کاشت ابروکاشت مو

اقدامات قبل از کاشت ابرو【سال 1402】❤️

اقدامات قبل از کاشت ابرو که باید حتما بدانید

مراحل کاشت ابرو ، هر چقدر هم شما چشم های زیبا و دلربایی داشته باشید ، ولی ابروهای کم پشت و نامرتبی داشته باشید ، زیبایی چشم ها و چهره شما نمایان نمی شود.

داشتن ابروهای پرپشت و بلند یکی از گزینه های زیبایی چهره است. بخاطر همین خیلی ها برای پرپشت شدن ابروها برای کاشت ابرو اقدام می کنند. اما قبل از هر کاری ، باید از اقدامات قبل از کاشت ابرو باخبر شد.افرادی که با ریزش موها و ابرو مواجه هستند ، اعتماد به نفسشان کم می شود.

چنین افرادی دست به هر کاری می زنند تا جای خالی موهای از دست داده ابروهایشان را پر کنند. از جمله این کارها می توان به استفاده از مدادهای آرایشی ، تاتو و هاشور اشاره کرد. اما بهترین راه برای جبران موهای ریخته شده ابروها ، کاشت ابرو است.

کاشت ابرو برخلاف روش های دیگر به ابروها ظاهر طبیعی هدیه می دهد.انجام کاشت ابرو کار ساده ای است ، اما لازم است به اقدامات قبل از کاشت ابرو توجه کافی داشته باشید. در ادامه مقاله به بررسی اقدامات لازم و چگونگی کاشت ابرو می پردازیم.

توصیه های قبل از کاشت ابرو

 

اقدامات قبل از کاشت ابرو

پرهیز از مصرف مکمل های ویتامین E

پرهیز از مصرف مکمل ها و قرص های حاوی ویتامین E یکی از اقدامات لازم کاشت ابرو می باشد. حدود ۱۰ روز قبل از کاشت ابرو باید از مصرف چنین قرص ها و مکمل های غذایی پرهیز کنید.

چرا که مصرف ویتامین E موجب رقیق شدن خون می شود و در نتیجه در مراحل کاشت مشکل ایجاد می کند. پس بهتر است در مصرف آن احتیاط کنید.

مصرف داروهای آسپرین دار ممنوع

معمولا افراد میانسال برای رقیق شدن جریان خون داروهای آسپرین دار مصرف می کنند. این گونه افراد باید حدود ۱۰ روز قبل از کاشت ابرو مصرف آسپرین را قطع کنند.

چرا که داروهای ضد انعقاد خون و داروهای حاوی آسپرین باعث رقیق شدن خون شده و ممکن است در پیوند ابرو اختلال ایجاد شود. پس برای رسیدن به نتیجه مطلوب و پیشگیری از بروز مشکل مصرف این گونه داروها قطع شود.

کنار گذاشتن سیگار

یکی از اقدامات مهمی که قبل از کاشت ابرو به مراجعه کنندگان  توصیه می شود ، صرف نظر کردن از مصرف دخانیات می باشد. مصرف دخانیات باعث مشکلات در روند کاشت ابرو می شود.

حتی این موضوع برای کاشت مو و کاشت ریش بیان می شود. پس باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. بهتر است مصرف سیگار ، قلیون و حتی پیپ  حدود یک ماه قبل از درمان کنار گذاشته شود.

کنار گذاشتن سیگار

از مصرف مشروبات الکی پرهیز کنید

در مواقعی که هر شخصی عادت به مصرف هر نوع از مشروبات الکی داشته باشد ، حتما یک هفته قبل از کاشت ابرو از مصرف آن خودداری کنند. مصرف مشروبات الکی علاوه بر این که باعث رقیق شدن جریان خون می شود ، در روند پیوند ابرو اختلالات جدی ایجاد می کند.

پس کسی که می خواهد در زمان پیوند ابرو با مشکل روبرو نشود ، اقدامات قبل از کاشت ابرو را جدی بگیرید.

استراحت کامل شب قبل از کاشت

استراحت کافی شب قبل از عمل از اهمیت زیادی برخوردار است و جز یکی از اقدامات لازم قبل از ماشت ابرو می باشد. وجود استرس و اضطراب قبل از پیوند ابرو طبیعی است.

اما باید تا حدودی کنترل شود. با مدیریت درست اضطراب و استرس های عمل ، شب قبل از آن به راحتی و به اندازه کافی بخوابید تا آمادگی لازم  را برای طی کردن مراحل کاشت ابرو داشته باشید.

داشتن برنامه غذایی مناسب

قبل از کاشت ابرو اگر نوبت شما صبح باشد ، صبحانه کامل نه زیاد سنگین مصرف کنید. و در صورتی که نوبت برای بعد از ظهر باشد ، یک ناهار مقوی و در عین حال سبک میل کنید. تا با نیروی کامل و انرژی کافی برای انجام عمل پیوند آمادگی کامل داشته باشید.

هرگز با حالت سستی و ضعف بدن برای انجام آن اقدام نکنید. چرا که عدم مصرف غذای سالم و مقوی در روز عمل احتمال بروز مشکل و ناتوانی شما در انجام مراحل وجود دارددر ادامه مقاله به دانستن نکات لازم و ضروری کاشت ابرو می پردازیم تا آگاهانه  تصمیم بگیرید.

به نکات ضروری کاشت ابرو دقت کافی داشته باشید

یکی از اقدامات قبل از کاشت ابرو آگاهی از نکات ضروری  این عمل می باشد. نکات ضروری پیوند ابرو شامل موارد زیر است:

۱.انتخاب پزشک متخصص و ماهر

انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر احتمال بروز عوارض احتمالی را کاهش می دهد. و هم چنین یک احساس مطمئن نسبت به نتیجه درمان به شما دست می دهد.

البته بروز اثراتی مانند خارش ابروها ، تورم و التهاب بعد از انجام پیوند ، طبیعی است. انجام مراقب های بعد از عمل و توجه کافی به اقدامات بعد از کاشت ابرو به بهبود وضعیت بعد از کاشت کمک بزرگی می کند.

به نکات ضروری کاشت ابرو دقت کافی داشته باشید

همچنین داشتن موهای متراکم و یکدست ابروهای کاشته شده  بستگی به دقت و ظرافت عمل پزشک دارد.  برای انتخاب متخصص خوب می توانید از تجربیات دیگران در این زمینه استفاده کنید.

اما باید در مورد کلینیک و معتبر بودن آن ، دکتر انتخاب شده تحقیق کنید. همچنین در مورد رزومه کاری متخصصین مرکز اطمینان کافی کسب کنید.

۲.ممنوعیت کاشت ابرو برای خانم های باردار و شیرده

کاشت ابرو طبیعی برای خانم های باردار ممنوع است. بخاطر استفاده از مواد بی حسی در ناحیه ابروها ، احتمال آسیب دیدن این گونه مواد به جنین وجود دارد. هر چند تحقیقات دقیقی درباره ی این موضوع انجام نشده است. اما پیشگیری بهتر از درمان است.

۳.ناحیه اهدا کننده مو

معمولا برای پیوند مو از موهای ناحیه پشت سر استفاده می شود. و زمانی که موهای سر به ابروها پیوند زده می شود ، به صورت دائمی رشد می کنند. بخاطر همین باید به طور مرتب کوتاهی انجام شود.

۴.چیدن موهای پیوندی

موهای کاشته شده باید در فاصله نزدیکی از هم قرار بگیرند تا ابروها کاملا صاف و یکدست رشد کنند. به همین منظور فولیکول های مو توسط سوزن های بسیار باریکی از هم دیگر جدا شده و باید با ظرافت خاصی در ناحیه ابرو پیوند زده شود.

۲.ممنوعیت کاشت ابرو برای خانم های باردار و شیرده

کلام آخر

برخلاف تصورات بعضی ها ، مراحل کاشت مو ابرو بسیار ساده است و تحت بی هوشی موضعی انجام می شود. بخاطر همین نیاز به دوره نقاهت نخواهد داشت.

اما برای رسیدن به بهترین نتیجه عمل پیوند باید به اقدامات قبل از کاشت ابرو و نکات ضروری توجه کافی داشته باشید.

4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا