سلامتی

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از افراد ممکن است با بیماری دیابت دست و پنجه نرم کنند و از عوارض این بیماری رنج ببرند؛ یکی از این عوارض، ایجاد شدن زخم در پا است که موجب ناراحتی بیماران می شود؛ امروزه تعداد بیماران دیابتی بسیار افزایش یافته است و تعداد آن ها با گذر زمان نیز بیشتر از این می شود؛ این زخم ها مشکل بسیار جدی در نظر گرفته می شوند، از این رو پزشکان سعی خود را می کنند تا از شدت گرفتن دیابت بیماران جلوگیری کنند؛ اگر شما نیز به این بیماری مبتلا هستید و از وجود این زخم ها رنج می برید و به دنبال یافتن دکتر متخصص هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

زخم پا دیابتی چیست؟

زخم پای دیابتی جزو مشکلات بسیار شایع مبتلایان به دیابت است و در حال حاضر متخصصان عفونی و دیابت، بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران در تلاش هستند تا این مشکل را حل کنند، زیرا زخم پا دیابتی کیفیت زندگی بیماران را می تواند تحت تاثیر خود قرار دهد و باعث کاهش کیفیت زندگی شان شود؛ یکی از مهم ترین عوارض مزمن دیابت عفونت زخم پا و عدم التیام زخم است.

این دسته از عوارض، جزو عوامل مهم در مرگ و میر بیماران هستند؛ زخم پا دیابتی یک عارضه مزمن است که اخیرا در تمام جهان این مشکل بسیار رویت می شود؛ این مشکل یکی از ناراحت کننده ترین عوارض این بیماری می باشد و در صورتی که اعصاب محیطی آسیب می بیند و بیماری عروقی محیطی رخ می دهد، این مشکل ایجاد می گردد؛ برخی عوامل از جمله کاهش یافتن میزان جریان خون محیطی و همچنین کاهش یافتن رگ زایی موضعی می تواند این مشکل را حادتر از گذشته کنند.

نوروپاتی محیطی ناشی از دیابت عاملی کاملا سرعت بخش در به وجود آمدن 90 درصد زخم‌های دیابتی می باشد؛ بالا بودن میزان قند خون می تواند آسیب جدی به اعصاب از جمله حسی، حرکتی و خودمختار وارد کند؛ نوروپاتی دیابتی می تواند در ضمن سیستم ایمنی را تضعیف نماید و توانایی بدن را در مقابله با عفونت مختل کند.

انواع زخم پا دیابتی

زخم پا دیابتی نیز خود انواع مختلفی دارد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

زخم ایسکمیک: زخم ایسکمیک یا نارسایی شریانی جزو زخم های دیابتی است و زمانی رخ می دهد که جریان خون در سطح عروق کوچک و متوسط ​​بدن مسدود شود؛ این نوع از زخم دیابتی، بیشتر در اندام تحتانی رخ می دهد. هنگامی که جریان یافتن خون به حساس ترین قسمت بدن قطع می شود، بافت مورد نظر از مواد مغذی و اکسیژن محروم می شود و سطح سلولی می میرد؛ هنگامی که یک بافت آسیب می بیند، جریان خون قطع می شود و روند بهبودی کاهش می یابد.

نوروپاتیک: تقریبا نیمی از بیماران مبتلا به دیابت پس از گذشت 25 سال از آغاز بیماری شان، علائم نوروپاتی محیطی را مشاهده می کنند که اصلی ترین عامل خطر زخم پا است؛ نوروپاتی خود باعث ضعیف و بی حس شدن ناحیه مورد نظر می گردد؛ عوامل تاثیرگذار در نوروپاتی دیابتی، افزایش یافتن قندخون، مقاومت به استرس و انسولین، چربی خون است.

نورو ایسکمیک: زخم های نورو ایسکمیک یکی از انواع زخم های پا هستند؛ این زخم های پا زمانی رخ می دهند که فردی هم نوروپاتی محیطی و هم بیماری ایسکمیک به دلیل بیماری شریان های محیطی داشته باشد؛ برای درمان زخم نورو ایسکمیک باید نکات خاصی را دنبال کرد.

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران کیست؟

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران به کسی گفته می شود که تخصص و مهارت کافی در زمینه دیابت و زخم های ناشی از آن دارد و می تواند با علم و دانش کافی، این زخم ها را درمان کند و به بیماران راه حل های مناسب برای درمان ارائه دهد؛ دکتر متخصص می تواند نوع زخم بیمار را تشخیص دهد و متناسب با آن، دارو را برای بیمار تجویز نماید؛ بهترین دکتر زخم در تهران فردی است که می تواند به خوبی با بیماران خود برخورد کند و سوالاتشان را به درستی پاسخ دهد و به آن ها کمک کند تا از شر این مشکل خلاص شوند.

همچنین در صورتی که شما در شهر تهران ساکن هستید و به بیماری ها دیگر از جمله واریس مبتلا شده اید و می خواهید از متخصص قلب و عروق کمک بگیرید، می توانید به مقاله بهترین دکتر واریس در تهران مراجعه نمایید.

ویژگی بهترین دکتر دیابت شامل موارد زیر می شود:

❤️صداقتیکی از ویژگی های یک پزشک خوب دیابت صداقت است، صداقت عامل اصلی کشش است و بیشترین تاثیر را بر افراد خواهد گذاشت.
✅داشتن رابطه دوستانهیک پزشک خوب دیابت باید با بیمار خود رابطه دوستانه و صمیمی برقرار کند تا هر یک از آنها در بهبود بیماری مثمر ثمر باشد و ظرفیت اصول اخلاقی، حس وحدت، بردباری، اشتیاق و انرژی را داشته باشد.
❤️رازدار باشدیک پزشک خوب دیابت باید رازدار باشد و مکالمات بیمار خود را مخفی نگه دارد و در نتیجه حس اعتماد مخاطبان خود را افزایش دهد و در نتیجه اعتبار شخصی آنها را دوچندان نمایان کند.
✅ آماده یادگیری و افزایش علم یک پزشک فوق تخصص دیابت باید همیشه آمادگی یادگیری و گسترش دانش خود را در زمینه تخصصی خود داشته باشد و تلاش خود را صرف به روز رسانی اطلاعات پزشکی لازم و استفاده از دانش خود در جهت رفاه بیماران کند.

10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را بشناسید!

دکتر رضا مطلوب

دکتر رضا مطلوب به عنوان بهترین دکتر زخم در تهران شناخته شده است . جناب آقای دکتر رضا مطلوب متخصص جراحی عمومی از دانشگاه تهران با رتبه عالی بورد و فوق تخصص جراحی عروق و تروما هستند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و تمامی مراحل تحصیل خود را با رتبه برتر در دانشگاه تهران سپری کرده‌اند.

ایشان اولین فرد در کشور هستند که توانسته اند با کسب رتبه های برتر تا انتهای مقطع فوق تخصص را بدون وقفه طی نمایند. ایشان دارای چندین مقاله بین المللی می باشند و عضو انجمن CIRSE اروپا به عنوان نویسنده علمی هستند و در کنگره های متعدد بین المللی جراحی عمومی، عروق و تروما و اندوواسکولار به عنوان سخنران علمی سخنرانی نموده اند.

از عمل های فوق تخصصی ایشان درمان بیماران شریانی محیطی و زخم پای دیابتی است که بیماران نامید از قطع پا به ایشان مراجعه می کنند و پا هایی که قطع امید شده بودند و پیشنهاد قطع زیر زانو به آنان داده شده بود و حفظ آنان را بعد از آنژیوپلاستی میتوانید در اینستاگرام ایشان dr.reza_matloub مشاهده کنید. از دیگر کارهای ایشان هر گونه گرفتگی عروق پا می باشد که آن هم در اکثر اوقات با بی حسی موضعی و بصورت اندوواسکولار درمان می شوند.

خدمات:

 • زخم شریانی
 • زخم وریدی
 • زخم پای دیابتی
 • وکیوم تراپی
 • پلاسما
 • ازون تراپی
 • اکسیژن هایپرباریک

آدرس: کامرانیه جنوبی، خیابان معصومی، پلاک 28، واحد دوم غربی

شماره تماس: 02126425791

دکتر سعید رضا یوسف

دکتر سعید رضا یوسف

دکتر سعید رضا یوسف جراح و متخصص پوست دارای بورد تخصصی ، متولد 5 شهریور 1354 متولد تهران ، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی و تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، عضو افتخاری انجمن جراحان پوست امریکا (ASDS) ، رتبه دوم آزمون جامع علوم پایه پزشکی کشور در سال 1375 ، رتبه اول ،دانشجوی ممتاز و برگزیده دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1380 ، مولف برگزیده سال 1382 ، دارای مدرک SFA استرالیا ، تالیف و ترجمه صد و شصت عنوان کتاب در زمینه پزشکی و بیماری‌های پوست ، مو و زیبایی ، مدیر مسول موسسه فرهنگی انتشاراتی یوسف مهر ، مدیر بخش پوست بیمارستان بهارلو دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مجربترین متخصص و تنها پیشرو و مبدع جوانسازی ماندگار مدرن طبیعی در جهان با کمک لیزر بدون جراحی تزریق ژل ، یا چربی با عنوان جوانی به روش دکتر یوسف ، مجربترین متخصص پوست در درمان ضایعات غیر قابل درمان پوستی اعم از اسکار ، سوختگی و بیماری‌های عروقی مادرزادی در ایران ، قویترین متخصص کاشت مو و ابرو در ایران ، قویترین متخصص پوست در کاشت مو تنها در یک مرحله بخصوص تنها و آخرین شانس کاشت مو در افراد دارای سابقه کاشت ناراضی ، افراد دچار سوختگی بانک مو ، افراد طاس کامل و دارای بانک موی بسیار ضعیف ، افراد دارای بیماری‌های پوستی یا زمینه‌ای کاشت ممنوع و یا افراد فاقد بانک و خانم‌های دچار طاسی سر و ریزش مو با روش کاشت دکتر یوسف .

خدمات

 • بوتاکس
 • فیلر
 • کاشت مو
 • لیپوساکشن
 • فوتونا
 • کاشت ابرو
 • خدمات درمانی پوست

آدرس: الهیه، خیابان فرشته، خیابان مریم شرقی، خیابان امین، برج SMP طبقه 2 واحد B

تلفن تماس:

02122050770 – 09360708766

دکتر علی ستایش

دکتر علی ستایش

دکتر علی ستایش فارغ التحصیل رشته جراحی عمومی در سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌ باشد که به مدت ۵ سال در رشته لاپاراسکوپی جراحی عمومی نیز فعالیت داشته است. ایشان در سال ۱۳۸۴ دوره تحصیلی فلوشیپ رشته جراحی عروق را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز نمودند و پس از دو سال موفق به دریافت مدرک جراحی عروق خود با رتبه بالایی شدند.

دکتر ستایش از اولین‌ های طب اورژانس در کشور می‌ باشد که یک دوره تکمیلی را در آمریکا به همراه ۱۰ نفر از همکاران خود گذرانده و سپس طب اورژانس را در دانشگاه علوم پزشکی ایران پایه گذاری نمود. ایشان پس از پایان تحصیلات فلوشیپ خود به عنوان پزشک مشاور در زمینه جراحی عروق بیمارستان قلب شهید رجایی آغاز به فعالیت نمودند و همزمان در بیمارستان‌ های بهمن و آراد نیز فعالیت داشتند. ایشان هم اکنون از با تجربه‌ ترین‌ های این رشته در تهران به شمار می‌ روند که گزینه‌ ای مناسب جهت مراجعه شما بیماران دیابتی محسوب می‌ شوند.

خدمات دکتر علی ستایش:

 • درمان و جراحی فتق‌ های شکمی و آنوریسم عروقی
 • جراحی آپاندیس و انسداد شریان‌ های عروقی
 • درمان زخم پای دیابتی و واریس پا
 • جراحی لیزر واریس پا و انسداد عروق کاروتید خونرسان مغز
 • جراحی سرطان روده بزرگ و کوچک و سرطان مجرای صفراوی
 • پورت گذاری برای شیمی درمانی و جراحی سرطان معده
 • جراحی سرطان لوزالمعده و درمان بیماری‌ های تیروئید و سرطان تیروئید
 • لاپاراسکوپی کیسه صفرا و جراحی بیماری‌ های دستگاه گوارش

آدرس: تهران، خیابان سمیه، بین خیابان دکتر شریعتی و بهار، بیمارستان آراد

شماره تماس: 02122568394

دکتر آرش محمدی توفیق

دکتر آرش محمدی توفیق

دکتر آرایش محمدی توفیق در سال ۱۳۸۴ در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان شهدای تجریش فارغ التحصیل شده است و هم اکنون از بهترین دکتر زخم پایه دیابتی در تهران محسوب می‌ شود. وی در همان سال در امتحانات بورد تخصصی رشته جراحی توانست رتبه برتر کشوری را به دست آورد و به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز جذب شود.

دکتر محمدی توفیق موفق به اخذ بورس تحصیلی در خارج از کشور شد و یک ماموریت تحصیلی از طرف دانشگاه به فرانسه را در رشته جراحی عروق داشته است. ایشان از سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۰۷ در دپارتمان جراحی عروق بیمارستان فرانسه فعالیت داشتند و دوره پیشرفته جراحی عروق خود را نیز زیر نظر پروفسور کیفر گذرانده‌ اند.

خدمات دکتر آرش محمدی توفیق:

 • درمان تورم شریان آئورت و جراحی تومورهای سرطانی عروق بدن
 • درمان بیماری‌ های عروقی همچون گرفتگی‌ های عروق
 • درمان لخته شدن وریدها یا سیاهرگ‌ ها در پا یا دست
 • درمان تومور کاروتید بادی در ناحیه گردن و انسداد عروق دست
 • لیزر واریس و درمان زخم پای دیابتی
 • جراحی توده‌ های غدد تیروئید و پاراتیروئید

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان احمد قصیر، خیابان هجدهم، ساختمان پزشکان ششم

شماره تماس: 02188736192

دکتر بیژن ولی اللهی

دکتر بیژن ولی اللهی

دکتر بیژن ولی اللهی متخصص ارتوپد و دارای فوق تخصص مچ پا می‌ باشد که پایه‌ گذار رشته جراحی مچ پا در دانشگاه علوم پزشکی تهران است. ایشان تا سال ۱۳۹۷ مسئول بخش جراحی مچ پا در دانشگاه علوم پزشکی ایران بودند و در رشته جراحی اطفال و آسیب‌ های ورزشی نیز دارای تخصص بالایی هستند.

دکتر ولی اللهی در زمینه اختراع و نوآوری در حیطه‌ های جراحی پا در ایران پیشرو بوده است و دوره تکمیلی فلوشیپ جراحی مچ پای خود را در کشورهای سوئیس، آلمان، فرانسه، هلند و ایتالیا گذرانده است. ایشان رزیدنت‌ های ارتوپدی بسیاری را در این رشته تعلیم دادند و هم اکنون انواع خدمات مورد نیاز شما را با کیفیت بالایی ارائه خواهند داد.

خدمات دکتر بیژن ولی اللهی:

 • درمان مشکلات پاشنه پا و مچ پا
 • درمان مشکلات پای دیابتی و زخم پای دیابتی
 • بیماری‌ های مادرزادی پا و آسیب‌ های ورزشی
 • کج بودن شست پا و کوچک بودن انگشتان پا

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار پاک نژاد، خیابان سرو غربی، خیابان بخشایش، نبش بیمارستان عرفان، کوچه هفدهم، ساختمان عرفان، طبقه اول، واحد ۱۰۲

شماره تماس: 02122400054

دکتر غلامرضا نادری

دکتر غلامرضا نادری

دکتر غلامرضا نادری در سال ۱۳۷۱ و با کسب رتبه ۶۴ در کنکور سراسری توانست به در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شود. ایشان در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب رتبه اول فارغ التحصیلان این دانشگاه شدند و بورد تخصصی ارتوپد خود را در سال ۱۳۸۲ کسب نمودند.

دکتر نادری طی کارگاه آموزشی آرتروسکوپی پیشرفته زانو در اتریش و فرانسه توانسته است تجربیات بسیاری در این زمینه به دست آورد و خدمات خود را در کلینیک استقلال، بیمارستان مرکزی شرکت نفت و فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه دهد. ایشان دارای فلوشیپ آرتروسکوپی مچ پا از آمستردام هلند هستند و فلوشیپ جراحی مچ پا را نیز از کشور سوئیس کسب نمودند.

خدمات دکتر غلامرضا نادری:

 • آرتروسکوپی مچ پا 
 • درمان قوز شست پا
 • درمان زخم پای دیابتی
 • درمان صافی کف پا توسط روش‌ های غیر جراحی همچون تمرینات کششی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین‌ تر از مترو قلهک، ساختمان خانه درسا، طبقه پنجم، واحد ۱۷

شماره تماس: 02140222991

دکتر مهرداد اقدسی

دکتر مهرداد اقدسی

دکتر مهرداد اقدسی متخصص قلب و دارای فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال عروق می‌ باشد که استاد افتخاری دانشگاه‌ های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی نیز بوده است. ایشان در سال ۲۰۰۹ مدرک تکمیلی فلوشیپ فوق تخصصی عروق خود را از دانشگاه آلمان کسب نمودند و دوره فلوشیپ فوق تخصصی خود را نیز در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده‌ اند.

دکتر اقدسی بورد تخصصی قلب و عروق خود را در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نموده و دوره پزشکی عمومی خود را نیز در همین دانشگاه به پایان رسانده است. از برترین تجارب کاری ایشان می‌ توان به ریاست بیمارستان افشار دزفول و بخش فوق تخصصی ورید بیمارستان مدائن اشاره نمود. وی هم اکنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران، انجمن پزشکان اینترونشن ایران و انجمن ورید اروپا و آمریکا می‌ باشد و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر مهرداد اقدسی:

 • درمان واریس در قسمت‌ های مختلف بدن
 • لیزر درون رگی و رادیو فرکانسی
 • درمان طب سنتی و زالو درمانی
 • درمان زخم پای دیابتی و لخته خون در پا
 • چسب بافتی جراحی واریس و لیزر سطحی عنکبوتی

آدرس: تهران، کامرانیه شمالی، ابتدای لواسانی غربی، جنب بانک پارسیان، ساختمان شماره ۱، واحد هشتم

شماره تماس: 02122819276

دکتر محمدرضا مبینی

دکتر محمدرضا مبینی

دکتر محمدرضا مبینی فارغ التحصیل رشته تخصصی قلب و عروق از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌ باشد که دوره سه ماهه تکمیلی لیزر واریس را در کشور ترکیه و دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده است. ایشان پزشک قلب در هیئت فوتبال استان تهران و مرکز ارزیابی‌ های پزشکی و بازتوانی فوتبال هستند و از با تجربه‌ ترین‌ های این رشته در ایران محسوب می‌ شوند. دکتر مبینی هم اکنون تمامی خدمات خود را طبق متدهای روز دنیا به شما عزیزان ارائه می‌ دهد و گزینه ای مطمئن برای شما عزیزان به شمار می رود.

خدمات دکتر محمدرضا مبینی:

 • درمان واریس پا، کنترل و کاهش وزن
 • تنظیم فشار خون و چکاپ کامل
 • درمان زخم پای دیابتی، پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا در قلب
 • تشخیص و غربالگری تاثیر فشار خون بالا بر قلب
 • درمان نارسایی دریچه میترال
 • تعویض دریچه میترال و افتادگی دریچه در بارداری

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر، روبروی بیمارستان ایرانمهر، کوچه مرشدی، پلاک هجدهم، طبقه سوم

شماره تماس: 02122265150

دکتر سیامک مرادی

دکتر سیامک مرادی

دکتر سیامک مرادی دارای فوق تخصص درد و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌ باشد. وی عضو هیئت مدیره انجمن درد ایران و انجمن جهانی درد آمریکا می‌ باشد و عضو کارگروه ستاد سلول‌ های بنیادی نهاد ریاست جمهوری نیز بوده است. دکتر مرادی در حوزه‌ های مختلف کنترل و درمان انواع دردهای بدن خدمات با کیفیتی به مراجعان ارائه می‌ دهد و یکی از برترین گزینه‌ ها برای آن ها به شمار می‌ رود. وی هم اکنون تمامی خدمات درمانی خود را در کلینیک شخصی خود به مراجعان ارائه می‌ دهد و هزینه‌ های منصفانه‌ ای در قبال هر یک از آن ها نیز دریافت خواهد کرد.

خدمات دکتر سیامک مرادی:

 • درمان دیسک کمر و لیزر دیسک کمر
 • دیسکوژل گردن و کمر
 • آندوسکوپی دیسک و بلوک‌ های عصبی
 • درمان دردهای عصب سه قلو و رادیو فرکانسی ستون فقرات
 • تزریق شانه، زانو و دردهای بیماری‌ های سرطانی
 • کنترل دردهای پس از جراحی و پمپ‌ های داخل نخاعی
 • استفاده از سلول‌ های بنیادی در آرتروز مفاصل و دیسک‌ های بیرون زده
 • لیزر پرتوان و کاهش درد در نواحی گوناگون بدن

آدرس: تهران، جردن، خیابان قبادیان غربی، پس از میرداماد، پلاک نهم، طبقه اول

شماره تماس: 02188882424

دکتر امید شافع

دکتر امید شافع

دکتر امید شافع متخصص قلب و دارای دو فلوشیپ مداخلات قلبی و بیماری‌ های عروقی از بیمارستان قلب شهید رجایی تهران می‌ باشد. وی در سال ۱۳۹۳ به عنوان عضو هیئت علمی بیمارستان شهید رجایی برگزیده شد و با هدف راه‌ اندازی بخش بیماری‌ های عروقی آغاز به فعالیت نمود.

دکتر شافع در سال ۱۳۹۵ اولین کنگره مداخلات پیشرفته عروقی در بیمارستان قلب رجایی را اجرا نمود و سخنرانی در کنگره‌ های معتبر داخلی و خارجی را نیز در کارنامه خود دارا می‌ باشد. ایشان تاکنون تعداد ۵۰ مقاله در مجلات بین‌ المللی معتبر در رابطه با رشته تخصصی خود نگارش نمودند و از برترین‌ های این رشته محسوب می‌ شوند. دکتر شافع ورکشاپ‌ های مربوط به بیماری‌ های عروقی را برای همکاران متخصص قلب خود برگزار نموده‌ اند و همواره در حال ارتقای دانش بیماری‌ های عروق خود نیز می‌ باشد.

خدمات دکتر امید شافع:

 • درمان فشار خون بالا و زخم پای دیابتی
 • درمان واریس پا
 • درمان انواع سکته قلبی
 • درمان انسداد شریان‌ های عروقی
 • درمان بیماری‌ های قلبی عروقی و لیزر واریس
 • درمان عروق واریسی در بارداری

آدرس: تهران، قیطریه، اندرزگو، تقاطع مرادی، ساختمان پزشکان حکیم، واحد چهارم

شماره تماس: 02122398278

عوارض زخم پا دیابتی

زخم پا دیابتی ممکن است با برخی عوارض و مشکلات همراه باشد؛ در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

برخی از افراد، زخم هایی بر اثر دیابت تجربه می کنند و ممکن است بیماری دیابت بر روی رگ های خونی و اعصاب شان اثر بگذارد؛ این افراد علاوه بر این مسائل، برخی عوارض دیگر از جمله بیماری کلیوی، مشکلات چشمی و بیماری قلبی نیز تجربه می کنند.

در صورتی که یک فرد بیمار، زخمش آلوده نشده باشد، ممکن است این زخم ها گسترش یابند و به نواحی استخوان ها و ماهیچه ها کشیده شوند؛ به این بیماری، استئومیلیت یا عفونت استخوان می‌گویند.

گاهی اوقات این زخم ها ترمیم و درمان نمی شوند که در این صورت ممکن است تا مرحله گانگرن پیشرفت نمایند؛ در حقیقت مشکل گانگرن دلیل اصلی قطع عضو عده ای از افراد مبتلا به دیابت است.

برخی مواقع، افراد به برخی عفونت های غیرقابل کنترل مبتلا هستند و از این رو ممکن است بیماری سپسیس را تجربه کنند و عفونت در جریان خونشان گسترش یابد؛ بیماری سپسیس خطر دارد و ممکن است تهدید کننده نیز باشد.

نحوه مراقبت از زخم پا دیابتی

در صورتی که شما به بیماری زخم پا دیابتی مبتلا می شوید باید به برخی نکات و توصیه ها توجه کنید و به آن ها عمل نمایید؛ این توصیه ها در ادامه ذکر می شوند:

 • پاهای خود را باید روزانه شستشو دهید و تمیز کنید.
 • پیش از آن که بخواهید از مرطوب کننده استفاده نمایید، باید پوست تان را خشک کنید.
 • سعی کنید هرگز با پای برهنه راه نروید.
 • ناخن های پا خود را به صورت مرتب کوتاه کنید.
 • از کفش های کاملا راحت و طبی استفاده نمایید.
 • پاهای خود را به صورت روزانه بررسی نمایید و کفش خود را هر روز نگاه کنید.

درمان زخم پا دیابتی

برای درمان زخم پا دیابتی می توان از روش های متعددی استفاده کرد که روش مورد نظر باید مورد تائید بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران باشد؛ این روش های درمان را در ادامه برایتان شرح خواهیم داد:

 • پانسمان های نوین
 • اوزون تراپی در آب
 • ماگوت تراپی
 • لایت تراپی
 • لیچ تراپی
 • وکیوم تراپی NPWT
 • پی آر پی PRP

در ابتدای کار بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران سعی می کند زخم را به خوبی با روش های نوین پانسمان کند و سلامتی بیمار را بازگرداند؛ دکتر زخم را از طریق سلول های انسانی کشت شده و کلاژن ها می پوشاند و در نهایت نواحی که آسیب دیده است را با پانسمان های هتروژنتیک یا پیوندهایی با فاکتورهای رشو نو ترکیب می کنند؛ دکتر تلاش می کند پانسمان را به گونه ای دور پا ببندد که بر اثر بسیاری از برخوردها، آسیب نبیند.

برخی مواقع دکتر برای بیمار روش دارو درمانی را تجویز می کند که این روش بستگی به مرحله بیماری دارد زیرا اگر این زخم ها بسیار شدید باشند، ممکن است دارو پاسخ خوبی به این زخم ها ندهد؛ این دارو ها در دسته بندی آنتی بیوتیک ها، ضدپلاکت یا ضد انعقاد هستند؛ برخی از این آنتی بیوتیک ها می توانند به استافیلوکوکوس اورئوس (taphylococcus aureus) و همچنین به اﺳﺘﺮﭘﺘﻮﮐﻮك‌ﻫﺎي ﺑﺘﺎ ﻫﻤﻮﻟﯿﺘﯿﮏ (ß-haemolytic Streptococcus) حمله کنند.

گاهی اوقات نیز دکتر روش جراحی را جایگزین تمام روش های دیگر می داند؛ با کمک جراحی می توان استخوان پا را تراشید یا بسیاری از مشکلات پا از جمله انحراف و شکستگی را از بین برد که در این صورت زخم کاهش می یاید؛ در اکثر مواقع دکتر روش های دیگری که ذکر شد را برای بیمار در نظر می گیرد اما در غیر این صورت، از جراحی کمک می گیرد.

درمان زخم پا دیابتی

کلام آخر

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت ممکن است مشکل زخم پا را تجربه کنند که در این صورت بهتر است با رعایت برخی نکات، از شدت گرفتن آن ها جلوگیری کند و همچنین به سرعت برای درمان اقدام کرد؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با زخم پا دیابتی در اختیارتان قرار دهیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را به شما معرفی کرد تا به راحتی دکتر مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما بسیار متشکریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با زخم پا دیابتی دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =

دکمه بازگشت به بالا