زیبایی

هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

آیا برایتان پیش آمده که هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟ در این مقاله تصمیم گرفته ایم درباره هزینه زاویه سازی صورت صحبت کنیم . زاویه سازی با استفاده از روش هایی مانند تزریق ژل و چربی که بهترین راه برای درمان سطحی صورت می باشد، این روش غیر خطر با اثرات جوان کننده بر روی صورت تاثیر گزاشته و حتی می تواند تاثیرات مثبتی بر روی چهره فرد بگذارد. این روش های کم هزینه بهترین و مناسب ترین جایگزین برای  روش های پرهزینه و تهاجمی جراحی هستند. با استفاده از روش هایی مثل تزریق ژل و چربی  می توان به نتایج بلند مدت و حتی دائمی، شبیه به روش های جراحی رسید.

سایت پزشکا همواره تلاش می کند بهترین مقالات را در همه زمینه ها برای کاربران خود ارائه دهد. همه این روش ها به بافت های نرم صورت تزریق می شود، تا برخی از اجزای صورت را برجسته کرده و انحنای اجزای صورت را به تعادل برساند. از پیری جلوگیری کرده و چین چروک ها را رفع کند. به کمک زاویه سازی صورت می توان مرز بین صورت و گردن را درمان کرد تا از غبغب و افتادگی جلوگیری شود. حتی می توان برای ظریف و باریک تر کردن صورت از این روش استفاده کرد.

هزینه زاویه سازی صورت

در حال حاضر هزینه زاویه سازی صورت در روزهای اخیر به دلیل نوسانات و قیمت ارزها و وارداتی بودن ژل های تزریقی، متغیر می باشد. هزینه زاویه سازی فک می تواند بستگی به ژل مصرفی یا میزان چربی، متفاوت باشد. هرچند در بازه های زمانی خاصی از سال، خدمات تزریق و زیبایی در برخی از کلینیک ها شامل تخفیف می شود. این تخفیف ها حتی می تواند به صورت پکبج بسته بندی شده، برای مشتریان محترم خود در نظر می گیرند.

همچنین در برخی از این مراکز با انجام چندین خدمات، کلینیک هزینه های کمتری را بابت آن ها از فرد می گیرد. لازم به ذکر است که اعمال تخفیف در این خدمات نمی تواند بر کیفیت آن ها تاثیر بگذارد.

هزینه زاویه سازی صورت در تهران

در شهر تهران به دلیل تقاضای بیشتر هزینه های زاویه سازی بیشتر و متغییر می باشد و می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. بهتر است برای اطلاع از هزینه های آن به بهترین دکتر زاویه سازی صورت مراجعه کرده و با مشاوره های رایگان می توان از هزینه ها خدمات مطلع شد.

زاویه سازی چیست؟

اورتوژنتیک یا زاویه سازی، مجموعه ای از اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری های موجود در فک و باعث زیباسازی آن می شود. این ناهنجاری ها می تواند در اثر کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و … باشد. بازگرداندن حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی، برای زیباسازی آن از زاویه سازی استفاده می کنند. همچنین برای از بین بردن چین و چروک قسمت های صورت می توان از فیلر استفاده کرد. که هر کدام از آن ها هزینه های متغیری را دارند.

مزایا و معایب زاویه سازی صورت چیست؟

مزایای زاویه سازی

زاویه سازی فک با تزریق ژل، چربی یا حتی بوتاکس، روش های بی خطر و کم دردسر می باشند، دوره نقاهت ندارند و حدودا بی خطر می باشند. می توان محل و میزان تزریق را به طوری طراحی کرد که نتیجه دقیقا با هدف مراجعه کننده یکی باشد و همان چیزی که آرزویش را داشت بشود. همچنین باید بدانید که تغییراتی که در اثر  تزریق ژل و چربی، می تواند بسیار ظریف و طبیعی باشد و می توان با این تغییرات عمده و شگفت انگیز، در صورت فرد، چهره او را تغییر دهیم. روش هایی مثل تزریق می تواند دائمی و موقت باشند؛ این یعنی این که قدرت تصمیم گیری بهتری برای فرد وجود دارد. برعکس روش های جراحی که دائمی می باشند برای تغییرات باید جراحی های دوم را نیز انجام داد.

اگر از نتیجه تزریق خود راضی نبودید، می توان آن را به حالت اولیه برگرداند. چون این روش موقت بوده و برگشت پذیر می باشد و با تزریق یک آنزیم نتیجه به طور کامل به حالت قبل برمی گردد. تزریق ژل و چربی از نظر اقتصادی تر و مقرون به صرفه می باشد. ولی روش های جراحی اغلب پر هزینه تر می باشند و مراقبت های بعد از جراحی هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت.

معایب زاویه سازی

اغلب ژل ها یک تا دو سال ماندگاری دارند، به این معنی است که برای حفظ نتیجه بهتر باید به تزریق مجدد و ترمیم آن در یک جلسه اکتفا نکنید. هرچند ژل هایی که جدیدتر هستند ماندگاری بیشتری دارند و ممکن است گران تر باشند، مثلا در برخی نواحی مانند زیر چشم می تواند تا 10 سال هم نیاز به ترمیم نباشد. تزریق چربی نیز مانند روش های جراحی دائمی و برگشت ناپذیرند. باید توجه داشته باشید که تزریق باید به کمک لیپوساکشن صورت گیرد، مقداری از چربی را از قسمت شکم برداشته و به قسمت های دیگر تزریق می کنند. این روش تزریق چربی یک روش تهاجمی است. البته مقدار تهاجم بسیار کمتر از روش های جراحی می باشد و خطر آن کمتر است.

زاویه سازی با تزریق چربی و ژل امکان پذیر می باشد و در واقع هدف از این تزریقات، تغییرات زیاد، جوانسازی و طبیعی بودن صورت می باشد. اگر بخواهید تغییرات چشمگیری در صورت خود ایجاد کنید، به مقدار بیشتری ژل نیاز خواهید داشت و امکان دارد در یک جلسه درمانی هزینه زیادی را در پی داشته باشد، به همین دلیل در این موارد تزریق چربی به صرفه تر می باشد.

حتی امکان دارد در طی چند سال آینده هزینه های روش های تزریقی به اندازه روش های جراحی افزایش پیدا کند. ژل ها قابلیت های انعطاف پذیری دارند، به همین دلیل این امکان را فراهم می کنند که صورت شکل و فرم و حجم مناسب را بگیرد. همین ویژگی ها باعث می شود با برجستگی ها مناسب را در قسمتی مثل چانه ایجاد کنیم.

مزایا و معایب زاویه سازی صورت چیست؟

مراحل زاویه سازی صورت

بهترین کلینیک زیبایی مدرن ترین روش ها و تجهیزات را برای متقاضیان در نظر گرفته است. استفاده از بهترین فیلرها، استخراج چربی با روش های کاملا بی خطر و با کمترین عارضه و در دوره نقاهت نسبتا کوتاه انجام می دهند. برای آشنایی بیشتر بهتر است به مراحل زاویه سازی که در ادامه ذکر می کنیم دقت کنید :

 • به دلیل درد و سوزش سرنگ های تزریقی، قبل از شروع کار با استفاده از کرم های بی حسی موضعی، محل مورد نظر را بی حس می کنند.
 • بعد از مشاوره با توجه به نظر پزشک، فیلر را حاوی ژل یا چربی می کنند.
 • قبل از انجام مراحل تزریق، پزشک صورت را کانتور می کند.
 • کانتور کردن صورت در زاویه سازی آن، به این معنی است که با بررسی صورت و انجام زاویه سازی به روشی که کل نقص های صورت را رفع کند.
 • در مرحله آخر فیلر را به محل معین شده، تزریق می کنند.

روش های زاویه سازی صورت

در حالت کلی روش های زاویه سازی فک و صورت با استفاده از فیلر ها انجام می شود. فیلر به معنی پر کننده، می تواند حاوی ژل های مصنوعی یا چربی های استخراج شده از بدن خود فرد باشد. فیلر ها توسط بهترین دکتر فیلر به قسمت های تعیین شده و ناحیه کوچکی از گردن تزریق می شود. این روش که با استفاده از ژل و چربی انجام می شود، کاملا بی خطر بوده و اثر سریع دارد. دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه مدت می باشد و کبودی و تورم دو الی سه روز بعد از تزریق از بین می رود. بعد از تزریق فیلر، می توان به فعالیت های روزانه خود پرداخت و محدودیتی وجود ندارد.

استخراج چربی از بدن چگونه صورت می گیرد؟

در انجام  این فرآیند باید با ساکشن آشنایی داشت. دستگاهی به نام لیپوساکشن وجود دارد که به وسیله ی آن می توان چربی های غیر اشباع بدن را استخراج کرد. بعد از استخراج چربی بدن، دستگاه سانتریفیوژ ادامه کار را انجام می دهد. در این دستگاه، چربی ها در داخل یک محور استوانه ای قرار گرفته و ذرات اضافی را از ذرات اصلی جدا می کند.

هر آنچه که باقی می ماند، ذرات قابل استفاده چربی می باشد، که بسیار کاربرد دارد. با استفاده از سرنگ، مواد چربی کشیده شده و به قسمت های مختلف زیر پوست تزریق می شود. لازم به ذکر است که قبل از استخراج چربی از بدن فرد، در ناحیه مورد نظر، از بی حسی های موضعی استفاده می شود، درد خاصی احساس نخواهد شد. این روش یکی از بهترین روشهایی است که برای استخراج چربی و زاویه دهی استفاده می شود.

زاویه سازی چه تاثیراتی بر روی صورت دارد؟

در زاویه سازی  مدلینگ چهره، مثل سفالگری، فرم صورت و چانه را می توان به شکل مورد نظر تغییر داد و نقص های آن را رفع کرد. برای مثال کشیدن v و ساختن فکی کوچک، لاغر کردن صورت و برجسته کردن گونه ها و چانه، از جمله اقداماتی است که برای انجام آن به بهترین دکتر زاویه سازی با فیلر مراجعه کرد. از جمله مزیت های این کار می توان به جوانسازی پوست و ظریف شدن بینی ها و درشت کردن چشم ها اشاره کرد. زاویه سازی برای افرادی که دچار نقایص مادرزادی در صورت خود می باشند و حتی کسانی که در اثر تصادف فرم طبیعی اجزای صورت آن ها تغییر کرده است را بهبود می بخشند.

پر کردن فرو رفتگی ها و نقایص صورت، اعتماد به نفس از دست رفته افراد را به آن ها باز می گرداند. زیبایی چهره عامل مهمی در ایجاد تصویر کلی هر فرد از خود بوده است به همین دلیل با کانتور کردن صورت با یک تیر دو نشان می زنند. هم زیبایی و هم تناسب چهره خود را می توان حفظ کرد. این روش به ویژه برای افرادی که مسن تر می باشند به دلیل سن بالا دچار افتادگی بافت پوست صورت و ناهماهنگی اجزای چهره خود شده اند بسیار اهمیت دارد و در کیفیت زندگی و جایگاه آن ها در جامعه تاثیر می گذارد.

زاویه سازی چه تاثیراتی بر روی صورت دارد؟

چه افرادی می توانند زاویه سازی صورت انجام دهند؟

توجه داشته باشید که مدلینگ صورت برای همه افراد مناسب نیست و به همین دلیل برای این که بتوانند از مزیت های زاویه سازی فک استفاده کنند، باید پیش از آن به اجزا و فرم صورت خود دقت کنند. اگر فرد هر یک از موارد زیر را دارا باشد، در آن صورت برای زاویه سازی مناسب نخواهد بود.

 • اگر گونه های چاقی دارید.
 • اگر گونه های لاغری دارید.
 • اگر چانه دایره ای شکل دارید.
 • اگر فک مربعی شکل یا پهنی دارید.
 • اگر خط فک شما بدون زاویه است.
 • اگر خانم هستید ولی چانه و فک  شما زاویه مردانه دراد.

یک راه ساده برای این که بفهمید که آیا فرد مناسبی برای زاویه سازی صورت هستید یا خیر؟ با قرار دادن دو انگشت شست خود بر روی گونه قرار داده و پوست صورت خود را به دو طرف بکشید. اگر این حالت باعث بهتر شدن کانتور و زیبا تر شدن حالت چهره شما شد، شما می توانید از این روش ها استفاده کرده و زیبایی را برای خود به ارمغان بیاورید.

زاویه سازی صورت با بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های متداول در زاویه دار کردن صورت و فرم دهی به چهره بوده و معمولا برای باریک کردن خط فک از طریق فلج کردن و کم کردن حجم عضلاتی که مسئول جویدن هستند، به کار می رود. پیش آمده که ساعت های طولانی آدامس بجوید و فشاری را به فک و این عضلات بزرگ وارد کنید که به اصطلاح به آن هایپر تروفی می گویند. از طرفی دیگر بسیاری از افراد به دنبال انواع راه ها برای کوچک کردن و ساختن این عضلات و باریک کردن فک خود می باشند. تزریق بوتاکس یکی از این روش های پر کاربرد می باشد.

با تزریق کردن بوتاکس به عضله های اصلی در دو طرف صورت، از انقباض و عضلات آن کم شده و سبب می شود فرم فک و چانه به حالت دلخواه در بیاید. به همین دلیل بوتاکس برای افرادی که فکی به شکل مربع دارند، می تواند انتخاب مناسبی باشد. این روش کاملا بدون درد بوده و حتی در بیشتر مواقع نیاز به بی حسی های موضعی ندارد. بوتاکس چند دقیقه در نقاط ظریفی از عضله ماستر صورت وارد شده و به راحتی باعث زاویه سازی فک و چانه و فرم دهی به قسمت های مورد نظر صورت می شود. بوتاکس برای افرادی که عضلات قابل توجهی در نواحی زاویه فک و عضله ماستر دارند، انتخاب مناسبی بوده و باعث تغییرات می شود.

معمولا 3 الی 5 روز تا نمایان شدن تاثیرات دلخواه تزریق بوتاکس زمان لازم می باشد. هرچند در مواقعی برای رسیدن به نتایج ممکن است چند هفته زمان ببرد. اثرات قطعی روش زاویه صورت با بوتاکس در طی 6 الی 18 ماه باقی می ماند.

معمولا توصیه می شود که بعد از 3 ماه از تزریق به بهترین دکتر بوتاکس مراجعه کنید. در هنگام ویزیت و مشاوره با توجه به میزان اثر بخشی بوتاکس، امکان دارد که پیشنهاد دهد که در جلسات بعدی روند درمان تکرار شود. بعضی از افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب تا 3 جلسه این کار را تکرار می کنند. همچنین بعد از، از بین رفتن اثر بوتاکس می توانید با مراجعه مجدد به پزشک خود اقدام به تجدید بوتاکس در عضلات خود کنید.

تزریق بوتاکس عارضه چندانی را به دنبال ندارد و دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می باشد و در واقع چند ساعت بعد از تزریق می توان به فعالیت های روزانه خود مشغول شد و هیچ نگرانی بابت تورم درد و کبودی نیز وجود نخواهد داشت.

زاویه سازی صورت با نخ

زاویه سازی صورت با نخ جدیدا طرفداران زیادی برای افرادی که دنبال زیبایی هستند، پیدا کرده است، نخ های جذبی به عنوان یک روش جدید برای زاویه سازی صورت به کار برده می شود و معمولا یک روش بی خطر می باشد. در این روش، نخ ها از طریق سوزن های نازک و مخصوص در زیر پوست جاسازی می شود و علاوه بر لیفتینگ و بالا کشیدن پوست، با القای ساخت کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید، طراوت و جوانی را برای چهره شما به وجود می آورد. انجام این روش تنها به 30 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت. در بیشتر مواقع اثرات مثبت زاویه سازی با نخ تا 2 سال ماندگاری دارد، این در حالی است که نخ ها در طی زمان 6 تا 8 ماه جذب می شوند.

همه کسانی که به علت بالا رفتن سن دچار افتادگی و شل شدن بافت های پوست خود شده اند، از این روش سود خواهند برد. الیاف کلاژن خطوط عمیق و چین و چروک های پوست از بین می رود و تا حد امکان رد پای پیری از چهره شما از بین می رود. باید توجه داشت که زاویه سازی صورت با نخ در مقایسه با اعمال جراحی لیفتینگ بسیار بی خطر بوده و از زمان بهبود کمتری برخوردار می باشد. ولی جراحی های پلاستیک، به بی حسی موضعی و عمومی نیاز دارند و نمی توان در زمان کمی به نتیجه دلخواه خود برسید.

این روش بدون هر گونه عوارض بوده و به جای عبور نخ ها بر روی پوست باقی نخواهد ماند. هرچند باید دقت کرد که در این روش خبری از حجم دهی در بافت پوست نخواهد بود. به همین دلیل اثر لیفت صورت در مقایسه با تکنیک های دیگر کمتر گفته شده و طرفداران کمتری دارد. حتی ممکن است هزینه های آن ها نیز متفاوت باشد. بهتر است  استفاده از نخ همراه سایر روش ها مثلا همراه با تزریق ها به کار رود.

تهیه نخ های مرغوب و باکیفیت تر نیز از موارد دیگری است که می تواند در هزینه های آن اثر گذار باشد، بایستی در هنگام انتخاب این روش را نیز مد نظر گرفت. این نخ ها معمولا قیمت بالای دارند و ممکن است با چندین نخ این کار را برای مراجعه کننده انجام دهند. پزشکان و متخصصان با تجربه با راهنمایی دقیق، افراد را در انتخاب بهترین روش برای انجام زاویه سازی صورت کمک می کنند تا رضایت بهتری را از آن خدمات داشته باشند.

بهترین روش زاویه سازی صورت کدام می باشد؟

با گذشت زمان و افزایش سن، بافت پوست هم پیر شده و خط و خطوط بیشتری در اطراف بینی و گونه ها و در هنگام لبخند زدن به وجود می آید و بسیاری از بخش های صورت دچار شل شدگی و افتادگی می شود. انواع روش های زاویه سازی صورت جهت رفع ایرادات و نقص کانتور صورت مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه طرفداران خاص خودش را در میان خانم ها و آقایان پیدا کرده است. تزریق ژل در مقایسه با روش های دیگر از محبوبیت های خاص خود برخوردار است و نتیجه رضایت بیشتری را دارد.

به همین دلیل، در چهره هر کسی مشکلات منحصر به فرد پیدا می شود، که هر کدام از آن ها به شدت و محل خود احتیاج دارد که تکنیک به خصوصی بر روی آن پیاده شود و اصلاح و زیباسازی شود. برای انجام این روش ها بهتر است قبل از هر چیزی با بهترین جراح پلاستیک در ایران مشورت کرده و با توجه به راهنمایی های ایشان اقدام به تغییر چهره و صورت خود کنید.

بهترین روش زاویه سازی صورت کدام می باشد؟

 

کلام آخر

زیباسازی، یکی از روش هایی است که می تواند در سلامتی نیز تاثیر بگذارد. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا بهترین مطالب را در رابطه با زاویه سازی صورت برای همراهان سایت پزشکا جمع آوری کنیم. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

4/5 - (3 امتیاز)

زهرا اصغری

سلام زهرا اصغری هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا