جراحی بینی

بهترین جراح بینی در زنجان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین جراح بینی در زنجان را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد بیش از گذشته به زیبایی و جذابیت خود اهمیت قائل می شوند، یکی از مهم ترین معیارهای زیبایی ظاهری داشتن بینی خوش فرم و کوچک است که با سایر اجزای صورت تناسب داشته باشد. عمل جراحی بینی بهترین روش است که فرد با استفاده از آن می تواند شکل ظاهری بینی خود را تغییر بدهد و هرگونه مشکل تنفسی آن را رفع کند. نوع جراحی بینی با فرم بینی فرد و تخصص پزشک متخصص ارتباط مستقیم دارد. بینی افراد به چهار حالت گوشتی، نیمه گوشتی، استخوانی و نیمه استخوانی تقسیم می شود و پزشکان بینی افراد را به حالت های طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی عمل می کنند. افراد برای انجام این عمل بهتر است به بهترین جراح بینی در زنجان مراجعه کنند.

جراحی بینی چیست؟

امروزه کوچک کردن بینی و تغییر فرم آن یکی از دغدغه های اساسی افراد است، چرا که فرم بینی تاثیر زیادی روی زیبایی چهره افراد می گذارد و تغییر آن موجب می شود فرد به ظاهر دلخواهی برسد و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند. عمل جراحی بینی اهداف مختلفی مانند رفع قوز بینی استخوانی، رفع انحراف بینی، کاهش دادن عرض بینی، رفع برجستگی یا فرورفتگی پل بینی و تغییر اندازه سوراخ های بینی را دنبال می کند. پزشک متخصص با توجه به معیارهای زیباشناسی جهانی و فرم صورت خود فرد بینی او را عمل می کند تا هارمونی و تناسب صورتش بهم نخورد. عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین عمل های زیبایی دنیاست که روی متقاضیان انجام می گیرد.

افرادی که از وضعیت ظاهری بینی خود رضایت ندارند می توانند با استفاده از عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی یک روش کم خطر، کم عارضه و تاثیرگذار را برای رفع مشکلات ظاهری بینی خود انتخاب کنند. اگر عمل بینی توسط جراح باتجربه و ماهر انجام شود علاوه بر بهبود توازن اجزای صورت می تواند موجب بهبود مشکلات تنفسی نیز بشود، در واقع هم عمل زیبایی و هم درمانی انجام شود. این عمل به دو روش باز و بسته انجام می شود و از عمل های تهاجمی است. فرد بعد از جراحی بینی به دوران نقاهت کوتاهی احتیاج دارد و بعد از حدود یک هفته می تواند به زندگی عادی خود بپردازد. اشخاصی که ساکن تهران هستند می توانند برای این عمل به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنند.

جراحی بینی چیست؟

مزیت های جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی نسبت به سایر عمل های زیبایی مزیت های مختلف زیادی دارد که افراد می توانند با انجام آن از این مزیت ها بهره مند شوند. برخی از مزیت های جراحی بینی شامل موارد زیر است:

 • این عمل جراحی کاملا بدون درد است و خطر خاصی برای فرد ندارد. افرادی که از این عمل جراحی استفاده می کنند معمولا درد و ناراحتی خاصی نخواهند داشت و در صورت وجود درد پزشک برای فرد آرامبخش تجویز خواهد کرد. بنابراین افراد می توانند بدون دغدغه و استرس از این روش استفاده کنند.
 • این عمل جراحی عوارض جانبی و خطرات بسیار کمی دارد و در صورتی که جراح متخصص ماهر و کاربلدی انتخاب شود این عوارض کم تر نیز خواهند شد. جراحی بینی از کم عارضه ترین عمل های زیبایی به شمار می آید.
 • اشخاصی که از فرم، شکل و اندازه بینی خود رضایت ندارند می توانند با استفاده از این جراحی زیبایی آن ها را تغییر بدهند. این جراحی به افراد این امکان را می دهد که با توجه به سلیقه خود مدل بینی خود را عوض کنند و بینی زیبا و متناسب داشته باشند.
 • این جراحی علاوه بر مزیت های زیبایی که دارد می تواند مشکلات درمانی بیماران را نیز برطرف کند. افرادی که مشکلات تنفسی دارند و نمی توانند به راحتی در طول روز و در خواب نفس بکشند باید با استفاده از جراحی بینی این مشکلات را برطرف کنند.
 • عمل جراحی بینی نیاز به دوران نقاهت طولانی مدتی ندارد و فرد می توانند بعد از دو هفته استراحت به زندگی عادی خود بازگردد. افرادی که شاغل هستند یا فرزند کوچک دارند می توانند بدون نگرانی از این عمل استفاده کنند، چرا که عمل سبکی است و فرد سریع بهبود پیدا می کند.
 • فرد با استفاده از عمل زیبایی بینی اعتماد به نفس بالایی پیدا می کند و اجزای صورتش باهم متناسب می شوند. برخی افراد ممکن است به علت داشتن بینی بزرگ از اعتماد به نفس کمی برخوردار باشند و در جامعه گوشه گیر شوند، این افراد می توانند با عمل جراحی بینی حس خوبی نسبت به خود پیدا کنند.
 • این عمل جراحی ماندگاری مادام العمری دارد و بدون بازگشت است. این عمل جراحی نیازی به تمدید کردن ندارد و تا آخر عمر فرد باقی خواهد ماند.
 • عمل زیبایی بینی قادر است مشکلات خارجی و مشکلات مادرزادی داخل بینی همچون انحراف تیغه بینی را اصلاح و ترمیم نماید.

افرادی که می خواهند از مزایای این عمل بهره مند شوند می توانند به بهترین جراح بینی ترمیمی مراجعه کنند.

بهترین کاندیدهای عمل جراحی بینی

اغلب خانم ها و آقایان می توانند از عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی استفاده کنند اما برخی افراد به دلیل ویژگی هایی که دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام این عمل هستند. این عمل می تواند روی زیبایی صورت تمام افراد تاثیر زیادی بگذارد و عیب و ایرادات آن ها برطرف کند. برخی بهترین کاندیدهای عمل بینی شامل موارد زیر است:

1- اشخاصی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی بینی بسیار بزرگی دارند از بهترین کاندیدهای عمل بینی هستند. این افراد می توانند با انجام این عمل عیب و ایرادات بینی خود را برطرف کنند و اعتماد به نفس بالایی به دست بیاورند.

2- برخی افراد به دلیل مشکلات تنفسی و پولیپ تنفس بسیار دشواری دارند و با دهان باز می خوابند. این افراد ممکن است در زندگی روزمره خود دچار مشکل شوند و اذیت بشوند به همین جهت می توانند برای عمل بینی اقدام کنند تا تنفس راحتی داشته باشند.

3- اشخاصی که تیغه وسط بینیشان در تصادفات یا ورزش های سخت دچار شکستگی و مشکل شده است. این افراد باید هرچه سریع تر برای انجام عمل ترمیمی بینی اقدام کنند.

4- افرادی که بینی نامتقارنی دارند و بینیشان در وسط صورتشان قرار نگرفته است از بهترین کاندیدهای انجام جراحی بینی هستند. این افراد می توانند با انجام این عمل تقارن و تناسب صورت خود را به دست بیاورند.

5- برخی افراد دارای بینی های پهن و گوشتی هستند که پوستی ضخیم دارند و ظاهر بینی آن ها بسیار بزرگ دیده می شود. این افراد از کاندیدهای مناسب عمل زیبایی بینی هستند که می توانند آن را کوچک و متناسب کنند.

6- ممکن است برخی افراد در تصادفات رانندگی یا حوادث جدی بینیشان ضریه سخت و محکمی خورده باشد. این افراد می توانند با عمل بینی این عیب و ایرادات را رفع کنند.

7- افتادگی نوک بینی که از عیب و ایرادات بینی افراد است که روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد. افرادی که افتادگی نوک بینی دارند می توانند با عمل جراحی بینی آن را سربالا و زیبا کنند.

8- برخی افراد ممکن است به دلایلی مانند ژنتیک روی بینی شان قوز وجود داشته باشد. این استخوان برآمده روی بینی صورت فرد را ناخوشایند می کند و موجب می شود تا اجزای دیگر صورت نیز بد به نظر برسند. افراد می توانند با عمل زیبایی بینی این قوز را بردارند.

افرادی که جزء گروه های بالا هستند می توانند به پزشکی ماهر و متخصص برای انجام عمل بینی مراجعه کنند.

بهترین کاندیدهای عمل جراحی بینی

ویژگی های بهترین جراح بینی در زنجان

بهترین جراح بینی در زنجان باید ویژگی ها و خصوصیات مختلفی داشته باشد، چرا که این عمل زیبایی بسیار حساس است و باید توسط پزشک ماهر و متخصصی انجام شود. برخی از ویژگی های بهترین جراح بینی در زنجان شامل موارد زیر است:

 • بهترین جراح بینی در زنجان باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی مورد نیاز خود را از دانشگاه ها و موسسات معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین جراح بینی در زنجان باید بااخلاق باشد و با مراجعین خود برخورد خوبی داشته باشد.
 • مطب بهترین جراح بینی در زنجان باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین جراح بینی در زنجان باید از مجهزترین و مدرن ترین ابزار و دستگاه ها استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان به دست بیاورند.
 • بهترین جراح بینی در زنجان باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و عمل جراحی بینی را با دقت انجام بدهد.
 • بهترین جراح بینی باید قبل از انجام عمل جلسه مشاوره ای ترتیب دهد و پروسه عمل را به بیمار توضیح دهد تا استرس ها و نگرانی های او برطرف شود.
 • مطب بهترین جراح بینی در زنجان باید بزرگ وو دلنشین باشد و در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین جراح بینی در زنجان باید هزینه های منصفانه ای دریافت کند تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • بهترین جراح بینی باید مصلحت بیماران را در نظر بگیرد و در صورتی که شخص نیازی به عمل بینی نداشته باشد آن را انجام ندهد.

افرادی که قصد عمل جراحی بینی را دارند می توانند به جراح متخصصی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

کاندیدهای نامناسب عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی مانند تمامی عمل های زیبایی علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد و عوارض جانبی مختلفی به دنبال داشته باشد. برخی از کاندیدهای نامناسب عمل جراحی بینی شامل موارد زیر است:

1- اشخاصی که به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند نباید از عمل جراحی بینی استفاده کنند، چرا که بیهوشی برای این افراد خطرناک است و احتمال مرگ وجود دارد.

2- بیمارانی که به دیابت و قند مبتلا هستند نباید از عمل بینی استفاده کنند، چرا که در حین عمل ممکن است قند خون فرد افت پیدا کند و عمل به خوبی پیش نرود.

3- اشخاصی که به تالاسمی یا کم خونی شدید مبتلا هستند نباید بینی خود را عمل کنند، چرا که در این عمل ممکن است خون زیادی از فرد برود و از کم خونی به حالت کما برود. افراد بهتر است اول کم خونی خود را برطرف کنند و سپس این عمل را انجام دهند.

4- برخی افراد ممکن است اختلالات حاد تنفسی داشته باشند، این افراد نباید از عمل بینی استفاده کنند چرا که ممکن است تنفسشان بدتر شود.

5- افرادی که سبک زندگی غلطی دارند و از دخانیات، سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی استفاده می کنند کاندیدهای خوبی برای عمل جراحی بینی نیستند. این افراد باید مصرف آن ها را ترک کنند و سپس عمل بینی انجام دهند.

6- خانم های باردار و شیرده نباید از عمل جراحی بینی استفاده کنند، چرا که ممکن است اثرات داروی بیهوشی و عوارض عمل به جنین و نوزاد صدمه وارد کند. افراد می توانند بعد از دوران شیردهی عمل بینی انجام بدهند.

7- برخی افراد ممکن است نسبت به داروهای بیهوشی آلرژی و حساسیت داشته باشند، این افراد نباید از این عمل جراحی استفاده کنند.

8- اشخاصی که در گروه سنی زیر 18 سال هستند نباید بینی خود را عمل کنند، چرا که این افراد در سنین رشد هستند و امکان بزرگ شدن و رشد دوباره بینیشان وجود دارد. بهترین سن برای انجام عمل بینی بالای 20 سال است.

افرادی که جزء گروه های بالا هستند در صورتی که قصد عمل جراحی بینی را داشته باشند باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

کاندیدهای نامناسب عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی چه عوارض جانبی به دنبال خواهد داشت؟

عمل جراحی بینی به علت تهاجمی بودن ممکن است عوارض جانبی مختلفی به دنبال داشته باشد. این عوارض در صورتی که عمل توسط پزشکی ماهر و کاربلد انجام شود به حداقل می رسد. برخی از عوارض جانبی این عمل زیبایی شامل موارد زیر است:

 • از عوارض جانبی شایع بعد از عمل بینی خونریزی شدید است. از آن جایی که این عمل تهاجمی است ممکن است فرد بعد از عمل خون زیادی از دست بدهد. خونریزی به عوامل مختلفی بستگی دارد که پزشک باید به بیمار آن ها را گوشزد کند.
 • در مواردی نادر این عمل موجب مرگ افراد شده است. برخی افراد به دلیل بیماری های زمینه ای که داشته اند بعد از عمل دچار مرگ و سکته مغزی می شوند.
 • از عوارض جانبی دیگر عمل بینی حساسیت و آلرژی بیمار نسبت به داروهای بیهوشی است. برخی افراد ممکن است به این مواد حساسیت داشته باشند و واکنش های آلرژیک نشان دهند.
 • در برخی موارد ممکن است در حین عمل به اعصاب بویایی فرد صدمه جدی وارد شود و فرد حتی تا آخر عمر حس بویایی خود را از دست بدهد.
 • بعد از عمل جراحی بینی ممکن است فرد دچار بی حسی بینی و نواحی اطراف آن شود. این بی حسی معمولا ظرف دو هفته از بین می رود اما در برخی موارد گزارش شده است که این بی حسی در مدت زمان طولانی با فرد باقی مانده است.
 • این عمل جراحی ممکن است علاوه بر حل نکردن مشکلات تنفسی فرد، مشکلات تنفسی دیگری نیز برایش به وجود بیاورد. در برخی موارد عمل خوب پیش نمی رود و راه تنفسی بیمار به طور کامل مسدود می شود.
 • بعد از این عمل زیبایی ممکن است اسکارهای پوستی، جای زخم ها و جای بخیه های فرد از بین نرود و تا آخر عمر فرد باقی بماند. برای جلوگیری از این عارضه افراد باید بعد از عمل جراحی از کرم های ترمیم کننده مخصوص استفاده کنند.
 • در برخی موارد ممکن است بینی فرد دچار عدم تقارن و انحراف شدید شود و نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد. این عارضه ناشی از عدم مهارت و تخصص پزشک است.

عوارض جانبی بالا معمولا ناشی از عدم مهارت و تخصص پزشک متخصص رخ می دهد و در کوتاه مدت از بین خواهند رفت. در صورتی که این عوارض در طولانی مدت باقی ماند افراد باید به بهترین دکتر اصلاح فرم بینی در ایران مراجعه کنند.

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

افراد باید قبل از عمل جراحی بینی اقدامات و نکات مختلفی را رعایت کنند تا در حین عمل دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • افراد در اولین مرحله باید به خوبی تحقیق و پرس و جو کنند و به پزشکی ماهر و متخصص مراجعه کنند. انتخاب پزشک مهم ترین مرحله انجام عمل بینی است و می تواند روی نتیجه عمل بینی تاثیر زیادی بگذارد.
 • قبل از عمل جراحی بینی افراد باید آزمایش های مختلفی مانند آزمایش خون را انجام دهند تا پزشک از وضعیت بدنشان آگاه شود. افراد باید در صحت و سلامت کامل این عمل جراحی را انجام بدهند.
 • قبل از عمل جراحی بینی فرد باید از زوایای مختلف بینی خود عکسبرداری کند. این عکس هم در اتاق عمل مورد استفاده پزشک قرار می گیرد و هم بعد از عمل تغییرات آن به راحتی قابل مشاهده می شود. این عکسبرداری با دستگاه مخصوصی انجام می شود.
 • افراد باید حداقل از دو هفته قبل از عمل جراحی از مصرف مشروبات الکلی، دخانیات، سیگار و مواد مخدر خودداری کنند.
 • در روز عمل بیمار باید یک همراه با خود داشته باشد تا در صورت بروز مشکل به او کمک کند.
 • بیماران باید شب قبل از عمل وسایل مورد نیاز خود را آماده کنند و در روز عمل همراه خود داشته باشند.
 • افراد باید روز عمل جراحی ناشتا باشند و با معده خالی برای عمل مراجعه کنند.
 • بیماران باید مصرف داروهای ضدانعقاد خون را از دو هفته قبل از عمل قطع کنند، این داروها موجب می شود تا بیمار بعد از عمل دچار خونریزی شود.
 • در صورتی که افراد سابقه بیماری خاصی دارند یا دارویی مصرف می کنند باید آن را به پزشک متخصص اطلاع دهند تا تداخلی به وجود نیاید.

انجام مراقبت های بالا موجب می شود ریسک عمل پایین بیاید و فرد عمل راحتی داشته باشد.

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

اقدامات بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل بینی فرد باید مراقبت های مختلفی انجام دهد تا دچار عوارض جانبی بعد از عمل نشود و نتیجه عمل رضایت بخش باشد. برخی از اقداماتی که بعد از عمل جراحی بینی نیاز است فرد انجام دهد شامل موارد زیر است:

 • افراد باید تا دو هفته از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنند و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنند، چرا که این غذاها به فک و بینی فرد فشار زیادی وارد می کنند.
 • اشخاصی که بینی خود را عمل کرده اند باید تا مدتی سر خود را به سمت بالا نگه دارند و در هنگام خواب دو بالش زیر سر خود قرار دهند.
 • افراد تا چند هفته اول نباید زیاد صحبت کنند یا بخندند، چرا که ممکن است بخیه های فرد باز شود.
 • نباید چسب بینی خیس شود، به همین جهت افراد باید در این مدت برای پاک کردن صورتشان از دستمال مرطوب استفاده کنند.
 • بعد از عمل بینی فرد نباید تا مدتی به مکان های شلوغی مانند مترو و استخر برود، چرا که در این مکان ها احتمال برخورد زیاد است.
 • افراد باید بعد از عمل بینی استراحت مطلقی داشته باشند و از انجام فعالیت های سخت و ورزش های سنگین خودداری کنند.
 • اشخاصی که عینکی هستند نباید تا مدتی از عینک های سنگین استفاده کنند.
 • حداقل تا دو ماه بعد از عمل بینی فرد باید به بینی خود چسب بزند تا ورم و التهاب آن از بین برود. در طول سال هم بهتر است هفته ای دوبار فرد از چسب بینی استفاده کند.
 • افراد باید حداقل تا 3 روز بعد از عمل جراحی بینی از حمام و دوش گرفتن پرهیز کنند و در این مدت با استفاده از اسفنج خیس بدن خود را تمیز کنند.
 • تا دو هفته بعد از عمل بینی استخوانی و یک ماه بعد از عمل بینی گوشتی رابطه جنسی و مقاربت نباید وجود داشته باشد.

انجام مراقبت های بالا ضروری است و موجب می شود فرد از نتیجه عمل رضایت کافی داشته باشد. این مراقبت ها باید توسط پزشک بیان شوند.

کلام آخر

امروزه افراد دوست دارند بینی خوش فرم، کوچک و متناسبی داشته باشند، چرا که فرم بینی تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و تناسب آن دارد. افراد با بینی های گوشتی و استخوانی می توانند برای کوچک کردن و متناسب کردن بینی خود اقدام کنند. این عمل جراحی به 3 حالت فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی انجام می شود و فرد می تواند با توجه به سلیقه و مشورت پزشک یکی از آن ها را انتخاب کند. ساکنین تهران که قصد انجام عمل طبیعی بینی را دارند می توانند به بهترین جراح بینی فانتزی در تهران مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا از بهترین جراح بینی در زنجان را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا