پزشکان

بهترین جراح دندانپزشک در شیراز 【سال 1402】❤️+ لیست ۱۰ تایی

افراد بسیاری در شیراز دچار مشکلاتی با دندان های خود می شوند و از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در شیراز را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با خیالی راحت برای جراحی های خود اقدام کنید و در نهایت دندان های سالم و زیبایی داشته باشید.

انواع جراحی های دندان در شیراز

برای از بین بردن مشکلات مختلف دندان، می توان از جراحی های دندان استفاده کرد که هر یک به نوعی یکی از مشکلات را برطرف می کنند؛ گاهی اوقات متناسب با میزان مشکل دندان شما، بهترین جراح دندانپزشک در شیراز تشخیص می دهد که آیا می توانید بدون جراحی نیز مشکل دندان خود را برطرف کنید یا خیر که در صورت کم بودن میزان وخامت نیازی به جراحی نیست.

انواع مختلف جراحی های دندان در شهر شیراز به شرح زیر می باشند :

1 . جراحی کانال ریشه : یکی از متداول ترین نوع جراحی دندان، جراحی کانال های ریشه می باشد؛ سالانه چندین میلیون دندان درمان می شوند که برای جلوگیری کردن از افتادن دندان یا تسکین یافتن درد و حساسیت دندان ها از روش های درمانی استفاده می شود؛ به طور معمول جراحی کانال ریشه بدون درد می باشد و تاثیر بسیار زیادی بر روی تسکین یافتن درد دارد.

در قسمت زیرین مینای دندان، قسمتی با نام پالپ دندان (مغز دندان) وجود دارد که دارای رگ های خونی، عصب ها و بافت می باشد، زمانی که دندان دچار پوسیدگی می شود، باکتری هایی به داخل دندان راه پیدا می کنند و به پالپ آسیب جدی می زنند؛ در صورت عفونی شده، موجب درد در دندان، تورم و بروز دردهایی در ناحیه گردن و فک فرد می شود؛ جراح به خوبی می تواند که با خارج کردن ناحیه پوسیده شده دندان و در ضمن با از بین بردن پالپ عفونی شده، دندان شما را درمان کند.

2 . ایمپلنت دندان : در سال های اخیر ایمپلنت جایگزین بسیار خوبی برای ریشه یا ریشه های دندان شده است؛ ایمپلنت ها کاربرد بسیار خوبی برای محافظت کردن از تاج دندان وصل شده به استخوان فک که از آلیاژهای تیتانیومی استفاده می کند، دارند؛ ایمپلنت دندان در بین جراحی های دندان، پروسه طولانی دارد چون باید از این موضوع اطمینان حاصل شود که استخوان فک با ایمپلنت پیش از این که دندان (تاج) متصل شود، جوش خورده است.

انواع جراحی های دندان در شیراز

3 . جراحی دندان عقل : جراحی دندان عقل، شامل در آوردن 4 دندان موجود در آخر دندان های پایین و بالای بزرگسالان می باشد؛ این دندان ها، جزو آخرین دندان هایی اند که در سنین تقریبا 17 الی 25 سالگی رشد می کنند؛ زمانی که دندان های عقل موقعیت کافی برای رشد کردنشان نداشته باشند، تحت فشار می مانند و موجب بروز درد، عفونت های دهانی یا مشکلات دندانی دیگر می شوند.

4 . بازسازی دندان : گاهی اوقات به دلیل اتفاقات ناخوشایند به صورت فرد آسیب وارد می شود که بهترین جراح دندانپزشک  می تواند به راحتی دندان های شما را به دو روش بازسازی کنند که شامل آسیب های بافت نرم و شکستگی ها می باشد؛ آسیب های بافت نرم با پوست و لثه ها مرتبط می باشد مثل بریدگی هایی که در داخل گونه، لب ها یا زبان است؛ اما شکستگی ها مرتبط با بافت های کوچک استخوان داخل دهان اند و شامل بازسازی های مرتبط با استخوان فک و دندان هستند.

5 . جراحی زیبایی : در واقع جراحی دندان زیبایی، انواع مختلفی دارد؛ معمولا جراحی زیبایی از نظر پزشکی مسئله ای ضروری و حیاتی نمی باشد اما برای بهبود یافتن چهره و زیبایی لبخند فرد استفاده می شود؛ روش های زیبایی ترمیم های کوچکی مثل ارتودنسی و سفید کردن دندان را نیز در بر می گیرند.

برای این که برای بیمار لبخندی زیبا به وجود آورد، نیاز به انجام پروسه هایی مثل سفید کردن دندان، ونیر های دندان، کاشت کامپوزیت و … است؛ روش های موزد استفاده ای مثل کاشت و ونیر ها نیز برای تغییر دادن رنگ دندان ها و اتصال به دندان ها استفاده می شوند؛ بعضی از بیماران نیز علاقه زیادی به تغییر بعضی از دندان ها مطابق با بقیه دندان های خود دارند، که این روش ها با حذف کردن مینای دندان و پر کردن دندان قابل انجام است.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در شیراز را بشناسید !

دکتر مریم ایزدی

اینجانب مریم ایزدی بیش 10 سال تجربه کاری در مطب شخصی خود ، در کنار تمام خدمات دندانی ، انجام پروتز ، لمینت و ایمپلنت دندانی را به صورت تخصصی انجام می دهم .

خدمات :

  • لمینت دندان
  • اصلاح طرح لبخند (smile design)
  • ایمپلنت دندان
  • پروتز های دندانی
  • اوردنچر
  • عصب کشی
  • پر کردن دندان
  • جراحی دندانهای عقل نهفه

آدرس :

فارس ، شيراز ، خیابان قصرالدشت ، کوچه بیست 20 ، روبروی خیابان برق ، جنب مرکز خرید ، طبقه دوم ، مطب دکتر مریم ایزدی

تلفن تماس :

09177878808 _ 07132330839

اینستاگرام: dr_maryam.izadi

بهترین جراح دندانپزشک در شیراز باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

بهترین جراح دندانپزشک در شیراز باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

همان گونه که می دانید برای حفظ سلامت و زیبایی دهان و دندان خود، باید همیشه به یک جراح دندانپزشک مراجعه کنید تا ایشان متناسب با علم روز و تجربیات خود مشکلات دهان و دندان را برطرف کند؛ زمانی که شما اقدام به انتخاب بهترین جراح دندانپزشک در شیراز می کنید، به ویژگی های منحصر به فرد ایشان در ابتدا توجه کنید که شامل موارد زیر می باشند :

دارا بودن مدرک معتبر : یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید بهترین جراح دندانپزشک در شیراز داشته باشد، مربوط به اخذ معتبرترین مدارک از بهترین دانشگاه ها است زیرا این مدارک نشان دهنده با سواد و حرفه ای بودن جراح است.

موقعیت مکانی کلینیک ایشان :باید کلینیک یا مطب جراح در بهترین موقعیت جغرافیایی احداث شده باشد تا هر فردی با هر وسیله نقلیه ای اعم از شخصی یا عمومی بتواند به راحتی به کلینیک دسترسی داشته باشد.

رفتار و برخورد مناسب با مراجعین : از جمله ویژگی های مهم جراح این است که با هر فردی که به کلینیک یا مطب ایشان مراجعه می کند، رفتار و برخورد مناسبی داشته باشد و در ضمن پاسخ تمام سوالات آن ها را با حوصله و به خوبی بدهد.

استفاده از مواد مناسب : باید جراح برای مواردی از جمله ترمیم دندان یا ایمپلنت از مواد مرغوب و مناسب استفاده کند تا پس از گذشت مدتی کوتاه این مواد از بین نروند؛ در صورت خوب بودن جنس مواد، عمر دندان نیز افزایش می یابد.

استفاده از علم روز : باید جراح در مطب خود از به روز ترین مواد و دستگاه ها و روش ها استفاده کند تا هر فردی مطابق با علم روز بتواند دندان های خود را بازسازی کند.

بهترین جراح دندانپزشک در شیراز باید چه خدماتی را به مردم ارائه کند ؟

زمانی که شما به دنبال بهترین جراح دندانپزشک در شیراز هستید باید به این مسئله توجه کنید که ایشان خدمات کاملی را به شا ارائه کند، خدماتی که باید ارائه شود شامل موارد زیر می باشند :

جرم گیری : هدف از انجام جرمگیری دندان، برداشتن جرم هایی است که بر روی دندان و لثه اند و در ضمن حذف رنگدانه‌های خارجی از روی دندان ها است؛ هنگامی که جراح جرمگیری دندان را انجام می دهد، رنگ خود دندان هیچ گونه تغییری نمی کند یعنی رنگ آن روشن تر نمی‌شود بلکه تنها پلاک ها و رنگدانه‌های روی دندان حذف می شوند و در نتیجه رنگ واقعی دندان مشاهده خواهد شد.

باندینگ : باندینگ دندان نوعی جراحی است که طی آن، مواد رزین رنگ دندان ( مواد پلاستیکی با دوام)، به دندان وصل می شود و با تابش نوری خاص، سخت می شود و در نتیجه کاملا به دندان می چسبد تا لبخندی زیبا برای شما سازد.

ایمپلنت : پایه‌هایی از جنس تیتانیوم که داخل استخوان فک قرار داده می‌شود ایمپلنت است؛ روکش روی ایمپلنت نیز بدون اتکا به دندان‌های مجاور قرار داده می‌شود.

پر کردن با کامپوزیت : گاهی اوقات پرکردن دندان به دلیل خرد شدن نیاز به جایگزینی دارد؛ برخی از افراد، آمالگام نقره ای را با کامپوزیتی که هم رنگ دندان است، تعویض می کنند؛ انسان ها برای زیباتر شدن دندان هایشان، به جای آمالگام نقره ای، از کامپوزیت هم رنگ دندان استفاده می نمایند.

مینا کاری دندان : میناکاری، نوعی روش بسیار سریع و بی درد است که این روش برای از بین بردن عیب های کوچک مثل دندان های ناهموار یا دندان های روی هم گرفته، استفاده می شود.

بهترین جراح دندانپزشک در شیراز باید چه خدماتی را به مردم ارائه کند ؟

روکش دندان : پروتزهای ثابت را می توان به روکش‌ها، بریج‌ها، اینله‌ها و انلی‌ها و ونیرها تقسیم بندی کرد؛ پروتزهای ثابت برای جایگزین کردن تک دندان یا چند دندان قابل استفاده هستند.

بستن فاصله دندانی : از جمله مشکلات دندان، می توان به وجود فاصله بین آن ها اشاره کرد که یکی از کارهایی هایی که دندانپزشکان زیبایی انجام می دهند، حذف کردن این فاصله دندانی می باشد که به دیاستم معروف می باشد.

بلیچینگ : از جمله درمان های دندانپزشک زیبایی، بلیچینگ است که در جهت سفید کردن دندان انجام می شود.

کرادینگ : کرادینگ به معنی از بین بردن به هم ریختگی دندانی می باشد که بدون ارتودنسی انجام می شود و دندانپزشک زیبایی با توجه با مواد ترمیمی، برای رفع نامنظمی های دندان اقدام می کند و ظاهری جذاب در چهره هر فردی ایجاد می کند.

بریج دندان : زمانی که یک دندان کشیده شود، برای جایگزین کردن آن، دو دندان مجاور ناحیه بی‌دندانی به عنوان پایه در نظر گرفته می شود و قسمت وسط پر می ‌شود؛ به این روش که یکپارچه بوده و سه دندان (دو دندان پایه و یک دندان وسط) متصل به هم هستند، بریج یا پل گفته می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با مسئله جراحی های دندانپزشکی و موارد مربوط به دندان آشنا کنیم و امیدواریم که در صورت خواندن این مقاله، بتوانید جراح تان را به راحتی بیابید و در نهایت رضایت کافی از انتخابی که کرده اید، داشته باشید؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بهترین جراح دندانپزشک در شیراز دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا