زیبایی

هزینه تزریق چربی چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست و از بین بردن چروک های صورت، تزریق چربی می باشد. سایت پزشکا تصمیم گرفته است در این مقاله هزینه تزریق چربی را مورد نقد و بررسی قرار دهد. برای تزریق چربی پزشک با توجه به نوع و جنس پوست و مقدار چین و چروک پوست فرد مراجعه کننده، اندازه چربی را برای تزریق معین کرده و با روش های ویژه آن را به منافذ پوست و چین و چروک ها وارد می کنند. اغلب قبل از انجام این کار مشاوره های حضوری صورت می گیرد و می توان از انتظارات فرد و هدف پزشک مطلع شد. یعنی می توان گفت با این مشاوره، پزشک می تواند با توجه به انتظارات شما و جنس پوست، شما را از هزینه تقریبی تزریق چربی آگاه کند.

امروزه به دلیل به وجود آمدن روش های درمانی و زیبایی متعدد، تزریق چربی نیز جز یکی از پرطرفدار ترین موارد محسوب می شود. که متخصص با استفاده از طریق بی حسی های موضعی، سلول های چربی را به قسمت های مورد نیاز بدن و صورت تزریق می کند، همچنین این کار به علت نداشتن عارضه و خطرات احتمالی برای فرورفتگی ها، برجسته کردن قسمت های صورت و بدن، خط و خطوط صورت که در اثر لاغری یا حتی چین چروک هایی که در اثر کهولت سن به وجود آمده است استفاده می شود. بهتر است این کار توسط بهترین دکتر تزریق چربی در تهران انجام شود.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی به حساب می آید. حتی از چربی به عنوان یک فیلر نیز استفاده می شود، چربی یا حجم دهنده های پوستی، دسته ای از مواد تزریقی می باشند که با ورود به لایه های از پوست، باعث حجم دهی و جوانسازی پوست می شوند. فیلرها انواع مختلفی دارد که در ایران بیشتر به نام تزریق چربی شناخته می شود. تزریق چربی نیز دسته ای از فیلرها هستند.

برای تزریق چربی، از چربی های اضافی بدن فرد استفاده می شود. زیرا اثر و ماندگاری بیشتری دارد و بافت های بدن بعد از تزریق چربی واکنش و حساسیتی به آن نشان نمی دهد. به همین دلیل اگر به صورت اصولی و تخصصی انجام شود، خطراتی بسیار کمی را به دنبال خواهد داشت.

تزریق چربی چیست؟

هزینه تزریق چربی

معمولا یکی از سوالات که در اولویت قرار دارد این است که هزینه تزریق چربی چقدر است؟ آیا تزریق چربی مقرون به صرفه است؟ عوامل مختلفی می تواند در هزینه تزریق چربی موثر باشد. حتی یکی از عوامل برای انجام تزریق چربی هزینه آن می باشد. اما چه چیزی می تواند هزینه آن را تعین کند؟ هزینه تزریق چربی مانند بقیه موارد زیباسازی می تواند تحت تاثیر فاکتور هایی قرار گیرد، به طور کلی نمی توان گفت هزینه تزریق چربی برای حجم دهی به قسمت هایی از نقاط صورت یا بدن به طور دقیق چقدر است و عامل تعیین کننده هزینه تزریق چربی می تواند تحت عنوان موارد زیر قرار گرفت :

 • دستگاه مورد استفاده : هزینه دستگاهی که برای استخراج چربی از بدن فرد مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل نسبت به دستگاه های دیگر قیمت های متفاوتی دارد.
 • تعداد جلسات : تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق چربی (جهت افزایش ماندگاری) و عوامل موثر دیگر وجود دارد که هزینه تزریق چربی را تعیین می کند.
 • روش تزریق : مهارت و تجربه پزشک تزریق کننده و اعتباری کلینیک زیبایی نیز در هزینه نهایی تزریق چربی تاثیر گذار است.
 • ناحیه تزریق : هزینه انتقال چربی بدن به صورت و بدن، بسته به گستردگی و اندازه عضو تحت درمان و تعداد آن متفاوت می باشد.
 • امکانات و تجهیزات : اهمییت تجهیزات و امکانات برای انجام تزریق را نمی توان در هزینه های آن نایده گرفت. به همین دلیل هزینه بهترین کلینیک زیبایی که از تجهیزات مدرن و پیشرفته تری استفاده می کنند، باید هزینه بیشتری برای انجام خدمات خود بپردازید.

هزینه تزریق چربی در تهران

هزینه تزریق چربی برای افراد مختلف بسته به انتخاب ان ها متفاوت است چون این عمل برای همه ی افراد به یک صورت نیست. این هزینه ها به نوع کلینیک و یا مرکز درمانی همچنین انتخاب پزشکان با تجربه و با مهارت بالا بستگی دارد. انتخاب اینکه به کدام کلینیک یا مرکز درمانی مراجعه کنیم به عوامل متعددی بستگی دارد و به همان اندازه هم هزینه های ناشی از آن می تواند موثر باشد. در سراسر کشور هزینه تزریق چربی متفاوت است. در شهر تهران، به علت کلان شهر بودن و جمعیت بیشتری نسبت به بقیه شهرها کلینیک های زیبایی دیگری برای انجام خدمات زیبایی وجود دارد که در برابر خدمات عالی هزینه های مناسبی را ارائه می دهند. ولی اگر به علت کمبود هزینه نزد فرد بی تجربه و کم مهارتی تزریق چربی انجام دهید، می تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

در شهر تهران نیز به علت زیاد بودن کلینیک های مختلفی و افراد کم تجربه و غیر متخصص هزینه ها متغیر می باشد. ولی ممکن است هزینه های در شهر تهران و در مناطق شمال تهران بیشتر باشد. در نتیجه بهتر است با مراجعه حضوری و انجام مشاوره از هزینه آن مطلع شوید. همچنین مقدار چربی تزریق شده نیز در هزینه آن بی تاثیر نمی باشد که می توان گفت یکی از مهم ترین نکات در این عمل می باشد. همچنین مراقبت هایی باید قبل و بعد از تزریق صورت بگیرد تا انجام این عمل تاثیر گذار باشد و تا حد امکان بهتر است استرس و ترس و نگرانی را از خود دور کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

هزینه تزریق چربی در تهران

هزینه تزریق چربی به روش های های مختلف چگونه است؟

با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر کردیم تزریق چربی می تواند در حدود قیمت گسترده ای نوسان داشته باشد زیرا بهترین دکتر تزریق چربی در کرج و کلینیک و متخصصان دیگر شهر ها با توجه به امکاناتی که در اختیار افراد می گذارند می تواند از نظر تعیین هزینه ها متفاوت باشد. امروزه روش های تزریق با روش های مختلف و جدیدتری صورت می گیرد که در ادامه این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد :

هزینه تزریق چربی به روش میکرو فت

مراحل تزریق چربی ابتدا با ساکشن چربی از شکم، باسن و دیگر نقاط بدن انجام می شود، سپس چربی اضافی برداشته شده و برای تزریق آماده می شود. این روش همانطور که از نام آن پیداست، چربی ها را به ذرات میکرومتری تبدیل کرده و بعد از تزریق، آن ذرات ریز به شکل بهتر و یکسانی در زیر پوست قرار می گیرند و در اخر نتیجه ای زیبا و طبیعی در چهره و اندام ها، فرد دوره نقاهت کوتاه تری را می گذراند. هزینه تزریق چربی به روش میکرو فت کمی متفاوت تر نسبت به بقیه روش های تزریق چربی می باشد، چون طی این مراحل نیاز به تصفیه و ریز کردن ذرات چربی به ابعاد میکرومتری می باشد.

هزینه تزریق چربی با روش نانو فت

روش های پیشرفته تری برای تزریق چربی به وجود امده است، که یکی از آن ها نانو فت می باشد. متخصصان تحقیق کرده اند تزریق چربی علاوه بر حجم دهی می تواند اثرات مفیدی بر روی بدن داشته باشد، از این و با تصفیه و ساکشن شدن و خرد کردن ذرات آن تا ابعاد نانومتری می توان به نتیجه های عالی رسید. چربی های نانو متری به عنوان منبعی از سلول ها معرفی می شوند و با تزریق آن به صورت، گونه و زیر چشم ها و… به مرور شاهد بازسازی و ترمیم پوست آن قسمت ها می شود. در واقع تزریق چربی به روش نانو فت یک عمل زیبایی به حساب نمی آیند بلکه روشی موثر برای بدن است، از طرفی ماندگاری تزریق چربی شده به مراتب طولانی تر از دیگر روش های تزریق چربی است. طبیعی است که هزینه های تزیرق چربی به روش نانو فت بیشتر از روش های دیگر می باشند.

هزینه تزریق چربی به صورت 

زمانی که از فیلر ها دیگری برای حجم دهی به صورت و بدن استفاده می‌شود، مبلغ بیشتری برای خرید آن ها باید پرداخت. در روش تزریق چربی این هزینه وجود ندارد و فیلر مورد نیاز از بدن خود فرد برداشته می‌شود. چربی ساکشن شده از نقاط مختلف بدن ابتدا تصفیه و با مهارت خاصی به صورت، زیر چشم‌ها، پیشانی و گونه‌ها تزریق می‌شود. مایای این روش در مقایسه با دیگر فیلرها این است که سازگاری بیشتری با بدن فرد دارد و همچنین هیچگونه عوارضی برای بدن فرد به همراه نخواهد داشت.

روش هایی که برای تزریق چربی استفاده می شود هزینه های مختلفی دارند. این روش لاغری صورت را رفع کرده و چروک های پوست را از بین می برد و گودی و تیرگی های ناشی از آن را نیز رفع می کند، به همین دلیل هزینه تزریق چربی ها یکسان نمی باشند. همچنین افرادی که گونه های استخوانی یا مشکلات نقص و گودی زیر لب دارند می توانند با تزریق چربی تناسب زیبا و طبیعی تری را در چهره خود به وجود آورند.

هزینه تزریق چربی به زیر چشم

افرادی که به دلایل مختلف دچار گودی و تیرگی در زیر چشم ها هستند، می توانند به سادگی این مشکل را برطرف می کنند. تزریق چربی به زیر چشم ها تیرگی و گودی زیر چشم را از بین می برد و به صورت زیبایی می بخشید. تزریق چربی زیر چشم چون با روش نانو فت انجام می شود، نتیجه بهتر و هزینه های بیشتری در پی خواهد داشت.

هزینه تزریق چربی به سینه

یکی از موارد پرکاربرد تزریق چربی، برای حجم دهی به سینه هاست و به ترتیب زنانی که سینه های کوچکی دارند توسط این کار می توانند سایز آن را افزایش دهند. هزینه تزریق چربی به سینه بر اساس فاکتور های مختلف یکسان نمی باشد. برای رسیدن به نتیجه مورد نظر بهتر است به بهترین دکتر تزریق چربی در اصفهان و یا در محل نزدیک زندگیتان مراجعه کنید. برای تزریق چربی به سینه روش های مختلفی وجود دارد. که در مراحل های گوناگونی صورت می گیرد. این روش ها طرفداران زیادی دارد ولی برای انجام این کار بهتری است پزشک شرایط جسمی و سلامت شما را بررسی کند.

هزینه تزریق به گونه

یکی دیگر از کاربرد های تزریق چربی، حجم دهی به و تزریق چربی برای گونه ها می باشد. هزینه تزریق چربی به گونه با توجه به حساسیت های عمل، تجهیزات و چربی مورد نظر متفاوت می باشد. تزریق چربی برای آقایان و خانم ها برای جوانسازی صورت استفاده می شود. افرادی که این تزریق را انجام می دهند، باید علم کافی در این زمینه را داشته باشند تا آسیبی به بدن فرد وارد نشود.

هزینه تزریق به گونه

مراحل تزریق چربی

در این روش درمانی ابتدا چربی از نقاط مختلف بدن به روش لیپوساکشن استخراج شده و چربی استخراج شده را استریل و خالص سازی می کنند و سپس با استفاده از سرنگ های خاص به محل مورد نظر تزریق می شود. در ادامه این مقاله به ترتیب مراحل تزریق چربی را شرح می دهیم :

  • استخراج چربی : بیش از شروع کار، جراح با همفکری فرد، محل استخراج چربی را مشخص کرده و با استفاده از داروی بی حسی موضعی، در آن منطقهی استخراج شده را بی حس می کنند. سپس در آن محل برش کوچکی ایجاد شده و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن مقدار چربی مورد نظر استخراج می شود.
  • خالص سازی و انتقال : چربی استخراج شده در دستگاه سانتریفوژ قرار می گیرد. این دستگاه با استفاده از ویژگی های گریز و مرکز، موجب جداسازی ناخالصی های موجود در چربی استخراج شده می شود. چربی های آماده شده توسط سرنگ های کوچک و مخصوصی قرار می دهند تا برای مرحله ی جایگذاری آماده شود.
  • جایگذاری : در این مرحله محل های مورد نظر برای تزریق چربی آماده سازی می شود. جراح یا متخصص پوست سرنگ مخصوص را به قسمت های مورد نظر وارد می کند. در این مرحله ممکن است که روشهای متعددی مورد استفاده قرار بگیرد. اغلب سوزن چند بار به پوست وارد و از آن خارج می شود و در هربار مقدار کمی چربی تزریق می شود. خطی از چربی در لایه های زیر پوست قرار گرفته تا شبکه ای از خطوط در لایه های مورد نظر دیگر تشکیل می شود.

هزینه های قبل و بعد از تزریق چربی

شاید بگویید که چرا باید قبل از تزریق چربی که هنوز عملی صورت نگرفته است هزینه ای بپردازیم، ولی قبل از آن باید مقاله هر آنچه قبل از تزریق چربی به صورت باید بدانیم مطالعه کنید. به همین دلیل باید بدانید که هزینه های قبل از تزریق شامل آزمایش هایی است که برای تعیین وضعیت جسمانی فرد گرفته می شود. متخصص بر اساس آزمایش ها متوجه می شود که آن فرد چقدر برای تزریق نیاز دارد. بعد از عمل نیز اما ممکن دارد هزینه هایی مانند پانسمان و داروهای تقویتی و گن های مخصوص و … به هزینه های شما اضافه شود.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک جراح چقدر است؟

یکی از مهم ترین عامل در تعیین هزینه تزریق چربی دستمزد پزشک و هزینه های کلینیک می باشد. اغلب قیمت پزشکان با توجه به محل و مهارت ان ها متفاوت بوده است و اگر به دنبال متخصص خبره هستید، باید هزینه بیشتری نیز بپردازید. همچنین هزینه های کلینیک نیز به آن افزوده می شود. کلینیک ها نیز با توجه به خدماتی که ارائه می دهند ممکن است هزینه های بیشتری دریافت کنند. برخی از متخصصان برای ویزیت های قبل از عمل هزینه دریافت می کنند. به هم نی دلیل باعث شده است کمی از انتظار دور باشد، چون برخی از پزشکان تا 6 ماه فرد را رایگان ویزیت می کنند . به همین دلیل بهتر است قبل از عمل با کسب اطلاعات و آگاهی کافی اقدام به این کار کنید و از هزینه های آن مطلع باشید.

آیا هزینه های تزریق چربی توسط بیمه پرداخت خواهد شد؟

به طور کلی برای انجام عمل های زیبایی و همچنین تزریق چربی بیمه های درمانی تعلق نمی گیرد به غیر از حالاتی که برای افراد در اتفاقات و یا حوادثی از جمله تصادفات و اتفاقاتی مانند آن دچار نقص شده اند که بیمه آن را پوشش خواهد داد. در حالت کلی برای انجام عمل های زیبایی و همچنین تزریق چربی بیمه های درمانی تعلق نمی گیرد و به غیر از حالاتی که برای افراد در اتفاقات و با حوادثی از جمله تصادفات و اتفاقاتی از این قبیل که فرد را دچار نقص می کند هزینه توسط بیمه پوشش داده می شود. عمل تزریق چربی نیز از این قانون پیروی می کند و از این قاعده مستثنا نیست که در نتیجه می توان گفت افراد معمولی که قصد انجام عمل انتقال چربی را دارند باید با استفاده از هزینه های شخصی خود این کار ار انجام دهند و نمی توانند از بیمه های درمانی برای تزریق چربی استفاده کنند.

اگر عمل تزریق چربی خود را در کلینیک ها و مراکز درمانی معتبر انجام دهید، این کلینیک ها معمولا تعهداتی را برای مشتریان خود ارائه می دهند که از جمله ی این تعهدات این است که اگر در هنگام انتقال چربی و یا انجام بقیه خدمات کوتاهی کنند و یا اشتباهی از سمت کلینیک برای کسی رخ دهد کلینیک باید درصد جبران این اشتباه بر بیاید. از سوی دیگر که در مورد بیمه برای عمل های زیبایی باید گوشزد کرد این است که اگر دارویی از طرف پزشک برای بیمار توصیه می شود. در صورتی که دارو دست ساز نبوده و مجاز باشد می تواند در پرداخت هزینه های دارو از بیمه درمانی کمک بگیرند.

آیا هزینه های تزریق چربی توسط بیمه پرداخت خواهد شد؟

آیا پرداخت هزینه تزریق چربی ارزش دارد؟

عمل تزریق چربی و پرداخت هزینه های آن به دلایل مختلفی ارزشمند می باشد. یکی از دلایل این است که انتقال چربی بر خلاف عمل هایی مانند پروتز و تزریق ژل حالت عادی بدن را حفظ کرده و اجازه نمی دهند تا بدن به صورت غیر عادی نمایان می شود که این نکته برای افراد بسیار قابل توجه می باشد از دیگر نکات که برای پرداخت هزینه های این عمل بسیار ارزشمند می باشد ماندگاری و دوام عمل تزریق چربی می باشد، به دلیل این که چربی از خود بدن فرد گرفته شده است دوام و حتی ایمنی بالاتری نسبت به دیگر روش ها دارد که باید به آن دقت کرد.

از دیگر مزایا که باید گفت این است که بعد از تزریق چربی شما می توانید پس از گذشت 3 تا 5 روز به محل کار خود باز گشته و کارهای روزانه خود را انجام دهید. همچنین پس از گذشت 7 الی 10 روز از عمل چربی شما می تواند فعالیت های ورزشی خود را از سر بگیرند و  فعالیت های خود را شروع کنید. انتقال چربی برای بیشتر افراد قابل انجام می باشد. همچنین در همه سنین می توان انجام داد و به نتیجه عالی دست یافت.

کلام آخر

هزینه های تزریق چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله ذکر کردیم. بهتر است قبل از انجام این کار مقاله آنچه باید درباره تزریق چربی بدانید را مطالعه کنید. از شما ممنونیم که ما را در این مقاله همراهی کردید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

3.7/5 - (4 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا