سلامتی

بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد【سال1402】❤️

ما امروز سعی داریم شما را با بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد آشنا کنیم. ماساژ دارای فواید بسیاری برای افراد می باشد و می تواند آرامش و نرم شدن بافت بدن را در افراد ایجاد کند. ماساژ برای درمان بسیاری از بیماری های روحی و جسمی بسیار مناسب می باشد و همچنین طرفداران این روش نیز بسیار زیاد هستند. ماساژ دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام دارای فوایدی است و شما می توانید با توجه به مشکلاتی که دارید، ماساژ مناسبی را انتخاب کنید. در ادامه با انواع ماساژ و همچنین فواید آن بیشتر آشنا می شویم. ما در این مقاله، لیستی از بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ماساژ چیست؟

ماساژ روش درمانی است که می تواند آرامش را برای افراد ایجاد کند. ماساژ شامل استفاده از حرکات، فشار ها و تکنیک های مختلف برای دستکاری عضلات و همچنین بافت های نرم بدن می باشد. این درمان می تواند به کاهش استرس و تنش، تسکین علائم، حمایت از سلامتی و … کمک بسیاری بکند. هدف این درمان آرامش و التیام بدن می باشد، انواع بسیاری از ماساژ وجود دارد که در ادامه به انواع آن می پردازیم. به دلیل این که ماساژ یک راه درمانی برای انواع خستگی ها و بیماری ها می باشد، باید به شخصی حرفه ای و ماهر برای انجام این کار مراجعه نمایید، زیرا هر خطا و اشتباهی در ماساژ ممکن است صدمات جبران ناپذیری را برای فرد داشته باشد پس برای آموزش دیدن ماساژ بهتر است به بهترین آموزشگاه ماساژ در تهران مراجعه کنید.

فواید ماساژ چیست؟

تسکین درد مزمن

درد مزمن حتی بعد از مصرف مسکن نیز از بین نمی رود. افرادی که مبتلا به این گونه درد هستند می توانند از ماساژ برای تسکین این درد ها استفاده کنند. ماساژ می تواند درد های مزمن افراد را کاهش دهد و یا از بین ببرد و روش مناسبی برای کاهش درد های مزمن می باشد.

کاهش افسردگی و اضطراب

افراد در طول زندگی روزمره خود با استرس و اضطراب بسیاری همراه می باشند. ماساژ می تواند استرس و اضطراب افراد را کاهش دهد. برخی از انواع ماساژ مانند ماساژ رفلکسولوژی آرامش بدن افراد را تقویت می کند و برای کاهش افسردگی و اضطراب روشی بسیار مناسب می باشد. سروتونین تثبیت کننده خلق و خوی طبیعی است که ماساژ می تواند سروتونین را در بدن افزایش دهد و این امر سبب کاهش افسردگی و اضطراب می شود.

تسکین سردرد

سردرد های میگرنی ممکن است از تنش روی گردن، شانه ها و سر ایجاد شود که ماساژ می تواند این سر درد را تسکین دهد. یک درمانگر می تواند روی نواحی گردن، شانه ها و سر تمرکز کند و با تمرکز بر این نواحی سر درد را کاهش دهد.

بهبود گردش خون

زمانی که درمانگر بدن شما را ماساژ می دهد، این امر سبب افزایش گردش خون در بدن می شود و گردش خون در بدن افراد بهبود می یابد. فشار بر روی قسمت های مختلفی از بدن می تواند سبب جریان لنفاوی شود و همچنین جریان لنفاوی را تشویق کند. این امر به از بین بردن اسید لاکتیک در این نواحی کمک بسیاری می کند.

تسکین کمر درد

بسیاری از افراد که به درمانگر جهت ماساژ درمانی مراجعه می کنند دچار کمر درد شده اند. این امر می‌تواند سبب کاهش کمر درد و یا تسکین آن شود.

کاندید مناسب استفاده از ماساژ درمانی

بسیاری از افراد می توانند از این درمان استفاده کنند و خطری برای آن ها ندارد، ولی کسانی که دچار مشکلاتی می باشند، بهتر است که از این روش استفاده نکنند. افرادی که دچار سوختگی یا زخم در نواحی مورد نظر هستند و همچنین کسانی که دچار عفونت و شکستگی استخوان هستند نیز مناسب انجام این درمان نمی باشند. افرادی که دارای اختلالات خونریزی می باشند و داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و پوکی استخوان شدید دارند، نباید از این درمان استفاده کنند. همچنین افرادی که باردار هستند و از بیماری هایی مانند سرطان رنج می برند باید سعی کنند قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنند.

5 تا از بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

دوره ماساژ در آموزشگاه ایران فیشیال دوره تئوری و عملی بوده و شما می توانید اصول انواع ماساژ را به طور کامل فرا بگیرید. در این دوره آموزشی تمام نکات آرام سازی و کشش عضلات ، کمک به جریان خون وریدی و اکسیداسیون و کشش بافت همبندی مفاصل را به طور کامل فرا خواهید گرفت.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: مشهد، نبش سید رضی 38.- ساختمان آرامش-ط2 واحد 2

شماره تماس:

09370033720

09919589258

ویژگی های بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد

افراد باید تمام تلاش خود را بکنند تا به بهترین آموزشگاه جهت یادگیری ماساژ مراجعه نمایند. برخی از ویژگی های بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد را در اختیار شما قرار داده ایم، این ویژگی ها عبارت اند از:

 • بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد تجهیزات بسیار مناسب و پیشرفته ای جهت آموزش افراد دارد و همچنین اجازه استفاده از این تجهیزات را به هنرجویان می دهد. تمام تلاش خود را بکنید به آموزشگاهی مراجعه نمایید که دارای تجهیزات پیشرفته باشد.
 • یک آموزشگاه خوب آموزشگاهی است که مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور را داشته باشد. پس قبل از مراجعه برای آموزش اطمینان حاصل کنید که آموزشگاه دارای مجوز می باشد.
 • بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد آموزشگاهی است که مدرک معتبری به هنرجویان خود ارائه می دهد و هنرجویان بعد از اتمام دوره آموزشی می توانند با مدرکی که آموزشگاه به آن ها ارائه داده، وارد حرفه ی ماساژ شوند.
 • بهترین آموزشگاه دارای محیطی تمیز و آرام است و همچنین فضای مناسبی را برای تمرین هنرجو ها آماده می کند.
 • بهترین آموزشگاه تمام تلاش خود را می کند تا اساتید با تجربه ای را برای آموزش به هنرجوها وارد آموزشگاه کند. پس به آموزشگاهی مراجعه نمایید که دارای بهترین و با تجربه ترین اساتید جهت آموزش به افراد باشند.
 • از هنرجوهای قبلی آموزشگاه حتماً میزان رضایت آن ها را بپرسید بهترین آموزشگاه ماساژ آموزشگاهی است که همواره دارای رضایت کافی از افراد و همچنین هنرجو های خود باشد. قبل از مراجعه به آموزشگاه حتماً میزان رضایت افراد را از آموزشگاه بپرسید.
ویژگی های بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد

انواع ماساژ

ماساژ سوئدی

ابتدایی ترین سبک ماساژ، ماساژ سوئدی می باشد. ماساژ سوئدی برای افرادی که دارای استرس و تنش بسیاری هستند و همچنین به لمس شدن حساس می باشند و کسانی که برای اولین بار مراجعه کرده‌اند، روشی مناسب می باشد. ماساژ سوئدی گره های عضلانی را از بین می برد. این ماساژ دارای مشت و مال، حرکات عمیق، تکنیک های منفعل، حرکت مفاصل و همچنین نوازش های طولانی و متحرک به سمت قلب می باشد. در ادامه با انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن بیشتر آشنا می شویم.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ یکی دیگر از انواع ماساژ می باشد که مناسب افرادی است که دارای درد و تنش عضلانی هستند و همچنین افرادی که خواهان آرامش هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند. ماساژ سنگ داغ شبیه به ماساژ سوئدی است ولی در ماساژ سنگ داغ علاوه بر دست از سنگ های گرمی نیز استفاده می کنند. ماساژ سنگ داغ برای افزایش جریان خون و کاهش تنش عضلانی بسیار خوب می باشد. این ماساژ تنش عضلانی را تسکین می دهد، درد را تسکین می دهد و آرامش را افزایش می یابد. استرس را برطرف می کند و همچنین جریان خون افراد را بهبود می یابد. البته در این روش درمانگر گاهی از سنگ سرد نیز استفاده می کند.

ماساژ رایحه درمانی

ماساژ رایحه درمانی سبب تقویت خلق و خوی افراد، کاهش استرس و اضطراب، کاهش علائم افسردگی، برطرف کردن درد و تسکین تنش عضلانی در افراد می شود. این نوع ماساژ دارای فشار نرم و آرامی می باشد که در این روش از روغن های معطر نیز استفاده می کنند. درمانگر تصمیم می گیرد که از چه نوع روغنی برای افراد استفاده کند ولی شما نیز می توانید روغن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ماساژ بافت عمیق

اگر دارای مشکلات عضلانی مزمن مانند عدم تعادل، جراحت و درد هستید می توانید از این ماساژ استفاده کنید. ماساژ بافت عمیق از فشار بیشتری برخوردار می باشد. این ماساژ می تواند سبب برطرف شدن گرفتگی عضلات، اضطراب و درد عضلانی مزمن شود. ماساژ بافت عمیق بین 60 تا 90 دقیقه طول خواهد کشید.

ماساژ ورزشی

اگر شما افرادی هستید که دچار آسیب های مکرر می شوید، این ماساژ برای شما بسیار مناسب می باشد. ماساژ ورزشی از آسیب ها و صدمات ورزشی پیشگیری می کند. از این ماساژ می توانید برای بهبود عملکرد بدنی، افزایش انعطاف پذیری و … استفاده کنید و همچنین از فواید این ماساژ می توان به رفع اضطراب و تنش عضلانی و تسکین درد اشاره کرد. این ماساژ بین 60 تا 90 دقیقه زمان می برد.

ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی یکی از بهترین انواع ماساژ برای افرادی است که به دنبال آرامش و یا احیای سطح انرژی طبیعی خود می باشند. این روش برای افرادی که از لمس شدن کل بدن خوششان نمی آید مناسب می باشد. در این روش درمانگر فشارهای آرامی را به نقاطی مانند پاها، دست‌ها و گوش ها وارد می کند.

ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو سبب کم شدن استرس، نگرانی و افسردگی، تسکین سردرد، کاهش تنش عضلانی و ارتقاء آرامش و راحتی عاطفی و جسمی افراد می شود. این ماساژ در کل بدن انجام می شود ولی درمانگر شما ممکن است روی نقاط و نواحی خاصی از بدن تمرکز کند. این ماساژ بین 60 تا 90 دقیقه زمان می برد.

اقدامات قبل و بعد از ماساژ

اقدامات قبل از ماساژ

 • مهم ترین اقدام قبل از ماساژ مراجعه به بهترین مرکز و بهترین درمانگر می باشد. تمام تلاش خود را بکنید تا نزد درمانگری متخصص این کار را انجام دهید. همچنین به مرکزی مراجعه نمایید که دارای بهترین دستگاه های ماساژور باشد.
 • اگر دارای بیماری و یا شرایط جسمی خاصی هستید، حتما قبل از انجام این کار درمانگر خود را مطلع سازید.
 • ده دقیقه زودتر از زمان تعیین شده به مرکز ماساژ مراجعه کنید تا بتوانید به راحتی آماده شوید.
 • اگر به رایحه خاصی حساسیت دارید حتماً به درمانگر خود اطلاع دهید.
 • سعی کنید قبل از مراجعه برای ماساژ غذا نخورید.

اقدامات بعد از ماساژ

 • بعد از اتمام ماساژ در همان حالت بمانید و چند دقیقه استراحت کنید.
 • بعد از انجام این کار سعی کنید آب بسیاری بنوشید، زیرا ماساژ سبب آزاد سازی سموم می شود که شما می توانید با مصرف آب این سموم را از بدن خود خارج کنید.
 • تا 12 ساعت بعد از ماساژ فعالیت های سنگین و همچنین ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • برای کاهش درد عضلات بعد از ماساژ سعی کنید از حرکات ملایمی مانند پیاده روی و یا حرکات کششی یوگا استفاده کنید.
 • اگر دچار مشکلی بعد از انجام این کار شدید حتماً با درمانگر خود صحبت کنید و از او کمک بخواهید.

کلام آخر

ماساژ دارای فواید بسیاری می باشد که افراد می توانند با مراجعه به مرکزی معتبر و شخصی متخصص از این روش استفاده کنند. ماساژ سبب از بین بردن درد های مزمن، کاهش اضطراب و افسردگی، تسکین سردرد، افزایش گردش خون، تسکین کمر درد و … می شود. بسیاری از افراد می توانند از این روش استفاده کنند و خطری برای آن ها ندارد ولی کسانی که دارای بیماری هایی می باشند بهتر است که از این روش استفاده نکنند. در صورت داشتن بیماری های قلبی قبل از انجام این کار به بهترین دکتر قلب در مشهد مراجعه کنید و از ایشان کمک بگیرید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما عزیزان را با بهترین آموزشگاه ماساژ در مشهد آشنا کند، امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

هنگام ماساژ چه لباسی باید بپوشیم؟

از آنجا که اکثر ماساژ های ریلکسی بصورت روغنی می باشد لذا پوشیدن لباس زیر مناسب در هنگام ماساژ گرفتن الزامی می باشد طبق دستور العمل ، ماساژ تراپیست های الو ماساژ در زمان ماساژ دادن حریم خصوصی شما را حفظ می کنند و فقط قسمت های عمومی بدن را برای ماساژدادن انتخاب می کنند.

آیا انجام ماساژ برای افراد مسن و بیمار امکان پذیر است؟

برای همه گروه های سنی ماساژ فواید بیشماری دارد ولی در صورت بیماری افراد کهنسال می بایستی از پزشک تحت درمان برای ماساژ مشاوره لازم را بگیرید.

وقتی در حین ماساژ احساس خارش کردم، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر در حین ماساژ احساس خارش کردید، می توانید به ماساژور بگویید که سرعت ماساژ را کم کند، نیروی ماساژ را افزایش دهد و به تنفس عمیق ادامه دهد تا از تنش و انقباض عضلانی جلوگیری شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا