جراحی زیباییزیباییسلامتی

هزینه لازک چشم چقدر است؟ 【سال 1402】❤️

لازک چشم یکی از عمل هایی است که امروزه به عنوان یکی از جراحی های زیبایی شناخته می شود. یکی از مهمترین فاکتورهای این جراحی، هزینه لازک چشم است. سایت پزشکا در همه مقالات خود سعی دارد بهترین مطالب را در اختیار کاربران خود قرار دهد. متاسفانه به علت هزینه های بالا این جراحی، اکثر افراد برای انجام آن منصرف می شوند. مراکزی وجود دارند که با کمترین هزینه ها یا با تخفیف، عمل لیزیک یا لازک را با مدرن ترین تجهیزات موجود در دنیا، زیر نظر بهترین متخصصان در کلینیک های تخصصی خود انجام می دهند.

هزینه لازک چشم در تهران

هزینه لازک چشم در تهران به عوامل مختلفی می تواند بستگی داشته باشد. یکی از مهم ترین آن ها که بر هزینه لازک چشم در تهران موثر می باشد، جراح است. قطعا جراحان مشهور و مجرب هزینه های بیشتری را برای انجام عمل درخواست می کنند. از عوامل دیگری که در قیمت Hن می تواند موثر باشد، ابزار و وسایل به کار رفته می باشد. استفاده از تکنولوژی های به روز هزینه های جراحی را افزایش می دهد. قیمت لازک چشم در کلینیک های گوناگون یا در بیمارستان های متفاوت بوده و به عوامل دیگری بستگی دارد.

برخی پزشکان هزینه های خدماتی که در کنار جراحی ارائه می دهند نیز دریافت می کنند. این عمل نیز مانند بقیه جراحی های زیبایی هر ساله می تواند هزینه های آن صعودی شود. در شهر تهران، به علت بزرگی و جمعیت زیاد شهر و وجود متخصصان برتر، داوطلبان زیادی نیز وجود دارد که به همین دلیل هزینه لازک چشم دراین شهر نسبت به سایر شهرهای کشور بیشتر می باشد. می توانید برای اطلاع از هزینه های لازک چشم در تهران به بهترین مرکز لازک در تهران مراجعه کرده و بعد از مشاوره و اطلاع از هزینه های آن اقدام به جراحی کنید.

عمل لازک چیست؟

عمل لازک، برای از بین بردن نقص های چشم مثل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم قابل انجام می باشد. بعد از انجام جراحی لازک، بینایی فرد کامل شده و نیاز به استفاده از عینک و لنز های طبی نمی باشد. در سال 1999 میلادی برای اولین بار یک چشم پزشک آمریکایی، لازک را اختراع کرد. در این جراحی برای انجام عمل از لیزر اگزایمر استفاده می کنند. در این روش، بخش سطحی قرنیه که اپی تلیوم نام دارد برداشته شده و سطح روی قرنیه لیزر می شود.

یکی از مزیت های جراحی لازک نسبت به جراحی های دیگر این است که در روش های دیگر بیمار عارضه ای از برش قرنیه را تجربه نخواهد کرد. برای انجام عمل لازک، پزشک برخی از آزمایشات اولیه را توصیه می کند؛ چون بهترین متخصص چشم پزشکی قبلا از انجام لازک، نیازمند است که برخی شرایط عمومی و فیزیولوژی بدن بیمار مورد بررسی قرار گیرد.

عمل لازک چیست؟

هزینه عمل فمتولیزیک چشم

هزینه عمل فمتولیزیک چشم در مقایسه با هزینه لازک چشم بسیار بیشتر می باشد. این قیمت با توجه به تجهیزات پیشرفته و پیچیدگی، بسیار بالا تر می باشد. این جراحی امنیت بیشتری دارد، به همین دلیل قیمت آن از عمل هایی که با تیغ جراحی صورت می گیرد، بیشتر می باشد. عمل فمتولیزیک  چشم، با روش جدیدتری نسبت به سایر عمل ها که در آن از تیغ جراحی برای برش نازک قرنیه جهت انجام عمل لیزری استفاده نمی کنند. در این روش از جراحی، برش قرنیه چشم توسط نور لیزری که بسیار دقیق تر است، توسط فمتولیریک انجام خواهد شد. این عمل برای افرادی که دارای قرنیه های نازک می باشند، بسیار مناسب بوده و از نظر دقت و امنیت از سطح بالایی برخوردار است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این عمل بهتر است که به بهترین دکتر قرنیه در ایران مراجعه کرده و بعد از بررسی و آزمایشات مربوطه درباره قرنیه بیمار، بهترین روش را برای جراحی انتخاب شود. در حال حاضر، جراحی لیزیک یا لازک که بدون تیغ جراحی انجام می شود، در میان مردم معروف تر می باشد که می تواند برای از بین بردن مشکلات بینایی نیز مناسب باشد. اهمیت این جراحی برای افرادی که از تیغ جراحی هراس دارند، همچنین افرادی با قرنیه های لازک بسیار مناسب می باشد. در حال حاضر هزینه عمل لازک نیز مانند هزینه دیگر جراحی های چشم هر ساله افزایش می یابد.

شرایط مناسب برای انجام لازک چشم

افرادی که نمی توانند لیزیک را انجام دهند، عمل لازک می تواند گزینه بهتری برای آن ها باشد. برای انجام عمل لازک، حداقل سن بیمار باید 18 سال کامل باشد و در طول یک سال گذشته شماره چشم فرد ثابت شده باشد. داشتن مشکلات چشم در گذشته، می تواند در نتایج لازک اثراتی به وجود آورد. افرادی که دارای قرنیه چشم بسیار نازکی هستند، همچنین کسانی که دارای نزدیک بینی شدید می باشند، انجام عمل لازک برای آن ها می تواند گزینه بهتری باشد. هر چند بهتر است که برای این کار مزایا و معایب این عمل را مطالعه کرده و سپس اقدام به انجام لازک کنید.

جدیدترین تکنولوژی لیزر جهان

استفاده از جدیدترین تکنولوژی لیزر در جراحی چشم، یکی از افتخارات علم پزشکی می باشد. در برخی کلینیک ها با این که از جدید ترین دستگاه های روز دنیا استفاده می شود، هزینه لازک چشم با قیمت های مناسبی صورت می گیرد. این دستگاه ها نزدیک بینی را تا منفی 14، دور بینی را تا مثبت 6، آستیگماتیسم را از منفی 6 تا مثبت 6، بهبود می بخشد. سرعت بالای این لیزر که قادر است نزدیک بینی را در 1.4 ثانیه بتراشد. این امر سبب راحتی جراحی برای پزشک و بیمار می شود.

دقت بالای این پرتوهای لیزر، باعث می شود، تراش قرنیه با کیفیت بالا و در سطح صافی انجام شود. سرعت این دستگاه لیزیک چشم 1050 می باشد و اگر در هنگام جراحی چشم بیمار حرکت کند، لیزر چشم بیمار را دنبال کرده و اگر بیمار سر خود را تکان دهد لیزر حرکت نکرده و ثابت می شود. در صورتی که بعضی از لیزر ها دارای این امکان نمی باشند. یکی دیگر از این ویژگی های دستگاه، این است که لیزر به صورت نقطه ای کار می کند و می تواند بر اساس نقشه چشم فرد، نواقص چشم را از جمله دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم را درمان کند.

جدیدترین تکنولوژی لیزر جهان

چه عواملی می تواند بر هزینه لازک چشم موثر باشد؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، هزینه لازک چشم در کلینیک ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل، هزینه واقعی که برای جراحی پرداخت خواهید کرد، به  عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله آن ها می توان به تجربه و شهرت جراح و نوع فناوری موجود را برای درمان بیمار دانست. بعضی از جراحان چشم برای ارائه هزینه لازک چشم، همه ی روش هایی که برای این عمل در نظر می گیرند را در هزینه آن موثر می دانند.

یعنی این که در برخی از این مراکز جراحی، برای موارد استثنا هزینه های لازک چشم بیشتر می شود. این کار باعث افزایش هزینه های عمل لیزیک می شود.

هزینه لازک چشم آستیگمات چقدر است؟

اشتباه شایعی که اکثر افراد برای انجام لیزیک می کنند، این است که عمل لیزیک برای چشم های آستیگمات امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل، باید گفت: اگر چشم بیمار دچار قوز قرنیه زیاد نباشد، عمل لیزیک برای چشمان آستیگمات نیز ممکن می باشد. حتی چشمانی با نمره 0.5 تا 6 برای همه چشم ها قابل انجام می باشد. قیمت عمل لیزیک برای چشم هایی که دچار آستیگمات می باشد، با چشمانی که نزدیک یا دور بینی ضعیفی دارند، تفاوتی ندارد و با همان قیمت انجام می شود. در واقع نمره چشم شما تاثیری بر روی هزینه لازک چشم شما نخواهد داشت.

معایب عمل لازک

درست است که عمل لازک یک عمل موفقیت آمیز می باشد ولی این عمل هم مانند بقیه جراحی ها دارای معایب هایی می باشد که عبارت اند از :

 • احساس درد بعد از عمل در روش لازک بیشتر از دیگر روش ها می باشد.
 • استفاده از قطره های استروئیدی باید به مدت چند هفته بعد از عمل استفاده شود.
 • برای جلوگیری از برخورد پلک ها بعد از عمل لازک، از لیز تماسی بانداژ استفاده می شود. این لایه حفاظتی، اغلب دو هفته زمان می برد تا بازیابی دید بعد از انجام جراحی پدید می آید.
 • برای درمان چشم در عمل لازک، دوران نقاهت طولانی تری نسبت به بقیه روش ها دارد. معمولا یک تا دو هفته زمان می برد تا دید کامل بعد از عمل لازک اتفاق بی افتد.

مزایای عمل لازک

عمل لازک نسبت به دیگر روش ها دارای مزایایی است که در ادامه به آن می پردازیم:

 • زمان جراحی بسیار کوتاه می باشد.
 • هزینه عمل لازک اقتصادی تر می باشد.
 • عمل لازک بیشتر از یک بار می توان انجام داد.
 • به اعصاب قرنیه در عمل کمتر آسیب می رساند.
 • برای انجام این عمل، پزشک به دستیار نیاز نخواهد داشت.
 • عوارض خشکی چشم بعد از عمل در این روش نسبت به روش های دیگر کمتر می باشد.
 • عمل لازک به بیهوشی نیاز ندارد و با استفاده از قطره های بی حسی عمل انجام می شود.
 • در هنگام انجام عمل لازک بیمار درد خاصی را تجربه نخواهد کرد و فرد احساس سوزش نمی کند.
 • میانه ی قرنیه (استروما) دستکاری نخواهد شد و در نتیجه استحکام آن از بین نمی رود. آسیب به قرینه کمتر می باشد.

مزایای عمل لازک

روش های کاهش هزینه لازک چشم چه مواردی است؟

روش های برای کاهش هزینه لازک چشم وجود دارد، به عنوان مثال می توان گفت: گاهی برخی از سازمان ها و کلینیک ها در مناسب های خاص، هزینه ویژه ای برای لیزیک و دیگر جراحی ها را ارائه می دهند. طبق اطلاعات به دست آمده در سال گذشته، 41 درصد از جراحان در جهان، برنامه های پرداخت مالی و پرداخت ویژه را برای بیماران خود فراهم کرده بودند. باید توجه داشته باشید که بعضی از کارفرمایان بزرگ، بخشی از هزینه لازک چشم را برای کارمندان خود در نظر می گیرند.

اگر در برخی شرکت های بزرگ کار می کنید، از مزیت های احتمالی آن که ممکن است هزینه لازک چشم باشد را تقبل کنند. همچنین اگر در ارتش مشغول به کار باشید، هزینه لازک چشم و برخی از جراحی ها می تواند برای شما ارزان تر و در دسترس تر باشد. برای این کار باید شرایط شما با شرایط آن ها یکسان باشد، به وضعیت سلامتی چشمانتان بستگی خواهد داشت.

آیا بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی هزینه لازک چشم را پوشش می دهد؟

بعضی از مراکز بیمه، مانند تامین اجتماعی، هزینه لازک چشم را پوشش نمی دهد، چون این جراحی ها از نظر پزشکی ضرورت ندارد. به همین دلیل برخی از کارفرمایان با یک مرکز لیزری، برای تعیین قیمت های ویژه قرار دادهایی را شکل می دهند. اگر بیمار دارای بیمه تکمیلی باشد، در صورتی که در تعهدات بیمه ثانویه خود این موضوع درج شده باشد، معمولا بیمه هزینه لازک چشم را در صورتی که میزان نمره چشم ها بالاتر از 6 باشد، می پردازد.

آیا هزینه لازک چشم معیار مناسبی برای انتخاب مرکز چشم پزشکی می باشد؟

امکان دارد که به علت هزینه های کمتر لازک چشم، برای انجام این کار، بدون اطلاع از تجربه جراح و رضایت مراجعین به آن مراکز مراجعه کنید، ممکن است به نتایج خوبی دست پیدا نکنید. ابتدا باید از پیشرفته بودن تجهیزات آن و کادر پزشکی و متخصصان آن مجموعه اطلاعات و نتایج کاملی را به دست آورید، سپس برای مشاوره و جراحی به آن مرکز مراجعه کرده و لازک چشم خود را انجام دهید.

عوارض عمل لازک

عمل لازک به عنوان یکی از شایع ترین عمل ها بوده و درصد موفقیت در این عمل بالا می باشد. اما با این حال مثل خیلی از جراحی های دیگر می تواند دارای عارضه هایی باشد. بسیاری از عوارض های جانبی و مشکلات احتمالی بعد از انجام عمل لازک عبارت اند از:

مشکل در بینایی : حساس بودن به نور و احساس سوزش خفیف در چشم، می تواند از عوارض احتمالی این عمل باشد که بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. ولی در برخی از موارد عوارضی مانند دید هاله ای، دید مه آلود و خیرگی در شب مشاهده شده است. در بیشتر مواقع آن عوارض موقت بوده و بعد از گذشت 6 ماه بعد از عمل، درمان می شود.

خشکی چشم : یکی از عوارض هایی که در انجام عمل شایع می باشد، خشکی چشم است. خشکی چشم که با کاهش تولید چشم همراه می باشد، موجب ناراحتی و ایجاد مشکلاتی در چشم خواهد شد. خشکی چشم به دلیل صدمه ای که به اعصاب قرنیه وارد می کند، به وجود می آید. این عوارض دائمی نمی باشد و بعد از گذشت مدتی با استفاده از قطره های مخصوص درمان می شود.

عفونت چشم : این عوارض جز کمیاب ترین عارضه بعد از انجام لازک می باشد. برای پیشگیری از عفونت، سریعا بعد از عمل باید از قطره های چشمی استفاده شود که باعث جلوگیری از عفونت چشم می شود.

مشکل در پرده چشمی : بعد از انجام عمل لازک، یک پرده نازک را که فلپ لیزیک نام دارد، روی سطح قرنیه قرار می دهند. در برخی موارد، این پرده به درستی به کار برده نمی شود و به درستی بر روی سطح قرنیه نمی چسبد. در صورت بروز این عوارض، در بینایی فرد اختلال به وجود خواهد آمد.

عدم اصلاح بینایی : یکی از عوارض های دیگر احتمال دارد بعد از انجام لازک بینایی فرد به صورت کامل برنگردد. این عوارض خیلی نادر است اما موجب شده افراد برای انجام بعضی از کارها و فعالیت های روزمره خود به عینک و لنز طبی نیاز پیدا کنند. عدم اصااح بینایی بعد از عمل لازک امکان دارد به دلیل کم یا زیاد برداشتن سطح قرنیه رخ دهد. ولی با همه این عوارض احتمالی، عمل لازک نسب به سایر روش ها برای از بین بردن نقص های چشم دارای عارضه کمتری می باشد و احتمال عدم موفقیت در این عمل بسیار کم می باشد.

عوارض عمل لازک

مراقبت های بعد از عمل لازک

عمل لازک یک عمل سرپایی است و مدت زمان لازم برای انجام این عمل بسیار کم می باشد. بیمار بعد از یک استراحت یک روزه می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد. برای درمان کامل بهتر است بیمار مراقبت های بعد از عمل را به طور کامل رعایت کند.

 • بعد از جراحی لازک، باید از نگاه مستقیم به نور دوری کرد.
 • حداقل تا دو ماه بعد از عمل نباید ورزش های سنگین انجام شود.
 • در صورت احساس درد، از داروهای مسکن تجویز شده استفاده کنید.
 • بعد از عمل تا حدود یک ماه، از مالیدن و فشار به چشم پرهیز کنید.
 • پس از جراحی لازک از داروها و قطره های تجویز شده طبق دستور پزشک در زمان های تعیین شده استفاده شود.
 • تا زمانی که باند ها بر روی چشم قرار دارد بهتر است بیمار به خوبی استراحت کرده تا اپی تلیوم به خوبی ترمیم شود.
 • شنا کردن بعد از 3 الی 4 هفته بعد از عمل ممنوع است و بعد از این مدت باید حتما از عینک شنا استفاده شود.
 • بعد از عمل نباید تا چندین ماه از لنز های زیبایی استفاده کرد، چون استفاده از لنز های زیبایی ممکن است باعث ایجاد مشکلات عفونی در چشم شود.
 • استفاده از عینک های آفتابی مناسب و استاندارد بعد از عمل ضرورت دارد؛ چون عینک های آفتابی از برخورد اشعه خورشید به چشم جلوگیری می کنند و از آسیب به آن جلوگیری می شود.
 • تا 4 روز بعد از عمل و تا هنگام برداشتن باند چشم ها نباید شسته شود. برای تمیز کردن صورت بهتر است در این مدت از دستمال های مرطوب استفاده کنید.

دوران نقاهت عمل لازک

دوران نقاهت عمل لازک و مدت زمان اصلاح دید بعد از عمل، به شماره چشم بیمار بستگی دارد. این مدت زمان بین 2 هفته تا 2ماه متغیر است. افرادی که دارای شماره چشم بالا و نزدیک بینی های شدید می باشند، مدت زمان بیشتری زمان می برد تا دید آن ها کامل شود. بهتر است برای بهبود کامل سلامت چشم های خود، از تمام دستورات پزشک خود پیروی کرده و داروهای تجویز شده را طبق دستور استفاده نمایید.

کلام آخر

از شما برای خواندن این مقاله سپاس گذاریم، امیدوارم این مطالب برای شما مفیده بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است بهترین مطالب را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. عمل لازک یکی از مهم ترین جراحی هایی است که هم جنبه زیبایی و هم درمانی دارد. چشم عضوی حساس بوده و برای انجام این عمل، خود را به دست افراد مجرب و با تجربه بسپارید و هزینه لازک چشم را در اولویت خود قرار ندهید.

لازک یکی از بهترین روش ها برای درمان ضعیفی چشم بوده و با استفاده از آن می توانید از عینک و لنز های طبی دوری کنید. برای خواندن مقاله بهترین دکتر شبکیه چشم در تهران می توانید به لینک درج شده مراجعه کنید.

 

3.5/5 - (22 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا