سلامتی

بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با 10 تا از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران آشنا نماییم تا در صورت لزوم به این مراکز مراجعه کرده و محصول مدنظر خود را با کیفیت بالایی خریداری نمایید. سمعک یک دستگاه الکترونیک کوچکی می باشد که صدا را تقویت کرده و متشکل از سه قسمت اصلی میکروفون، تقویت کننده و بلندگو است. به‌ طور کل سمعک دستگاه کوچک و پیشرفته‌ای است که با تقویت کردن صدا سبب بهبودی شنوایی افراد کم‌ شنوا می‌ شود. در اکثر کشورها سمعک‌ ها در وسایل پزشکی طبقه‌ بندی می‌ شوند و به وسیله ی قوانین و مقررات مرتبط به سازمان‌ های بهداشتی و درمانی آن کشور سنجش و نظارت می‌ شوند. طبق قوانین سازمان غذا و دارو آمریکا دستگاه‌ های تقویت‌ کننده‌ صدا مانند تقویت‌ کننده صدا شخصی یا سایر دستگاه‌ های ساده و معمولی تقویت‌ کننده صدا را نمی‌ توان تحت عنوان سمعک تبلیغ کرده و آن را فروخت.

چه زمانی نیاز به سمعک دارید؟

نشانه هایی وجود دارد که شما به سمعک نیاز دارید. ما آن‌ ها را طبق تاثیر مشکلات شنوایی در زندگی شما تنظیم نموده ایم. اگر به شماره یک رسیده‌ اید لازم است در این مورد تجدید نظر فرمایید. در ادامه به آن ها می پردازیم:

 1. منزوی کردن خود به علت شنوایی
 2. کناره گیری از فعالیت های اجتماعی
 3. لذت نبردن از فعالیت های اجتماعی خود به علت دشوار بودن گفت و گو
 4. داشتن مشکلات بسیار در درک گفتار در حضور نویز
 5. هنگامی که دو یا چند نفر در حال گفت و گو می باشند در دنبال کردن مکالمه به مشکل می خورید.
 6. شکایت همسایه هایتان به دلیل بالا بودن صدای تلویزیون منزل شما
 7. گفتن بسیار کلمه چی یا دوباره تکرار کن
 8. تصور کردن این که مردم نجواگونه صحبت می کنند.
 9. شنیدن نا مفهوم و نا واضح گفتار

اگر شما به شماره 6 در فهرستی که در بالا ذکر کرده ایم رسیده اید حتما به پزشک گوش یا شنوایی‌ شناس مراجعه نمایید. تشخیص کم شنوایی برای کسی که از آن رنج می‌ برد مقداری سخت است. امکان دارد درک ما از کم شنوایی تا حدودی اشتباه باشد. اکثر افراد گمان می کنند کم شنوایی مرتبط به بلندی یا ولوم صدا است. کم شنوایی به‌طور کل مربوط به بلندی صدا نمی باشد اکثرا به وضوح گفتار مرتبط می‌ باشد. شما صدا را می‌ شنوید تنها متوجه نمی‌ شوید که افراد چه چیزی می‌ گویند. صحبت آن‌ ها را می‌ شنوید ولی آن چه می‌ گویند برای شما واضح نمی باشد. تصور شما این است که آن‌ ها زیر لب صحبت می کنند یا طرز بیان بدی دارند.

شما تنها همخوان‌ های با فرکانس بالا همچون س و ش در گفتار را نمی‌ شنوید که وضوح منتقل می‌ نمایند. در اکثر اوقات کم شنوایی در محدوده فرکانس بالا شدیدتر می باشد. این به معنا می باشد که افراد در شنیدن همخوان‌ ها در گفتار دارای مشکل هستند. این صداها برای درک کردن کلمات ضروری هستند. هنگامی که این اصوات را نمی‌ شنوید به نظر می‌ رسد همه زیر لب و نجواگونه صحبت می‌ کنند. اگر ناتوانی شما در شنیدن واضح گفتار درحال رسیدن به مرحله‌ ای است که می‌ تواند در لذت بردن شما از زندگی تاثیر بسزایی بگذارد هنگام آن است که سمعک تهیه نمایید. اگر با همچین مشکلاتی سر و کار دارید به شما توصیه می شود به بهترین مرکز شنوایی سنجی در تهران مراجعه نمایید تا وضعیت شنوایی خود را بررسی کنید.

چه زمانی نیاز به سمعک دارید؟

دریافت سمعک به چه صورت می باشد؟

خوش بختانه تکنولوژی سمعک‌ ها به روزتر و از لحاظ اندازه هم خیلی کوچک شده‌ اند. امروزه سمعک‌ ها هماهنگ با نیازهای افراد کم شنوا طراحی می‌ شوند و این امکان را به افراد کم شنوا می‌ دهند تا مثل دیگر افراد در همه جنبه‌ های زندگی فعال و با اعتماد به نفس همکاری داشته باشند. اما دریافت سمعک 3 مرحله ای می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم:

تشخیص: مرحله اول تست شنوایی‌ سنجی می باشد. در این مرحله شنوایی‌‎ شناس پس از معاینه اتوسکوپی تست شنوایی‌ سنجی تن خالص و گفتار و در صورت لزوم سایر تست‌ های مرتبط به شنوایی را برای شما انجام می‌ دهد. شنوایی‌ شناس بر اساس نتایج این تست‌ ها در خصوص نوع و میزان کم شنوایی و به علاوه تاثیر کم شنوایی بر توانایی ارتباط شما با دیگران و سایر عارضه آن توضیحات ضروری را برای شما ارائه می‌ دهد. اگر احتیاج به درمان دارویی یا جراحی داشتید شما را به متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع می‌ دهد.

مشاوره: بعد از تشخیص نوع و میزان کم شنوایی شنوایی‌ شناس در درباره انواع سمعک از لحاظ طراحی و تکنولوژی و این‌ که شما حتما باید چه انتظاراتی از سمعک‌ تان داشته باشید به شما مشاوره‌ های ضروری را ارائه می‌ دهد. بعد از آن شما و شنوایی‌ شناس با توجه به نوع و میزان کم شنوایی و به علاوه سبک زندگی نیازهای شنیداری و بودجه شما در مورد انتخاب سمعک مناسب تصمیم‌ گیری می‌ نمایید. سپس تصمیم‌ گیری در خصوص مارک، مدل و قیمت سمعک، قالب‌ گیری از گوش ها شما صورت می گیرد.

تنظیم و تحویل سمعک: ساختن قالب سمعک پشت گوشی یا سمعک نامرئی معمولا 1 الی 3 روز به طول می انجامد و مرحله نهایی تنظیم و تحویل است. اول قالب یا پوسته سمعک از نظر اندازه و راحتی در گوش بررسی می‌ شود، قالب سمعک نباید سبب ناراحتی در گوش شود. بعد از آن سمعک بر طبق آستانه‌ های شنوایی شما تنظیم و برنامه‌ ریزی می‌ شود. نحوه استفاده، نگهداری و شرایط گارانتی در این جلسه برای شما توضیح داده می‌ شود. همچنین در این جلسه شما می‌ توانید قرار دادن و برداشتن سمعک روی گوش و تعویض باتری سمعک را بعد از آموزش تمرین نمایید. بعد از دوره سازگاری و عادت‌ پذیری که معمولا یک الی دو هفته طول می‌ کشد پیشنهاد می‌ شود برای تنظیم مجدد به شنوایی‌ شناس خود مراجعه نمایید. در این جلسه شنوایی‌ شناس به سوالات شما پاسخ می‌ دهد و برای این‌ که شما حداکثر سودمندی را از سمعک‌ تان تجربه نمایید امکان دارد شنوایی‌ شناس تنظیمات سمعک شما را کمی تغییر دهد.

اگر از گوش درد و وزوز آن رنج می برید می توانید به بهترین دکتر وزوز گوش در تهران  مراجعه کرده و با خیالی آسوده تحت درمان قرا بگیرید.

عوامل مهم در انتخاب بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران

چندین عامل باید مورد توجه افرادی که قصد خرید دارد واقع شود که به آن ها اشاره می کنیم:

 • تنوع و گستردگی سمعک هوشمند
 • به کارگیری از افراد متخصص و مجرب در مرکز خرید
 • ارائه مدل های گوناگون و برند های معتبر
 • تنظیم سمعک و ارائه پس از فروش
 • ارائه خدمات تجویز سمعک و خدمات شنوایی در منزل

10 تا از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران را بشناسید!

مرکز سمعک اختیاریه

مرکز سمعک اختیاریه

یکی از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران مرکز اختیاریه با مدیریت دکتر مهسا حسینی نسب، متخصص شنوایی و تجویز سمعک تاسیس شده است. این مرکز با فروش سمعک و با بهره ‌مندی از بهترین دستگاه‌ ‌های موجود در این حوزه، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه های متعدد شنوایی می باشد. تمامی سمعک ‌های قابل فروش در این مرکز طبق استاندارد های جهانی بوده و برای کلیه سنین نیز تجویز می ‌شود.

خدمات:

 • چک آپ دوره شنوایی
 • ارزیابی و توانبخشی وزوز گوش
 • تجویز و فروش انواع سمعک مانند آنالوگ، دیجیتال و هوشمند
 • بررسی جامع شنوایی نوزادان و بزرگسالان
 • فروش و تجویز انواع سمعک داخل گوش و پشت گوش

آدرس: تهران، چهار راه پاسداران، ابتدای خیابان دولت، کوچه دیده، پلاک 9، واحد 6

شماره تماس: 09380937652

مرکز سمعک آوای امید

مرکز سمعک آوای امید

مرکز  سمعک و شنوایی آوای امید با شعار بشنو از نو با سابقه بیشتر از 15 سال می کوشد تا در صورت وجود کم شنوایی به هر اندازه شنوایی را به شرایط طبیعی شخص باز گردد. این مرکز انواع خدمات شنوایی سنجی و فروش سمعک در تهران را به شما عزیزان ارائه می دهد. این مرکز انواع بیماری ‌های گوش مثل وزوز را تداوی خواهد کرد و بهترین برند های سمعک در کل دنیا را به دست شما عزیزان خواهد رساند. در نتیجه زمان را از دست ندهید و جهت بررسی سیستم شنوایی و دریافت تجهیزات لازم با خیالی راحت به بهترین مرکز سمعک در تهران مراجعه فرمایید.

خدمات:

 • مشاوره، تجویز و تنظیم انواع سمعـک های آنالوگ، دیجیتال، وایرلس، هوشمند
 • تجویز انواع سمعک از انواع برندها
 • درمان وزوز گوش
 • تجویز و تنظیم سایر لوازم کمک شنوایی همچون سیستم های FM
 • ارائه لوازم جانبی سمعـک مثل باطری، تستر باتری سمعک، ریموت کنترل و سایر لوازم جانبی مربوط به سمعک
 • قالب گیری و ساختن انواع قالب های ضد آب و ضد صدا
 • تشخیص انواع اختلالات شنوایی از جمله کم شنوایی، بد شنوایی، وزوز گوش و تعادل
 • ارزیابی های تخصصی شنوایی از جمله تست های  ABR ،OAE ،EcochG

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان شماره 1، بلوک 3، واحد 9

شماره تماس: 09194707047

مرکز سمعک محیا توان

مرکز سمعک محیا توان

یکی دیگر از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران مرکز محیا توان به مدیریت دکتر اعظم جهرودی با 15 سال سابقه درخشان می باشد. این مرکز تست‌ های شنوایی و مشاوره‌ های دقیق و مطمئنی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. در مرکز محیا توان جهت ساخت تخصصی سمعک، اول آن را به لابراتوارهای تخصصی خود ارسال می ‌کنند و بعد از ۳ الی ۵ روز سمعک آماده تحویل به شما خواهد شد.

خدمات:

 • تجویز و ارائه انواع سمعک های پشت گوشی، داخل گوشی، نامرئی، دیجتال و هوشمند با گارانتی 2 الی 5 سال
 • ساخت انواع قالب سمعک ضد آب، ضد صدا، نرم و سخت
 • تربیت شنوایی
 • گفتار درمانی
 • بررسی شنوایی کودکان و بزرگسالان

آدرس: تهران، میدان فاطمی، اول خیابان جویبار، پلاک 60، طبقه 5، واحد 11

شماره تماس: 09302911264

مرکز سمعک آلفا

مرکز سمعک آلفا

مرکز شنوایی سنجی و تجویز سمعک آلفا با مدیریت دکتر سارا باقری متخصص شنوایی و تجویز سمعک تاسیس شده است. این مرکز با سابقه درخشان در زمینه فروش سمعک و با بهره ‌مندی از عالی ترین دستگاه‌ ‌های موجود در این زمینه، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه های متعدد شنوایی است. تمامی سمعک ‌های قابل فروش در این مرکز طبق استاندارد های جهانی بوده و برای تمامی افراد در هر سنی تجویز می ‌شود.

خدمات:

 • کلیه آزمون‌ های شنوایی سنجی نوزاد
 • شنوایی سنجی بزرگسالان
 • تجویز و ارائه انواع سمعک های فراهوشمند زیمنس، سمعک بدون باتری و غیره با برندهای معتبر
 • تعمیر سمعک و تست شنوایی سنجی
 • فروش سمعک ‌های ریساند، سونیک و برنافون

آدرس: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، رو به روی کلانتری 103، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک 8، طبقه همکف، واحد 1

شماره تماس: 02188674886

مرکز سمعک زهرا مقصودی

مرکز سمعک زهرا مقصودی

مطب تخصصی شنوایی سنجی و تجویز سمعک به مدیریت دکتر زهرا مقصودی با 8 ساله سابقه درخشان و با بهره ‌گیری از برترین تجهیزات می کوشد تا رضایت بالایی از مراجعان خود کسب نماید. این مرکز همواره از دستگاه های دارای استانداردهای جهانی استفاده کرده و خدمات شنوایی سنجی و تست ‌های آن را برای شما عزیزان نیز فراهم آورده است.

خدمات:

 • تجویز و ارائه به روزترین سمعک‌ های هوشمند در مدل‌ های داخل گوشی و پشت گوشی با قابلیت وایرلس و بلوتوث، قابلیت شارژ، اتصال به تلفن همراه و تلویزیون
 • بررسی سیستم شنیداری محیطی و مرکزی 
 • قالب گیری از گوش جهت ارائه انواع قالب‌ های گوش ضد صوت و ضد آب
 • ارزیابی لوله استاش گوش 
 •  ارزیابی و توانبخشی تخصصی وزوز گوش 
 • معاینه و بررسی کامل گوش و سیستم شنوایی 

آدرس: تهران، گیشا، بین خیابان 12 و 14، ساختمان پزشکان خاتم، طبقه 2، واحد 4

شماره تماس: 09024863825

مرکز سمعک پژواک

مرکز سمعک پژواک

از دیگر بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران، کلینیک تخصصی پژواک به مدیریت دکتر رضا صادقی می باشد که انواع خدمات گفتار درمانی و تربیت شنوایی را با کیفیت بالایی به شما عزیزان ارائه خواهد داد. این مرکز بهترین برندهای سمعک را با قیمت ‌های مناسب و همراه با لوازم جانبی آن ها عرضه می کند و کمک به خصوصی به بهبود قابلیت های شنوایی شما عزیزان می نماید. مرکز پژواک به انجام تست‌ های شنوایی سنجی می پردازد و تمامی اختلالات را به موقع تشخیص می دهد.

خدمات:

 • قالب گیری، ساخت قالب سمعک و ساخت قالب ضد آب
 • تجویز و ارائه انواع سمعک هوشمند، فراهوشند، پشت گوشی، داخل گوشی و نامرئی
 •  ارزیابی شنوایی بزرگسالان
 • غربالگری شنوایی نوزادان از روز اول تولد

آدرس: تهران، خیابان دماوند به سمت شرق، بعد از ایستگاه داریوش، پلاک 86، مرکز تخصصی توانبخشی شنیداری کلامی پژواک

شماره تماس: 02177692224

مرکز سمعک نجوا

مرکز سمعک نجوا

کلینیک شنوایی و تجویز سمعک نجوا با بیش از ۱۲ ساله سابقه عالی در حوزه تجویز سمعک و درمان وزوز گوش مفتخر است به عنوان یکی از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران مجهز برای درمان و ارزیابی شنوایی همواره آماده خدمات رسانی به مراجعان عزیز در سراسر کشور می باشد.

خدمات:

 • تجویز و فروش انواع سمعک ضد آب، وایرلس، هوشمند، دیجیتال، استخوانی و قابل شارژ
 • ویزیت در منزل
 • کلیه تست شنوایی نوزادان
 • درمان وزوز گوش، عدم تعادل و سرگیجه
 • تجویز انواع سمعک دانمارکی ریساند، ویدکس، اتیکن و اینترتون
 • تجویز انواع سمعک‌ های آمریکایی مانند سونیک، استارکی، بلتون و یونیترون
 • تجویز انواع سمعک سوئیسی مثل برنافن، فوناک
 • تجویز انواع آلمانی مانند سمعک زیمنس و هانساتون

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، کوچه نظری، بن بست دلفان، پلاک پنجم، واحد دهم

شماره تماس: 09925020901

مرکز سمعک ساعی

مرکز سمعک ساعی

کادر سمعک ساعی از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران می باشد که در سال 1384 با راه‌ اندازی کلینیک شنوایی‌ شناسی و تجویز سمعک شروع به فعالیت نمود. هدف از تاسیس کلینیک شنوایی در ابتدا انجام کلیه آزمون‌ های تخصصی در حوزه سیستم‌ های شنوایی و تعادل و به علاوه تجویز انواع سمعک بود. ولی بعد از چند سال تصمیم گرفته شد که این کلینیک به‌ صورت تخصصی تنها در زمینه تجویز و تنظیم انواع سمعک‌ های پیشرفته به کار خود ادامه دهد.

خدمات:

 • فروش و تجویز انواع سمعک نامرئی، پشت گوشی و داخل گوشی
 • تجویز سمعک‌ های پشت گوشی آنالوگ، دیجیتال و هوشمند
 • انواع برند های سمعک مانند سونیک، فیلیپس، یونیترون، ریساند، فوناک و ویدکس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش کوچه ساعی 2، پلاک ۳۷، ساختمان سیمای ساعی، طبقه 2، واحد 7

شماره تماس: 02188208040

مرکز سمعک دانیال

مرکز سمعک دانیال

مرکز سمعک دانیال تاسیس شده از مجوزهای رسمی از نظام پزشکی کشور می باشد. این مرکز با بهره ‌گیری از به روزترین تجهیزات موفق به کسب عنوان بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران نیز شده است. مرکز دانیال دارای برترین تجهیزات تشخیصی در حوزه شنوایی می ‌باشد و با پرسنل حاذق خود آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه های متعدد است‌‌. همین امر سبب شده تا این مجموعه یکی از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران شود. پس وقت خود را از دست ندهید و با خیالی راحت به این مرکز مراجعه نمایید.

خدمات:

 • تعمیر و قالب سمعک
 • ارزیابی شنوایی و وزوز گوش
 • فروش انواع سمعک شارژی، هوشمند، دیجتال، نامرئی، استخوانی، عینکی، ضد آب، داخل گوشی و یادگیرنده
 • فروش انواع برندهای مختلف سمعک همچون اتیکن، سونیک، زیمنس، فوناک و غیره
 • نوار گوش و ادیومتری

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، کوچه روشن، پلاک 3

شماره تماس: 02186035909

مرکز سمعک برتر

مرکز سمعک برتر

یکی دیگر از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران مرکز شنوایی سنجی و تجویز سمعک برتر متخصص شنوایی و تجویز می باشد. این مرکز با بیش از یک دهه تجربه در زمینه فروش سمعک و با بهره ‌مندی از بهترین تجهیزات های موجود در این حوزه به شما عزیزان در حوزه ‌های گوناگون شنوایی خدمت رسانی می کند. نکته ای که باعث تبدیل مرکز سمعک برتر به بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران شده این می باشد که تمامی سمعک ‌های قابل فروش در این مرکز مطابق با استاندارد های جهانی بوده و برای تمامی سنین نیز تجویز می ‌شود.

خدمات:

 • تجویز سمعک در منزل
 • تعمیر سمعک و تهیه قالب گوش
 • تجویز انواع سمعک مانند داخل گوشی، پشت گوشی، دیجیتال، هوشمند و نامرئی
 • تست منییر
 • تست ای بی آر
 • انواع برند سمعک زیمنس، رکستون، اتیکن، ویدکس، برنافن و سونیک

آدرس: تهران، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، بالاتر از مترو شریعتی، روبروی بیمارستان ایران مهر، انتهای کوچه مرشدی، پلاک ۱۷، واحد ۱

شماره تماس: 02122909216

نکاتی در هنگام تجویز و تهیه سمعک

به هنگام تجویز و تهیه سمعک مناسب می باشد این نکات کلیدی را به ذهن خود بسپارید که بدانید سمعک برای بهبود شنوایی شما قابلیت چه کارهایی را دارد و ندارد. در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

بهبود شنوایی: بدون در نظر گرفتن این‌ که سمعک شما از لحاظ تکنولوژی تا چه حدودی پیشرفته می باشد اکثر سمعک‌ ها نمی‌ توانند شنوایی شما را به حد طبیعی برگردانند. سمعک‌ ها مانند دیگر پروتزها سبب می‌ شوند تا کارکرد عضو یا حس آسیب‌ دیده به‌ مقدار زیادی التیام یابد ولی نمی‌ توانند عملکرد طبیعی داشته باشند.

شنوایی در محیط های شلوغ: هنوز هیچ سمعکی تولید نشده که تمام صداهای محیطی را فیلتر کند. با توجه به سطح تکنولوژی سمعک‌ ها بعضی از آن‌ ها انواع نویزهای محیطی را کم تر تقویت می‌ کنند و سبب می شوند که شما در محیط‌ های پر سر و صدا  احساس آسودگی بیشتری داشته باشید.

نوع و میزان کم شنوایی: کارکرد سمعک‌ ها با توجه به نوع و میزان کم شنوایی افراد متمایز می باشد. به گونه ای که میزان رضایت‌ مندی شما از سمعک خیلی به نوع و میزان کم شنوایی شما وابسته است. به طور معمول 95 درصد افراد کم شنوا می‌ توانند از سمعک استفاده نمایند ولی میزان رضایت‌ مندی و بهره‌ مندی از سمعک در افراد گوناگون با توجه به کم شنوایی آن‌ ها متفاوت می باشد.

اندازه و راحتی: قالب سمعک نامرئی باید حتما اندازه و متناسب با گوش شما باشد به گونه ای که پس از مدتی  احساس نکنید که در گوش‌ های شما سمعک وجود دارد. وقتی از سمعک استفاده می کنید نباید درد، خونریزی و زخم را احساس نمایید. البته هفته اول شما وجود آن را در گوش‌ تان احساس می نمایید ولی این احساس پس از یک هفته برطرف می‌ شود.

صداها: سمعک‌ها سبب می‌ شوند که شما صداهای آهسته را بشنوید مثل صدای کودکان، گفتار آهسته و سایر صداهای آهسته که بدون سمعک این صداها را نمی‌ شنیدید. سمعک ها از شنیدن صداهای بلند و آزاردهنده جلوگیری می‌ کنند یقینا صداهای خیلی بلند که برای افراد طبیعی آزاردهنده می باشند امکان دارد برای شما هم غیرقابل‌ تحمل و ناراحت‌ کننده واقع شود.

احساس خشنودی: حداقل روزی 8 ساعت و به‌طور پیوسته از سمعک‌ تان استفاده نمایید. استفاده پیوسته از سمعک باعث می‌ شود که کیفیت زندگی شما بهبود یابد و شما از سمعک‌ تان احساس رضایت داشته باشید.

نکاتی در هنگام تجویز و تهیه سمعک

چگونه از سمعک نگهداری کنیم؟

درست است سمعک شنوایی طبیعی شما را بر نمی‌ گرداند ولی باعث می‌‎ شود که شما نسبت به قبل خیلی بهتر بشنوید. شما باید از سمعک تان به‌ طور مستمر استفاده کرده و از آن به شیوه مناسبی نگهداری کنید. شیوه هایی برای نگهداری سمعک عبارت اند از:

 • دور نگه داشتن سمعک از گرما و رطوبت
 • سمعک تان را همان گونه که آموزش دیده اید تمیز نمایید زیرا جرم و ترشحات گوش سبب آسیب رسانی به آن می شود.
 • به موقع فیلتر سمعک یا وکس گارد را عوض نمایید.
 • از اسپری مو یا محصولات مانند آن هنگامی که سمعک در گوشتان می باشد استفاده نکنید.
 • اگر از سمعک استفاده نمی کنید آن را خاموش نمایید.
 • باتری تمام شده را فورا تعویض نمایید.
 • باتری سمعک و خود آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران چه نوع سمعکی را دارا می باشد؟

برای تهیه و خرید سمعک باید به شنوایی‌ شناس مراجعه کنید. شنوایی‌ شناس فردی می باشد که در زمینه شناسایی، تشخیص، توان بخشی و پایش بیماری‌ های دستگاه شنوایی و دهلیزی گوش تخصص دارد. ارزیابی، تجویز و تنظیم سمعک، وسایل کمک ارتباطی، پیشنهاد و مشاوره انجام جراحی کاشت حلزون شنوایی و برنامه‌ریزی پروتز کاشت حلزون بر عهده شنوایی‌ شناس می باشد. تهیه سمعک از افراد غیر شنوایی‌ شناس به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود چون ارزیابی، تجویز و تنظیم سمعک حیطه علمی و کاملا تخصصی می باشد.

سمعک های داخل گوشی:

 • سمعک نامرئی IIC
 • سمعک نامرئی CIC
 • سمعک داخل مجرا ITC
 •  سمعک داخل گوشی ITE

سمعک های پشت گوشی:

 •  سمعک پشت گوشی BTE
 • سمعک پشت گوشی میکرو Micro BTE
 • سمعک ریک RIC یا رایت RITE

کلام آخر

سمعک‌ها در بهبود شنوایی و درک گفتار افراد دارای کم شنوایی انتقالی و حسی‌ عصبی سودمند می باشند. کم شنوایی انتقالی به طور معمول در اثر آسیب پرده گوش، استخوانچه‌ های گوش میانی و کم شنوایی حسی‌ عصبی در اثر آسیب به سلول‌ های حسی کوچکی به‌ نام سلول‌ های مویی رخ می دهد. امکان دارد این آسیب‌ ها در اثر عفونت، بیماری‌ ها، افزایش سن، نویز یا داروهای ویژه ای به وجود آید.
سمعک باعث تقویت ارتعاشات می شود. سلول‌ های مویی باقیمانده ارتعاشات بزرگ تر را کشف کرده و آن‌ ها را به پیام‌ های عصبی تبدیل می‌ نماید پس از آن این پیام‌ ها به مغز ارسال می‌ شوند. آسیب بیشتر به سلول‌ های مویی، سبب کم شنوایی شدیدتر و نیاز به تقویت بیشتر به وسیله سمعک می باشد. البته محدودیت‌ های عملی در مقدار تقویت سمعک نیز وجود دارد. به علاوه در مواردی که گوش داخلی کاملا آسیب دیده باشد حتی ارتعاشات صوتی بزرگ نیز به پیام عصبی تبدیل نمی‌ شوند. در این موارد سمعک کارایی لازم را دارا نمی باشد.

از شما سپاس گزاریم که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا سعی بر این داشته تا شما را با 10 تا از بهترین مرکز خرید سمعک هوشمند در تهران آشنا نماید. جهت انتقاد یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت با ما همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا