 • تزریق به پیشانی : یکی از محبوب ترین کاربردهای بوتاکس رفع چین و چروک پیشانی است. چین و چروک ناشی از نگرانی، استرس و اضطراب یا افزایش سن در پیشانی است که در هنگام عصبانیت یا هیجان بیشتر به چشم می خورد.
 • تزریق بین دو ابرو : چین و چروک های بین دو چشم که به نام 11 خط نیز شناخته می شوند، با افزایش سن بین چشم ها ظاهر می شوند که معمولاً هنگام اخم کردن، نگرانی یا تمرکز بیشتر نمایان می شوند.
 • تزریق چشم :‌درخشان ترین قسمت چشمان شما صورت شماست. لبخند زدن و اخم کردن می تواند به مرور زمان روی چشمان شما تاثیر بگذارد و باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم شود.علاوه بر خطوط خنده، خطوط ظریف دیگری نیز در اطراف چشم وجود دارد که به آنها چین و چروک پای کلاغی می گویند. بوتاکس در اطراف چشم استفاده می شود و بسیار موثر است، به طوری که چشمان شما جذابیت سابق خود را بازیابند و در وسط صورت شما بدرخشند.
 • تزریق لب : چین و چروک های منحنی اطراف دهان به دلیل لبخند زدن یا اخم کردن ایجاد می شود. خط غم، خنده و چین و چروک دور لب و حالت ناراحت و افسرده صورت را می توان با تزریق بوتاکس از بین برد.
 • تزریق به فک : برخی از افراد مستطیل شکل خط فک را دوست ندارند. ماهیچه های جونده که فک را مربع می کنند را می توان با بوتاکس کاهش داد.
 • تزریق گردن : تزریق بوتاکس به راحتی می تواند چین و چروک های نواری گردن را از بین ببرد فقط این ناحیه بسیار حساس است و تنها با یک اشتباه کوچک یا تزریق اشتباه در گردن می تواند منجر به ناتوانی در بلع در گردن بیمار شود.
 • درمان تعریق شدید :تزریق بوتاکس برای افرادی که از تعریق زیاد رنج می برند بسیار موثر است. بوتاکس در این نوع درمان با قطع ارتباط اعصاب محرک سمپاتیک با غدد عرق از ترشح عرق جلوگیری می کند و در نهایت باعث خشک شدن کامل غدد عرق در این ناحیه از بدن می شود. بوتاکس معمولاً در نواحی عمیقی که غدد عرق هستند مانند زیر بغل و کف پا تزریق می شود.
 • درمان میگرن : تزریق بوتاکس در بیماران مبتلا به میگرن باعث قطع یا طولانی شدن فاصله بین حملات سردرد به مدت سه تا چهار ماه می شود.

تزریق بوتاکس برای چه مناطقی از بدن استفاده می شود؟

انواع بوتاکس

در ابتدا باید گفت که عنوان انواع بوتاکس دقیق نیست و دقیق ترین عبارت آن “انواع سم بوتولینوم” است. اما همانطور که در ایران و البته سایر نقاط جهان سم بوتولینوم اغلب به اشتباه به عنوان بوتاکس شناخته می شود، عنوان فوق برای این بخش انتخاب شد. تمامی برندگان این محصول؛ فرمول های مشابه باکتری کلستریدیوم بوتولینوم از نوع A هستند اما همگی یکسان نیستند و باید گفت که نتیجه عملکرد آنها فلج موقت عضلات و در نتیجه کاهش چین و چروک است.

 • بوتاکس: سم بوتولینوم اولین بار در جهان با نام تجاری بوتاکس توسط شرکت آمریکایی Allergan به بازار عرضه شد، بنابراین بیشتر مردم سم بوتولینوم را با نام بوتاکس می شناسند، در حالی که بوتاکس تنها برند یک نوع سم بوتولینوم است. به عنوان تولید کننده بوتاکس در آمریکا، این نوع دارو هرگز به طور رسمی از طریق شرکت های پخش دارو وارد ایران نشده است. این نوع سم بوتولینوم 100 واحد است.
 • بوتاکس دیسپورت: دیسپورت اولین برند سم بوتولینوم بود که به صورت قانونی و رسمی وارد ایران شد و دارای مجوزهای بین المللی دارویی و مجوزهای وزارت بهداشت بود. این دارو در دو بطری 500 و 300 عددی و ساخت کشور انگلستان می باشد. سم بوتولینوم بهترین نوع موجود در ایران است و ماندگاری بالا و عوارض کم دارد و از بسیاری جهات شبیه بوتاکس است.
 • نرونوکس:  ساخت کارخانه داروسازی معروف در کره جنوبی. از نظر دوز و شکل بطری ها مشابه بوتاکس آمریکایی و حاوی بطری های 50 و 100 واحدی است. با مجوز وزارت بهداشت و از طریق مجاری رسمی و قانونی در ایران توزیع و پخش می شود. نام های دیگر این برند بوتولیفت، سیاکس، کونوکس، مدیتوکسین می باشد که در کشورهای دیگر مجاز می باشد. کیفیت این ماده بالا و عوارض آن کم است.
 • کانیتوکس:  Canitox از سم بوتولینوم مشتق شده است و در درجه اول برای درمان انواع چین و چروک های صورت از جمله خطوط لبخند، خطوط پیشانی، خطوط شرمگاهی و خطوط اخم استفاده می شود. این نوع سم بوتولینوم معمولاً مقرون به صرفه تر است. برخی از این سموم فاقد مجوز وزارت بهداشت هستند و به صورت قاچاق وارد ایران می شوند. نام های دیگر عبارتند از Knitux، Anitox، Dermatox، Linuriz، Refine. شرایط نگهداری این محصول را می توان در یخچال (دمای -4 درجه سانتی گراد) نگهداری کرد.
 • زئومین: زئومین تایید شده است و می تواند برای درمان بلفارواسپاسم (پلک زدن غیرارادی) و خطوط اخم متوسط ​​تا شدید استفاده شود. فرمول جدید بوتولینوم نوع A زئومین است که در آن از پروتئین کامپوزیت استفاده نشده و حذف شده است. زئومین از باکتری مسئول بوتولیسم ساخته شده است. سم تزریق شده با سم بوتولینوم به طور موقت فعالیت عضلانی را با خاموش کردن فعالیت عصبی در عضله کاهش می دهد.
 •  Masport : به تازگی سم بوتولینوم ایرانی با نام تجاری Sport وارد بازار شده است که این نوع سم دارای مجوز از وزارت بهداشت بوده و کیفیت و ایمنی آن مورد تایید مراکز معتبر دانشگاهی کشور می باشد. از نظر واحد و قوت دارویی شبیه نوع انگلیسی است ولی قیمت آن کمتر است. استفاده از مدیوم به طور موقت خطوط متوسط ​​تا شدید بین ابروها را درمان می کند.

انواع بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک مجرب و به روش صحیح انجام شود، احتمال بروز عوارض به حداقل می رسد و مضرات بوتاکس بسیار کمتر می شود، البته باید توجه داشت که عوارض بعد از تزریق بوتاکس موقتی بوده و شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • سردرد
 • بیهوشی، حساسیت و درد موضعی در محل تزریق
 • قرمزی، تورم یا سوزش در محل تزریق
 • ترک دوره نقاهت و ایجاد اختلال در فعالیت های روزانه به دلیل نیاز به استراحت
 • افتادگی پلک یکی از عوارض بوتاکس است. اما این افت موقتی است و خیلی زود از بین خواهد رفت.

مزایای تزریق بوتاکس

 • ایمن و موثر
 • ارائه نتایجی ظریف و طبیعی
 • عدم نیاز به استراحت پس از درمان
 • غیرتهاجمی و غیرجراحی

روش تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس، متخصص پوست ابتدا ناحیه مورد نظر را با یک پاک کننده الکلی تمیز می کند. تزریق بوتاکس به طور کلی بدون درد است. اما اگر بیمار به درد حساس باشد، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند تا بیمار کاملاً احساس راحتی کند.. پزشک متخصص ابتدا از بیمار می خواهد که عضلات صورتش را منقبض کند تا بتواند محل دقیق تزریق بوتاکس را پیدا کند، سوزن بسیار ظریفی برای جوانسازی تزریق می کند.طول درمان بستگی به تعداد نواحی تحت درمان دارد، اما تزریق بوتاکس معمولاً 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. در صورت عدم اعمال بیهوشی، بیمار در حین تزریق احساس سوزش خفیفی خواهد کرد. بلافاصله پس از تزریق، بیمار می تواند بدون هیچ مشکلی به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهد، تنها در صورتی که تزریق در ناحیه پیشانی انجام شود، بیمار برای مدت کوتاهی دچار سردرد می شود.

تزریق بوتاکس توسط بهترین دکتر بوتاکس در تهران : اگرچه ممکن است تزریق بوتاکس راحت به نظر برسد، اما در واقع یک روش پزشکی تخصصی است که به آموزش پزشکی در آناتومی و فیزیولوژی عضلات صورت، اعصاب و عروق خونی نیاز دارد. یک پزشک معتبر و متخصص برای تزریق بوتاکس انتخاب شده است تا مراجعین در طول درمان راحت باشند و خطر عوارض برای شما عزیزان به حداقل برسد.یک متخصص پزشکی دقیقا می داند که در کجا و چه مقدار بوتاکس تزریق کند. اگر بوتاکس در جای مناسب تزریق شود، چین و چروک را از بین می برد، اما اگر در فاصله چند میلی متری تزریق شود، باعث بسته شدن چشم یا افتادگی ابرو می شود. همچنین، در صورت عدم استفاده صحیح، ممکن است به نظر برسد که بیمار دچار سکته مغزی شدید شده است. توجه داشته باشید که هنگام جستجوی درمان بوتاکس، انتخاب یک متخصص واجد شرایط یا جراح آموزش دیده مهم است.

روش تزریق بوتاکس

دوران بهبودی تزریق بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس به بیمار دستور داده می شود که از فعالیت بدنی شدید خودداری کند و محل تزریق را به مدت 12 تا 24 ساعت مالش دهد تا از انتشار بوتاکس جلوگیری شود. تورم، کبودی یا قرمزی در محل تزریق طبیعی است و معمولاً پس از چند ساعت فروکش می‌کند، البته اگر بیمار حساسیت پوستی شدید داشته باشد، این عوارض ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد.برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس، نکات زیر را دنبال کنید:

 • ناحیه تحت درمان را حرکت ندهید یا به شدت ماساژ ندهید مگر اینکه پزشکتان دستور دهد.
 • تا 24 ساعت از ورزش های شدید خودداری کنید.
 • به مدت 72 ساعت از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا گرما خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از تعریق بیش از حد از مصرف نمک زیاد خودداری کنید.
 • مدت اثر هر تزریق بوتاکس تقریباً 3 تا 6 ماه است که بسته به پاسخ هر فرد، شدت چین و چروک و سابقه تزریق در موضع متفاوت است.
 • سعی کنید هنگام خواب صورت خود را صاف نگه دارید و برای جلوگیری از تورم، سر خود را کمی بالا بیاورید.
 • برخی از مجاز به تزریق نیستند، از جمله زنان باردار و شیرده، بیماران عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس، سندرم ایتون لامبرت، افراد مبتلا به نارسایی کلیه، افرادی که تحت درمان با داروهای رقیق کننده خون (وارفارین و هپارین) هستند.
 • در صورت متورم شدن صورت، هر ساعت یک بار به مدت 15 دقیقه کمپرس سرد را روی محل تزریق بگذارید.
 • به خاطر داشته باشید که معمولا بین 2 تا 7 روز و تا 14 روز پس از تزریق شروع می شود. یکی دیگر از مزایای این روش شروع سریع فعالیت های روزانه البته با مراقبت های بعد از تزریق است.
 • علاوه بر این، مصرف کنندگان آمینوگلیکوزیدها مانند جنتامایسین، آمیکاسین باید درمان را یک هفته قبل از تزریق بوتاکس تکمیل کرده باشند.

مدت اثر بوتاکس و مدت زمان تزریق بوتاکس

مدت زمان اثر بوتاکس و ماندگاری تزریق بوتاکس به موارد مختلف بستگی دارد. از آنجایی که بوتاکس برای توقف عضلات صورت استفاده می شود، بوتاکس برای چین و چروک های متوسط ​​تا شدید پیشانی، بوتاکس دور چشم (پای کلاغ) و بوتاکس خط شیر استفاده می شود و مدت زمان تزریق بوتاکس در این نواحی متفاوت است.طبق یک منبع مطالعاتی معتبر در سال 2016، زمان اثر بوتاکس معمولا 10-14 روز پس از تزریق بوتاکس ظاهر می شود و شما می توانید اثرات کامل بوتاکس را پس از حدود 10 روز احساس کنید.

کلام آخر 

هزینه تزریق بوتاکس به نوع و برند بوتاکس استفاده شده، مقدار تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ های تزریق بوتاکس و دستمزد پزشک بستگی دارد تا به نتیجه مطلوب برسید. بنابراین هزینه تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است. تزریق بوتاکس به عنوان یک استراتژی درمانی برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این روش غیر تهاجمی است و نتایج خوبی به همراه دارد. از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

3.7/5 - (3 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا