جراحی بینیجراحی زیبایی

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟【سال 1403】❤️

در این مقاله ما تلاش داریم تا اطلاعات کافی درباره بهترین جراح بینی در تهران کیست؟ را در اختیارتان قرار دهیم. امروز جراحی بینی در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و امکان دارد که برخی از افراد به دلیل ظاهر نامناسب بینی خود، اعتماد به نفس خود را از دست داده باشند، که می توانند به سراغ جراحی زیبایی بینی بروند.

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

امروزه جراحی بینی  یا رینوپلاستی طرفداران زیادی پیدا کرده است ، از بازیگران و شخصیت های معروف گرفته تا آدم های معمولی. یعنی هر کس با هر شرایطی می تواند عمل جراحی بینی انجام دهد.

اما انتخاب بهترین جراح بینی مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود. چرا که عمل زیبایی بینی چیزی فراتر از جراحی است و نتیجه آن بیشتر به سوابق و تجربیات جراح بینی بستگی دارد. جراح بینی شبیه یک مجسمه تراش می ماند که با تراشیدن سنگ و شکل دادن آن ، در آخر هنر و اثر خود را برای دیگران به نمایش می گذارد.

پس بهترین جراح بینی باید علاوه بر بینی به زاویه های اجزای صورت بیمار نیز توجه کافی داشته باشد و متناسب با آن ها به جراحی بینی بپردازد و در آخر اثر خود را به دیگران نشان دهد. همانطور که گفته شد به این نتیجه می رسیم که انتخاب جراح بینی با دیگر جراحی ها فرق می کند و به عنوان یک عمل زیبایی ریسک زیادی دارد. در این مقاله سعی کردیم تا شما را در انتخاب بهترین جراحی بینی راهنمایی کنیم تا یک انتخاب درست داشته باشید.

اگر هدف تان از عمل بینی رسیدن به زیبایی مطلق است ، سعی کنید ، دیدتان را عوض کنید. چرا که عمل بینی برای بهبود وضعیت بینی شما است. قبل از عمل بینی به شرایط فعلی خود دقت کنید. هر بیماری ممکن بهترین شرایط برای این عمل نداشته باشد و یا  به نتیجه دلخواه نرسد. برای مثال ، در بینی های گوشتی ، برای کوچک کردن نوک بینی ، تا میزان حد مشخصی به دست جراح ممکن است. پس جراح بینی باید در جلسات مختلف یاد با مشاوره اصولی بیماران را راهنمایی کنند تا بهترین تصمیم خود را بگیرند.

ویژگی بهترین جراح بینی در تهران

 • باید مهارت و تجربه کافی در عمل های بینی را داشته باشد.
 • جراحی بینی باید از دانش ریاضی خوبی برخوردار باشد.
 • از قوی تجسم بالایی برخوردار باشد تا بتواند ظاهر بینی بعد از عمل بیمار را تجسم کند.
 • در زمینه زیبا شناختی از مهارت کافی برخوردار باشد.
 • بهترین جراح بینی ، جلسات مشاوره ای برای پاسخ دادن به تمام سوالات بیمار اختصاص می دهد.
  و همکاری لازم با بیماران خود دارد.
 • بهترین جراح بینی باید سلامتی بیمار را مهم ترین هدف خود قرار دهد.
 • رابطه خوبی با بیماران خود برقرار کند و اعتماد آنها را جلب کند.
 • یک جراح خوب باید برای تمام بیماران خود وقت کافی در نظر بگیرد و در انجام جراحی صبور باشد.
 • تمام مقدمات قبل و بعد از جراحی را برای بیمار مشخص کند.
 • آزمایشات لازم برای انجام جراحی بینی برای بیمار مشخص کند.
 • در مورد سابقه بیماری یا مصرف دارو خاص بیمار اطلاع یابد.
 • با توجه به خواسته های بیمار از عمل بینی ، جراحی خود را انجام دهد.
 • توانایی کافی برای هر گونه عمل بینی را داشته باشد.

ویژگی بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب بهترین جراح بینی بسیار دشوار است بخصوص در شهرهای بزرگی مثل تهران که دکترهای زیادی برای عمل بینی وجود دارد. اما مسئله مهمی است که باید در انتخاب آن توجه کافی داشته باشید. چرا که با انتخاب درست جراح بینی می توانید بهترین نتیجه و کیفیت را داشته باشید.

در صورتی که در انتخاب تان درست عمل نکنید ، ممکن است عمل جراحی بینی به شکست مواجه شود و شما مجبور به عمل جراحی دوباره بینی می شوید. می توانید با دقت کافی به یک سری نکاتی که برایتان شرح می دهیم ، بهترین انتخاب جراح بینی در تهران را داشته باشید.

نکات مربوط به انتخاب جراح بینی

تجربه و مهارت کاری دکتر مهم ترین عامل برای انتخاب جراح می باشد. شما می توانید از مشاهده وب سایت و یا صفحه اینستاگرام بهترین جراح های بینی در تهران ، به تجربه و تخصص آنها دست یابید. چرا که امروزه بیشتر جراحان بینی در فضای مجازی فعالیت دارند و شما از این طریق می توانید بیشترین اطلاعات درباره ی پزشک های معروف بدست آورید و هم چنین نمونه کار های جراحی  بینی آنها را مشاهده کنید.

از این طریق  میزان سابقه کاری آنها برای شما مشخص می شود. راه بعدی که باید طی کنید این است از افرادی که تجربه جراحی بینی داشته اند ، مشاوره بگیرید. شما می توانید از آنها اطلاعات مفید و کافی در مورد بهترین جراحان بینی بدست آورید و از تجربیات آنها ، بهترین استفاده را داشته باشید. آخرین راهی که برای انتخاب بهترین جراح بینی وجود دارد، مراجعه به مطب و یا کلینیک جراحان بینی است تا برای اطمینان بیشتر ، از نزدیک با روند کاری آنها آشنا شود.

این کار به صورت مشاوره اولیه انجام می شود. در این جلسه ، دکتر مربوطه باید اطمینان کافی از جراحی بینی را در شما ایجاد کند. هم چنین دقت کنید که بینی شما را از زوایا مختلف بررسی می کند یا نه؟ و به نگرانی های نتایج جراحی بینی شما توجه کافی دارد؟ آیا برای جراحی بینی شما و اهداف تان ، راه ها و انتخاب های مختلفی ارائه می دهد یا نه؟ در صورتی که پس از اتمام مشاوره به نتیجه رسیدید که جراح مناسبی برای عمل بینی نیست ، به تحقیقات خود ادامه دهید.

انواع جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی فانتزی:

تمامی افراد دوست دارند که بینی زیبایی داشته باشند. جراحی بینی فانتزی ارتفاعی استاندارد دارد و باعث می شود که خطوط صاف از پیشانی تا بینی و از بینی به لب ها و بعد از آن چانه ها، بر زیبایی بینی فانتزی بیفزاید.

جراحی طبیعی بینی:

بینی در زیبایی و اعتماد به نفس افراد تاثیر بسزایی دارد. برای جراحی زیبایی بینی باید تقارن بینی با سایر اعضای صورت به خوبی و به درستی رعایت شود، که در روش جراحی بینی به روش طبیعی این تقارن ایجاد می شود و در حال حاضر می تواند گفت که این نوع جراحی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی بینی می باشد.

روش جراحی بینی باز:

این روش بیش تر از 90 درصد از جراحی هایی که در حال حاضر انجام می شود، را شامل می شود. پوست بینی از تیغه وسط آن بریده می شود و پوست بافت نرم، از ساختار های زیرین بینی که غضروف نام دارد برداشته می شود، تا جراح بتواند آناتومی بینی را بررسی کند. بعد از بررسی ساختار بینی، پروسه تراشیدن غضروف و شکل دادن با توجه به سلیقه بیمار شروع می شود و پس از آن پوست را به جای قبلی برگردانده و بخیه می زند.

روش جراحی بینی بسته:

این روش کم تر مورد استفاده قرار می گیرد و برای تغییرات جزئی که مهم نمی باشد، استفاده می شود. در این روش، در قسمت های داخلی شکاف و برش ایجاد می شود و قوز و انحرافات بینی اصلاح می شود. روش بسته برای تغییر نوک و فرم بینی مناسب نمی باشد، جراح برای این کار باید پل بینی را بشکافد. یکی از خوبی های این روش این است که، پوست بینی برش داده نمی شود. به همین دلیل این روش کم تر مورد استفاده برای جراحی زیبایی قرار می گیرد. زیرا دسترسی به ساختار و بافت های بینی مخصوصا در نوک بینی امکان پذیر نیست.

جراحی زیبایی بینی ثانویه:

روش ثانویه که به جراحی زیبایی بینی تجدید نظر معروف است. برای اصلاح نا زیبایی هایی که باقی مانده است یا ایجاد شده است، استفاده می شود. برخی مشکلات ممکن است جزئی باشد و سریعا اصلاح شوند. اما برخی مشکلات معمولا سخت و پیچیده است. ممکن است بافت های بینی به دلیل جراحی های قبلی ضعیف شده باشد و این پروسه را برای جراح سخت تر کند. این روش می تواند هم به صورت باز و هم به صورت بسته انجام شود.

روش آلارپلاستی:

این نوع و روش برای جراحی بینی جزء یکی از جدیدترین روش ها می باشد که برای این جراحی از پوست پره بینی مقداری برداشته می شود تا باعث شود که بینی کمی باریک به نظر برسد و افرادی که می خواهند در سوراخ بینی خود تغییر ایجاد کند با مشورت پزشک این روش را انتخاب می کنند.

روش لیزر:

این نوع جراحی بینی حدودا نیم ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد و در این روش شکل بینی کاملا تغییر می کند و بعد از این که جراحی بینی انجام شد آتل به مدت یک هفته تا ده روز بیرون از بینی قرار می گیرد و نباید به آن دست زد.

تفاوت های جراحی بینی باز و بسته:

 1. در روش جراحی بینی به روش بسته تسلط به ساختار بینی کم تر می باشد تا روش جراحی بینی به روش باز
 2. در جراحی به روش باز می توان بر روی بینی تغییرات بیشتری را ایجاد کرد، اما در در جراحی بینی به روش بسته نمی تواند تغییرات زیادی را در بینی ایجاد کرد.
 3. کبودی و تورم در جراحی بینی به روش باز بیشتر از جراحی بینی به روش بسته می باشد.
 4. مدت زمان جراحی بینی به روش باز بیشتر از جراحی به روش بسته می باشد.

انواع جراحی زیبایی بینی

اقداماتی که قبل از جراحی باید انجام دهید

قبلی از جراحی اقداماتی است که باید رعایت شود تا به نتایج خوبی رسید. از جمله این اقدامات را بیان می کنیم :

 • دو ساعت پیش از زمان تعیین شده جراحی در کلینیک یا بیمارستان حضور داشته باشید، تا اقدامات پیش از جراحی را انجام دهید.
 • استحمام قبل از جراحی بینی ضروری است چون پس از مدتی با وجود اسپلینت قادر نخواهید بود به حمام بروید. در صورتی که می خواستید استحمام کنید، از شست و شوی بینی در هنگامی که اسپلینت دارد بپرهیزید.
 • از همراه داشتن جواهرات گل سر و ابزار فلزی در روز جراحی  بپرهیزید و سعی کنید در روز جراحی از آرایش کردن بپرهیزید.
 • قبلی از جراحی به مدت 8 ساعت چیزی نخورید و از غذاهای سبک استفاده کنید تا در روز جراحی مشکلی به وجود نیاید.
 • مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به مدت دو هفته قبل از جراحی بپرهیزید. زیرا مصرف آن ها می تواند در روند درمان اختلال ایجاد کند و طول درمان افزایش بیابد.
 • داشتن تغذیه مناسب و سالم و استفاده از مواد مغذی مانند میوه ها، سبزیجات و پروتئین ها قبل و بعد از جراحی استفاده کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی استفاده از داروها رقیق کننده و آسپرین توصیه نمی شود و با مشورت پزشکتان داروی دیگری جایگزین شود. در صورت آن که دارو خاصی استفاده می کنید حتما قبل از جراحی به پزشک خود اطلاع دهید.

آیا جراحی بینی برای همه مناسب است؟

یکی از دغدغه هایی که همه افراد قبل از انجام جراحی بینی دارند، این است که عمل بینی، روی بینی آن ها به چه صورتی خواهد شد؟ در واقع بیش تر از 80 درصد از مردم که بینی آن ها دارای ظاهری متفاوت است، که قادر به انجام عمل رینوپلاستی هستند، اما در بین آن ها فقط 20 درصد از افراد هستند که عمل زیبایی با چهره آن ها سازگار است. بعضی از افرادی که دارای بینی های غضروفی هستند، اگر اقدام به پیوند غضروف کنند که ممکن است نتیجه نهایی قابل قبول نباشد.

در این صورت، اگر دارای بینی غضروفی هستید، خیلی راحت می توانید بینی خود را به دست بهترین جراح بینی در تهران بسپارید.

عواملی که، در وجود آن حتما باید جراحی بینی صورت گیرد : 

 • بهبود در تنفس بیمار
 • قوز بینی در ناحیه پل بینی
 • پهن بودن بیش از حد بینی
 • تغییر ظاهر بینی متناسب با ژنتیک فرد
 • مشکلاتی که از نظر زیبایی، در اثر ضربه یا آسیب های دیگر ایجاد شده باشد .
 • شکستگی در تیغه بینی که موجب می شود بینی در مرکز صورت نباشد و حالت کج به خود بگیرد.
 • نوک بینی نا متقارن یا ضعیف یا بیش از حد بیرون زده باشد، که در این صورت حالت افتادگی در بینی اتفاق می افتد.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی، یک عمل تهاجمی است که می توانید با دیدن فرم و ظاهر بینی بیماران قبلی پزشک مورد نظر، به علم و مهارت پزشک در این زمینه پی ببرید. البته باید بدانید در بعضی از جراحی ها به علت نامناسب بودن فرم کلی بینی، حتی ماهر ترین پزشکان هم نمی تواند در این جراحی موفق باشد. همین مسئله باعث نتایج منفی در رزومه پزشک می شود. همین موضوع سبب شده است که، برخی از جراحان از جراحی بینی، بیمارانی که بینی آن ها فرم بسیار نامناسبی دارد، خودداری کنند. به طور کلی مواردی که می تواند در شناخت پزشک، به شما کمک کند را ذکر می کنیم

 • میزان مراجعه کنندگان
 • رضایت بیماران قبلی
 • موقعیت مکانی مطب یا کلینیک
 • رزومه جراح بینی

کدام جراحان برای انجام عمل زیبایی مناسب هستند؟

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی

توجه به توصیه های پزشک: توصیه می شود برای این که روند بهبودی شما بعد از جراحی بینی به سرعت و به خوبی طی شود، دستورالعمل های پزشک را به خوبی رعایت کنید و داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را سر زمان معین خود استفاده کنید.

استراحت کنید: امکان دارد که برخی از افراد بعد از جراحی بینی احساس کنند که راه تنفسی آن ها بسته شده و یا گرفته شده و باعث می شود که خوابیدن برایشان دشوار شود، اما توصیه می شود، استراحت کافی داشته باشید زیرا خوابیدن یکی از اصلی ترین موضوع برای بهبودی می باشد و بدن برای بهبودی نیاز به انرژی دارد.

از عینک استفاده نکنید: استفاده از عینک باعث می شود که به بینی فشار وارد شود و باعث کبودی و تورم شود و در برخی از مواقع امکان دارد که استفاده از عینک باعث ایجاد فرو رفتگی شود، که باعث می شود فرد جراحی بینی ترمیمی انجام دهد. توصیه می شود در مواقع ضروری که نیاز به عینک دارید، از لنز استفاده کنید و زمانی که به طور کامل اطمینان پیدا کردید که استخوان های بینی محکم شده است می توانید از عینک های طبی و یا آفتابی استفاده کنید.

بالا نگه داشتن سر: توصیه می شود بعد از اینکه جراحی زیبایی بینی انجام دادید از خوابیدن به پهلو بپرهیزید،  زیرا می تواند باعث شود که روند بهبودی طولانی شود و بینی فرد دچار کبودی و تورم شود. خوابیدن به پهلو مشکلات زیاد را به وجود می آورد و هم چنین می تواند باعث شود که بینی فرد به یک طرف متمایل شود و در آخر کج شود. توصیه می شود برای جلوگیری از مشکلات احتمالی تا حدودا دو ماه بعد از جراحی سر خود را در هنگام خواب بالا نگه دارید و در هنگام خواب زیر سر خود چند بالش بگذارید.

استفاده از کمپرس سرد: توصیه می شود در چند روز اولیه بعد از جراحی بینی برای این که تورم و کبودی کاهش پیدا کند، از کمپرس سرد استفاده کنید ، اما باید دقت داشته باشید که  کمپرس سرد را مستقیما بر روی بینی خود قرار ندهید.

از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید: بعد از جراحی بینی به هیچ عنوان به سراغ ورزش های سنگین و فعالیت های سنگین و زیاد نروید، زیرا افرادی که بینی خود را عمل کرده اند حدودا دو ماه طول می کشد تا استخوان بینی آن ها بهبود پیدا کند و انجام فعالیت های ورزشی سنگین باعث می شود بینی متورم شود.

صبوری کنید: بعد از جراحی بینی باید صبور باشید تا به طور کامل بهبود بیابید و روند بهبودی به طور کامل طی شود که نیاز به زمان دارد.

از گرما زیاد دوری کنید: رفتن به سونا و گرفتن دوش آب گرم برای بینی شما که تازه جراحی کرده اید اصلا مناسب نمی باشد و می تواند باعث تورم در بینی شما شود و توصیه می شود برای جلوگیری از این گونه عارضه از غذاهای خنک و نوشیدنی های ولرم استفاده کنید.

از دخانیات استفاده نکنید: نکته ای که مهم و قابل اهمیت می باشد این است که قبل و بعد از جراحی بینی از دخانیات استفاده نکنید، زیرا نیکوتین های موجود در سیگار می تواند باعث شود که جریان خون محدود شود و در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.

دوری از نور خورشید:  بعد از جراحی بینی توصیه می شود در معرض نور خورشید قرار نگیرید، زیرا می تواند باعث آفتاب سوختگی در فرد شود و باعث ایجاد تیرگی بر روی پوست می شود.

جراحی بینی استخوانی به چه صورتی است؟

در جراحی بینی استخوانی، استخوان و غضروف اضافی برداشته می شود و قوز روی بینی به صورت کامل برداشته می شود. این روند با ایجاد برش در زیر بینی آغاز می شود و بعد از دسترسی به تیغه ی بینی تغییراتی برای روی ناحیه پل بینی ایجاد می شود. به طور کلی جراحی های بینی به روش های باز و بسته صورت می گیرد. اشخاصی که بینی آن ها دارای قوز و عقابی مانند است پوست روی بینی آن ها نازک می باشند، را بینی استخوانی می گویند و معمولا قوز بینی از مسائل ژنتیکی و ارثی به وجود می آیند. همچنین ممکن است این برآمدگی ها بر اثر شکستگی ها به وجود آمده باشد. حتی ممکن است این شکستگی ها در اثر صدمات در دوران کودکی به وجود آمده باشد و در هنگام رشد بینی رخ دهد، خود را نشان می دهد.

دلیل بینی های استخوانی رشد بیش از اندازه برآمدگی ها و قوز بر روی قسمت پل بینی می باشد. این برآمدگی ها در بینی های استخوانی باعث شده است تا نا هماهنگی در چهره فرد ظاهر شود و چهره فرد از حالت عادی خارج کند. که با جراحی  می توان این مشکل را رفع کرد. این گونه افراد با جراحی زیبایی سعی در ایجاد تناسب و از بین بردن نقص های صورت خود را دارند و با این تغییرات اعتماد به نفس آن ها افزایش پیدا می کند و برای انجام عمل زیبایی بینی باید به بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مراجعه کنید.

جراحی بینی استخوانی به چه صورتی است؟

کلام آخر

امروزه بیشتر افراد به سراغ جراحی بینی می روند و این نوع جراحی طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و باعث می شود تغییرات زیاد در چهره افراد ایجاد شود و اعتماد به نفس آن ها بالا برود. در این مقاله سایت پزشکا تمام تلاش خود را کرده است، تا اطلاعات لازم را درباره بهترین جراح بینی در اختیار شما قرار دهد و شما را با جراحی بینی به طور کامل آشنا کند.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد، از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (8 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا