سلامتیپزشکان

بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

فیزیوتراپیست ها از طریق حرکت و ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، بیماری یا ناتوانی کمک می کنند.آنها سلامتی را برای افراد در هر سنی حفظ می کنند و به بیماران کمک می کنند تا درد را مدیریت کنند و از بیماری جلوگیری کنند. دراین مقاله شما را با 10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز آشنا خواهیم کرد.

این حرفه به تشویق توسعه و تسهیل بهبودی کمک می‌کند در عین حال کمک می‌کند افراد، تا زمانی که ممکن است مستقل بمانند.

فیزیوتراپی یک حرفه مبتنی بر علم است و رویکرد کلی فرد،به سلامتی و تندرستی است. که شامل سبک زندگی عمومی بیمار است.در هسته اصلی، مشارکت بیمار در مراقبت از خود، از طریق آموزش، آگاهی، توانمندسازی و مشارکت در درمان است.

شما می توانید در هر زمانی از زندگی خود از فیزیوتراپی بهره مند شوید. فیزیوتراپی به کمردرد یا آسیب ناگهانی، مدیریت بیماری های طولانی مدت مانند آسم و آمادگی برای زایمان یا یک رویداد ورزشی کمک می کند.

چرا فیزیوتراپی انجام می دهیم؟

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی مبتنی بر مدرک است. فیزیوتراپها از دانش و مهارت های خود برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن استفاده می کنند، مانند بیماریهای:

عصبی (سکته مغزی، ام اس، پارکینسون)
عصبی-عضلانی (کمر درد، اختلال همراه با شلاق، آسیب های ورزشی، آرتریت)
قلبی عروقی (بیماری مزمن قلبی، توانبخشی پس از حمله قلبی)
تنفسی (آسم، بیماری مزمن انسدادی ریه، فیبروز کیستیک).
فیزیوتراپیست ها در تخصص های مختلفی در زمینه بهداشت و مراقبت های اجتماعی کار می کنند. علاوه بر این، برخی از فیزیوتراپیست ها در آموزش، تحقیق و مدیریت خدمات مشارکت دارند.

10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز را بشناسید

چه زمانی به فیزیوتراپی مراجعه کنیم؟

اگر تا به حال بیماری یا آسیبی داشته اید که بر توانایی شما در حرکت یا انجام کارهای روزانه تأثیر گذاشته است، ممکن است پزشک شما را به فیزیوتراپیست معرفی کرده باشد تا شما را روی پاهایتان بازگرداند. فیزیوتراپیست با بیماران همکاری می کند تا به آنها در مدیریت درد، تعادل، تحرک و عملکرد حرکتی کمک کند.

اکثر افراد در مقطعی از زندگی خود با فیزیوتراپیست کار می کنند. ممکن است پس از یک تصادف رانندگی، بعد از عمل جراحی یا برای رفع کمردرد به یکی از آنها ارجاع داده شده باشید. آنها با بیمارانی با انواع شرایط یا محدودیت ها کار می کنند.

فیزیوتراپیست چه می کند؟

یک فیزیوتراپیست با بیماران کار می کند تا برنامه های سفارشی سازی شده ای را طراحی کند که تا حد امکان توانایی عملکردی و حرکت آنها را بازیابی کند. آنها برای کمک به بیماران در تمام مراحل زندگی ،از نوزادی تا پیری ، آموزش دیده اند که عملکرد و حرکت آنها تحت تأثیر موارد زیر است:

بیماری
شرایط سلامتی
جراحت
فاکتورهای محیطی
افزایش سن
اختلالات
مسائل مربوط به وزن

فیزیوتراپیست ها با استفاده از روش های مختلفی به این امر دست می یابند که عبارتند از:

انجام  تمرینات خاصی توسط بیمار
ماساژ دادن عضلات
استفاده از دستگاه های تحریک عضلانی
دستکاری کردن مفاصل
آموزش دادن فعالیت های سبک زندگی خاصی مانند پیاده روی، وضعیت بدن و غیره
کشش عضلات

آنها رویکردی کل نگر (کل بدن) دارند و نه تنها به جنبه های فیزیکی رفاه شما می پردازند، بلکه به رفاه عاطفی، روانی و اجتماعی شما نیز می پردازند. آنها در تمام مراحل مراقبت های بهداشتی از جمله پیشگیری، آموزش، مداخله، توانبخشی و درمان کار می کنند.

هدف فیزیوتراپیست بهبود کیفیت زندگی شماست.

فیزیوتراپیست ها چه شرایطی را درمان می کنند؟

بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز می تواند تعداد زیادی از بیماری ها و آسیب ها را درمان کند. برخی از نمونه ها عبارتند از:

ارتوپدی: کمردرد، سندرم تونل کارپال، آرتریت، کمردرد، بیماری های پا، سیاتیک، مشکلات زانو، مشکلات مفصلی و غیره.
عصبی: بیماری آلزایمر، مولتیپل اسکلروزیس، نوروپاتی (آسیب عصبی)، سرگیجه (احساس سرگیجه / عدم تعادل)، فلج مغزی، سکته مغزی، ضربه مغزی و غیره.
خودایمنی: فیبرومیالژیا، سندرم رینود، آرتریت روماتوئید
سندرم گیلن باره
شرایط مزمن: آسم، دیابت، چاقی، فشار خون بالا و غیره.
سلامت عمومی
آنها ممکن است در یک کلینیک، بیمارستان، آسایشگاه یا مرکز توانبخشی کار کنند، یا ممکن است به خانه بیمار بروند. آنها اغلب با پزشکان کار می کنند و در مورد پیشرفت بیمار و هر مشکلی که در حین کار با آنها متوجه می شوند، بازخورد ارائه می کنند.

فیزیوتراپیست ها چه شرایطی را درمان می کنند؟

دلایل مراجعه به فیزیوتراپیست

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. گاهی اوقات پزشک شما را به منظور رسیدگی به یک آسیب یا شرایط خاص ارجاع می دهد. در مواقع دیگر به تنهایی می روید و فیزیوتراپی می کنید.

برخی از رایج ترین دلایل مراجعه افراد به فیزیوتراپیست عبارتند از:

بیماری: پس از یک بیماری طولانی مدت یا در حین یا پس از یک بیماری که بر تحرک، تعادل یا مهارت های حرکتی تأثیر می گذارد.
وضعیت سلامت مزمن: برخی از بیماری های مزمن مانند دیابت می توانند بر تحرک و تعادل تأثیر بگذارند.
بعد از جراحی: بعد از جراحی، بلند شدن و حرکت کردن بخش بسیار مهمی از روند بهبودی است. اگر قسمتی از بدن مانند دست، پا یا پشت آسیب دیده باشد، فیزیوتراپی می تواند به بیمار کمک کند تا دوباره استفاده کند یا آن را جبران کند.
آسیب: آسیب هایی که بیمار را با درد زیاد یا ناتوانی در حرکت مواجه می کند، اغلب می تواند از طریق فیزیوتراپی برطرف شود.
افزایش سن: با افزایش سن افراد تغییراتی را در بدن خود تجربه می کنند که بر حرکت و عملکرد تأثیر می گذارد. فیزیوتراپی می تواند به آنها کمک کند تا بخشی از این عملکرد را به دست آورند یا به آنها آموزش دهد که چگونه با فقدان کار کنند.
بحران سلامتی عمده: حمله قلبی، سکته مغزی، آسیب مغزی تروماتیک و سایر بحران‌های سلامتی می‌تواند فرد را در عملکرد عادی روزمره با مشکلات زیادی مواجه کند. فیزیوتراپی می تواند به بیماران کمک کند تا بخشی یا تمام آن عملکرد را به دست آورند.
بهبود عملکرد بدنی: ورزشکاران یا حتی بیمارانی که می خواهند در فعالیت های تناسب اندام خود عملکرد بهتری داشته باشند، ممکن است برای یادگیری استراتژی هایی برای به حداکثر رساندن پتانسیل بدن برای عملکرد، به فیزیوتراپی روی آورند.
سلامت عمومی: بیماران ممکن است فیزیوتراپی را برای خنثی کردن اثرات پیری، یادگیری مهارت‌هایی برای تحرک و سالم ماندن و انعطاف‌پذیری شروع کنند.

از فیزیوتراپیست چه انتظاری داریم؟

هنگامی که با یک فیزیوتراپیست قرار ملاقات می گذارید احتمالاً از شما خواسته می شود که لباس راحت و گشاد و کفش هایی راحت (مانند کفش های ورزشی) بپوشید. این به این دلیل است که احتمالاً در برخی از حرکات فیزیکی شرکت خواهید کرد.

در اولین قرار ملاقات، فیزیوتراپیست سوابق شما را بررسی می کند و یک تاریخچه پزشکی کامل دریافت می کند، هر گونه اشعه ایکس و سایر آزمایشاتی که ممکن است انجام دهید را بررسی کند. آنها از شما در مورد سابقه پزشکی، شیوه زندگی، و بیماری یا جراحتی که در حال درمان هستند سؤالاتی می پرسند. مهم است که با پاسخ های خود کاملاً صادق باشید.

احتمالاً از شما خواسته می شود که راه بروید، خم شوید و کارهای ساده دیگری که به آنها امکان می دهد توانایی ها و محدودیت های فیزیکی شما را ارزیابی کنند. سپس آنها در مورد یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی با شما بحث خواهند کرد.

در قرارهای بعدی معمولاً تمرینات یا حرکات خاصی خواهید داشت که از شما خواسته می شود انجام دهید. فعالیت هایی که در طول فیزیوتراپی خود انجام می دهید بخشی از برنامه ای است که آنها فقط برای شما ایجاد کرده اند تا به شما در رسیدن به اهداف سلامتی و بهبودی خود کمک کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا