جراحی زیباییلیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک【سال1403】❤️

ما در این مقاله می خواهیم اطلاعات کاملی را درباره  عمل زیبایی لیپوماتیک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امروزه اکثر افراد می خواهند به تناسب اندام برسند و زمانی که افراد با رژیم غذایی و ورزش کردن به اندام ایده آل خود نرسند، می توانند به سراغ جراحی زیبایی لیپوماتیک بروند تا به انجام این جراحی زیبایی به اندام ایده ال خود برسند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات مفید و  کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

عمل زیبایی لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک، یکی از بهترین روش های از بین بردن چربی های اضافی، بدون تیغ جراحی و بیهوش عمومی است و کاملا به صورت موضعی و بدون داشتن عوارض، صورت می گیرد. همچنین در برخی موارد، انجام لیپوماتیک، با روش های خاص، می توانید چربی های اضافی خود را به دیگر قسمت های بدن تزریق کنید. در نتیجه هم از لاغری لذت می برید و هم با انجام عمل زیبایی، به اندام مورد نظر، می رسید.

جراحی لیپوماتیک هیچ دردی برای فرد ندارد. کسانی که برای لاغری و کاهش سایز، عمل لیپوماتیک را انتخاب می کنند، با چالش های بزرگ و زیادی روبرو نخواهند شد. اگر این جراحی در شرایط استاندارد انجام شود، هیچ گونه عارضه ای به دنبال نخواهد داشت. همچنین زمان جراحی کوتاه است و بیمار خیلی سریع از اتاق عمل خارج خواهد شد.

پزشکی که در زمینه لیپوماتیک تخصص دارد، با توجه به این که این عمل از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است، لازم است علاوه بر این مسائل زیبا شناسی، تناسب اندام را در نظر داشته باشد. بی شک، بهترین جراح لیپوماتیک، باید تجربه و مهارت پزشکی داشته باشد و هم چنین از نگاه هنری برخوردار باشد.

پزشکانی که لیپوماتیک، لیپوساکشن، پیکر تراشی یا سایر عمل های زیبایی را انجام انجام می دهند، جراحان زیبایی نامیده می شوند. ممکن است بیش تر، جراحان زیبایی قبلا در یک یا چند تخصص جراحی دوره رزیدنتی را گذرانده باشند. ولی یک جراحی موفق می تواند توسط متخصص پلاستیک و ترمیمی صورت گیرد.

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟ هزینه لیپوماتیک سینه با توجه به تعرفه های وزارت بهداشت تعیین می شود. هزینه های لیپوماتیک با توجه به سایر روش های مشابه آن مانند لیپولیز و لیپوساکشن بیش تر است، علت این است که مزایای لیپوماتیک نسبت به بقیه روش ها بیش تر می باشد. در عمل لیپوماتیک درد و خونریزی، دوران نقاهت طولانی مدت و عوارض ناشی از جراحی وجود ندارد. به همین علت ممکن است هزینه این جراحی بیش تر باشد. ولی انجام لیپوماتیک سینه و گرفتن نتیجه عالی و گذراندن دوران نقاهت به خوبی می تواند نتایج خوبی را به ارمغان بیاورد.

برای حذف چربی ها چه باید کرد؟

عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از محبوب ترین جراحی زیبایی است که این روزها مورد استقبال ها خیلی ها بخصوص خانم ها قرار گرفته است. عمل های زیبایی لیپوماتیک برای حذف چربی های اضافه بدن توسط پزشک متخصص انجام می شود.

انجام عمل های لیپوماتیک نیاز به مهارت و تجربه پزشک متخصص دارد ، توصیه می شود برای نتیجه بهتر و پیشگیری از بروز عوارض احتمالی عمل های لیپوماتیک به کسانی که تجربه کافی در انجام ندارند ، مراجعه نکنید.

آیا امکان خلاص شدن از شر چربی های بدن وجود دارد؟

عمل های زیبایی لیپوماتیک برای کسانی که پوستشان قابلیت ارتجاعی بیشتری داشته باشد ، بهتر نتیجه می دهد. اما افرادی که پوستشان حالت ارتجاعی ندارند ، ممکن است در برخی نواحی که لیپوماتیک انجام شده ، دچار افتادگی و شل شدن پوست شوند. افرادی که برای انجام این عمل تصمیم می گیرند ، باید از وزن ثابت و پایدار برخوردار باشند. هدف از انجام این عمل ، کاهش وزن یا درمان چاقی بیش از اندازه نیست.

این عمل مناسب شرایطی است که فرد دوست دارد ، چربی های اضافه در بعضی از قسمت های بدن را حذف کند یا مایل به تغییر و تقویت کانتور بدن هستند. لیپوماتیک موجب حذف دائمی سلول های چربی می شود و در نتیجه تغییر شکل بدن می شود. اما اگر بیمار بعد از عمل کردن شرایط درست برای زندگی انتخاب نکند ، ممکن است سلول های باقیمانده بزرگ تر شوند و به حالت اول برگردد.

میزان چربی که توسط این روش قابل حذف است ، محدود می باشد. اگر چربی بیش از اندازه برداشته شود ، احتمال بروز عوارض خطرناک برای فرد وجود دارد. لیپوماتیک بیشتر از این که فواید درمانی داشته باشد ، بیشتر جنبه زیبایی دارد و بیشتر برای بهبود ظاهر اندام می تواند موثر باشد. بیشتر کسانی که به نتیجه متعادل و دلخواه بعد از عمل لیپوماتیک می رسند ،از بهترین دکتر تغذیه یک رژیم غذایی مناسب گرفته اند و به طور منظم ورزش می کنند.

آیا امکان خلاص شدن از شر چربی های بدن وجود دارد؟

کاربرد لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن

لیپوماتیک صورت: می توان با انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک صورت، چربی های اضافی نواحی مختلف صورت مانند سر، گردن و …را از بین برد و با انجام این کار می توان باعث افزایش جذابیت در صورت افراد شد. افرادی که برای جراحی لیپوماتیک صورت مراجعه می کنند ، در ناحیه گردن و صورت خود چربی اضافه دارند و این موضوع باعث شده چهره افراد جذابیت زیادی نداشته باشد.

لیپوماتیک غبغب: زمانی که پوست زیر چانه آویزان باشد، باعث می شود که در چهره افراد تاثیر بگذارد و اعتماد به نفس افراد کاهش پیدا کند. داشتن غبغب به دلیل چاقی نمی باشد، برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی هم چون ژنتیک و ارث غبغب داشته باشند. افراد می توانند با انجام عمل زیبایی لیپوماتیک چربی های های اضافی زیر چانه خود را از بین ببرند و ظاهری زیباتر و جوانتر داشته باشند.

لیپوماتیک بازوها: یکی از راه هایی که باعث می شود افراد چربی های اضافه بازو خود را از بین ببرند و بازو آن ها ظاهری زیبا و خوش فرم داشته باشد، جراحی زیبایی لیپوماتیک می باشد، که تاثیر زیادی در از بین بردن چربی ها دارد.

لیپوماتیک شکم و پهلو: بیشتر افراد در نواحی شکم و پهلو دچار چاقی می شوند و خانم ها بیشتر از آقایان نسبت به این موضوع حساسیت نشان می دهند. چربی هایی که در ناحیه شکم و پهلو انباشته شده است، باعث می شود تا شکم و پهلو ظاهری نامناسب داشته باشند. این مشکل ممکن است در اعتماد به نفس افراد تاثیر بگذارد. افراد می توانند برای این که چربی ها را از بین ببرند و به اندام ایده آل خود برسند، جراحی زیبایی لیپوماتیک انجام بدهند.

لیپوماتیک ران ها: ممکن است افراد در نواحی مختلف بدن مانند کمر دچار افتادگی شوند، که به دلیل تجمع چربی می باشد. چربی هایی که در کمر وجود دارد سریع و راحت از بین می روند  و افراد در زمان کمی می توانند چربی ها را از ببین ببرند و به اندام ایده آل خود برسند. افراد می توانند با انجام لیپوماتیک کمر ، حجم زیادی از چربی های این ناحیه را از بین ببرند. بهتر است برای جراحی به، بهترین دکتر لیپوماتیک در ایران مراجعه کنید، که مهارت و تجربه دارند، تا دچار هیچ گونه مشکل و عارضه ای نشوید.

لیپوماتیک ران ها: تجمع چربی در ران ها زمانی اتفاق می افتد، که افراد تحرک نداشته باشند و یا می تواند به دلایل ارثی باشد.

وجود چربی های زائد و خطرات ناشی از آن

همه ما می دانیم ، وجود چربی های اضافه و اضافه وزن احتمال بروز عوارض خطرناکی مانند دیابت ، بیمارهای قلبی و برخی از سرطان ها را افزایش می دهد. چربی های اضافه برای خانم های باردار ممکن است سلامتی فرزندانشان را به خطر بی اندازد. خطراتی که در دوران بارداری با افزایش بیش از اندازه چربی ممکن است ، اتفاق بی افتد، شامل مواردی مانند فشار خون بالا ، قند خون بالا و افزایش خطر سزارین می باشد.

چربی های اضافه خطر بسیاری از مشکلات بهداشتی مانند فشار خون بالا ، بیماری کلیوی ، آرتروز ، دیابت نوع ۲ ، بیماری کبد چرب ، بیماری های قلبی و سکته مغزی و… را افزایش می دهد. در صورتی که قصد ندارید چربی های اضافه خود را از بین ببرید ، این نکته در نظر داشته باشید که ممکن است حمله قلبی در انتظار شما باشد.

اگر در خانواده تان سابقه بیماری های قلبی ، فشار خون بالا ، تری گلیسیرید داشته باشید ، کاهش وزن و درصد چربی های موجود در بدن سلامتی شما را در برابر بروز این مشکلات حفظ می کند. چربی های دور کمر خطر ابتلا به بیماری های خطرناک را بالا می برد. زمانی که در حال افزایش وزن و تجمع چربی های اضافی هستید، اولین قربانی این ماجرا قلب شما است. زیرا با افزایش کلسترول ، فشار خون بالا رفته و موجب گرفتگی شریان های خونی می شود. همچنین خون توانایی لخته شدن را از دست داده و خطر سکته مغزی افزایش پیدا می کند.

حذف چربی ها با عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک نوعی جراحی شکم  و زیبایی است که با کاهش چربی های زائد که معمولا در ناحیه شکم ، ران ، باسن ، گردن ، چانه ، ناحیه پایین و پشت بازوها استفاده می شود. پزشکان متخصص عمل های لیپوماتیک را زمانی توصیه می کنند، که انجام روش های دیگر مانند رژیم های طولانی مدت ، تمرینات سخت ورزشی، فرد را به نتیجه مطلوب نرسانده باشد. عملکرد مفید این روش، حذف چربی ها در مناطقی که در برابر ورزش مقاوم هستند ، مشخص می شود.

زمانی که فرد دچار افزایش وزن می شود، سلول های چربی شروع به بزرگ شدن می کنند. کار عمل زیبایی لیپوماتیک کم کردن تعداد سلول های چربی جدا شده می باشد. کسانی می خواهند برای عمل لیپوماتیک اقدام کنند ، قبل از هر کاری باید در مورد خطرات و شرایط انجام آن با متخصص مشورت کنند. این عمل بعد از بررسی های دقیق صورت می گیرد.

خطر انجام عمل زیبایی لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. عوارض احتمالی این عمل ، عفونت یا  زخم است. کسانی قادر به انجام این عمل زیبایی هستند که سن آنها بالاتر از ۱۸ سال باشد و از سلامتی جسمانی مناسبی برخوردار باشند. افرادی که مشکل گردش خون یا جریان خون دارند ، مانند بیماری دیابت ، سیستم ایمنی تضعیف شده نباید عمل زیبایی لیپوماتیک انجام دهند.

خطرات احتمالی لیپوماتیک می تواند طولانی مدت باشد. همانطور گفتیم برای کاهش چربی ها ، سلول های چربی از ناحیه مورد هدف استخراج می شود. بنابراین ، در صورت افزایش وزن دوباره چربی مکانی برای ذخیره شدن نیاز دارند. این گونه چربی ها ممکن است در قسمت عمیق تر زیر پوست ، اطراف کبد و قلب رشد کنند ، که برای فرد بسیار خطرناک است.

برخی از اشخاص بعد از انجام این عمل ، دچار مشکلاتی مانند آسیب عصبی دائمی و تغییر در احساس پوست شده اند. برخی دیگر هم با مشکلات پوستی مانند تو رفتگی جای ساکشن، موجی یا متورم شدن سطح پوست مواجه شده اند‌.

مزایا جراحی لیپوماتیک

  • استفاده از بی حسی موضعی
  • یکپارچگی چربی زیر پوست
  • بهبود سریع تر
  • کم بودن تورم و ترشحات
  • احتمال ایجاد عفونت کم می باشد.
  • بعد از جراحی نیاز به بستری در بهترین کلینیک زیبایی نمی باشد و فرد بعد از جراحی مرخص می شود.
  • در این نوع جراحی شکل دادن پوست بهتر است.
  • روشی ایمن می باشد.

معایب جراحی لیپوماتیک

بازگشت چربی: یکی از نکات مهمی که افراد بعد از جراحی زیبایی لیپوماتیک باید به آن دقت کنند و نکته ای بسیار مهم می باشد کنترل وزن است، به این دلیل که چربی ها را نمی توان متوقف کرد و در حال رشد می باشند. توصیه می شود افرادی که اضافه وزن آن ها بالا است به سراغ این جراحی زیبایی نروند، زیرا لیپوماتیک برای لاغری نمی باشد و اگر بعد از جراحی فرد بر روی وزن خود کنترل نداشته باشد، تمامی چربی ها باز می گردنند.

احتمال آمبولی: آمبولی یکی از عوارض جراحی لیپوماتیک می باشد و زمانی این عارضه اتفاق می افتد که یک ماده جامد ، مایع یا گاز داخل رگ ها  حرکت کند و وارد قسمت های مختلف بدن فرد شود و در آخر رگ های قلب مسدود شوند. احتمال ایجاد این عارضه کم است اما باید پزشکان متخصص در نظر داشته باشند که این احتمال وجود دارد و با رعایت نکات ایمنی این میزان را به حداقل برسانند.

آسیب رساندن به سیستم ایمنی: دستگاه لیپوماتیک خاصیتی دارد به نام ویبریشن، که این ویبریشن باعث می شود تا سلول های چربی شکسته شوند و امواج اولتراسون تولید کنند، که باید گفت مقدار این امواج کم می باشد و باعث آسیب رساندن به بدن فرد نمی شود. دستگاه لیپوماتیک دارای حسگر  می باشد و به این دلیل باعث می شود، که تنها چربی های اضافه دفع شوند و در زمان برخورد با سایر اعضای بدن، متوقف می شود.

مضر بودن برای بارداری: باید گفت که جراحی زیبایی لیپوماتیک برای بارداری ضرری ندارد و این که بعد از انجام لیپوماتیک شکم فضای کافی برای نگهداری جنین ندارد کاملا اشتباه می باشد، می توان گفت که جراحی زیبایی لیپوماتیک برای بارداری ضرری ندارد و تنها با این جراحی چربی های اضافه بدن خارج می شود و باعث می شود فرد به اندام ایده آل خود برسد و هم چنین عضله ها از بین نمی روند.

تجمع آب بعد از لیپوماتیک: در برخی از افرادی که جراحی زیبایی لیپوماتیک انجام داده اند، تجمع آب دیده شده است، که این عارضه به دلیل این است، که افراد برای جراحی لیپوماتیک به افراد ماهر و با تجربه مراجعه نکرده اند. چربی ها به صورت مایع از بدن خارج می شوند و به سمت منافذ پوست هدایت می شوند و اگر بیمار با پزشک متخصص همکاری کند می توانند از بروز این مشکل جلوگیری کنند.

خونریزی و درد: در جراحی زیبایی لیپوماتیک از بی حسی موضعی استفاده می شود و باعث می شود که  افراد درد، کمتری را تجربه  کنند. در این جراحی امکان دارد که افراد خونریزی را تجربه کنند که این اتفاق به دلیل این است که افراد توصیه های پزشکی را به خوبی رعایت نکرده اند و یا برای جراحی به پزشک ماهر و با تجربه مراجعه نکرده اند. توصیه می شود افرادی که می خواهند جراحی لیپوماتیک انجام بدهند دو هفته قبل از این که جراحی را انجام بدهند از داروهایی مانند آسپرین استفاده نکنند. بعد از این که افراد جراحی لیپوماتیک انجام می دهند، باید به توصیه های پزشک دقت کنند و به خوبی رعایت کنند تا از بروز هر گونه درد و خونریزی در افراد جلوگیری شود.

کلام آخر

یکی از موضوعاتی که امروزه ذهن مردم را درگیر کرده است، تناسب اندام می باشد و افرادی که با ورزش و رژیم به تناسب اندام نرسیده اند، می توانند با مراجعه به پزشک متخصص، عمل زیبایی لیپوماتیک انجام بدهند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک های زیبایی از شرایط انجام عمل لیپوماتیک و هزینه ی آن باخبر شوید.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا