پزشکان

بهترین دکتر درمان میخچه در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

میخچه و پینه نواحی سخت و ضخیم پوست هستند که در نتیجه اصطکاک یا فشار روی پوست ایجاد می شوند. میخچه و پینه به طور طبیعی رشد می کنند تا به محافظت از پوست زیر آنها کمک کنند.پینه‌ها می‌توانند در هر جایی از بدن که اصطکاک مکرر وجود دارد ایجاد شوند، مانند نوک انگشتان نوازنده گیتار یا کف دست‌های مکانیک. میخچه به دلیل فشار استخوان بر روی پوست ایجاد می شود. آنها در نواحی بالا و کنار انگشتان پا و روی پاشنه پا رایج هستند. میخچه ها سفت و خشک و دردناک هستند. علل شایع میخچه آرتریت یا کفش های نامناسب است.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر درمان میخچه در تهران آشنا خواهیم کرد.

درمان میخچه

برای درمان میخچه و پینه، متخصصان پوست  و بهترین دکتر درمان میخچه در تهران نکات زیر را توصیه می کنند:

میخچه یا پینه را در آب گرم خیس کنید: این کار را حدود پنج تا 10 دقیقه یا تا زمانی که پوست نرم شود انجام دهید.

میخچه یا پینه را با سنگ پا مالش دهید: ابتدا سنگ پا را در آب گرم فرو کنید و سپس با استفاده از سنگ به آرامی میخچه یا پینه را سوهان دهید. برای از بین بردن پوست مرده از حرکات دایره ای یا رفت و برگشت استفاده کنید.مراقب باشید بیش از حد پوست را جدا نکنید. انجام این کار می تواند باعث خونریزی و عفونت شود.

روزانه از لوسیون یا کرم مرطوب کننده روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید: به دنبال یک لوسیون یا کرم مرطوب کننده با اسید سالیسیلیک، لاکتات آمونیوم یا اوره باشید. این مواد به نرم شدن تدریجی میخچه های سفت و پینه کمک می کنند.

از بالشتک استفاده کنید: برای محافظت از پینه در برابر تحریک بیشتر در حین فعالیت، یک تکه از پوست خال را که در داروخانه محلی موجود است. به دو شکل نیمه ماه برش دهید و در اطراف پینه قرار دهید. برای جلوگیری از تماس میخچه با کفش خود، دور میخچه را با پدهای چسبی به شکل دونات بپوشانید .این چسب ها در داروخانه ها موجود است.

کفش مناسب بپوشید:یکی از دلایل شایع میخچه، کفشی است که اندازه و شکل مناسبی برای پای شما ندارد. برای به دست آوردن تناسب مناسب، در پایان روز، زمانی که پاهای شما کمی متورم شده است، کفش بخرید. علاوه بر این، از کفش فروش بخواهید پای شما را اندازه بگیرد و کفشی را انتخاب کنید که خیلی گشاد یا تنگ نباشد.

ناخن های پای خود را کوتاه نگه دارید: ناخن‌های بیش از حد بلند می‌توانند انگشتان پا را مجبور به فشار دادن به کفش شما کنند و به مرور زمان باعث ایجاد میخچه شوند. برای از بین بردن این فشار، ناخن های پای خود را کوتاه کنید.

اکثر میخچه ها و پینه ها با توقف اصطکاک یا فشار ناشی از آنها به تدریج از بین می روند. با این حال، اگر مطمئن نیستید که چه چیزی باعث میخچه یا پینه شما می شود، اگر پوست سفت شده بسیار دردناک است، یا اگر دیابت دارید، به یک متخصص پوست و پزشکان متخصص مراجعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر درمان میخچه در تهران را بشناسید

معاینه پزشک برای درمان میخچه

بهترین دکتر درمان میخچه در تهران پاهای شما را معاینه می کند و سایر علل ضخیم شدن پوست مانند زگیل و کیست را رد می کند. اگر یک ناهنجاری فیزیکی باعث ایجاد میخچه یا پینه شده باشد، ممکن است عکسبرداری با اشعه ایکس را توصیه کند.

اجتناب از عوامل بروز میخچه

درمان میخچه و پینه معمولاً شامل اجتناب از اقدامات تکراری است که باعث ایجاد آنها می شود. می‌توانید با پوشیدن کفش‌های مناسب، استفاده از پدهای محافظ و سایر اقدامات خودمراقبتی به رفع آنها کمک کنید.

اگر میخچه یا پینه علیرغم تلاش‌های شما برای مراقبت از خود باقی ماند یا دردناک شد، درمان‌های پزشکی می‌توانند تسکین دهنده باشند.اگر دیابت یا بیماری دیگری دارید که باعث جریان خون ضعیف می شود، قبل از درمان میخچه و پینه به تنهایی با پزشک خود مشورت کنید.

اگر هیچ مشکلی برای سلامتی ندارید، این پیشنهادات را برای کمک به از بین بردن میخچه یا پینه امتحان کنید:

از پدهای بدون نسخه استفاده کنید: برای محافظت از ناحیه ای که میخچه یا پینه در آن ایجاد شده است، از یک پد استفاده کنید. مراقب استفاده از پاک کننده های میخچه مایع بدون نسخه  یا پدهای میخچه دارویی باشید. اینها حاوی اسید سالیسیلیک هستند که می تواند پوست سالم را تحریک کرده و منجر به عفونت شود، به خصوص در افراد مبتلا به دیابت یا سایر بیماری هایی که باعث جریان خون ضعیف می شود.
دست یا پاهای خود را خیس کنید: خیساندن دست ها یا پاها در آب گرم و صابون، میخچه و پینه را نرم می کند. این کار می تواند حذف پوست ضخیم شده را آسان تر کند.
پوست ضخیم : در حین یا بعد از حمام کردن، میخچه یا پینه را با سنگ پا، سوهان ناخن، تخته سنباده یا پارچه شستشو بمالید تا لایه ای از پوست سفت شده از بین برود. برای کوتاه کردن پوست از جسم تیز استفاده نکنید. اگر دیابت دارید از سنگ پا استفاده نکنید.
پوست خود را مرطوب کنید: برای نرم نگه داشتن پوست دست ها و پاهای خود از مرطوب کننده استفاده کنید.
کفش و جوراب راحت بپوشید: تا زمانی که میخچه یا پینه شما ناپدید شود، به کفش‌ها و جوراب‌های خوش‌پوش و مناسب بچسبید.

3.6/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا