سلامتی

بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج【سال1403】❤️

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج آشنا کنیم. ماساژ با رفع تنش ها از بدن به سلامت فرد کمک می کند و همچنین آرامش جسمی و ذهنی بسیاری را در فرد ایجاد می کند. ماساژ، گرم کردن، غلتاندن و فشار دادن ماهیچه ها، تاندون ها، عضلات و پوست می باشد. ماساژ دارای انواع مختلفی است که در ادامه مقاله با آن ها بیشتر آشنا می شویم. ماساژ دارای فواید بسیاری است که از فواید آن می توان به کاهش استرس، اضطراب، تنش عضلانی و … اشاره کرد. ما در این مقاله لیستی از بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ماساژ چیست؟

گرم کردن، مالش، نوازش، غلتاندن و فشار دادن پوست، ماهیچه ها، تاندون ها، رباط ها و عضلات با استفاده از دست ماساژ نام دارد. درمانگر سعی می کند به عضلات و مفاصل بدن فرد فشار های ملایمی وارد کند تا درد را کاهش دهد. ماساژ دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم. برخی از ماساژ ها درد عضلات را تسکین می دهند، برخی دیگر نیز انرژی بدن فرد را افزایش می دهند، ولی تمامی ماساژ ها دارای هدفی مشترک می باشند و آن هدف آرامش در افراد است. ماساژ سبب افزایش گردش خون در بدن و همچنین بهبود گردش خون می شود و همچنین بدن فرد را به تولید اندورفین تشویق می کند. این روش با استفاده از حرکات دستی سبب بهبودی و سلامت فرد می شود. در ادامه مقاله، با انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن آشنا خواهیم شد.

ماساژ چیست؟

انواع ماساژ

ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ برای افرادی که قصد دارند استرس و درد را در بدن خود کاهش دهند و یا از بین ببرند مناسب می باشد. ماساژ تایلندی به سطحح انرژی فرد کمک بسیاری می کند. در این ماساژ از حرکاتی شبیه به حرکات کششی یوگا استفاده می شود و همچنین ماساژ تمامی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. درمانگر در این روش از کف دست برای فشار به بدن استفاده می کند.

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی شامل ورز دادن حرکات دایره ای عمیق و ضربه زدن به بدن می باشد که از ملایم ترین شکل ماساژ معرفی می شود. ماساژ سوئدی برای افرادی که تاکنون سابقه انجام این کار را نداشته اند و یا تمایل به ماساژ ملایمی دارند، مناسب می باشد. ماساژ سوئدی در فرد احساس آرامش ایجاد می کند و گره های عضلانی فرد را رفع می کند.

ماساژ سنگ داغ

افرادی که در بدن خود دارای درد و یا تنش عضلانی می باشند می توانند از این نوع ماساژ استفاده کنند. ماساژ سنگ داغ مشابه ماساژ سوئدی است. در این روش درمانگر همراه با دست خود از سنگ های گرم استفاده می کند. ماساژ سنگ داغ دارای فوایدی می باشد که از فواید آن می توان به بهبود جریان خون، کاهش استرس، کاهش تنش عضلانی، تسکین درد و افزایش آرامش اشاره کرد. در این روش برخی از مواقع از سنگ های سرد هم استفاده می شود.

ماساژ ورزشی

افرادی که هنگام ورزش در معرض آسیب عضلانی قرار گرفته اند، می توانند از ماساژ ورزشی استفاده کنند و همچنین کسانی که به صورت مکرر دچار آسیب عضلانی به هنگام ورزش می شوند از ماساژ ورزشی برای جلوگیری از آسیب می توانند استفاده کنند. ماساژ ورزشی سبب افزایش انعطاف پذیری، تسکین درد، کاهش اضطراب، رهایی از تنش عضلانی و همچنین افزایش عملکرد ورزشی می شود. از ماساژ ورزشی می توان برای ماساژ کل بدن و یا قسمت های خاصی استفاده کرد. در این روش درمانگر از فشار عمیق و یا آرامی برای ماساژ استفاده می کند که این عمیقی و یا آرامی، بستگی به نیاز شما دارد.

ماساژ تخلیه لنفاوی

این ماساژ برای تشویق جریان مایعات لنفاوی در بدن بسیار مناسب می باشد. سیستم لنفاوی سبب حذف سموم و همچنین بهبود گردش خون در بدن می شود و می تواند بی خوابی، مشکلات گوارشی، میگرن، فشار خون بالا و اختلالات پوستی و همچنین مشکلات دیگر را رفع کند. این ماساژ برای برخی افراد مناسب نمی باشد، افرادی که دارای سابقه لخته خون، سکته مغزی، عفونت، مشکلات کبدی، نارسایی قلبی و … می باشند، مناسب انجام دادن این ماساژ نمی باشند.

ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق نسبت به ماساژ سوئدی فشار بیشتری دارد. این روش می تواند سبب رفع مشکلات عضلانی افراد شود. در این نوع ماساژ از ضربات قوی برای هدف قرار دادن بافت همبند و لایه های عمیق عضله استفاده می شود.

ماساژ آروماتراپی

در این روش از روغن های طبیعی برای ماساژ استفاده می شود. این روش برای کاهش استرس و اضطراب، تسکین درد، از بین بردن تنش های عضلانی، تقویت خلق و خو و کاهش علائم افسردگی بسیار مفید می باشد. در این روش درمانگر روغن طبیعی را انتخاب می کند و همچنین می توانید نوع روغن را خودتان انتخاب کنید.

ماساژ صندلی

در این نوع از ماساژ فرد روی صندلی می نشیند و نقاط بدن توسط صندلی ماساژ داده می شود. در این نوع از ماساژ دست دخالتی ندارد و ماساژ توسط صندلی مجهز انجام می شود. ماساژ صندلی سبب کاهش استرس و افزایش آرامش می شود. شما باید به مراکزی مراجعه نمایید که دارای دستگاه ها و تجهیزات ماساژ معتبری باشند.

کاندید مناسب ماساژ

ماساژ دارای خطر نمی باشد و اکثر افراد می توانند از آن استفاده کنند ولی بهتر است برخی از افراد از این درمان استفاده نکنند. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و دارای سوختگی یا زخم هستند و همچنین دارای عفونت می باشند، افراد مناسبی برای انجام دادن ماساژ نیستند.

همچنین کسانی که دچار شکستگی استخوان، پوکی استخوان شدید و ترومبوسیتوپنی شدید شده اند نباید از این روش استفاده کنند و همچنین افرادی که باردار هستند و یا دچار بیماری هایی مانند سرطان می باشند قبل از انجام این کار باید پزشک خود را در جریان بگذارند و با ایشان مشورت کنند. کسانی که دارای مشکلات قلبی می باشند، قبل از انجام ماساژ باید با بهترین دکتر قلب در کرج مشورت نمایند.

۵ تا از بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه زیبایی و وجود متقاضیان فراوان، رشته فیشیال یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. فیشیال از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به فیشیال با جستجوی عباراتی مانند بهترین آموزشگاه فیشیال، بهترین آموزشگاه فیشال، بهترین دوره آموزشی فیشال و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره آموزشی فیشیال در تهران و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره آموزش فیشیال میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره فیشیال تسلط کامل بر مباحث پوست و دستگاههای زیبایی اتاق پوست خواهند داشت. پس از گذراندن دوره فیشیال میتواند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در مکانهایی مانند مطبها و کیلینیکهای زیبایی، دارو خانه ها بعنوان مشاور پوست و یا بصورت مستقل در سالن های زیبایی کار کند.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: کرج،مهرشهر،بلوار ارم، نبش افشار، رویال سنتر، طبقه 6 – واحد30

شماره تماس:

09919589258

09370033720

ویژگی های بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج

آموزشگاه های بسیاری در کشور وجود دارند که کلاس یادگیری ماساژ را برگزار می کنند ولی باید سعی کنید به آموزشگاهی مراجعه نمایید که دارای ویژگی های زیر می باشد. ما در این قسمت از مقاله برخی از ویژگی ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج آموزشگاهی است که کلاس های مختلفی در زمینه‌های متفاوت مانند فنی و روانشناسی برگزار می کند.
 • بهترین آموزشگاه، آموزشگاهی است که در کلاس ماساژ شما را با انواع شغل های موجود و همچنین اهداف کاری آینده آشنا کند.
 • بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج آموزشگاهی است که دارای موارد آموزشی براساس تکنیک های روز باشد.
 • بهترین آموزشگاه باید درباره ماساژ درمانی اطلاعات لازم را به افراد بدهد و افراد را با روش های مختلف درمانی آشنا کند.
 • از دیگر ویژگی ها داشتن مدرک و همچنین معتبر بودن آموزشگاه می باشد. قبل از مراجعه به آموزشگاه برای یاد گیری حتماً از معتبر بودن آموزشگاه اطمینان حاصل کنید.
 • آموزشگاه خوب آموزشگاهی است که دارای مدرک معتبری باشد و بتواند مدارک معتبری را به افراد ارائه دهد که افراد بتوانند از آن در کشورهای دیگر نیز استفاده کنند.
 • کلاس های بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج باید تئوری و عملی باشد، طوری که فرد بتواند تمام مهارت ها را آموزش ببیند.

فواید ماساژ

 • از فواید ماساژ می توان به بهبود سیستم عصبی اشاره کرد. ماساژ سیستم عصبی را بهبود می بخشد و همچنین بیخوابی، تنش، سردرد و بیماری های ناشی از فشار روانی را رفع می کند.
 • ماساژ دستگاه عضلانی را تقویت می کند. ماساژ تاثیر مثبتی بر گرفتگی های عضلانی دارد، با استفاده از ماساژ گرفتگی عضلانی شما برطرف می شود و خستگی از بدن شما دور می شود.
 • با استفاده از این روش درد مفاصل کاهش پیدا می کند. درد مفاصل که ناشی از صدمه می باشد با استفاده از ماساژ کاهش پیدا می کند.
 • استفاده از این روش سبب افزایش گردش خون در بدن فرد می شود و همچنین ماساژ ضربان قلب را کاهش می دهد و فشار خون بالا را بهبود می بخشد.
 • از مهم ترین فواید ماساژ، پاکسازی بدن می باشد. ماساژ می تواند بدن را از شر مواد زائد و سموم خلاص کند و همچنین ماساژ نقش مهمی در پاکسازی بدن از سموم دارد. ماساژ دستگاه تنفسی و گوارشی را بهبود می بخشد.
 • از دیگر فواید ماساژ می توان به بازسازی پوست اشاره کرد. ماساژ سبب تحریک غدد چربی می شود و آن ها را تقویت می کند و همچنین سبب دفع سموم زیر پوستی می شود. در این روش منافذ پوست باز می شود و قدرت کشش پوست نیز افزایش پیدا می کند و سلول های مرده از پوست جدا می شوند و دفع می شوند و پوست افراد شفاف تر و جوان تر به نظر می رسد.
 • از مهم ترین فواید ماساژ می توان به کاهش استرس و اضطراب اشاره کرد. این روش علاوه بر خاصیت درمانی به تقویت آرامش و آسایش افراد کمک بسیاری می کند و استرس و اضطراب افراد را کاهش می دهد. البته ماساژ جایگزین درمان‌های پزشکی نمی شود ولی می تواند مکملی در کنار این درمان ها باشد.
 • از دیگر فواید ماساژ می توان به درمان بی خوابی اشاره کرد. سروتونین ماده شیمیایی در بدن افراد می باشد که منجر به احساس شادی و خوشبختی، آرامش و تمرکز، هضم بهتر غذا و سلامت استخوان ها می شود. بدن انسان در طول ماساژ این ماده شیمیایی را تولید می کند و این امر سبب خواب راحت در افراد می شود.

اقدامات قبل از ماساژ

 • از لباس های گشاد استفاده کنید. پوشیدن لباس گشاد سبب ماساژ بهتری توسط درمانگر می شود، البته شاید لازم باشد لباس هایتان را در بیاورید.
 • مهم ترین اقدام قبل از ماساژ مراجعه به بهترین مرکز ماساژ می باشد. سعی کنید به بهترین مرکز ماساژ جهت انجام این کار مراجعه نمایید. توجه کنید به مراکزی مراجعه نمایید که دارای بهترین دستگاه های ماساژور می باشند و شما می توانید از بهترین دستگاه ها استفاده کنید.
 • سعی کنیم قبل از انجام دادن این کار وعده های غذایی زیاد و یا الکل نخورید، زیرا در هنگام ماساژ لازم است شما به جلو دراز بکشید و یا گاهی به پهلوها و یا پشت بچرخید. خوردن غذای زیاد و یا الکل سبب بروز مشکلات گوارشی برای شما می شود.
 • اگر باردار می باشید و یا احتمال بارداری می دهید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت داشتن حساسیت های پوستی، قبل از انجام ماساژ به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید و یا تحت درمان هستید باید با پزشک خود قبل از ماساژ مشورت کنید.
 • در صورت داشتن عمل جراحی و یا جراحت حتما این مسئله را با پزشک خود قبل از ماساژ در میان بگذارید.

کلام آخر

گرم کردن، غلتاندن و فشار دادن پوست، ماهیچه ها و عضلات با استفاده از دست را ماساژ می نامند. در این روش درمانگر فشار های ملایم و عمیق را به بدن افراد وارد می کند. ماساژ دارای فواید بسیاری است که از فواید آن می توان به بهبود سیستم عصبی، تقویت دستگاه عضلانی، کاهش درد مفاصل، پاکسازی بدن، افزایش گردش خون و … اشاره کرد.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما را با بهترین آموزشگاه ماساژ در کرج آشنا کند، امیدواریم مقاله ما برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کرده و ما را مطلع سازید.

درد ناشی از ماساژ تا چه زمانی باید از بین برود؟

بدن دارای مکانیسم خود ترمیمی است. درد ناشی از ماساژ حدود 2 تا 3 روز است (طبیعی). پس از یک هفته، درد اولیه بدن نیز از بین می رود. اگر ماساژ اشتباه باشد، ناراحتی بیش از یک هفته خواهد بود.

وقتی در حین ماساژ احساس خارش کردم، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر در حین ماساژ احساس خارش کردید، می توانید به ماساژور بگویید که سرعت ماساژ را کم کند، نیروی ماساژ را افزایش دهد و به تنفس عمیق ادامه دهد تا از تنش و انقباض عضلانی جلوگیری شود. اگر پس از کاهش سرعت همچنان احساس ناراحتی می‌کنید، می‌توانید آن را به ضربه زدن سبک تغییر دهید.

آیا تب و تعریق بعد از ماساژ طبیعی است؟

برای درجه اول، تعریق و تب ثابت می کند که اثر ماساژ بهترین است.

5/5 - (3 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا