نبض بازار

بهترین نوع شکم بند های لاغری【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید شکم بند لاغری آشنا کنیم. امروزه برخی از افرادی که دارای اضافه وزن هستند به دنبال راه کاری ساده برای لاغری هستند از این رو سمت خرید شکم بند های لاغری می روند. با دیدن وزن خود روی ترازو ممکن است دچار افسردگی شوید، شما می توانید با استفاده از این شکم بند ها تا حد امکان این استرس ها را کمتر کنید. این نوع شکم بند ها با قیمت و انواع مختلف در بازار ها و مراکز خرید موجود هستند که امروزه استفاده از این کمربند ها توسط رسانه های مختلف تبلیغ می شوند. چاقی را در دنیای مدرن امروز می توان یک بیماری درمان پذیر قلمداد کرد که به روش های بسیار دقیق و با کمترین عوارض قابل درمان است. مهم ترین قدم برای رسیدن به اندامی متناسب، در درجه اول همت شما است. در این مطلب شما را با انواع شکم بند، تاثیر و فواید و مضرات آن روی بدن شما آشنا می کنیم تا هنگام خرید شکم بند لاغری دچار مشکل نشوید.

انواع شکم بند لاغری

?شکم بند لاغری برقی کمربندهای برقی از پالس‌های الکتریکی برای عملکرد خود استفاده می‌کنند و می‌توانند در کوچک کردن دور کمر موثر باشند.
?کمربندهای مغناطیسی این کمربندها در اثر ضربات مغناطیسی که ایجاد می‌کنند کمر را ماساژ می‌دهند. آن‌ها می‌توانند گردش خون را افزایش دهند و با افزایش متابولیسم بدن به کاهش وزن شما کمک کنند
?کمربندهای ارتعاشی این نوع کمربندها روی تحریک الکتریکی ماهیچه‌ها کار می‌کنند که انقباض عضلانی را تقویت می‌کند و به کوچک شدن دور شکم و کمر کمک می‌کند
❤️کمربندهای چربی سوز این کمربندها می‌توانند برقی یا غیر برقی باشند. همچنین عضلات شکم را برای کوچک کردن دور کمر تحریک می‌کنند.
?کمربندهای ماساژ این نوع از شکم بند یا کمربند لاغری با عملکرد ماساژ نوسانی خود به تقویت شکم و تسکین کمردرد کمک می‌کند

شکم بند های لاغری چیست؟

اگر با خرید شکم بند های لاغری به دنبال یک معجزه هستید و این انتظار را دارید که بدن شما همانند بدن ورزشکاران رشته های رزمی می شود باید به شما گفت که رویای زیبایی دارید، این فکر ها نه هدف تولید و طراحی شکم بند های لاغری هستند و نه مقاصدی که شما باید از این محصول انتظار داشته باشید.

طراحی شکم بند های لاغری به طوری است که در درجات مختلف، عضلات شکم و قسمت های دیگر بدن را که دارای چربی اضافه هستند در حالت فشرده قرار می دهد و تا حدی که بتواند منقبض می کند. استفاده طولانی مدت از این شکم بند ها باعث کوچک تر دیده شدن شکم شما خواهد بود اما این پایان کار نیست.

همان لحظه که از شکم بند های لاغری استفاده می کنید می توانید اندامی تقریبا ورزیده را به دیگران نشان دهید اما این فقط یک نتیجه کوتاه مدت و گذرا است. اگر به دنبال اندام ورزیده و تناسب اندام هستید و قصد دارید چربی های اضافی شکم را کاملا از بین ببرید، شما نیاز به نکات مهم دیگری مانند ورزش کردن و رژیم های مختلف غذایی دارید.

شکم بند های لاغری چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

کمربند لاغری چگونه عمل می کند؟

کمربندهای لاغری و همچنین بسیاری از لباس های شنا از یک نوار پهن از جنس نئوپرن یا الیاف مشابه (نایلون و اسپندکس) که بسیار کشسان است ساخته می‌شوند. نئوپرن با تحت‌ فشار قرار دادن چربی‌های شکم و پهلو باعث کاهش سایز در این قسمت می شود. کمر بند های لاغری از راه های مختلفی باعث لاغر شدن حداقل به صورت ظاهری شما می شود که این راه عبارتند از:

 • تعریق

استفاده از کمر بند های لاغری باعث می شود که بدن شما بیشتر عرق کند و آب بیشتری از بدن دفع شود. بنابراین با کم شدن آب بدن شما وزن شما نیز کاهش پیدا می کند. اگر هنگام ورزش های هوازی کمر بند لاغری بندید باعث بالا رفتن دمای بدن شما می شود و فرد بیش تر عرق می کند اما بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی، هیدراته بودن بدن (داشتن آب کافی) برای عملکرد طبیعی و به حداکثر رساندن بازدهی بدن در ورزش بسیار ضروری است. از طرف دیگر مایعی که به هنگام تعریق از بدن خارج می‌شود لزوماٌ از ناحیهٔ شکم و پهلو نیست.

 • فشرده شدن چربی ها 

وقتی شما شکم بند خود را محکم بندید باعث فشرده شدن چربی های شما می شود؛ حتی اگر در روز های شروع کاهش وزن خود هستید. بستن کمربند لاغری باعث می‌شود ظرف مدت کوتاهی لاغرتر به نظر بیایید؛ اما وقتی از فشار بر روی این سلول‌های چربی کم می‌شود، سلول‌های چربی به‌ تدریج به‌ اندازه و شکل اولیه خود باز خواهند گشت. 

 • بهبود وضعیت قرار گیری بدن 

اگر بدن شما فرم مناسبی نداشته و عضلات شکم و پهلوی ضعیفی دارید بستن کمر بند لاغری در قسمت میانی می تواند باعث شود شکم شما به داخل رفته و پشت شما صاف گردد در نتیجه در شکل ظاهری مؤثر بوده و فرد لاغرتر به نظر می‌آید. بستن کمربند لاغری باعث می ‌شود بدن خود را در وضعیت و شکل بهتری قرار دهید؛ زیرا پوشیدن این کمربند باعث می ‌شود شما نتوانید خم شوید یا قوز کنید؛ اما از طرف دیگر پوشیدن این کمربند باعث می‌ شود شما از عضلات شکم و کمر خود کمتر استفاده کرده و در نهایت منجر به ضعیف شدن این عضلات شود و شکل بدن را به‌ مرور دچار مشکل کند.

کمربند لاغری چگونه عمل می کند؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

فواید استفاده از شکم بند لاغری

استفاده از شکم بند لاغری نیازمند رعایت اصول استفاده از آن می باشد. هنگامی که شما شکم بند استفاده می کنید نیاز است زیر شکم بند لاغری هیچ لباسی نپوشید تا بتواند تاثیر اصلی را روی شکم شما بگذارد و در مورد بستن شکم بند برای لاغری بد نیست کمی در مورد فواید آن بدانید. از مهم ترین فواید شکم بند لاغری کاهش سایز و آب کردن چربی ها می باشد اما بستن شکم بند برای لاغری محاسن بسیار بزرگ دیگری دارد که ممکن است با آن آشنا نباشید. کمربند لاغری ممکن است فواید موقت و کم تأثیر داشته باشد اما قطعاً بستن کمربند لاغری بی‌فایده نیست. ازجمله این مزایا عبارتند از:

 • بهبود وضعیت بدن

چه شما پشت میز نشسته باشید و چه در حال بلند کردن جسم سنگین از روی زمین باشید بستن کمر بند لاغری می تواند به وضعیت قرارگیری بهتر بدن شما کمک کند. کمربند لاغری معمولاً از الیاف لطیف و کشسان اما سفت ساخته می‌ شوند. این کمربند باعث می‌ شود شما صاف بنشینید و درد های کمری را تا حدودی کمتر شود. استفاده از کمربند لاغری همچنین به شما در جهت بهبود وضع بلند کردن اجسام سنگین کمک می ‌کند به صورتی که آسیب ‌های کم تری در بدن ایجاد می شود.

 • کاهش درد کمر 

اگر شما کمر درد دارید، شکم بند های لاغری علاوه بر اینکه با بهبود حالت بدن به کاهش درد کمک می کند، دمای بدن شما را نیز افزایش می دهد. شکم بند لاغری با گرمایی کهه ایجاد می کند، موجب تسکین موقتی درد کمر می‌شود.

 • لاغری موقت 

کمر بند های لاغری به شما کمک می کند تا به آرامی لاغر شوید اما با فشرده کردن لایه‌ های چربی و کوچک کردن دور کمر شما به‌ سرعت می ‌تواند به شما کمک کند که ظاهری زیباتر و لاغر داشته باشید. اگر عضلات شکم شما دچار شل شدگی و افتادگی باشند، این حالت شکم و پهلو های شما به ‌راحتی در زیر لباس مشخص می‌شود. بستن کمربند لاغری باعث می‌ شود شکم و پهلو های شما صاف ‌تر به نظر برسد.

 • اثر روانی مثبت در لاغری 

هنگامی که شما از کمر بند های لاغری برای لاغری کمک می‌گیرید، ناخودآگاه اثر روانی موثری بر روی شما خواهد گذاشت. شاید با بستن کمربند لاغری شما عضلات شکم خود را سفت نگه‌ دارید یا شما را به فکر ورزش کردن و تلاش برای لاغری بیندازد. حتی بستن کمربند لاغری در هنگام ورزش می ‌تواند با سفت نگه ‌داشتن عضلات شکم به شکل‌گیری عضلات شکم کمک کند.

 • کم شدن اشتها

یکی از فواید مهم شکم بند لاغری کاهش حجم معده شما می باشد. به این معنی که هنگامی که شما شکم بند لاغری را می بندید این محصول باعث جمع کردن معده شما می شود و رفته رفته با کاهش حجم معده منجر می شود. که میزان اشتهای شما کم خواهد شد و تا شما به دلیل کم اشتهایی می توانید وزن خود را کم کنید.

 • آب شدن پهلو ها 

همچنین از دیگر فواید شکم بند لاغری نیز باید به آب کردن چربی های پهلو اشاره کرد. چربی های پهلو از آخرین نقاطی هستند که در بدن شما آب می شوند و شما می توانید این چربی ها را توسط انواع شکم بند لاغری با کیفیت از بین ببرید.

فواید استفاده از شکم بند لاغری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

معایب استفاده از شکم بند لاغری

اگر برای لاغری سریع از کمر بند های لاغری استفاده می کنید بهتر است اول از همه اطلاعات کامل را کسب نمایید. همان‌طور که این کمربندها مزایایی دارند، دارای معایب و عوارض زیادی نیز هستند ازجمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات پوستی

هنگامی که برای مدت طولانی از شکم بند های لاغری استفاده می کنید باعث تحریک و التهاب پوست شما در ان ناحیه می شود. عرق کردن و دمای بالای بدن می‌تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود و حتی می ‌تواند منجر به سوختگی پوست بدن نیز شود.

 • کم آب شدن بدن 

زمانی که از این نوع کمر بند ها استفاده می کنید، منجر به تعریق شما می شود و بدن شما دچار کم آبی خواهد شد که از دست دادن آب در مواقعی که زیاد مورد توجه نیست، می‌تواند در دیگر مسائل مربوط به‌ سلامتی از جمله مشکلات کم ‌آبی خفیف تا متوسط را ایجاد کند. ازجمله این مشکلات عبارتنداز:

 1. حجم ادرار کم و اختلالات کلیه
 2. خواب‌آلودگی
 3. خشکی دهان
 4. سردرد
 5. خشکی پوست
 6. سرگیجه
 • عدم تعادل الکترولیت

عرق کردن می‌ تواند منجر به عدم تعادل الکترولیت شود. اگر عضلات شما شروع به گرفتگی کرد از کمربند لاغری استفاده نکنید و یک نوشیدنی ورزشی حاوی الکترولیت بنوشید.

 • مشکلات داخلی

پوشیدن کمر بند های لاغری برای مدت طولانی باعث اشکال در هضم و سایر مشکلات داخلی شود و همچنین مشکلات دیگری که ممکن است ایجاد شود عبارت اند از:

 1. اندام‌ها جابه‌جا می شوند.
 2. سوزش قلب و سوءهاضمه ایجاد می شود.
 3. دنده‌های بدن تحت‌ فشار قرار می گیرند.
 4. اکسیژن کافی به اندام‌ها نمی رسد.
 5. اختلال در سیستم گوارشی
 • جراحت های پوستی

شکم بندهایی که زیر لباس برای کوچک تر نشان دادن شکم پوشیده می شوند، درست مانند شلوارهای جین تنگ در کار سیستم گوارش اختلال ایجاد می کنند. این نوع از پوشش ها که معمولا بسیار تنگ بوده و برای مدت طولانی در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم عصبی بدن را هم تحت تاثیر قرار می دهند و علاوه بر آن باعث ظاهر شدن جراحت هایی روی پوست می شوند.

شکم بند ها معمولا مانع می شوند تا ریه های ما به طور کامل از هوا پر شود. به این ترتیب اکسیژن کافی به بدن نمی رسد و ممکن است به شما احساس سرگیجه و ضعف داده شود.

 • عروق پوست

عروق پوست بسیار ظریف و نازکی هستند که کار تغذیه و خون رسانی به این عضو بسیار مهم و حساس بدن را بر عهده می گیرند. وقتی این عروق تحت فشار دائمی قرار می گیرند به تدریج تنگ و بسته می شوند در نتیجه جریان خون در بافتی که مورد فشار قرار گرفته است به هم می خورد و رشد پوست مختل می شود. به همین دلیل پوست هم می تواند به آسانی زخم شود و هم به دلیل نقص تغذیه ای که پیدا می کند دچار بریدگی های ماندگار شود.

معایب استفاده از شکم بند لاغری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

آیا بعد از زایمان می توان از شکم بندهای لاغری استفاده کرد؟

بعد از زایمان خانم ها در اندام خود با تغییراتی اساسی مواجه می شوند که گاهی برایشان غیر قابل تحمل است. زمان بارداری پوست شکم درست مثل بادکنکی که کاملا پر از باد شده، کشیده می شود و با به دنیا آمدن بچه، این بادکنک پر از باد، یک باره خالی می شود و نسبت به حالت اول و پیش از بارداری، پوست شل و حالت کشیده ای پیدا می کند که برای بیشتر خانم ها ناخوشایند است. پس از زایمان ماهیچه های شکم کاملا شل می شوند و پوست اضافی زیادی باقی می ماند. همه خانم ها تمایل دارند که به وزن قبل از بارداری خود برگردند و نگران هستند که این کار چه مدت طول خواهد کشید.

بستن شکم پس از زایمان به جمع شدن سریع تر آن کمک می کند. از قدیم هم این رسم در فرهنگ ما وجود داشته است که مادربزرگ ها به دختران خود می گفتند که پس از زایمان شکم شان را با یک پارچه محکم ببندد. ولی در سال های اخیر شکم بند هایی به بازار آمده اند که مخصوص همین کار هستند و شما می توانید آنها را پس از زایمان بپوشید. نکته اصلی استفاده صحیح از این شکم بند ها است. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره زایمان می توانید به مقاله بهترین دکتر زنان مراجعه نمایید.

برای خانم هایی که زایمان نموده اند یک روز بعد از زایمان یا این که هر زمان که پزشک اجازه بدهد، بهترین وقت برای استفاده از شکم بند است که توصیه می شود از آن حداقل به مدت 9-8 هفته پس از زایمان استفاده کنند. از فواید آن هم می توان به حمایت از کمر اشاره کرد. همچنین کمک می کند بدن مادر به شکل قبل از بارداری برگردد. شکم بندهای لاغری باعث می شود که شکم و ستون فقرات صاف شود و از رشد سلول های چربی جلوگیری خواهد کرد. همچنین استفاده از شکم بندهای لاغری باعث می شود که ورم رحم کاهش یابد.

در دوران بارداری نیز شکم بند می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، در ادامه به دیگر ویژگی های استفاده از شکم بندهای لاغری اشاره خواهیم کرد:

 •   شکم بند، رحم را بدون اینکه به آن فشاری بیاورد از پایین به طرف بالا نگه داشته و نفس کشیدن را راحت می نماید.
 • استفاده از شکم بندهای لاغری بعد از زایمان منجر به کاهش احساس فشار و سنگینی در مادر می شود.
 • حرکت نوزاد را در داخل شکم آسان می نماید و در حقیقت عمل عضلات پایین شکم را انجام می دهد و بدین ترتیب سبب استراحت عضلات می شود.

آیا بعد از زایمان می توان از شکم بندهای لاغری استفاده کرد؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

نکات مهم هنگام خرید شکم بند های لاغری

در ادامه به نکات مهم هنگام خرید شکم بندهای لاغری اشاره خواهیم کرد:

 • توجه به سایز

قبل از خرید شکم بند های لاغری اساسی ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، دقت در سایز آن می باشد. به طور کلی هنگام خرید شکم بند لاغری  دقت کنید که سایز بزرگتر از سایز خودتان را خریداری نکنید، چرا که گشاد بودن آن هیچ گونه تاثیری نخواهد داشت. همچنین سایز کوچکتر از سایز خود را هم نخرید، چون با فشار وارد کردن به قسمت های مختلف بدن، باعث ایجاد چین و چروک در آن قسمت ها می شود. پس سعی کنید سایز مناسب استایل خودتان را قبل از خرید به دست آورید، برای این کار می توانید از فروشنده هم کمک بخواهید.

 • جنس شکم بند

یکی از موارد مهم دیگر هنگام خرید شکم بند های لاغری مردانه و زنانه، توجه به جنس شکم بند است. سعی کنید جنس بادوام و با کیفیتی را خریداری کنید، چون این شکم بند ها معمولا برای بسته شدن نیاز به فشار زیادی دارند و امکان پارگی آنها وجود دارد. اما اگر جنس خوبی را خریداری کنید نه تنها پاره نمی شود بلکه بسیار عالی هم عمل می کند.

 • قابل شست و شو بودن

 هنگام خرید از فروشنده سوال کنید که شکم بند مد نظرتان قابل شست و شوی است یا خیر؟ سعی کنید شکم بندی که خریداری می کنید قابلیت شست و شو داشته باشد. چون گن ها به دلیل برخورد مستقیم با پوست، دچار تعریق می شوند و به مرور زمان آلوده خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره محصولات طبی می توانید به مقاله های انواع مچ بند طبی و راهنمای خرید انواع زانو بند مراجعه نمایید.

قیمت شکم بندهای لاغری

هنگام خرید هر کالایی توجه به قیمت بسیار حائز اهمیت خواهد بود. قیمت شکم بند های لاغری با توجه به جنس، نوع و قابلیت اندازه گیری آنها متفاوت است. اما سعی کنید شما بیش از هر چیز به کاهش دهنده بودن وزن و فرم دهنده بودن آن دقت نمایید. اگر مشکل گوارشی دارید، زیرنظر پزشکتان از شکم بند های لاغری استفاده کنید.

نکات مهم هنگام خرید شکم بند های لاغری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

خرید اینترنتی شکم بند های لاغری

با توجه به نوع الیاف خاصی که در شکم بند های لاغری به کار رفته است چنین خاصیتی دارند که علاوه بر پنهان کردن بافت های چربی خود به صورت موقتی در صورت استفاده مداوم از این محصولات می توانید خیلی زود شاهد کاهش وزن خود به صورت واقعی باشید. همچنین در این روز ها و صرفه جویی در وقت خود بهتر است به خرید اینترنتی روی بیاورید که برای این کار بهتر است از لینک زیر استفاده کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/e3e97f93-552d-43bb-b41e-0017c55c783d” ]

کلام آخر

استفاده از شکم بند لاغری، رژیم غذایی مناسب و ورزش؛ همگی تنها به اراده شما بستگی دارد که فرآیند لاغری شما را امکان پذیر می نمایند. شرکت‌های تولید کننده ادعا می‌ کنند استفاده از این محصول بدون تلاش نیز باعث کاهش وزن می‌ شود. از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید شکم بند لاغری آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

4.2/5 - (24 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا